Zawody Hipodrom Sopot i okolice.....

_kate, 3 kolejne zakazo-tabliczki nie zmiescily sie na zdjeciu.
Wejscie na tor jest niezle oplakatowane.
Moon   #kulistyzajebisty
01 kwietnia 2010 21:51
Kojarzy mi się z jakąś strefą zagrożenia skażeniem biologicznym na przykład...  🤣

A propos psów na torze - Dobrze, że psy samych użytkowników ośrodka wcale się na torze, placach, stajniach nie pałętają...  😁
Raz kiedyś jakiś stajenny mi zwrócił uwagę, że szłam z psem na smyczy (!) przy trybunach, po chodniku... "Troszunie" go wyśmiałam?  🤔wirek:
A Ja kiedyś byłam takaaa nakręcona na galop po tym torze...i co czytam? -Nóg końskich szkoda... 👿

Madźź,  pamiętam, pamiętam.😉
Ja np. od piątku to dopiero w poniedziałek coś zjadłam🙂 tyleee stresu.

Btw. Pochodnia dochodzi do siebie😉 w poniedziałek ściągamy szwy, i mam nadzieję - zapominamy o wypadku no i powoli lonżujemy, wsiadamy...
Zapalkowa, no to super ! Trzymam kciuki za was !
Dziękujemy, dziękujemy! :kwiatek: :kwiatek:
zapalkowa, ja regularnie galopuje po torze i to z predkoscia wyscigowa. zawsze tak bylo jest i bedzie w naszym przypadku i jakos tfu tfu nic sie nigdy nei dzialo
zreszta o placu tez wszyscy mowia ze sie nei da  a potem ci sami skacza i jakos koniom nic nie jest 😉
(zeby nie bylo - nie mowie ze jest dobrze, ale nie dramatyzujmy albo jak juz ktos dramatyzuje to neich nie robi tego co mowi ze tak szkodliwe jest)
magda, po pierwsze Ci co widza i rozumieja mowia, ze ten plac sie do niczego nie nadaja, ale co maja zrobic jesli nie moga zmienic stajni ?? Kazdy liczy na lut szczescia, ze akurat nic sie nie stanie i pracuje uwazajac na tyle na ile moze, modlac sie po kazdym treningu skokowym zeby sciegna byly cale. Przyjzyj sie tym treningom. Pojedyncze osoby (wiadomo kto) ustawiaja koniom pelne wysokosci a tak to kazdy skacze z 20 cm nizej niz etap treningu konia. Biorac poprawke na podloze. No i na codzien uswiadczysz na tym placu te same osoby (glownie szkolki) a tak to sie tam wchodzi jedynie kiedy chce sie poskakac, bo nigdzie indziej nie wolno.
Po drugie, widac malo bywasz na hipo w sezonie otwartym, bo wtedy zawsze jest plaga "sciegnowcow" tudziez mniejszych i wiekszych kulawizn "bez przyczyny". Ciekawe dlaczego. Hmmm.... A w sezonie halowym cisza, mimo, ze wtedy stoi na hipo duzo wiecej koni.
A to, ze akurat nic sie nie stalo nic nie znaczy. No moze jedynie tyle, ze ktos ma troche wiecej szczescia.
A jesli ktos uprawia galopy po tej "plazy" przy czworoboku to moge li i jedynie pogratulowac, bo tam strach jest konia przeklusowac nawet. (Dla niezorientowanych: kon wpada tam w taki plazowy piach po staw pecinowy.)


Za to plac CSI jest genialny i to trzeba oddac hipodromowi. Wielka szkoda, ze nie mozna tam skakac, chocby za dodatkowa oplata.

Reszcie placow nie tak wiele potrzeba zeby bylo ok. Wystaczy zgarnac stamtad czesc tego piachu i bedzie si, bo tam jest po prostu zbyt gleboko.
Moon   #kulistyzajebisty
02 kwietnia 2010 11:07
Ano dokładnie, Klami.

zreszta o placu tez wszyscy mowia ze sie nei da  a potem ci sami skacza i jakos koniom nic nie jest
Wiesz Magda, jak ktoś nie ma wyjścia i stać na hipo musi, to gdzie przepraszam ma jeździć? Musi na tym, co jest, uważając i modląc się przy kolejnym skoku, żeby nic nie urwać.
Tak z perspektywy czasu to zaczynam zachodzić w głowę, jak hipodromowym koniom udaje się na tych kopnych placach wygalopowywać zakręty i jeszcze potem skakać...
O tyle jest to 'dobre', że potem skacząc na zawodach na kwarcowych (czy tam normalnych, ale zdatnych do użytku) parkurach ludzie pieją nad tym, jak to ich konie mają super zapasy nad drągami...
cieciorka   kocioł bałkański
02 kwietnia 2010 12:08
Klami,  dlaczego nie wolno skakać gdzie indziej? na hali też nie?
a z placem csi chodzi o to, że po skokach trzeba częściej równać?
zgłaszacie sprawę placów na zebraniach?

witam wątek trójmiejski, wpadłam w odwiedziny 😀
Cieciorka sezon otwarty za pasem, skoki na hali niewiele pomogą.

