siodło ujeżdżeniowe

[url=http://www.loesdau.de/websale7/John-Webb.htm?Ctx={ver%2f7%2fver}{st%2f3ea%2fst}{cmd%2f0%2fcmd}{m%2fwebsale%2fm}{s%2floesdau%2fs}{l%2fDeutsch%2fl}{mi%2f05-johnwebb%2fmi}{p1%2fa298c3fb3da61ab7d644a9c7bb88fb45%2fp1}{md5%2f23daa0323500e202e27dce5e3fa46d8a%2fmd5}]JOHN WEBB SIODLA[/url]

JESTES WIELKA!!!! DZIEKUJE  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
czy ma ktoś zdjecie w stubbenie avalon?? obojętnie jakie, poprostu zdjęcie osoby na koniu w tym siodle, chcę zobaczyć, tak mniej więcej, jak usadza
A co powiecie o siodłach Massimo Dressur i Lemetex Bernina, jakie wrażenie?
Delikatnie rozglądam się za siodłem ujeżdżeniowym, nie krzywdzącym konia, wygodnym dla jeźdźca, ale jednak z tej niższej półki. Co jest godne polecenia ?
co to znaczy 'nie krzywdzącym konia'? jeśli siodło jest dobrze dopasowane to koniowi nic się nie stanie

ja radziabym rozglądać się za czymś używanym a jednak z wyższej półki

ja nadal szukam siodła 16 lub 16.5 dla długonoga... przysłał mi pan tego Avalona z allegro (niby 16.5) to było sporo większe niż moja 17 prestiga 🙄 no i odesłałam..
jak by ktoś widział coś sensownego to proszę o kontakt
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
28 lipca 2009 07:59
Nie krzywdzącym konia?  - Dorwij lepszego pasowacza, albo  uzbrój się w cierpliwość i przymierzaj każdy dostępny egzemplarz i licz na szczęście. A wariant alternatywny "bez krzywdzenia konia" to siodło z wymiennymi łękami (Wintec, Thorowgood) albo jeszcze dalej idąc - bezterlicowe  😁

W załączniku- moja nowa bezerlicówka Freemax Acavallo Dressage  😍 (więcej info w temacie siodeł bezterlicowych)
Ja mam w końcu swoje upragnione siodełko: Diamanta  💘
Jako długonożna i szczupła czuję się w tym siodle o wiele lepiej

też jestem długonoga i szczupła i jak jeździłam w diamancie (na czas zawodów) to jakoś dziwnie się czułam, pcha mi nogę do tyłu i jest strasznie szerokie z przodu, aż mnie nogi bolały jak jeździłam (potem się już trochę przyzwyczaiłam)

i nadal szukam jakiejś 16-16.5
A co powiecie o siodłach Massimo Dressur i Lemetex Bernina, jakie wrażenie?


Alona, a nie chciałabyś Berniny sprawdzić - że się tak wyrażę - własnodupnie 😉 ?
[quote author=alona link=topic=300.msg300391#msg300391 date=1248037925]
A co powiecie o siodłach Massimo Dressur i Lemetex Bernina, jakie wrażenie?


Alona, a nie chciałabyś Berniny sprawdzić - że się tak wyrażę - własnodupnie 😉 ?
[/quote]

Sprawdziłam, moze być, ale nie jestem zachwycona, 5-letnie siodło, troche było za twarde jak siodła Stubbena ,ale zrobione solidnie, jeszcze długo pociągnie.
Ale twarde i płaskie, czy twarde ale dość głębokie?
co uważacie na temat siodła ujeżdżeniowego kieffer wien DL? jeździł ktoś na nim, jak wrażenia? zastanawiam się właśnie nad kupnem tego siodła, ale używanego.  😉
Ale twarde i płaskie, czy twarde ale dość głębokie?



anie glebokie anie plaskie, w sam raz, trzyma z tyłu,  np. nie jest tak plaski jak Passier GG. Ale skore ma sztywna i dla mojego starego zadka jest za twarde. Mialam do wyboru Bernine i Top Dressage, w Berninie jestes blizej konia ale siodlo jest twarde, Top Dressage jest mięciutki ale ma duze przednie poduszki, jednak wygral Dressage.  
korsik Kojarzę, że któryś Schumacher jest właśnie taki i produkują go w rozmiarze 16.
amelienoire
miałam wiele lat i bardzo miło wspominam to siodło. Miękkie, jak wszystkie znane mi Kieffery, i dające dużo swobody.
a ja muszę się pochwalić moim nowym nabytkiem ;] poszukiwania siodła na Kucyka i dla mnie oficjalnie zakończone od kilku dni  😍 przymierzałam kilka, ale jak wsiadłam w to co mam to było 'kocham, kocham, kocham!'. A siodełko mam Wintec Isabell Werth, pasuje mi baaaardzo, ma zmienne łęki co Kucynelkowi pasuje ;] Testowałam w 2 chodach - stępie i kłusie, bo koń nie mógł galopować wtedy, pierwszy galop po kontuzji był w tej właśnie Izabelce i się bardzo przestraszyłam - nie mogłam pożądnie wsiąść w siodle i siedziałam na tylnym łęku, ale wsiadłam na następnej jeździe w skokówke i mam to samo, czyli to nie wina siodła, uf ;] trzeba sobie przypomnieć po prostu jak się galopuje  😁

