SIODŁA

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 kwietnia 2023 08:14
Wintec Lite ma wąski twist jakby co, a przynajmniej znacznie węższy niż pozostałe modele. Jeździłam kilka lat w tym siodle, bardzo przyjemne.
Rolia - a na pewno miałaś te siodła w rónowadze - kiblowy dosiad to zazwyczaj złe dopasowanie i balans.
jak samodzielnie zmierzyć jaki rozmiar siodła west potrzebuje na mojego konia? Macie jakieś pomysły...
Czy ktoś się orientuje w numerach seryjnych starych dawmagów i mógłby mi rozszyfrować rok produkcji?
kluka,
A co konkretnie z przystułami nie tak? Ja w zwykłym 500 mam wrażenie, że są okrutnie twarde i ciężko popręg podciągnąć :/
Rolia, tak twarde i po pewnym czasie pękają do tej taśmy w środku.
kluka,

Uuu to lipa
Rolia, wydaje mi się że bez problemu można wymienić na skórzane u rymarza 😉
kluka,

Dobra, to już brzmi bardziej optymistycznie 😅 teraz trzeba tylko siodło upolować 😆
Wintec 500 ma takie beznadziejne przystuły, natomiast Wintec 2000 ma skórzane i w ogóle ten model jest lepszej jakości, taki jakby "mniej plastikowy", a dodatkowo zamszowe siedzisko i poduszki są super.
No i wg mnie Wintec 2000 wcale nie ma szerokiego twistu
Kochani, co sądzicie o siodłach kentaura? A dokładniej seneca, wszechstronne?
Czy ktoś może zna się na siodłach Kieffera i wie co to za model? Nie potrafię nic wywnioskować z tych numerów .0246974398934E+34;
received_237111887924824.jpeg received_237111887924824.jpeg
20230414_124058.jpg 20230414_124058.jpg
Chyba Hintermayer się ten model nazywał.
faith,

Dziękuję baardzo! 🙏
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
17 kwietnia 2023 18:53
Czy ktoś może jeździ w siodle Bates Caprilli? Myśle nad kupnem i jestem ciekawa, jak ono się sprawuje
JustKaro, - lata temu moja przyjaciółka miała, całkiem spoko siodło, ale raczej nie dla wysokich osób, plus klocek kolanowy jest dość mały i przy wyższych skokach było słabo.
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
17 kwietnia 2023 21:13
keirashara, kurczę, ja i moje 176cm wzrostu jesteśmy niepocieszone 🙁
Ale klocek jest na rzep i można sobie regulować. Małe klocki to dla niektórych akurat może być dużym plusem.
Jeździłam trochę w tym Batesie. Przewygodne siodło. Ale to wiadomo, trzeba sobie wsiąść 🙂
Puma, - jak kolano wychodzi poza siodło, bo noga zwyczajnie jest za długa względem tybinki to przemieszczenie klocka niewiele pomoże 😅 Znaczy trochę tak, ale nie całkiem. Fakt, dla niektórych małe klocki to plus, można też zmienić, sama nie jestem fanką wielkich klocków i ortopedycznie trzymających siodeł. Tam akurat było to bezcelowe, bo nie rozwiązałoby kwestii tybinki.
Z plusów to całkiem mięciutkie i wygodne do jazdy.
JustKaro - a masz jak przymierzyć? Bo to czasem kwestia długości i budowy samej nogi, nie wzrostu samego.
Bardzo fajne są batesy ogólnie, przemiekkie i mega wygodne 🙂
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
18 kwietnia 2023 15:03
keirashara, No właśnie nie mam opcji. Końcowo napisałam do saddlefiterki z mojego województwa i po cichu liczę na to, ze coś uda nam się znaleźć wspólnymi siłami.
Ja lubię siodła głębokie i miękkie pokroju daw maga GP albo skokowki od Andersza - ale tez nie takiego trzymającego na amen. Jeszcze jakby był system wymiennych łęków to byłoby idealnie, bo młody podejrzewam może się szybko zmieniać jak to młodziak. Budżet mam do 4k. Może Wy coś kojarzycie, co mogłoby się wpasować w te gusta?
JustKaro, mi się dobrze jeździło w Whitakerze, ma system wymiennych łekow ale kanał jest średnio szeroki. Fajne za również Seabisy, ale ciężko dorwałam uzywki a są nowe drogie. Koleżanka ma nówkę za chyba 5 tys Kent and masters i jest mega zadowolona, tez system wymiennych lekow.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
18 kwietnia 2023 21:01
JustKaro, też polecam Kent and Masters, to są fajne siodła w dobrej cenie. Łęki wymienne, to są te same co bodajże Fairfax (i thorowgood). Z dostępnością w Polsce trochę słabo ale wiem że są przynajmniej dwójka saddlefitterów którzy się zajmują ta marka, jak dobrze pamiętam to w mazowieckim.

