iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy

Rozumiem 😉
Tak mi sie nasuneło po prostu.
Gorsze mogą nadrobić techniką  😎
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 grudnia 2009 18:39
Buyaka bardzo ciekawe i interesujące jest to co piszesz 🙂 Zdecydowanie typ andaluza który zaprezentowałaś różni się od klasycznego, który widnieje na moich zdjęciach.

A ja ponieważ dziś znów miałam okazję wsiąść na Farolka, to wstawię jego zdjęcia z Hiszpanii 🙂







filmik Farolero XLVI w Hiszpanii

rodowód

Polaco i jego podskoki 😉





był też modelem i zadebiutował na okładce KP 😉


i cytat z jego opisu:
Jego pochodzenie to najważniejsza charakterystyka tego zwierzęcia, gdyż tłumaczy pozostałe jego cechy i zalety. Jest czystym "Cartujano" - koniem kartuzyjskim. To linia hodowlana o niezmienionych od wieków cechach, które mogą wydawać się mało przydatne, ale stanowią o klasie tych zwierząt i idą w parze z cechami charakteru dobrze ustalonymi dobrą i długą tradycją hodowlaną, dlatego domieszka krwi "cartujano" obecna jest zawsze w genealogii dobrych koni PRE jako czynnik stabilizujący i uszlachetniający cechy konia Czystej Rasy.
MG POLACO - niewysokiego wzrostu i siwej maści jest klasycznym egzemplarzem tego rodu i posiada cechy, które zyskują mu wielbicieli wśród ludzi mających z nim do czynienia. Radosny i pewny siebie jest bardzo pracowity i odważny. Trzeba brać pod uwagę jego żywiołowy charakter ujawniający się w ekspresji ciała, której nie należy zbytnio tłumić chcąc "poprawić", czy "udoskonalić" jego chód. Ruchy tego konia to harmonia zalet barokowego rumaka szlacheckiego i nie przeszkadzają mu w rywalizacji w dzisiejszych dziedzinach sportowych pomimo wątpliwości i oporów, jakie te ruchy wywołują u osób nie przyzwyczajonych do ich widoku.
Pamiętać jednak trzeba, że jest to sposób poruszania się naturalny dla tych koni i mający dłuższą historię niż chody wykształcone u krzyżówek sportowych na przestrzeni np. ostatnich 200 lat. Motoryka tych koni jest niewątpliwie zachwycająca. Lecz jeśli chodzi o często spotykany zarzut, że mało ekonomiczna - niech to pozostanie zmartwieniem konia 🙂
(Na olimpiadze w Atenach w 2004 r. ekipa Hiszpańska na 3 koniach PRE i jednym Lusitano uzyskała srebro w grupowych zawodach Grand Prix)


rodowód

wszystkie zdjęcia i info ze strony http://www.konieandaluzyjskie.cba.pl/konie.w.pol.html
cieciorka   kocioł bałkański
30 grudnia 2009 19:10
zdjecia sie nie wyswietlaja, hehe
moze tak pojdzie:






ależ on ma śmieszny galop!
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 grudnia 2009 19:15
o kiszka! A jak patrzyłam na podgląd to były widoczne 🙁

Galop ma rewelacyjny, bardzo miękki i taki 'pod górkę' 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
30 grudnia 2009 20:11
o, teraz widze obrazki.
ten na filmiku to taki srednio pod górke jest, raczej takie susy 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 grudnia 2009 20:19
na filmiku to trochę chyba korbę miał 😉 Pod siodłem jest do góry bardziej.
Te zdjęcia pojawią się za jakiś czas ponownie (może po pół nocy zresetuje się im licznik) - teraz miały za dużo odsłon i przestały być dostępne (cóż, uroki darmowego hostingu).

