Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

m4jek - gratuluję :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Posłuchałam waszych rad i dzisiaj siedzę w domu.
W nocy czułam się koszmarnie. Nie miałam jak się położyć, żeby mi katar nie spływał do gardła i nie prowokował kaszlu. Doszedł mi ból gardła.
Piję sok z porzeczek, smaruję zatoki i nos amolem, piję herbatę z miodem. Jeszcze mama ma mi popołudniu zrobić syrop z cebuli bo ja nie mam ani jednej w domu.

Ale jutro muszę już jechać do stajni, bo znając moje konie będą już stały na betonie (tak słomę spod siebie wyżerają- sąsiad zamiast żytniej sprzedał mi mieszankę z owsem 🙄 ) i mi boksy rozniosą 😁

Wczoraj doszły wyniki moich badań. Wszystko w normie 😅
Jedynie białe krwinki mam ciut podwyższone (ale nadal w normie), ale to pewnie dlatego, że byłam już trochę podziębiona.

Mamy tylko problem w konfliktem serologicznym. Ja mam A Rh-, Piotr ma A Rh+. Oby maluszek miał moje Rh 🙇

Biała- Julka zawsze taka uśmiechnięta od ucha do ucha? 😀 Jest najbardziej pogodnym re-voltowym dzieckiem ze zdjęć 😀

Karola- dawaj nagranie 🏇

EDIT- wczoraj przy okazji wizyty na poczcie wypatrzyłam w sklepie wózek w którym się zakochałam 😜
Czy ktoś z was spotkał się z wózkami firmy Mikado? Model Boston
Wszystko mi w nim odpowiada.
Jedynie nie wiem jak ze stabilnością, bo ma skrętne przednie kółka. Ale ma porządne pompowane koła
I cena też dość przyzwoita. Komplet: stelaż, gondola, spacerówka, fotelik, podnoszone – regulowane oparcie w gondoli, duża torba na rączkę, pokrowiec przeciwdeszczowy i moskitiera, dodatkowy pokrowiec – przykrycie do części spacerowej, regulacja wysokości rączki. Całość za 1100 zł
http://www.wozki-mikado.pl/mikado-boston.html
Laguna - życzę wiele zdrowia.   Mi zawsze pomaga przed snem gorące mleko z czosnkiem. Choroba szybko przechodzi więc zatykam nos i piję mimo, że tego nie lubię. No, ale sprawdzony sposób mojej babci zawsze działa.


Biała - w Twojej Julce można się zakochać.





a mi lekarka dała miesiąc zwolnienia, bym nie męczyła się w pracy po 12 godz stojąc. Później to już ZUS będzie płacił więc nie powinni mnie zwolnić.
Biała - Julcia obłędna!! 😜 I zawsze taka radosna! Jak Julcia Baszni - wszystkie Julki takie są? 😍

Laguna - 3x dziennie (ewentualnie raz wieczorem) gorące mleko+miód+3-4 ząby czosnku. Śmierdzi się po tym okrutnie, ale taka ilość czosnku wyżre Ci wszystkie bakterie z nosa 🏇 Leczymy się tak od kilku lat i przeziębienie nie trzyma nas dłużej niż 2 dni 😅

Ja też mam Rh-, a Jaras Rh+ - konfliktu przy pierwszej ciąży nie ma. Jeśli fasol będzie mieć Rh+, to w kolejnej ciąży przy płodzie Rh+ Twój organizm zacznie produkować przeciwciała i to będzie zagrażać maleństwu. Jeśli teraz maluch ma Rh- to nie ma problemu przy kolejnej ciąży.
Ale ponieważ tego się nie zna (grupy krwi maluszka) to powinnaś przyjąć szczepionkę w 28tc i drugą po porodzie (ale tylko jeśli płód będzie Rh+) Pogadaj z lekarzem - wszystko powinien Tobie powiedzieć.
Te szczepionki przyjmowane w 28tc do niedawna nie były jeszcze dostępne w Polsce, ale chyba już są - choć droższe niż niemieckie/czeskie.
Eurydyka   tu stać się może coś nowego
25 czerwca 2009 09:10
Laguna - na katar i zatoki będąc w ciąży dostałam Euphorbium. To lek homeopatyczny, podziałał rewelacyjnie. Kup koniecznie.

Zen - miło, że o mnie myślisz :kwiatek:

Cisawa - jak to jakie przytulanki? Seks po prostu 😀! A oficjalnej zgody potrzebuję, ponieważ poród nie był "książkowy" i muszę wiedzieć czy na pewno wszystko jest już ok.