Na placu CSI nie ma przeszkód i Pani Prezes zapowiedziała w zeszłym roku, że nie będzie, bo nie umiemy z nich odpowiednio korzystać.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 kwietnia 2010 13:13
magda, cóż, no Tobie ścięgien nie szkoda, innym szkoda. Ja bym się w życiu nie zdecydowała, bo czuję sama jak Glutowi ciężko stępować. Tak samo w pewnych miejscach na placach. Dlaczego najczęściej korzystam tylko z wybranych fragmentów. Mi po prostu żal konia, który się musi bardzo natrudzić i którego nóg za 10 lat będzie bardzo, bardzo żal. Tyle.
asior   -nothing but eventing-
02 kwietnia 2010 18:28
Fajnie. Siwy przebronuje sie na czworoboku w glebokim piachu z rana, a wieczorem poskacze na placu CSI. Mimo to, nie moge sie doczekac zawodow  😉
cieciorka, na hali mozna (jeszcze), ale nie ma to sensu skoro sezon otwarty juz.
Co do zglaszania, wszyscy o wszystkim wiedza, ale bardzo ich to obchodzi.
ale chyba ten plac crossowy (ten na samym końcu) jest zdatny w miarę do jazdy nie?? Ja tam zawsze jeździłam i było ok.
xxagaxx, do jazdy i owszem, chociaz dawno tam nie bylam. No, ale tylko po plaskim.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 kwietnia 2010 18:48
xxagaxx, jest zdatny, tak w 2/3 od środka toru.
szkoda tylko ze jak zbronowali to same szklo sie blyszczalo  😎
cieciorka, na hali mozna (jeszcze), ale nie ma to sensu skoro sezon otwarty juz.



Ale zawody chyba mają jeszcze być halowe?
Alice nie , już chyba nie ma być halowych .

my raczej  23-25 do Jaszkowa na otwarte  😜
Alice, raczej watpie, ze zrobia halowki. Chyba ze pogoda na prawde bedzie mega beznadziejna.
To fajnie by było, gdyby były otwarte, ale ja coś tam kiedyś słyszałam, że jednak halowe.
Ja też słyszałam ze halowe maja być....
Hmmm... to trzeba sie podpytac.
ja słyszałam że otwarte w Sopocie 17-18. Mamy byc z młodymi ogrami i moze z dziewczynami 🙂
Kto będzie oglądał / jechał HPP ujeżdżeniowy? To już za tydzień, czy ja coś pokręciłam.

Deb będziesz? Bo ja interes do Ciebie mam 😉
Tak, za tydzień. Ja pewnie zajrzę 😉
deborah   koń by się uśmiał...
03 kwietnia 2010 16:02
Lena, Będę na pewno. obiecuję przywieźć Twoją derkę w kratkę 😡
deborah

A do Nas kiedy wpadniesz z Szogunem ?  😀
Hunn   Trening ponad wszystko
03 kwietnia 2010 16:25
bynajmniej przez te remonty, będziemy mieli solaria w stajni - będą one jakoś wyglądały i nareszcie nie będzie takiego syfu.
Zamiast 50 koni w stajniach będzie po 8 - każda z siodlarnią, więc nie będzie problemu z miejscem na pakę.


I chociaż podłoże nam wymienią na halach. ; )
Rudy już nie będzie miał  jak wbiegać pod samochody, bo gamoń za tym przepada. ;d
Wole chyba zapłacić te 200 zł więcej i nie stać w czymś co wygląda jakby się miało zaraz zawalić i gdzie jest wieczny syf nawet jak się sprzątnie.

Po drugie tam nie napisali, że na dużej hali będą mogli trenować tylko Ci, którzy mają odpowiednie uprawnienia do tego.
A klubowe konie w trening, na których można by było startować.? Jak ktoś ma pieniądze na utrzymanie 2 czy 3 koni na hipodromie, to się nie dziwie, że mu taki układ nie odpowiada.
Moon   #kulistyzajebisty
03 kwietnia 2010 17:21
Po drugie tam nie napisali, że na dużej hali będą mogli trenować tylko Ci, którzy mają odpowiednie uprawnienia do tego.
Nie, oczywiście - 'Tylko' należy trenować z osobami z uprawnieniami. Wybacz, ale kto w Sopocie ma takowe? Góra 2, 3 osoby. Wychodzi na to, że te osoby musiałyby na tej hali sterczeć od rana do nocy. Pomijając fakt, że niektórym po prostu nie odpowiadają Ci ludzie jako trenerzy. A płacąc wcale nie małą kasę za pensjonat chyba trochę nie halo, żeby ktoś mówił mi odgórnie z kim mam jeździć?

W sumie to już nie mój biznes, na szczęście - bardzom ciekawa efektów końcowych, ogólne peace&love.  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się