buty dla koni

LoveHorses
właśnie dlatego pytam jak to jest w rzeczywistości bo z tabela się zapoznałam i wg niej koń z szerokością 108-111mm ma odpowiednio długość 118-121mm a moja ma 110/110 🤔wirek:
ponawiam pytanie o DOBRZE DOBRANE rozmiary,do jakich wymiarów kopyta  u Was (czyt.Waszych koni)wyszły rozmiary butów 🙂
anetakajper nie widzę przeszkód  😎 obserwuj konia, chętnie skacze? Nie ma poślizgu, lub przeciwnie - szorstkości przy lądowaniu?

LoveHorses mojemu też śnieg oblepił paski, ale nie przeszkadzało mu to, przynajmniej nie narzekał  😁

co do glove'ów na padoku - byłabym o nie spokojniejsza, niż o cavallo - a mam obie pary 😉
Ja z powodu śniegu musiałam doszyć dłuzsze zapięcie rzepu bo ciągle mi się te paski odczepiały , teraz jest ok.
Hacele mężuś mi zrobił oryginalne z widiami i teraz jeździ mi sie bardzo pewnie i ogólnie super.



w środku buta nic nie wystaje , wszystkie metale są zagłębione w gumie


Jak mam założone Power strapy to muszę używać gumowego młotka żeby założyć buty.

orjentica nie wiem dokładnie o co Ci chodzi , ale ja mam glove i rozmiar kopyta 123 na 133 czyli rozmiar 2, bardzo pilnuję tego żeby wielkość kopyta się nie zmieniała.

Też nie bardzo mi sie podoba ten zalodzony gaiter , jeszcze konia nie obtarł ,ale trzeba być czujnym.
W sumie jestem zadowolona , przyjemnie sie jeździ i sa te buty bardzo wygodne dla mnie i dla konia. U mnie jest tylko jeden mankament że koń ściąga mi buty z przodu tylnymi nogami w ostrym galopie, muszę to jakos przezyć ,że swawolić w terenie nie mogę 😀 Przy spokojnym galopie na szczeście nic sie nie dzieje.

Pinesska twój koń rewelacyjnie prezentuje się w tych butach i widać ,że mu dobrze. W ogóle super fotka , wszystkie nogi w locie :kwiatek:
Ok,dzięki,teraz się otrząsnęłam,toż to w milimetrach więc pomiędzy szerokością 108-111mm a długościa 118-121mm to tylko centymetr 😡
Wychodzi na to że dla nas 0.5 :kwiatek:
Próbowaliście wycinać wkładki do butów z neoprenu (pianka obszyta materiałem...)?
Na trwałość zbyt dużą nie liczę, ale amortyzacja i "wypełnienie podeszwy" powinno być chyba ok?

Posiada ktoś oryginalne wkładki Cavallo?
Jak się sprawdzają i jak jest z trwałością?
EKornik- Ja stosowałam wkładki wycięte z neoprenu i nawet się dobrze sprawdzały w porównaniu z innymi kombinacjami. Faktycznie dają dobrą amortyzację. U mnie wytrzymały kilka jazd, ale mój wałkoń masakruje wszystko co mu się włoży. Wkładki Cavallo są super wytrzymałe, ale takie jakieś cieniutkie i bardzo twarde. Wiele amortyzacji to one nie dają.
Wpadłam na taki pomysł, żeby zakładać najpierw neoprenowe, a na nie cavallo i tak jest znacznie lepiej, bo neopren dłużej pozostaje nie ruszony.
teska - Dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
Będę coś dalej kombinować z neoprenem 😉

