Jeździcie w te mrozy??

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 lutego 2010 10:04
LoveHorses,  🚫 dlaczego usunęłaś wodze z pierwszego zdjęcia?  😲
No, jakoś tak to dziwnie wygląda. 🤔wirek:
A tego. Takich mrozów to znowu nie ma. U mnie w Legionowie tylko -1. 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
06 lutego 2010 14:32
[quote author=Ktoś link=topic=15273.msg474172#msg474172 date=1265450667]
LoveHorses,   🚫 dlaczego usunęłaś wodze z pierwszego zdjęcia?  😲
[/quote]

robiłam pierwsze eksperymenty w photoshopie i trochę kiepsko mi wyszło  😡
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 lutego 2010 16:16
LoveHorses, ale bardzo ładnie Ci wyszło...tylko po prostu już myślałam,że mam jakieś zwidy...koń w terenie na jednym zdjęciu ma,a na drugim nie ma wodzy przy wędzidle 😉
LoveHorses ja uważam, że zdjęcie wygląda dobrze  🙂 Właśnie fajnie. Mi tam się podoba.

Northern_Star Mieszkasz w Legionowie? W jakiej stajni jeździsz?
U mnie w ciągu dnia też jest nawet ciepło tak oloło -2
Northern_Star ja nie mam konia na własność, nic nie umiem (według siebie) ale "moje" jest klubowe stworzenie co jest super rozwiązaniem (no poza momentami, gdzie rekreacja wciśnie ci się na dzień przed zawodami i zawali sześć tygodni ciężkiego tyrania...)

A ja wczoraj spadłam w zaspy i ganiałam kobyłę dobre 15 minut po głębokim śniegu zanim postanowiła jednak wrócić do jeźdźca i pracować dalej  😁 ... Zabawa była, nie ma co  😀 Ale do spadania ten śnieg jest idealny - jak na poduszeczkę lecisz 😀
A dzisiaj trochę spokojniej, świeciło słoneczko i bardzo fajnie się pracowało.
I z moich spostrzeżeń - jak jest taka skorupa na wierzchu od marznącego deszczu to owijki są lepsze od ochraniaczy. Nogi mojego czołga bardzo ładnie, a koleżanka w zwykłych ochraniaczach miała lód ponabijany pod neoprenem, poprzekręcały jej się i ogólna masakra. I nareszcie polubiłam zawijanie nóg!
I po sniegu  🙁 a tak bylo fajnie...

Cieszę się, że zdjęcie z czwórką przypadło Wam do gustu. Wyglądało to niesamowicie, i bez śniegu nie byłoby chyba takiego efektu.Pozwole więc sobie wrzucić jeszcze jedno:



Zapraszam również do zimowych gelerii:

http://www.mazurek-konie.pl/?page_id=2426

http://www.mazurek-konie.pl/?page_id=2374

http://www.mazurek-konie.pl/?page_id=2251
a ja sie troche boje jezdzic do lasu od wczoraj. na galeziach sa takie sniegowe czapy i te czapy spadaja. pol biedy jak spadaja obok, ale jak spadna na mnie????
faraa...Przepiękne zdjęcia!!! Śliczne konie!!! Gratuluję profesjonalizmu! Chętnie będę częściej oglądać twoje "fotoreportaże"! Pozdrawiam!
Figaro.Winner,  co kon z twoich zdjec ma w pysku i na nosie? bo eee, no nie wiem...
Hancock - ja? Oj, ja w różnych stajniach jeżdżę, ostatnim czasy nosi mnie po świecie. 😁 Ale głównie w KJ Ławra, od czasu do czasu w KJ Klucz i za niedługo powinnam wpaść do stajni Koński Sad w Kampinosie, czy jak im tam... 😎
Wafelkowa - hym, ja nic nie umiem, ale chyba nie tylko według siebie. 🙄
Figaro.Winner,  co kon z twoich zdjec ma w pysku i na nosie? bo eee, no nie wiem...

