Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

efeemeryda   no fate but what we make.
14 marca 2017 21:52
Zamówiłam 4paczki tycjana eld, skuszona tą fotorelacja z linka powyżej. Jutro odbieram z paczkomatu i w weekend robię eksperyment na pasemku  😀
efeemeryda   no fate but what we make.
21 marca 2017 09:08
pozwolę sobie napisać post pod postem bo wątek trzeba nieco odkopać  :kwiatek:
na opakowaniu henny jest napisane, żeby nałożyć na umyte włosy, rozumiem, żeby przy spłukiwaniu nie używać już szamponu, ale czy mogę użyć odżywki/maski ? I czy nałożyć na umyte tzn. na mokre czy już wysuszone ?  😡
Ja nakładam na suche, potem zmywam szamponem, nakładam maskę na pół godziny i spłukuję. No ale to na hennę naturalną, bez szamponu bym musiała godzinę siedzieć i zmywać, bo się robi takie zaschnięte błoto. Nie wiem, jaką konsystencję ma ta Eld.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 marca 2017 10:35
właśnie czytałam, żeby nie używać szamponu i najlepiej nie myć włosów przez 2-3 dni, nie wiem jeszcze jaką ma konsystencje, ale chyba ElaPe mówiła, że raczej niezbyt fajnie się nakłada.
Bez szamponu naprawdę szczerze watpię, czy udałoby mi się wszystko zmyć. Chociaż może sama odżywka by dała radę? Nie wiem. Ale faktycznie staram się potem nie myć włosów jak najdłużej. Tu jest świetny opis (po angielsku) farbowania włosów henną naturalną.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 marca 2017 12:49
Henna naturalna, wydaję mi się trochę za ciemna, dlatego kupiłam tycjan z tego eld.
spłukuje się długo i trzeba dokładnie wyczesać, ale spokojnie da się to zrobić bez szamponu/odżywki ani wyrywania połowy włosów 😉
Używał ktoś z was produktów Dexe? Widziałam na aliexpress fajną rzecz jak malowanie odrostów kreda do włosów (tymczasowe farbowanie), ciekawi mnie to.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 marca 2017 20:09
Rul
No ale pytanie czy można użyć odżywki czy nie można ? 😲
Cierp1enie to coś jak pomada/sztyft na odrosty? Tego konkretnego o, które pytasz to nie używałam ale kupiłam kiedyś pomade dla mamy w GR i porażka. Paskudnie to na włosach wygląda, konsystencja fuj. Chyba, że to kreda kreda to nie wiem ale jeśli nawet to pewnie by jakieś pyłki na włosach zostawiała?
efeemeryda   no fate but what we make.
23 marca 2017 19:48
W hebe -40% na szampony i odżywki  :kwiatek:
Wczoraj dodatkowo była w Hebe promocja 1+1gratis na kosmetyki Nacomi - kupiłam sobie olej ze słodkich migdałów i z awokado - zobaczymy, który bardziej polubią moje włosy 😉 Ambitnie zakładam powrót do regularnego olejowania, bo ostatnimi czasy je zaniedbałam. Niestety, od razu było widać różnicę we włosach - bez olejowania zrobiły się suche, a po podcięciu wręcz sianowate, strasznie się puszą.
efeemeryda   no fate but what we make.
24 marca 2017 11:08
i to tylko wczoraj była ta promocja ?🙁
Niestety tylko wczoraj  🙁
falletta - no właśnie nie wiem czy to to samo, bo pierwszy raz w ogóle coś takiego widzę. Wpisałam w google firmę i widzę, że mają bardzo dużo kosmetyków do włosów. Tak to wygląda.
Wykończyłam właśnie ostatni tangle teezer i zastanawiam się na jaką szczotkę się teraz zdecydować.
Macie jakieś typy?
efeemeryda   no fate but what we make.
25 marca 2017 11:54
Polecam olivie - podlinkowywalam już w tym wątku  :kwiatek:
Cierp1enie to ja opisywałam coś innego, to wygląda bardziej jak cień ale ciężko po zdjęciu stwierdzić. A co pisze producent? Jeżeli to się trzyma tylko do umycia włosów to mi osobiście by się nie chciało bawić w coś takiego. Nawet jeżeli wyglądałoby całkiem ok. Nakładanie tego na całą głowę odrostów tym tyci pędzelkiem pewnie trwa wieki  😜 Gdyby było takie coś ale w sprayu z właściwościami jak suchy szampon - byłoby super! (nie mylić z istniejącymi już spreyami co to na festynach się używa  :hihi🙂
Polecam olivie - podlinkowywalam już w tym wątku  :kwiatek:

Dziękuję bardzo. Już szukam  😉
Też polecam Olivię i szczotkę z rossmana, wstawiałam zdjęcie jakiś czas temu tutaj.

falletta - ja od 30.10 nie farbowałam włosów, a niestety mam już kilka siwych :/ Więc na jakieś większe wyjście chciałabym się poratować czymś takim, właśnie do jednego mycia.
Też polecam Olivię i szczotkę z rossmana, wstawiałam zdjęcie jakiś czas temu tutaj.

Ta Rossmanowska prześladuje mnie od dłuższego czasu.  Chyba czas zainwestować w nią
efeemeryda   no fate but what we make.
26 marca 2017 10:17
Zafarbowałam się w końcu tą henną Eld - kolor Tycjan. Wyszło cudnie  😍
Nakłada się kiepsko, zmywa się źle, ale efekt jest warty.
Macie doświadczenie czy kolor zostanie na włosach ? Czy co miesiąc trzeba nakładać na całe ?
W sumie to nawet producent mówi, ze się zmywa, wiec chyba nie ma co liczyć na cud  😜
[quote author=Cierp1enie link=topic=88123.msg2664921#msg2664921 date=1490463765]
Też polecam Olivię i szczotkę z rossmana, wstawiałam zdjęcie jakiś czas temu tutaj.