Swego czasu zainteresowały mnie hiszpańskie konie - takiego całkiem smakowitego i ujeżdżonego na klasę C można kupić w sensownych pieniądzach - nawet i ciut mniejszych, niż kupimy w Polsce konia sp na tym samym poziomie wyszkolenia. A końcu i prezencja, i oryginalność takiego południowego rumaka, to też jest coś 🙂 Poza tym dużo dobrego o andaluzach opowiadała mi koleżanka, która pracowała z nimi rok w hiszpańskiej stajni. Jezdne, inteligentne, nieagresywne, elektryczne i idące do przodu - słowem bardzo ciekawa propozycja dla kogoś, kto chce się po prostu cieszyć jazdą.

Obejrzałam jednak masę filmów i uznałam, że nie czuję bluesa 😀iabeł: Nie pasuje mi jednak ruch tych koni - za mało w nim miękkości i lotności. Owszem, są takie konie, które rzeczywiście robią na mnie wrażenie, ale te cenione są już w takich kwotach, jakich nigdy w życiu nie odważyłabym się wydać na konia  😵
Poza tym ze mnie to żadna seniorita w falbaniastej sukni :P

To co mnie mocno zaskoczyło, to mnogość maści tych koni. Do tej pory myślałam o nich, że to przeważnie siwki, no i może jakieś pojedyncze gniade i czasem inny rodzynek 😉 Błąd - andaluzów jest sporo karych, kasztanów (!), izabeli (vel palomino), znalazłam nawet... bułane  😲
Podobają mi się te wszystkie nietypowe z urody niesamowicie:




Wrzucę jeszcze link do jednej stronki handlowej - o tyle ciekawej, że prawie przy każdym oferowanym koniu są filmy:
http://www.majestic-andalusians.com/SALESHORSES/SaleshorsesC.html
(w każdej grupie cenowej pod kolejną cyferką jest opisany kolejny koń, ze sporą dawką zdjęć i właśnie filmami).
cieciorka   kocioł bałkański
30 grudnia 2009 21:19
quantanamera, dlatego ja wole wywalac gały przy ich zdjęciach niż oglądać na zywo, czy na filmie. zreszta, jak pisałam, chyba wolę lusitano. Anka pisze też że inaczej się ruszają.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 grudnia 2009 22:01
Quantanamera przez Ciebie ślinię laptopa! 🤬

przepraszam, ale nie mogłam się oprzeć 😵





Powiem Wam, że gdybym miała jechać do Hiszpanii i wybrać jednego andaluza spośród tylu wspaniałych to chyba nie dałabym rady 🤔wirek:
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
31 grudnia 2009 09:55
Mam nadzieje ze Helio zagoi sie juz za chwile i powstawiam jego fotki ,patrzac na te zdjecia wydaje mi sie ze Helio jest juz bardziej w tym typie ujezdzeniowym.
Co do inteligencji to potwierdzam , uczy sie w chwile i bardzo sie przywiazal do mnie ,ewidentnie widac roznice w podejsciu do mnie a do innych ludzi ktorzy czasem biora go na lonze itd. Co do rozbierania sie to jest masakra ,ochraniacze sa rozbrajane w dwie minuty 🙂 derki juz oszczedza co mnie bardzo cieszy 🙂
Na pewno polecam te konie dla ludzi cieszacych sie latwa jazda i super kontaktem z koniem ,Helio ze mna rozmawia.Czasem sie smieje ze jest jak pies co sie skarzy wlascicielowi i opowiada jak bylo samemu w domu,on tez rzy i macha glowa niecierpliwiac sie kiedy wreszcie wejde do boksu i go poglaszcze.
Strucelka, naprawdę podobają Ci się te obrazki, które wstawiłaś?
abre - nie czepiaj się! a jakby Ciebie mucha gryzła w pierś?
Jakby mnie gryzła w pierś to pewnie bym jej oddała 😉 i poprawiła nogą!
no widzisz... a koń tylko zębami może 🤣
Ja tam bym sie tej duzej muchy z plecow pozbyla  😁 😁