czy do Winteca można dokupić małe bloczki, czy tylko duże? Bo ja mam duże i nie od Winteca, przynajmniej nasza Pani Trener tak mi powiedziała ;] a wolała bym jakieś mniejsze mieć jeszcze, mimo wszystko ;]
Do Winteców są różne wielkości i kształty bloczków. Na pewno coś dobierzesz.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
29 lipca 2009 13:31
Nirv
Rodzajów klocków jest wiele, ale do dresażowych modeli są tylko dwie wielkości bloczków : małe (takie też są w sandardzie z sidłami) i duże.
Właśnie  duże jadą z Pasi- Konika do mojego Freemaxa   🤣 . Zapytaj tam, bo z netowych sklepów w Pl  tylko oni mają jakiekolwiek klocki Wintec (w ofercie nie mają małych, ale może ściągną).

amelienoire
Właśnie rozstaje się z mym Kiefferkiem Wien - bo mi kobył zaczął wyrastać (a czas by siodło komuś jeszcze się przysłużyło  🙂 ).
Daje dużo swobody, ale jednocześnie delikatnie sugeruje optymalny dosiad (- najwygodniej jest w optymalnym miejscu), przy czym nie jest usadzające, nie ma giga poduch itp. Głębokie , miękkie siedzisko, pozwala wytrzymać nawet wiele godzin w siodle (np 5-7 godzinny teren itp.) Siodło nie jest usadzające. Najwięcej dla mnie zrobiło ono w kwestii rozkurczania, rozluźnienia  (zdecydowanie ciężej w nim wysiedzieć "na zakleszcza", niż po rozluźnieniu się). Gdy sama wsiadłam w Wien po wielu latach głównie w wszechstronnych i skokowych siodłach, pierwsze dni były dość dziwne/trudne nim załapałam jak siedzieć (choć mimo wszystko czułam, że to jest to ), a już po paru dniach z grubsza uwolniłam się od nawykowych przykurczów nabytych przez wiele lat. Generalnie kocham ten model.  🙂
Klocki można też bez problemu dostać w x-horse i zapewne również w hidalgo, skoro handlują siodłami WIntec i Bates.
Powiedzcie mi taką rzecz - usłyszałam od jednej osoby że w siodłach Prestiga można poszerzyć łęki (wiadomo) ale i wydłuzyć terlicę ???? Czy to prawda czy jakaś głupota, słyszałam.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
29 lipca 2009 14:36
Pisałam gdzie znalazłam już w ofercie klocki kolanowe.  Masa sklepów handluje siodłami Wintec i pewnie może ściągnąć asortyment. Mi zależało na czasie dlatego wybrałam sklep, który ma chociaż w standardowej ofercie klocki, a zupełnie mnie zasskoczyli informacją, że moje już jadą do mnie
paa i Dorotheah --> dzięki za odpowiedzi. 😉jeździłam już w nim raz i dobrze mi się siedziało, tak "głęboko". tylko zastanawiam się czy cena [3500zł] to nie jest za dużo jak na siodło używane. jak myślicie? dodam, że jest w bdb stanie.
Mara, tylko ja szukam używanego
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
29 lipca 2009 15:35
używane Wien na allegro i bezpośrednio od handlarzy w stanie  bardzo dobrym/dobrym chodzą ok 1500 lub mniej czasem. A super stan 2500 więc raczej 3500 to dużo. Chyba, że np. wiadomo, że siodło ma kilka miechów, prawie nowe itp.

A wyjątkiem gdy warto czasem przepłacić może być sytuacja, że dane siodło idealnie podpasuje koniowi
alona, nie wiem jak mieliby to zrobić.. pierwsze słyszę.. kto Ci to powiedział?
[quote author=k_cian link=topic=300.msg307501#msg307501 date=1248891088]
alona, nie wiem jak mieliby to zrobić.. pierwsze słyszę.. kto Ci to powiedział?
[/quote]
Taka znajoma, tez sie zdziwilam, jak mi powiedziala ze jest ktos kto jest w stanie jej siodlo "rozszerzyc i wydluzyc"  🙂 🙂 🙂 🙂
alona, a może o zmianie tybinki mówiła i o wydłużaniu w tą stronę?
ma ktoś może daw maga sylwester wersja exclusive???? co o nim sądzicie??
Ruda_H   Istanbul elinden öper
30 lipca 2009 10:20
mam, jest jak najbardziej ok ... interesuje Cię coś konkretnie ?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
05 sierpnia 2009 20:13
co polecacie glebokiego i mocno trzymajacego ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się