Derki

Zoyebea, bo to Ty jesteś jeszcze szczęśliwsza, bo akurat są trzy Bustery. 😅
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
23 grudnia 2023 16:22
Moon, nie nie, ja nie twierdze ze to zły pomysł - właśnie zamówiłam te torby 😂
A Kentucky Hurricane ktoś użytkuje? Obecnie w fajnej cenie ale futro od spodu nie będzie sprawiało, że będzie się to kiepsko układać/wracać na miejsce po tarzaniu?
Obiś, - kentucky są fajne, ale wąskie, zdecydowanie na konie w typie śledzia. Co do użytku to widzę je w stajni i wypadają super 🙂 Niestety na swoim koniu ich nie zapnę.
Obiś, kupiłam w tym roku - skuszona ta nieprzemakalnością dla konia na wolny wybieg. I rzeczywiście materiał świetny, miś mega przyjemny, ale się przesuwa - w naszym wypadku „do tyłu”. Ciągle ląduje mi za kłębem i już tam zostaje 🙁
keirashara to nie będzie tak, ze przy szerokiej klacie pójdzie z kłębu bardziej na szyję? Jak nie ma rozcięć na łopatce to będzie to jakoś mocno przeszkadzało? Oczywiście zakładam, że koń się w tej klacie dopina.

RR4 wynika to z tak dużego wycięcia z przodu? Koń wąziutki w klacie? Materiał się tak naciąga? Ogólnie leży stabilnie po jakimś tarzaniu, leżeniu?
Obiś, - mój się nie zapiął 🤣 i w wielu ma ciasno w łopatkach, widać, że są opięte, mało to wygodne i długotrwały ucisk może negatywnie wpływać. Nie idą na szyję, po prostu widocznie źle leżą.
keirashara okej, czyli po prostu ciągnie to i się opina a nie powoduje, że całość derki jest bardziej z przodu. I jasne, jak jest tak ewidentnie za ciasno to zupełnie odpada.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 grudnia 2023 20:05
Obiś, Mi derki bez rozcięć użytkowane cały czas wycierały nieco futro na barkach/przodzie łopatek. Leżały super, ale myślę, że skoro tam ocierały to jednak było w tym miejscu ciasno i niezbyt wygodnie dla konia.
Czy taka derka będzie mniej przemakalna niż polar?
Mam kawałek do hali, a co idę to leje albo śnieg zacina i sam polarek po treningu nie dość że od potu lekko wilgotny to z zewnątrz także.

https://www.equishop.com/pl/derka-potreningowa-dla-konia/29684-eskadron-softshell-air-derka-potreningowa-dla-konia-platinum-pure.html
zembria ta bravo jak koń idzie mocno pracuje, ja myślałam, że tam będzie zaciekać w deszczu przez to ale totalnie nie. Nic też nie wyciera i nie ciśnie. Może to kwestia kroju? Nie mam pójścia jak to działa ale akurat ten model się sprawdza, tylko to wypełnienie nieszczęsne wadliwe 😅. Natomiast jak przykładowo ta kentucky się naciąga to już będzie to ciągnęło przód na pewno niestety i zmniejszało komfort konia no a jednak to priorytet, tym bardziej, że zwierzak ma to mieć na sobie właściwie ciągle.
Mam pytanie o derki polarowe fairy play. Jak z otworem na szyję, bo derka która mi się podoba ma tylko do wyboru 135 lub 155, i teraz no nie wiem w co się pchać.
Perlica, ja w takiej sytuacji miałam cienka plandekę na wierzch. Softshel powinien być ciut lepszy niż polar ale szału nie będzie
xxagaxx, dzięki. Własnie nie chce mi się zakładać dwóch derek, dlatego drąże temat 😝
Teraz niegolona, ale za moment ogolę i będę musiała tego przypilnować bardziej na poważnie.
Ubieranie na cebulkę. Używacie zawsze podpinek dedykowanych danej marce/modelowi?