Ja juz wole takiego:



Startuje skutecznie w konkursach do inter I.
Zdecydowanie przyjemniejszy obrazek 🙂 Anka, a Ty zeznawaj kto tam u Ciebie handluje PRE i na jakich warunkach 🙂
Abre moja byla szefowa nadal handluje i nawet nadal przyjemne ceny ma.  🙂
cieciorka   kocioł bałkański
31 grudnia 2009 14:03
co to znaczy przyjemne?
wiem, że nie o tym wątek, ale takie praktyczne informacje jak kwoty za jakie chodza konie się przudają 🙂
chodzi o ogólne ceny, nie konkretne więc jakbyś mogła nam przybliżyć byłoby super 🙂

cały czas czekam aż zjawi sie tu jakis nie andaluzyjski konik 😉
Ona ma ceny od 7000 Euro wzwyz.
cieciorka, teoretycznie konie w Niemczech znajdziesz już od 3 tys. € (to takie wyprzedawane z powodu kontuzji na przykład). 7 tys € to taka standardowa cena za konia ujeżdżonego, przeciętnego (przynajmniej tyle wywnioskowałam z przeglądania ogłoszeń na portalach niemieckich i czeskich). Im bardziej wartościowy koń, tym cena później wyższa.
Dzisiaj natknęłam się na informację o tworzeniu "Stowarzyszenia Hodowców i Miłośników Koni Barokowych" ma obejmować konie hiszpańskie, lusitano, lipicańskie i inne

http://www.bolecin.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=345
A wczoraj urodził się pierwszy w naszej stajni potomek MG Polaco🙂 wiecej tutaj --> Polaco ma syna! 😀 http://tiny.pl/hmgr1
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
06 stycznia 2010 21:39
🤔 😲dlaczego matka taka chuda?!
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 stycznia 2010 16:55
Szyszka nie przesadzasz troszeczkę? 🤔 To, że klacz ma trochę kanciasty zad to od razu jest TAKA CHUDA? 🤔 Napisz do TOZ-u 🏇 Klacz ma 16 lat i już od paru lat nie jest użytkowana pod siodłem, jest jedynie klaczą hodowlaną.

Ze spacerku:


więcej tu: http://szarza.bolecin.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=347

źrebak ma cudną odmianę 😜 przewidujemy, że będzie siwieć z wiekiem 😉
cieciorka   kocioł bałkański
22 stycznia 2010 02:20
trochę filmikow

jeździec srednio sie podoba ale kon w kształcie piłeczki owszem

zwróccie uwage na halę!

czy one ruszaja się lepiej od andaluzów? może trochę...
Chciałaby was prosić o opinię na temat poniższych koni. Być może jednego z nich nabędę. 🤣

Jucar Su




Jeta Su



Jaleo Su



GEN


trzynastka   In love with the ordinary
29 stycznia 2010 10:53
ze stajni którą odwiedzam



2 zdjęcie by Natch
up up! Co tak cicho?

Strucelka, jak tam Twoje koniowate?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 kwietnia 2010 16:59
bujaka nie wiem, bo zmieniłam stajnię 😉

ale z tego co wiem kasztan Tone zaliczył czyste przejazdy w kl.LL w skokach podczas ostatnich zawodów, a siwy MG Polaco czysty przejazd w kl.L 🙂
Obecnie MG Polaco przygotowywuje się do WKKW, które odbędą się za 2 tygodnie, a Tone wraz z gniadym Farolero szlifują swoje umiejętności 🙂
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
31 maja 2010 21:16
Ojoj cos tu malo sie dzieje 🙁
To ja opowiem co u Helio ,zmienilismy stajnie i dobrze nam to zrobilo,czerpiemy radosc z treningu i rozwijamy sie 🙂
Helio troszke stracil urody po kastracji ale mam nadzieje, ze dobry trening wszystko odrobi,zreszta zmienia sie z tygodnia na tydzien.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się