Mam jeszcze pytanie o wkładki EasyCare - czy one "odkształcają się", "dopasowują" do podeszwy, czy raczej nie?
dea   primum non nocere
19 stycznia 2010 13:01
Nieaktualna prośba...
Witojcie, mam pytanie i otwieram się na wszystkie sugestie, przyszły mi buty, (nareszcie)pierwszy raz mam coś takiego w rękach, to buty Turf KingII
czy wkładać mu skarpety?czy zobaczyć bez, bo mój staruszek jest bardzo delikutaśny, jak je w ogóle wkładać, od której strony zaczynać?
Proszę ładnie o pomoc 🙇 Buty kupiłam na Ebayu i nie mam instrukcji. Z góry dziękuję, będę czekała🙂
Acha, te buty mają dziury na hacele, czy je się jakoś zaślepia?czy nie zasysają błota?
Teoretyk wpisz sobie może na you tube Turf king i powinny wyskoczyc filmiki pokazujące zakładanie butów, tu ma je kilka osób, przejrzyj wątek, może znajdziesz niezbędne informacje  🙂

dziury po hacelach nie stanowią problemu, w razie doszczętnego zamoczenia (kałuża, rzeczka) woda będzie miała gdzie uciekac, nie ma potrzeby zaślepiania.
Skarpet nie potrzeba o ile pamiętam.

Ja w ogóle chcę wam się poskarżyc! Buty wstawiłam do szafy i mam na nie focha  😫
Założyłam je wszystkie 2 pary na mojego Brzaska nogi, pojechałam na łąki pojeździc, bo ładne słońce, to trzeba się z hali wynurzyc - sobie pomyślałam.
Koń fajnie chodził, trochę poszaleliśmy na śniegu z końmi luźno puszczonymi, galopy miodzio. Po chwili przeszłam do kłusa i zauważyłam, że koń idzie jak kogut, drobił tyłami, a przód jakoś co kilka kroków jakby macał, no to ja hop na ziemię, patrzę na tyły, a wokół Glove'ów na paskach pęcinowych była wielka bryła sniegu, ledwo się dokopałam do rzepa, odpinam, patrze: obtarte  🤔 minimalnie, ale zawsze, a ten śnieg po prostu ograniczał koniowi zginanie. Buty tylne ściągnęłam i pośpiesznie wsiadłam, żeby zobaczyc, czy to napewno to.
Ruszam, nic, kłus - nic, myślę sobie spoko  😎 po chwili koń co parę kroków maca, minimalnie, ale czuc - przody. No tak, zapomniałam, że przodami wcześniej też "zamacał" kilka razy  🤔wirek: zeskakuję, patrzę na buty Cavallo i aż oczy wybałuszyłam! Buty były całe naciągnięte, jak nadmuchany balon ze skóry.
Śnieg, śnieg, wszędzie wlazł śnieg - pomimo opasek. Odkopuję rzepy, rozpinam buty i widzę, że tak jak noga i kopyto się ruszało, tak śnieg wpadał i upychał się na kamień. Ściągnęłam siłą te buciory przewracając się na tyłek w śnieg za każdym razem, nogi pomacałam, wsiadłam - nic, koń idzie luźno, kłus - luźno.
Pomyślałam sobie, że nie ma to jak nieświadomie krzywdzic swojego ukochanego pupilka  😵
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
28 stycznia 2010 21:04
Pinesska  właśnie o tym  wspominałam stronę albo dwie wstecz, miałam taką sytuację już kilka razy ale nigdy tak abym czuła różnicę w chodzie konia.
Ostatnio jeździłam po zmarznietej skorupie śniegu , tu buty spisywały się świetnie bo idealnie chroniły nogi przed otarciami.  Getr też był nieco oblodzony, ale nogi się koniowi nie obtarły. Wprawdzie nie był jeszcze dłużej w terenie w butach niż godzinę.
Zauważyłam ,że getry które przyszły do mnie 2 miesiące później puszczają farbę i po każdej jeździe koń ma czarne pęciny. Czyżby obniżyli jakość?
Pinesska szkoda,  że nie ma idealnych rozwiązań 🙁 Zastanawiam sie co będzie latem jak będą upały. Czy getry nie będą czasem odparzać. Zwłaszcza w terenie jak wjedzie się do wody i błota.

