Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

IskraADHD, opiszę, ale muszę to odszukać, bo to były też suplementy prócz diety.
Dlaczego ludzie jeżdżą na wielbłądach bez kasków?
Czy one są bezpieczne, nie ponoszą, nie płoszą się?
Czy to poprostu zaniedbywanie bezpieczeństwa przez organizatora?
Kurde jakoś tak mnie to w nocy zaciekawiło jak to z tymi wielbłądami naprawdę jest..
głupie pytanie ale dlaczego ludzie nie chcą wystawiać przedmiotów z ogłoszeń np przez olx ? przecież opłatę tam płaci kupujący ale może jest jakiś logiczny powód którego ja nie widzę
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 września 2023 20:28
espérer, dla mnie to np 5 min dodatkowej roboty 😆
ok, bo myślałam że jest jakiś ukryty mankament tego olx czego ja nie widzę.
Piszę już do którejś osoby z ogłoszeń z ofertą kupna przez olx i odpowiedź nie wystawiam to sie zaczęłam zastanawiam dlaczego. A jeszcze teraz wchodzi tam przesyłka za 1 zł... ale skoro powodów wyraźnych nie ma to może lepiej że odmawiają bo pachnie krętactwem..
espérer, - no mi się nie chce bawić w zakłanie konta i zabawę z olx 😅 nie zawsze to ściema, czasem lenistwo.
espérer, ja miałam konto na olx, a teraz, żeby coś wystawić musiałabym podać dane ze swojego dowodu itp. Nie chce mi się w to bawić..
espérer, ktoś na necie pokazywał wady tych płatności OLX - na pewno 1 wada to to że OLX trzyma kasę i sobie nią może obracać (dla mnie to zwisa i powiewa). Ale druga sprawa to to że kasę otrzymujesz po akceptacji że wszystko jest ok. Czyli jeśli ktoś napisze że nie jest ok to teoretycznie możesz nie zobaczyć hajsu. Nie wiem jak to działa w praktyce, czy rzeczywiście ludzie miewają takie problemy. Ja miałam przypadek że kupiłam smartwatch, zaakceptowałam płatność bo zegarek wyglądał na sprawny, po czym okazało się że nie działa. OLX mi nie pomogło, baba sprzedająca jest bezkarna a ja wtopiłam parę stówek.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 września 2023 10:24
magda, Jeśli kupujacy nie potwierdzi, że zamówienie jest ok, to jeśli w czasie 24h nie zgłosi, że NIE jest ok, to kasa jest wypłacana normalnie. Także 24h to nie tak długo.
zembria, ale może napisać, że nie jest ok, chociaż towar jest zgodny z opisem itp. Ludzie oszukują na wiele sposobów niestety.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 września 2023 11:31
Fokusowa, No to jasne, że i tacy się znajdą. magda, napisała, że kasę się dostaje po akceptacji dopiero, to prostuję, że jeśli ktoś nie potwierdzi to kasa i tak wpłynie.
Kiedyś podobny problem był z PayPal - tzn ten problem był głównie w PL bo jak się okazywało po transakcjach - PP w PL nie chronił sprzedającego tak jak w innych krajach za to świetnie chronił kupujących. I była cała masa oszustw - ludzie zgłaszali, że towar jest nie ok i PP zwracało kasę - a sprzedający zostawał bez towaru i bez kasy. Nie wiem jak jest teraz ale parę lat temu to był konkretny problem w sprzedaży poza PL.
rozumiem ale wiecie jak ktoś sprzedaje coś za parę stówek przez dajmy na to naszą re-volte to umówmy sie ja jako kupujący czuje sie wgl pozbawiona ochrony.- z tym olx też te promocje na wysyłkę są bardzo atrakcyjne. Dla mnie ten olx jest teraz taki atrakcyjny bo na końskie rzeczy wchodzi przesyłka za 1 zł,

espérer, - ja albo kupowałam od osób aktywnych tutaj, albo wysyłałam pieniądze na pokrycie kosztu paczki pobraniowej i prosiłam o wysyłkę z płatnością przy odbiorze.
Dla mnie olx czy inne allegro w ogóle nie są atrakcyjne i nieznoszę z nich korzystać 😅
Teraz też chodzi o możliwość płacenia podatku przez sprzedającego. Portale typu vinted czy OLX mają obowiązek zgłaszania do skarbówki osoby które przekroczyły jakaś kwotę ( nie pamiętam teraz, ale kilka tys).
A nie ukrywajmy w jeździeckim świecie nie jest trudno przekroczyć kwotę kilku tys ( nawet euro) wystarczy że się próbuje dopasować siodło 🙃 kilka się kupi, kilka sprzeda w ciągu roku i pyk skarbówka już wie
Fokusowa, OLX to sprawdza i dopóki dostałaś ten sam przedmiot a nie cegłę to i tak wysla pieniądze do sprzedawcy.

Sonika to jest chyba bardziej kwota rzędu 1300 zl
drabcio, niby tak, ale zwłoka w zapłacie jest.
Plus jak zaakceptujesz płatność to już nic nie można zrobić. Odebrałam zegarek, odpaliłam - działa. Zaakceptowałam płatność. Ze dwa dni później pierwszy raz odpaliłam aktywność i okazało się że zegarek nie działa, bo od razu się wyłącza. OLX olał sprawę, ja wywaliłam opakowanie z listem przewozowym (dane nadawcy...), producent nie uznał gwarancji, ale przyznał że zegarek jest niesprawny. Zostałam bez hajsu i bez zegarka. Fajnie, nie?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 września 2023 08:11
magda, Ale kupując nie przez olx, a na ogłoszeniach np. wcale nie byłabyś bardziej chroniona 🤷 A tu choć trochę bezpieczniej, ja osobiście lubię i używam olx, zawsze coś.
Pewnie że bym nie była, tylko pokazuję że ta ochrona OLX to ściema... Ogólnie zgłosiłam sprawę na policję i nic nie zrobili. A że to nie pierwsza wtopa z zakupem używanej elektroniki to więcej tego nie zrobię. Tylko nowa, z gwarancją.
Bo OLX się używa żeby kupujący miał minimalna ochrone jeżeli chodzi o przedmiot - na 100% go otrzyma bo inaczej kupujący nie dostanie pieniędzy, nadal sprzedawca może wysłać coś zepsutego. Jeżeli ktoś chce na 100% mieć pewność wszystkiego to sens ma tylko allegro ale wtedy jest 8% marzy dla sprzedającego.
Używam OLX jako sprzedawca i kupujący i kierując się zdrowym rozsądkiem nigdy z niczym nie wtopilam.
Jak kupuje coś w rodzaju elektroniki to po prostu nie przez OLX tylko allegro, chyba że odbiór osobisty.
Po prostu trzeba wiedzieć którego serwisu do czego używać.

Fokusowa dwa dni ekstra

Elo! Potrzebuje burzy mózgów, kompletnie brakuje mi trafnego pomysłu.
Jaka dać nazwe na funpage/ bloga prowadzonego przez adwokata nt prawa w branży jeździeckiej.
Galopujący adwokat odpada 😅😅😅
Prawo koni, Konie mają prawo itp? 🙂
Polecam chat gpt, sama jestem właśnie na etapie zakładania brandu jeździeckiego i chat był dla mnie ogromną inspiracją 🙂
koński prawnik
Law Riders 🙂
Mecenas w bryczesach/ostrogach/podkowach (ostatnie ma mało sensu, ale chyba najbardziej mi się podoba 😅 )
Adwokat kuty na cztery nogi 🤣
Toga i bryczesy😅
Prawne rodeo
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się