Karola  nagrywaj koniecznie, strasznie jestem ciekawa 😀

Biala  - Twoja córcia to wyjątkowa śmieszka! Strasznie sympatyczna jest 😀.
A jak bardzo grzeczny jest nasz synek?
Jeśli czytałaś "Język niemowląt" to Jaś jest typowym średniaczkiem. Płacze mało, a jeśli już to wiadomo dlaczego. Bardzo lubi się kąpać,a w nocy śpi rewelacyjnie. Także jest już o niebo lepiej niż na początku 🙂.
Chwalę się naszym Skarbem


KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
25 czerwca 2009 10:01
Eurydyka ale slodziak  😍,z sexem to wiem o co Ci chodzi bo mnie to az roznosilo ale po naturalnym porodzie to podobno sie czeka 🙁
Musze koniecznie dopasc Bianke z tym nagrywaniem bo az szkoda bedzie potem jej tego nie pokazac jaka z niej byla gwiazda haha.
W srode jedziemy juz do Galkowa cala rodzinka i ciekawa jestem jak to na wyjezdzie bedzie 🙂😉) ja wreszcie spedze troche czasu z Liderem ktory jest totalnym wiesniakiem i zaczyna sie stawiac ,mam nadzieje,ze to tylko wynik zwiekszenia zarcia na potrzeby ciagniecia bryczki i teraz po slubie kolezanki juz bedzie jadl normalnie i bedzie normalny.Wreszcie tez spedzimy z Rico wiecej czasu z Bianka 🙂
Gdzie jest Madox  👀
Eurydyka ale masz fajnego Jasia 🙂 słodziutki  😍

Laguna dużo ostatnio tych wózków widuję, one mi się wydają takie ładne ale niezbyt solidne. Ale mogę popytać babek na osiedlu 😉

Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
25 czerwca 2009 11:10
Dziękuję za miłe słowa o Julce. Jest faktycznie bardzo wesoła i łatwo ją rozśmieszyć. Ale Baszni Julka też jest taka śmieszka, więc to chyba wszystkie Julki tak mają. Moja się śmieje do wszystkich i do wszystkiego, do obcych w mieście, do kasjerek w sklepie, do prowadzących zajęcia dla maluchów, nawet do psów się uśmiecha.

Eurydyka: ale słodziak  😍 😍 A jakie ma niesamowite oczy, cudny.

Mac: polecam te puzzle. Ja mam takie ogromne, 1.8m na 1.8m. Podzieliłam i część mam u Julki w pokoju, a część w salonie.

Laguna: cena wydaje mi się dość niska jak na taki zestaw, więc upewnij się, że fotelik ma atest.
LAGUNA  ja rowniez mam Rh- moj narzeczony Rh+, maly ma po mnie Rh-, przy pierwszej ciazy konflikt serologiczny raczej sie nie zdaza. W ciazy mialam robione tylko czestsze badania krwi na  przeeciwciala, a w pierwszej dobie po porodzie  dostalam immunoglobuline, nie ma sie czym martwic ale wiadomo najlepiej pogadaj z ginem
i oczywiscie gratulacje :kwiatek:
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
25 czerwca 2009 12:29
Laguna, syrop to najlepiej w aptece kup, kosztuje neiwiele, a oszczędza czasu i łez. I jest też skuteczny i dobry. Powaga, słowo harcerza. Nazywa się ALCEP.
M4jek extra!!!

Teraz Wawerek bedzie mdlal nastepny 😉))

Laguna kuruj sie i odpoczywaj!
Eurydyka- maluszek rozkoszny 🙂i jakie ma cudne oczka 💘


21 tydzien 🙂
kamkaz super  💃 💃
Moj podobny ale chyba ciut wiekszy 🙂

My to bedziemy sie scigac razem 😉 Idziemy leb w leb 😀
Mozliwe, bo mi ciaza bardziej z tylu wyskakuje :PP
To smerfi na co czekasz, pokzauj zdjecie brzuchala... albo chociaz w voltowym albumie 🙂 Ja teraz co tydzien fotke pstrykam i daje na profil na baby-gaga. Fajna pamiatka bedzie 🙂
Nie ma nawet czym bo D. wyjechal do Wawy i zabral aparata - a z komorki nie mam jak przerzucic bo cholera wie gdzie kabelek...