No i zawsze też można ściągnąć z UK tutaj te siodła są mega popularne. Na thesaddlebank.co.uk wysyłają też nawet na testy za granicę

Sama mam mds s-series ale to ujezdzeniowka
Ja też mam Kent&Masters, kupiłam w zeszłym roku za 5500 przez saddlefitterkę z dopasowaniem, Thorowgood za 4500 jest.
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
19 kwietnia 2023 00:08
donkeyboy, kurczę, na Pomorze to raczej nikogo nie będę ściągać 🙁
xxagaxx, Fokusowa, zaciekawilyscie mnie tym Kent&Masters, ale tak patrze i widzę ze z używkami tez może być ciężko, a budżet tez potężny nie jest, dlatego seabis na pewno odpada 😀
Saddlefitterka ma termin dopiero na czerwiec, a jednak robotę chciałabym zacząć już niedługo. zachciało się jeździectwa…
JustKaro, ja kupowałam nowe (w zasadzie tylko ta firma ma obniżone panele dla koni szerokich w kłębie). Używek jest faktycznie mało, ale widziałam ostatnio ze dwie ujeżdżeniówki.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
19 kwietnia 2023 14:32
JustKaro, popatrzyłam na mapie i jest jeszcze pani Zuzanna w Bydgoszczy - dane kontaktowe są na stronie producenta.

Za 4000 nie wiem czy coś lepszego będzie z wymiennymi łękami. Chyba że coś droższego porządniej zużytego np. Albion. Ale jak testowałam jedno po drugim właśnie albiony z wymiennymi łękami i potem K&M to tylko chyba jeden Albion był "fajniejszy" ... Tylko też kosztował nie 800 a 2000 z hakiem. Funtów oczywiście. W takim samym stanie. Więc wzięłam tego KMa bo szkoda mi było tyle kasy wydawać jak ja tego siodła potrzebowałam na teraz na pożyczonego konia X z zamysłem położenia tego siodła na młodziaka Y za dwa/trzy lata.

Też moja opinia może być brana piąte przez dziesiąte bo opisuje wyżej swoje doświadczenie z ujezdzeniowkami a chyba nie tego szukasz.

Rynek na używane KMy jest głównie w UK i używki to potrafią kosztować blizej 500-600 funtów. No ale tak na odległość kupować to chyba tylko z pomocą saddlefittera który dobierze model na miejscu (jak ma) i powie jakiego szukać. Moja fitterka jest otwarta na takie układy ale nie wiem jaka jest rzeczywistość w PL
a jakie szanse na samodzielną wymianę łeku w takim KM?
Fitterka Zuzanna z Bydgoszczy chyba aktualnie ma przerwę rodzicielską i nie kursuje z siodłami.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
19 kwietnia 2023 14:39
ekhem, bardzo łatwo się wymienia samemu
no to super. też mi się spodobały te siodła, chyba zaryzykuję właśnie ściąganie używki z UK i ewentualnie będę wołać pasowacza po fakcie, żeby ocenil i ewentualnie popracował z wypełnieniem.

jeszcze wpadło mi w oko jedno GFS - donkeyboy, zetknęłaś się gdzieś w UK z nimi? bo w PL chyba w ogóle nieobecne. Wypełnienie z "siliconized wool" - wełna syntetyczna?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się