Ta Rossmanowska prześladuje mnie od dłuższego czasu.  Chyba czas zainwestować w nią
[/quote]

ostatnio widziałam, że szczotki były po promocji, zobacz na stronce, może tą też przecenili, bo wiem że ta na wzór TT jest przeceniona (akurat jak kupiłam po normalnej cenie  👿 )
[quote author=Merka link=topic=88123.msg2665005#msg2665005 date=1490491394]
[quote author=Cierp1enie link=topic=88123.msg2664921#msg2664921 date=1490463765]
Też polecam Olivię i szczotkę z rossmana, wstawiałam zdjęcie jakiś czas temu tutaj.

Ta Rossmanowska prześladuje mnie od dłuższego czasu.  Chyba czas zainwestować w nią
[/quote]

ostatnio widziałam, że szczotki były po promocji, zobacz na stronce, może tą też przecenili, bo wiem że ta na wzór TT jest przeceniona (akurat jak kupiłam po normalnej cenie  👿 )
[/quote]
O jeszcze lepiej  😜 Bardzo dziękuję za info  :kwiatek:
efeemeryda pokaż efekt 🙂

Pomóżcie przy wyboże odżywki i szamponu plis  👀
Kupiłam ostatnio ożywkę BioWax tzn Intensywnie Regenerująca Maseczka. Włosy koszmar.  😵 Plączą się w każdej formie upięcia i luzem. Ledwo rozczesuję (a jest co czesać, bo są do pasa i gęste).
Poprzednio miałam L'Oreal  TOTAL REPAIR EXTREME MASKA REKONSTRUUJĄCA i myślałam, że po niej było źle. Matowe, plączące się. No i zamienił stryjek siekierkę na kijek....
BioWax tak ogólnei jest do kitu, czy wybrałam kiepski produkt?

Po akcji z kołtunami przejrzałam kilka filmików o pielęgnacji na yt, poczytałam o porowatości i nawet zrobiłam test ze szklanką wody.  😂 Mogę chyba przyjąć, że mam włosy średnioporowate.
Wczoraj zrobiłam olejowanie migdał+ rzepak (to akurat miałam w domu), po myciu i tej nieszczęsnej odżywce zrobiłam płukankę z octu i jest o niebo lepiej!

Tak czy siak chcę kupić szampon (nie prznam czym teraz myję bo to świętokradztwo w tym wątku  😡 ), odżywkę i szczotkę.
Doradzicie coś konkretnego? :kwiatek:
A jaki dokładnie biowax? Hmm, ja jeśli chodzi  ich maski jestem zadowolona. Za to szampon średnio mi podszedł, ale jeśli najpierw umyję włosy potal freshem, a drugie mycie robię bioWaxem to wtedy ich szampon dużo zyskuje. To samo z szamponami hask, dla mnie nie nadają się jako szampon główny, ale jako drugie umycie do nawilżenia włosów jest super.
Dla mnie teraz jest hitem odżywka keratynowa Cameleo (czarno-złota), na zmianę z odżywką alterry z granatem.
Gillian   four letter word
05 kwietnia 2017 17:49
Na moje włosy Biovax każdy działa koszmarnie i nawet się do nich nie zbliżam.
Ze skórą głowy wróciły problemy, idę w przyszłym tygodniu do dermatologa :/ mam pełno strupków bo rozrapuję, grudki, brudki no nie da rady :/ z pozytywów trafiłam w końcu na cudowną maskę wiśniową Kallosa i włosy (poza głową) są mega spoko, mogę je rozczesać jak człowiek, nie elekryzują się i nie plączą. I pachną 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 kwietnia 2017 18:11
Gillian, z kallosów jeszcze fajny jest banan. Czekoladowy też pachnie pięknie, ale z działaniem już gorzej.
Muszę koniecznie wypróbować jeszcze jagodowego, ale mam 3 duże opakowania: banan, wiśnia, biotyna i mogę się w tych odżywkach kapać  😂
Gillian   four letter word
05 kwietnia 2017 18:47
Banan się nie spisywał na dłuższą metę 🙂
k2arola I jak robiłaś test ze szklanką to włos opadał na dno? Pytam z ciekawości bo ja też go zrobiłam i właśnie mój twardo pływał na powierzchni ale nie wiem czy to dostateczny powód by uznać je za niskoporowate, bo zawsze wydawało mi się, że niskoporowate to te zdrowe w dobrej kondycji a moje są hm.. no mogłyby być w lepszej. Proste, dość cienkie, końcówki zniszczone (na dniach idą do cięcia) mało podatne na jakiekolwiek układanie itd.

To przy okazji zapytam bo do tej pory głównie przeglądałam te wątek na jakie szampony jeszcze warto zwrócić uwagę do włosów, jakie opisałam wyżej. Obecnie mam Alterrę tą z kofeiną i biotyną i w sumie włosy wyglądają po nim w porzadku, tylko nie lubię nim myć głowy słabo się pieni (wiem, że to nie wyznacznik) i jest przez to mało wydajny i ciągle mam wrażenie, że jeszcze za mało go wzięłam itd. I sama nie wiem czy dla moich włosów nadal wybierac szampony bez silikonów czy jednak z, jakich wy używacie?

Oprócz tego 1x w tygodniu olej kokosowy na pół godziny, i 1-2 x w tygodniu jak mam czas to maskę kallos zostawiam tż na dłużej czyli te 30 min.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się