A tu fotka konia w butach
Pinesska, i inni którym przyklejający się do butów i getrów zmrożony śnieg rani konia
polecam Wam na śnieg i błoto tzw stuptuty i problem z głowy 🙂
trzeba je sobie oczywiście uszyć lub przerobić ludzkie 😉


Pinessko, ja całkowicie zrezygnowałam juz z butów, posprzedawałam wszystkie jakie miałam.
Powodem był mały wypadek w lesie - podczas galopu jeden but nam spadł . Mogło dojść do poważnego wypadku, a ja od tamtej pory jestem obrażona na buty.
Całe szczęście w tym, że wtedy się przekonałam, że kasztanowi nie robi już różnicy: w butach czy bez.
Wczoraj pojechałam na bosaka do lasu. I byłam zdziwiona, że koń się nie ślizga  😀  Jak będzie gruda, to odpuszczę jazdę, aż takiego parcia nie mam  😎
Mój Harnak wreszcie dostał buty🙂
Wygląda na szczęśliwego, nareszcie może spokojnie pobrykać na śniegu🙂
Dziękuję oficjalnie :kwiatek: BeAtrze, za teoretyczną pomoc i wsparcie moralne przy wkładaniu (lekko nie było)
A oto zadowolony zwierzak🙂



Dziewczyny sorki ze wyskakuję tak od razu z pytaniami, ale wątek tak pobieżnie przejrzałam i wciąz mam wątpliwości.

Potrzebuję butów dla mego kopytnego na jakieś 2-3 miesiące, więc muszę coś kupić na już. Boję się tylko tego dobierania rozmiaru, zeby nie kupic za małych, czy za dużych....ale chyba nie mam wyjścia.

Jakiej firmy buty polecacie?? EASYCARE BOA są dobre?? nie spadają?? Czy jakiś inny sklep oprócz horses ma w swojej ofercie buty w raczej krótkim terminie realizacji??
EKornik   404 Not Found
27 lutego 2010 17:27
Czy jakiś inny sklep oprócz horses ma w swojej ofercie buty w raczej krótkim terminie realizacji??

Jeszcze GNL ma buty, ale tylko Cavallo... LINK
O czas przesyłki trzeba pytać - do mnie przyszły chyba po tygodniu...
a ktoś może się wypowiedzieć o tych butach?? Bo szukam czegoś i nie wiem które wybrać, czy Boa,  Old Mac' s G2 czy może Turf King?? Jestem zielona w tym temacie i nie wiem co wybrać ;/
a przeczytałaś ten wątek?
o wszystkich butach wymienionych przez ciebie było pisane wiele razy..


Czytałam..... i po prostu ma mętlik w ogłowie. Ale chyba wezmę co jest pod ręką i co uda się kupić. Potem się będe martwić czy kupiłam gorsze czy lepsze...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 marca 2010 21:50
ja polecam Glovy , szybkie w zakładaniu i zdejmowaniu , rewelacyjnie spełniają swoją funkcję . Osobiście jestem z nich bardzo zadowolona i młoda chyba też . Zakładanie mamy obie opanowane do perfekcji .  😉
Ja również polecam Glov są super, posiadam również Epici też są dobre natomiast Glov po prostu nasuwasz na kopyto i wszystko. Ponadto jeśli szukasz butów na 4 nogi to tylko glov, ponieważ są najdelikatniejsze i jeśli masz konia któremu zdarza się uderzać tyłem o przód bądź na odwrót to te akurat nie posiadają ani sprzączek ani żadnych zapięć z przodu, które zwiększają powierzchnię buta.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 marca 2010 07:36
Kabbi  nie masz takich zmechaceń na piętkach w miejscu gdzie łączy się neopren z gumą/plastikiem ? Moja chyba uderza tyłami o przody i widać to na neoprenie takie minimalne zaciągnięcia, chyba ze to od zmarzniętego śniegu.
Póki co mogę kupić BOA, Cavallo i Old Mac's. Dzisiaj mierzę i zobaczę co z tego wyjdzie 🙂
Euforia_80 dzisiaj sprawdzę ponieważ nic takiego nie rzuciło mi się w oczy więc muszę się przyjrzeć.