Nadal rozmyślam zakup czegoś na zmianę i jako,że wolne się kończy, jutro chciałabym móc coś zamówić żeby jak najszybciej przyszło. Hurricane odpuszczam z racji rozciągającego się materiału, trochę się obawiam tego, podobnie jak w bucasie tego, że na wielu koniach jednak się przekręca. Miałam brać felixa który okazał się po przymierzeniu za duży na konia sprzedającej niestety trzeci dzień cisza...
Rozważam więc zakup dokładnie tej derki ktorą mam tylko po prostu plandeki i pod nią coś. I tu jest problem bo chciałabym ominąć polar natomiast horseware ma podpinkę zwykłą od 100g co będzie na chwilę obecną na pewno za grube dla mojego konia. Niestety 50g nie ma, jedynie jakaś trójwarstwowa tkanina która ma oddychać, osuszać, izolować natomiast nie mam pojęcia jakby się to sprawdziło całodobowo na koniu pod plandeką, nie zachęca za bardzo materiał (włos będzie w to niemiłosiernie wchodził) no i wysoka cena. Czy jeśli wrzucę pod plandeką horseware jakąś zwykłą stajenną 50g kavalkade bez pasów pod brzuchem i doszyje sobie zaczepy żeby to przymocować do plandeki to będzie to spoko funkcjonować z tak cieniutką podpinką?
Obiś, ja ubieram na cebulkę różne derki i na oko oceniam jak to wygląda i jak się trzyma. W moich derkach mam zawyczaj pasy między nogami więc spinam je razem, żeby uniknąć przeżuwania się derek.
Ja daje stajenna, grubość zależy od temp na zew. Na górę plandeka z decathlon. Trzyma się dobrze. Koń leży, tarza się. Nic nie zjeżdża.
Hmmm, to może dałoby radę tylko spiąć plandekę do jakiejkolwiek stajennej. Pasów pomiędzy nogami horseware nie ma ale 50g leży stabilnie to może i by się sprawdziła plandeka ze stajenna.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 grudnia 2023 14:28
Obiś, przetestowałam w tym roku kombinacje 100g stajenna horze (pasy tylko pod brzuchem) + plandeka jakakolwiek inna
Nic się nie działo, a koń się tarza, leży itp 🙂
Ubieranie na cebulkę. Używacie zawsze podpinek dedykowanych danej marce/modelowi?

Nadal rozmyślam zakup czegoś na zmianę i jako,że wolne się kończy, jutro chciałabym móc coś zamówić żeby jak najszybciej przyszło. Hurricane odpuszczam z racji rozciągającego się materiału, trochę się obawiam tego, podobnie jak w bucasie tego, że na wielu koniach jednak się przekręca. Miałam brać felixa który okazał się po przymierzeniu za duży na konia sprzedającej niestety trzeci dzień cisza...
Rozważam więc zakup dokładnie tej derki ktorą mam tylko po prostu plandeki i pod nią coś. I tu jest problem bo chciałabym ominąć polar natomiast horseware ma podpinkę zwykłą od 100g co będzie na chwilę obecną na pewno za grube dla mojego konia. Niestety 50g nie ma, jedynie jakaś trójwarstwowa tkanina która ma oddychać, osuszać, izolować natomiast nie mam pojęcia jakby się to sprawdziło całodobowo na koniu pod plandeką, nie zachęca za bardzo materiał (włos będzie w to niemiłosiernie wchodził) no i wysoka cena. Czy jeśli wrzucę pod plandeką horseware jakąś zwykłą stajenną 50g kavalkade bez pasów pod brzuchem i doszyje sobie zaczepy żeby to przymocować do plandeki to będzie to spoko funkcjonować z tak cieniutką podpinką?

Obiś, pasujące pod derki Horseware znajdziesz 50g firmy Equine Theme w tym sklepie https://equirex.pl/pl/searchquery/Podpinka/1/phot/5?url=Podpinka
zoyabea no to by było idealne! Tylko jedyny rozmiar dostępny to 145cm. Horseware mam 130cm, wypada duża, polar 135cm mieści się pod nią bo tak przymierzałam i nakryło go ale no nic większego mieć nie mogę bo kucyk utonie.

Ja znalazłam coś takiego ale nie ma to zaczepów, trzeba by doszyć.

https://loft-hr.pl/pl/products/podderka-kavalkade-50g-55505.html

Pati2012 ta stajenna jest nawet bez pasów pod brzuchem ale może jakby to przymocował do plandeki to dałoby radę. Właśnie minus taki, że plandeka byłaby bez pasów krzyżowych pomiędzy zadnie nogi a stajenna nie ma nawet pasów pod brzuch. No ale identyczna jak miałaby być plandeka ta moja 50g leży stabilnie więc może niepotrzebne obawy.
Obiś, ja tak robię od jakiegoś czasu. Głównie z biedy :> Tzn, musiałabym dokupić kilka derek - plandek albo 50-100 gr, a że na to wiecznie nie ma kasy, to zaczęłam wrzucać plandekę albo cienką, nieprzemakalną derę na derkę stajenną.
Tylko moje derki wszystkie mają pasy pod brzuchem. Zapinam po prostu obie derki tak tak samo. Nic się nie przesuwa. Natomiast jak się ma derki bez pasów to jednak polecam albo może doszyć pasy, albo chociaż wsadzić konia w jakiś elastyczny pas.... albo przynajmniej dać sznurek pod ogon, bo ta "spodnia derka" potrafi się przesunąć (sprawdzone - wprawdzie nie na moich, ale w pensjonacie parę razy poprawiałam derki delikwentom, którzy stali w zestawie derek bez pasów pod brzuchem).
Sankaritarina na razie wzięłam powystawowego Felixa 1680d bo się akurat trafił i pod te plandekę planuje 50g wcisnąć ale jednak horze lucerne, gęściej pikowana i z pasami pod brzuchem. Chyba powinno się trzymać, oby dało rade na deszcz. Zobaczymy czy mi się taki zestaw sprawdzi. Jeśli tak to przeczekam z tym do informacji od horze.pl co do rozpatrzenia mojej reklamacji horseware.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
29 grudnia 2023 11:27
zembria, odkopuję trochę twoje pytanie sprzed kilku stron o ochraniacz kłębu :p czy może był to ten system z derek weatherbeet?

