Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR

mi weszły konie bez nr właściciela i wogóle te rubryki zostawiłam puste, nic tam nie wpisywałam, ciekawe dlaczego ? skoro wam nie wchodzą, coś tam jeszcze zmieniają w tych formularzach ?
ranczoszarbia   Glowapelnapytań
07 marca 2023 16:20
blucha, ja też zostawiłam puste, u mnie nic nie dało się tam wpisać
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
07 marca 2023 20:59
ancyk0991, no właśnie najgorsze jest to że nikt nic nie wie. 😒
kaloe,
Ale trzeba przyznać, że Pan od rejestracji zwierząt z naszej agencji, pomimo iż nie ogarnia jeszcze do końca tematu koni to jest za to przesympatyczny i przemiły 😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 marca 2023 21:03
Słuchajcie, chcieliśmy dziś usiąść do tego tematu. No i pierwszy zonk. Mamy numer producenta. Co dalej? Bo nie umiem założyć tam konta, czy coś, na tym IRZplus, nie widzę w ogóle takiej opcji. Jest tylko okno do wpisania loginu i hasła 🤷 Musimy założyć siedzibę stada, ale myślałam że to przez tą stronę właśnie się robi, czy nie?
Wprowadzam konia którego jestem posiadaczem, wybieram "ujawnienie".
Wypełniam dane i nie ma tam miejsca na UELN tego konia, rodziców tak ale tego konia nie. Dziwne
Iskra de Baleron, stronę wcześniej masz:
Screenshot_2023-03-08-02-02-23-963_com.android.chrome.jpg Screenshot_2023-03-08-02-02-23-963_com.android.chrome.jpg
any, faktycznie, u mnie się nie czepiali ale zadzwonię 😅

Szkoda że nie ma informacji na IRZ tylko trzeba szukać po forach :P

Było by o niebo prościej gdyby "i" przy formularzu faktycznie udzielało sensownej informacji.
zembria, mi pani z ARIMR powiedziała że żeby założyć siedzibę stada muszę do nich przyjechać z formularzem
Fatalita, po zalogowaniu na IRZ masz w pozycji „utwórz dokument” wniosek o siedzibę stada, to ten upierdliwy z lokalizacją działek, budynków i rozmiaru biustonosza 😉
Po złożeniu widać w wykazie czy jest zatwierdzony, wg mojego oddziału, dobę po zatwierdzeniu jest już numer stada.
MajaK   Tina 2000-2013
08 marca 2023 08:49
W poniedziałek zarejestrowałam konie, pojechaliśmy do ARiMR Szczytno, tam na miejscu pomaga pani, jest komputer, siada sie i rejestruje.
Przeszedł niemiecki paszport bez problemu, trochę wiecej wpisywania i tyle.
Data przybycia to faktycznie data kupna nawet jeśli gospodarstwa jeszcze nie było. Dziwnie to ponazywane...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2023 08:54
Iskra de Baleron, ok, ale trzeba się najpierw zalogowac tam 🤷 Tylko jak?
zembria, Trzeba mieć nr producenta i przez "nie pamietam hasła" odeślą login.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2023 09:17
melehowicz, Mam numer producenta, jak klikam "nie pamieram hasla" to wyskakuje komunikat, że brak przypisanego adresu email.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
08 marca 2023 09:42
Fatalita, nigdzie nie trzeba jechać.

Na 1 stronie tego wątku są instrukcje co i jak wypełnić, każdemu z osobna trzeba wklejać?

NUMER SIEDZIBY STADA - nr działalności
-zaloguj się do IRZ,
-wejdź w dokumenty, po prawej stronie u góry jest "utwórz nowy dokument", rozwiń listę i wybierz "ZD zgłoszenie działalności",
-wypełnij wniosek, będą potrzebne numery działek- (jeśli do siebie nie przylegają to nie warto wszystkich pisać bo wyskoczy błąd), jest tam zakładka "osoby opiekujące się końmi" -należy to pominąć.
-kliknąć weryfikuj, poprawić błędy i wysłać.
Jak zatwierdzą to pojawi się tam informacja a po kilku dniach otrzymasz też list z ARiMR.


PRZYPISANIE DO DZIAŁALNOŚCI: (cytuje z wypowiedzi anetakajper, bo ładnie to opisała)

zalogować się do IRZ, następnie:

" po prawej stronie w rogu
-utwórz dokument następnie
-ZRKON- zgłoszenie koniowatego do rejestru
-wyskakuje nr działalności.
jeśli jesteś wł. konia to zaznaczasz posiadacz, a następnie że posiadacz jest właścicielem i przepisujesz Numer Ewidencji Producentów właściciela koniowatego
Rodzaj związku, dane związku
-typ zdarzenia rozwijasz i klikasz przypisanie do działalności
Imię konia, paszport, czip (jeśli posiada), data urodzenia, matka i nr. paszportu, ojciec i nr paszportu.