Mam dylemat - koniowi, do którego należy to kopyto na górze(jest to przód, drugi jest podobny, choć troszkę węższy a dłuzszy) właścicielka chce kupić buty, żeby w nich jeździć. I się zastanawiam jakie lepsze - Boa czy Old Maci. Trzeba wziąć pod uwagę, że te kopyta wraz ze struganiem będą się zmieniać.. Słyszałam, że Boa najłatwiej dopasować do takich problematycznych kopyt, do tego są polecane dla trzeszczkowych kopyt takich jak tego konia.
Z drugiej strony na Old Macach jest jako jedynych napisane, że można w nich skakać(o tyle to ważne, że to koń skoczek). Do tego kształt podeszw tego konia wydaje mi się taki jak kształt podeszw Old Maców(tych nowych) i boję się, że Boa nie będą pasować. Mógłby ktoś kto siedzi w temacie coś doradzić? Jeszcze nad King Turfami myslałam, ale one ponoć tylko na konie z niskimi piętkami pasują i na szerokie kopyta, a u tego konia to jeszcze troche czasu będzie trzeba zanim te piętki będa niższe i kopyta się bardziej rozszerzą.

PS Co do Cavallo - znajoma kupiła i się od razu prawie rozwaliły... inna ma King Turfy od roku i nic nie się zniszczyły a ciągle w nich jeździ.
Branko, ciężko tak ci coś doradzić, bo każde z butów które wymieniłaś mają inny kształt. Mnie totalnie boa nie pasowały, mają jajowaty kształt. Więc podejrzewam, że trzeba będzie robić przymiarki  🤔
Nie odważyłabym sie skakać w butach innych niż Epic lub Glove. Te mają dodatkowe zabezpieczenia na pęcinie. Turf King spadł nam w galopie, a co dopiero skoki w takich butach.
Przegladałaś cały wątek? ja gdzieś wstawiałam linki do szablonów kształtów butów, możnaby odrysować kopyto i po kolei przykładać. Cos wybierzecie  😀
No przeglądałam, aczkolwiek w przypadku wielu butów każdy pisze co innego 😁 DO tego na innych forach też są różne opinie. Ja mam Epici dla swojej kobyły i rzeczywiście nie spadają jak jest gaiter, ale na stronie Easycare jest napisane, ze do skoków to tylko Old Maci...  I chyba można do nich gaitery też przyczepić, jest napisane na sklep.horses że gaitery są w komplecie.
Kolejna rzecz to oczekiwanie na buty, wiem ile czekałam na swoje i co niektórzy tu na forum... nie wiem czy nie lepiej zamawiac jakoś prosto ze Stanów, pewnie czekałoby się krócej jak przez sklep.horses.

Kształt kopyt wydaje mi się pasować do Old Maców, ale więcej osób poleca jednak Boa. Za duży wybór w tych butach 😵
Drugi raz ze sklepu Horses.pl bym nie zamawiała. Oczekiwanie 5 miesięcy na buty czy cokolwiek jest chore.
Ze Stanów przesyłka lotnicza to 5 dni, tylko koszt wychodzi ponad 100zł, dokładnie ceny nie pamiętam. I trzeba sie liczyc również z tym, że cło wlepią  🤔
Mi się udało kupić dziś Cavallo. Super się je ubiera, bardzo łatwo, mam nadzieję ze do zwykłej jazdy po płaskim nam nie będą spadać 🙂

Miałam już brać od jednej z forumowiczek Old Macki ale po zmierzeniu jeszcze raz i wizycie kowala byłby dla nas za duże.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się