Bo niestety muszę zrobić chyba wymianę garderoby mojego konia... przy zaderkowaniu na całą zimę zaczal się wycierać na kłębie. Obecnie ratuje się ochraniaczem na klatę zakładanym na kłąb, ale nie jest to idealne rozwiązanie
20231229_112335.jpg 20231229_112335.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 grudnia 2023 11:29
Pati2012, Nie udało mi się odnaleźć tamtego ochraniacza. Ale wyglądało to podobnie, takie właśnie dwa panele były w tej podkładce, tylko ona była doczepiana na rzepy do oczek od kaptura, a w tych Weatherbeeta jest to wszyte w derkę.
Pati2012,

Ja mam z bucasa derki z podwyższaną szyją i kobyła przestała się wycierać na kłębie.
Biorę też tylko lekkie derki - bucas ma linię Freedom i one mimo że nie są takie pancerne to od trzech lat nigdzie się nie rozdarły naprawdę polecam.
Do stajni mam derki typowo stajenne żeby tego kłębu nie obciążać nadmiernie, tak mi poleciła nasza fizjo.
Poratujcie dobrą radą jeszcze raz bo popadam już w derkodeprechę 😅

Te rozmiarówki są jakieś dziwne... Mam kolejne derki do odesłania. Plandeka horseware bravo (nie chce z kapturem a niestety nie ma szans pod to dać stajennej jakiejkolwiek bo będzie moim zdaniem wciekać deszcz z przodu...) i stajenna glasgow która jest olbrzymia. Właściwie powiedziałabym, że dramatycznie olbrzymia bo przyłożona do horseware które ma 147cm górą i jest w dół sukienką wypada taka sama a brałam rozmiar 135cm.
Takim sposobem jestem dalej bez pomysłu w co mam kucyka ubrać a dostałam odpowiedź odnośnie reklamacji, że mogę obecną derkę pociać aby dostać zwrot kasy. Jedyne co udało mi się kupić to felix przedłużoną szyją i nim jestem zachwycona, leży na kucyku superancko. Natomiast jest to plandeka pod ktorą nie dam stajennej pod spód bo wystaje, polar nawet próbowałam i też wystaje. Do niej sobie chyba doczepię po prostu wkład z felixa bo musi to być coś krótszego jako, że koń mi się w tym tarza w błocie, rozważam również skrócenie stajennej horze lucerne 50 g która idzie do mnie, no o ile całościowo nie będzie kilometr większą niż powinna. Natomiast nadal potrzebuje derki na ulewy z wypełnieniem 50 g. Zaryzykowałabym horseware znów ale obecnie nigdzie nie ma zupełnie żadnych promocji a i z dostępnością rozmiaru problem plus trochę się boję, że może znów się ta sytuacja powtórzyć.
Co dostanę w PL na wczoraj z tak małym wypełnieniem co da radę w te cholerne obecne ulewy?

https://www.tradeinn.com/horse-riding/pl/equitheme-wysoka-szyja-tyrex-1200-d-polyfil-50g-dywan-frekwencja/139391662/p

Coś takiego ma szansę dać radę czy zero szans?
Bucasa nadal się obawiam z racji tego przekręcania się...
Obiś, - derkę stajenną pod spod daj po prostu rozmiar mniejszą 😉
Super derki ma weatherbeeta. Z tańszych natomiast na prawdę spoko wypada decathlon i hkm winter time.
keirashara no tak nie do końca rozmiar mniejsza jest rozwiązaniem bo koń to nosi na sobie bez przerwy. Jak mu dam mniejszy rozmiar niż nosi to będzie to blokowało ruch jednak bardziej, nie da takiej swobody w klacie bo już wystającą dupkę pominę. Potrzebuje czegoś na już więc weatherbeeta nie zamówię bo w PL nie ma szans na jego rozmiar. W przyszłości to mogę sobie wybierać i czekać aż się rozmiarówka pojawi ale obecnie potrzebuje czegoś sprawdzonego 50g powiedzmy te 1200d i z dostępnością "na już".
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 stycznia 2024 21:08
Obiś, Ja mam pod padokowymi derkami założone Horze Nevada stajenne, one nie mają klapy na ogon, są generalnie krótkie i kuse, ale faktycznie pod padokowe 140 mam rozmiar 135 włożony. Tylko najcieńsze to 100g, ale serio są cienkie i lekkie bardzo. Zerknij na nie sobie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się