Na dole masz jeszcze informacje dotyczące dokumentu identyfikacyjnego/zastępczego i to też trzeba wypełnić -dotyczy dokumentu identyfikacyjnego, data wydania, nr dokumentu. weryfikujesz pokazuje ci błędy. Jak masz błędy to dajesz popraw, poprawiasz, jak dobrze to zatwierdzasz 🙂 "
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2023 09:47
TRATATA, A masz jakiś pomysł jak się tam zalogować? Bo ja utknełam na pierwszym punkcie już 😉
zembria, To trzeba przypisać - zapewne bez wizyty w agencji się nie uda. https://archiwum.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/IRZ/Portal_IRZplus/2019.07.15/logowanie_Portal_IRZplus4.pdf.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
08 marca 2023 09:50
Skoro wyskakuje Ci błąd, że brak przypisanego adresu e-mail to nikt Ci nie pomoże. U innych "nie pamiętam hasła" działało. Jeśli nie działa to złóż wniosek o nadanie uprawnień do aplikacji IRZ
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2023 09:51
TRATATA, Ale taki wniosek to osobiście? Czy da sie jakoś przez net?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
08 marca 2023 09:52
Ale jeszcze jedno pytanie, Twój małż ma numer producenta tak? Czy składa wnioski o dopłaty? Jeśli tak to logowanie odbywa się na podstawie tych samych danych co do e-wniosek.

Jeśli na powyższe pytanie odpowiedź brzmi NIE to wtedy trzeba złożyć wniosek o nadanie uprawnień do aplikacji, niestety osobiście lub próbować przez epuap.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2023 09:55
TRATATA, Tak, mamy nr. Producenta od paru lat, ale doplaty nam nie przyslugiwały, za mało ziemi mieliśmy, mimo że ponad 2ha, ale to las, krzaki itp więc się nie kwalifikowało. W tym roku mamy już dodatkowy 1ha upraw więc będziemy chcieli to też jakoś załatwić, bo może już coś dostaniemy.
melehowicz, Dziękuję, ale link nie działa.

Ok, czyli bez wycieczki się nie obejdzie jednak.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
08 marca 2023 10:07
To niestety musicie ten wniosek o nadanie uprawnień, bo zapewne numer producenta macie od dłuższego czasu i tam mogło nie być adresu e-mail. Do dopłat też będą Wam te uprawnienia do aplikacji potrzebne.
zembria, a nie możesz się zalogować wstępnie przez profil zaufany, przecież po prawej masz login.gov.pl? wtedy edytowac swój proil w IRZ i dodać mail czy nr telefonu?
Ja tak zrobiłam i później ustawiłam już hasło.
zembria, usuń kropkę na końcu
Iskra de Baleron ma dobry pomysł z profilem zaufanym, chyba tez tak się pierwszy raz logowałem.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2023 10:23
Iskra de Baleron, A nie próbowałam. A ten profil zaufany to gdzieś założyć trzeba? Jam dinozaur w takich sprawach. Byłoby miło jakby się udało bez marnowania urlopu na wypad do nich osobiście.
melehowicz, Ok, dzięki! Poczytam potem.
zembria, tam jest wybór opcji i możesz się uwierzytelnić przez bankowość internetową.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2023 11:04
Iskra de Baleron, O! Dzięki, to spróbujemy wieczorem, a jak sie nie uda, to będziemy się musieli pofatygować osobiście.
zembria, a nie możesz się zalogować wstępnie przez profil zaufany, przecież po prawej masz login.gov.pl? wtedy edytowac swój proil w IRZ i dodać mail czy nr telefonu?
Ja tak zrobiłam i później ustawiłam już hasło.

Iskra de Baleron,

Mnie się nie udało ani przez bank, ani bezpośrednio przez profil zaufany. Mam komunikat, że próba logowania nie powiodła się. A niby kod weryfikujący na telefon dostaję.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2023 20:41
Mam pierwszy sukces 🙂 Udało się zalogować i założyć siedzibę stada. "Zatwierdzone-decyzja pozytywna". Teraz muszę jakoś odczekać żeby zgłosić konie? Bo nie pojawia mi się w "nowy dokument" nic takiego, mam tylko to co na fotce.
screenii.png screenii.png
zembria, musisz poczekać dzień lub dwa, bo proces chwilę trwa.
Pojawi ci się w "utwórz dokument" zgłoszenie koniowatego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się