A na voltowy album  nie mam dojscia jeszcze 😉
smerfi, a Ty czemu bez suwaczka, co??:> to już nawet ja mam suwaczek chociaż w ciąży nie jestem:P a jakbym była, to tym bardziej bym miała:P
Jz wyjasniam - D. chcial miec i on ma tu na forum suwaczek w moim imieniu 😉
smerfi ten sam czas co ja wlasciwie 😉 Ale i tak oboje powinniscie miec hi hi

smerfi, kurcze a ja nie wiem who is D. i nie wiem kogo szukać! ale skoro mówicie że się ścigacie z Kamkaz to zgaduję że u Ciebie to też 21 tydzień🙂 fajniuśko! i w ogóle gratulacje dla obu Was, dziewczątka, bo nie pamiętam czy już gratulowałam😉

a przy okazji - kamkaz, śliczny brzusio!!🙂 kurcze pamiętam jak jeszcze na starej volcie chyba dopiero wyjeżdżałaś do Stanów... dobrze pamiętam? a teraz mąż, dzieciaczek w drodze.. ale ten czas leci🙂
Oj Leci, leci... Jeszcze niedawno nie podejrzewalam, ze tak skoncze... Ale dobrze mi z tym...  👀
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
25 czerwca 2009 20:11
kamkaz, jesli rzeczywiscie masz wrażenie, ż eciaża Ci bardziej z tyłu wyskakuje niż z przodu, to z pewnością natura kieruje się tutaj względami bezpieczeństwa. W razie jakbyś klapnęła do tyłu nieprzewidizanie, to będizes zmiała ty i dzidiz amiękkie lądowanie.  🤣

ale fajnie wyglądasz - jak dla mnie to cool. 🙂
kamkaz - sexi, bardzo!
Breva D. czyli Silvermercury - ale teraz w zwiazku z wyjazdem i tak go tu nie ma 🙂

A poniewaz miedzy mna i Kamka jest 1 dzien roznicy w terminie, wiec mozna patrzec razem 😀 I w dodatku kamka  ma dwa "liczniki", wiec zeb ynie podnosic statystyki w suwaczkach ja nie mam 😉
kamkaz, no i to jest najważniejsze🙂😉)

smerfi, aaa! to teraz już wiem🙂 hehe🙂 ok to będę pamiętać😉 zresztą - co jak co ale na re-volcie nie da się przegapić narodzin nowego dzieciaczka🙂
Wawrek, zeby moj tak myslal, ha ha, on sie raczej boi tego wszystkiego wiec ja tym bardziej zaczynam sie czuc bardziej jak poduszka do spania lol

Smerfi, zaraz usune licznik, ale moze byc ciezko, bo do obu sie juz bardzo przyzwyczailam 😉 
To dziwne tak rzadko czuje jakiekolwiek ruchy dziecka... 🙁, za wczesnie wciaz ?
kamkaz, nie usuwaj! oba fajne🙂
kamkazjak usuniesz to osobiscie "wrecze" ci  🤬 🤬
Szczerze mowiac ja nie zwracam, az tak uwagi na liczniki, bo ich po prostu nie widze - mam wylaczona opcje pokazywania podpisow i widze tylko jak na czyjs profil wejde 🙂

Moj " kosmonauta" to juz od dluzszego czasu zwiedza przestrzen wewnetrzna i to coraz bardziej czuc... Ma swoje kilka minut codziennie kiedy aerobic uprawia chyba....

A ja nie zapomne miny D. jak dostalismy 3 tygodnie temu wyprawke od jego ciotki z Niemiec - jak zobaczyl te male skarpetki to mial tak wielkie oczy  jak kot ze Shreka !! 😂 😂  I wielki strach w nich he he 🙂  Ale jak byl w weekend to zaczal juz powazne rozmowy z malym przeprowadzac.. Na temat zachowania i niedokuczania zbytnio mamie .D
smerfi, kurcze, ale fajnie🙂 najbardziej w tych ciążach mnie rozczulają zaangażowani tatusiowie😉 tak więc brawo Silvermercury i Wawrek !!  🏇
Smieszne to, jak niektorzy (Wawrek nie obrazaj sie, Ty jestes wyjatkiem) faceci uswiadamiaja sobie w polowie ciazy , ze zostana ojcami  😜
Moj po usg wyslal mamie sms "Mam syna"... jakby juz od 20 tygodnie go nie mial,ha ha

A wczoraj kupowalam spioszki i wzial je do reki z haslem "O moje niniu, niniu"... Jak dla mnie facet gadajacy do spioszek to kosmos jakis, do brzucha tez jeszcze nie gadamy... A zeby podotykac brzucha musi miec zgode 😉)

Smerfi Twoj to chyba wariuje porzadnie na punkcie malego. Musi kiedys nam sam zdac tu jakas relacje...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się