Na "nosie" ma nachrapnik pleciony z surowej skóry ( obszyłem go częściowo futerkiem), a w pysku  kiełzno
Avila Correction Bit...
Figaro.Winner, a ten nachrapnik, to normalny nachrapnik, czy ma jakas funkcje jak bosal czy cos?
Bardzo często używam  podczas treningów, wtedy po prostu wykorzystuję  go jako bosal... Pierwotnie spełniał on funkcję uwiązu ( coś w rodzaju kantaroogłowia), niekiedy i tak go wykorzystuję; ale bardziej służy mi jako ozdoba...
Figaro.Winner, aha, dzieki za zaspokojenie mojej ciekawosci 😉
Praca, praca..
Ja się dziś wybrałam w teren na oklep, tak na stępo-kłus na luzie i było szyybko 😁 ale twardo ćwicze dosiad na tym sniegu  🤣
W ogóle po tej zimie to konie będa miały nieźle wyrobione mięśnie grzbietu...
Kayra   Kucusiowy wariat :P
07 lutego 2010 15:28
branka, ja byłam tez na takim, a skończyłam w pełnym galopie. Ale warto było 😀 Dobrze, że mój kucyk kluska i do tego wygodna 😀
Ja wybrałam się dzisiaj na spacer ze swoją w ręku, ponieważ droga śliska, ubity nierówny śnieg. Po drodze spotkałyśmy koleżankę z sąsiedniego pensjonatu na swoim wałaszku i mojej odbiło 🤔wirek: nie ma to jak miłość od pierwszego wejżenia 😀 Wracałam do stani  i modliłam się żebym ją utrzymała, nie poślizneła sie pod nogi wspinającej się , walącej z zada i tańczącej wokół mmnie kobyły  🤔 Musiał jej wałaszek wpaśc w oko 😍
Aaa ja byłm wczoraj w zimowym terenie. Nie było zimno - oj, nie... Śniegu było strasznie dużo... Kopytka potem nieciekawie wyglądały. 🤔 Ale tego. Najśmieszniejsze jest to, że nasze rekreanty już czują wiosnę chyba i było małe brykanko na śniegu. 😁
"Kopytka potem nieciekawie wyglądały"

Dlaczego?? Śnieg nie wyczyścił?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
07 lutego 2010 19:19
Nie, po prostu nie wszystkie nasze kute konie mają wkładki śniegowe i później jest akcja "prostowania" kopystek, żeby te obcasy wykruszyć. :/

BTW, Northern_Star - SK Ławra nie KJ.
Dlatego jak sie nie ma wkładek a sie kuje konie, to nie powinno się jeździć na śniegu 🤬

W ogóle znowu jest trochę wiekszy mróz(-9 u mnie na termometrze) - to ja już nie wiem czy konie linieją, bo sie dofutrzają czy jednak idzie wiosna?
Wg mnie w tym roku konie zaczynają dopiero! linieć. Czyli bardzo późno. Poprzednie kilka lat wylinka "wiosenna" startowała w połowie stycznia.
no wlasnie u mnie tez linieja. i tez sie zastanawiam, czy to moze juz, juz, juz???? 👀
Jak kogoś nie przerażają ceny podków aluminiowych to można zamiast wkładek właśnie na aluminium kuć.
U nas w stajni jedna kobyła właśnie ma takie podkowy i jako jedyna wraca z pastwiska bez obcasów.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
08 lutego 2010 07:12
Azhael, miło wiedzieć. A jak jest z wytrzymałością takich podków? Może być na PW, żeby nie robić  🚫.
ja wpadłam na genialny ( :hihi🙂 pomysł i podkułam swoją Rudą na pełne podkładki a pod to sylikon, śnieg się nie przyczepia, można normalnie jeździć 😉
Ogier ma NBSy i śnieg nie wbija się  😎

LOVELY Ale czy koń ma zalecane kucie przez weta na pełne??
nie ma zalecenia, ale kontaktowałam się wcześniej z kowalem i panem z arpavu i powiedzieli ze jak najberdziej wszystko będzie ok
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się