Styl western (dawniej kącik)

smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2016 17:40
PZHK to w ogóle tak AQH traktuje, że łatwiej o paszport w Austrii -_- może teraz się coś poprawiło, ale jak 8 lat temu (ŁO BOŻE AŻ TYLE?) wyrabiałam Budyniowi to myślałam że osiwieję a typa z bydgoskiego oddziału poszczuję psami i go nigdy nie znajdą ...

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15232099_1182585565169290_3441243211958374710_n.jpg?oh=401c59aa04d66e0010a7d23e1fcc9097&oe=58F4C9C8[/img]
wróżę nagły modowy boom na romale :P jakbym miała tak konia zrobionego to też bym jeździła :/

i jeszcze przejazd z Silver Spurs Team Challenge na Platinum Vintage
https://vimeo.com/193997328
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15326587_10157937668475599_1776237631982813282_n.jpg?oh=36dfe3fcf001e8c79677264a98d87249&oe=58BF80A5[/img]
Nique, palomino z długą grzywą, dla Ciebie :P
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2016 18:03
bo zdobionych split reins po prostu nie ma, jeździ się w normalnych, takich w jakich jest komuś wygodniej.

generalnie romal jest od tego, żeby nic nim nie robić ale nie mam tak dobrze złamanego konia, żeby na romalu jeździć i dlatego nie jeżdżę.
Może kiedyś mi się taki koń trafi, póki co potrzebuję gmerania w długości wodzy w trakcie przejazdu

taka ciekawostka dla tych, którzy uważają, że AQH to tylko przepakowane, szersze niż wyższe kucyki
2latka angielsko/techniczna, aktualnie 17,3hh=180cm :P
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15337592_10154864172493901_6849889133292445902_n.jpg?oh=6a5c219a03746b50fc5403c9be454ede&oe=58F4117B[/img]
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15350478_10154864173198901_5642889127689817631_n.jpg?oh=a8a445a7cb9d84eeb35963f165551ee3&oe=58BF2019[/img]
Livia   ...z innego świata
06 grudnia 2016 19:33
smartini, ale olbrzymka 😜

Ja tylko się pochwalę, że ze starszym mamy dziś dziewiątą wspólną rocznicę 🙂 Ale ostatnio zamiast coś robić, to się wozimy do lasu... pogoda nie rozpieszcza.
Pozwolę sobie też wrzucić mikołajkowe foto, bo dawno nas nie było 😉



.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2016 20:01
Muchozol, porównałaś zdobienia romali do sreberek na klamrach 🙄
także przepraszam, istnieją srebrne dodatki ale podtrzymuję tezę, że w takowych się nie jeździ. Choćby najbardziej zalany srebrem i swarowskim koń na AQHA Show czy na Congresie nadal ma normalne wiązane na rzemyki split reins.
Różowe siodła też istnieją ale nawet w szybkościówkach rzadko je widać 😁
.
smartini ja od dawna jestem cichą psychofanką Platinum Vintage... 😀

A w temacie paszportów - nadal walczę ze związkiem żeby mi wydali paszport - który już jest gotowy do odbioru ponoć. Ale mi go nie chcą wydać...  🙄

Romal reins mnie się osobiście podobają, a co do wodzy zdobionych... Gdybym miała jechać na zawody to mogłabym wymienić absolutnie cały sprzęt poza wodzami - jednak to coś co musi być wyrobione i leżeć dobrze w dłoni. Nigdy zawodów nie jechałam, więc może jestem kiepskim odnośnikiem ale tak mi się wydaje że w butach które gniotą objechać można, ale w sztywnych i nie wyrobionych wodzach zakładanych tylko na show... To już ciężko.
O ile te ze srebrnymi zdobieniami mi się podobają to te z klamrami kompletnie nie w moim typie. I faktycznie oglądając przejazdy rangi najwyższej zauważałam najzwyklejsze wodze split, albo właśnie romal... Jednak po coś zdobione robią więc ktoś w nich jeździ 😀
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2016 20:44
Nique, ta, cichą... :P
ja jak swój paszport odebrałam (osobiście, bo mi nie chcieli przysłać) to wsiadłam do samochodu i od razu wróciłam, bo błędy były... na szczęście panie w sekretariacie już były miłe i widząc moją minę wszytko na miejscu od ręki poprawiły

A wodze - każdy ma swój typ tak jak wszystko inne ma się 'na show' tak wodze ma się dokładnie te, w których się trenuje (przeważnie są po prostu na stałe z wędzidłami w których się jednocześnie startuje i trenuje), nowe wodze to urdęka (choćby te najwygodniesze) i trochę mija zanim się urobią. Im starsze tym lepsze. Przepraszam, ale takie klamereczki zalatują wiochą a cienkie rzeźbione? W tym to się musi dopiero fatalnie jeździć :O
Produkuje się wszystko co się da ale czasem lepiej, żeby niektóre rzeczy na rynku nie istniały :P I zrobione wodze są moim numerem jeden na liście takich koszmarków, na równi ze skórzanymi kapeluszami 🙄
No ale to temat nawet nie na rewię :P
Livia   ...z innego świata
07 grudnia 2016 06:50
Muchozol, dziękuję 🙂 Na Mikołaja i święta zawsze się "zamieniają" 😁

Wodze z TexTana, które bym chciała koło 70-80 $, a poza sreberkami wyglądają "zwyczajnie", więc nie sądzę, żeby przeszkadzały. Ale kiedyś kupię (do kolejnego konia), to zobaczymy 😁.

Nie chodzi mi o to że przeszkadzają, tylko o te że te wodze na których jeździmy treningi są dobrze do nas dopasowane, już odpowiednio "zużyte", dobrze leżące w dłoni - przynajmniej takie powinny być... A zakładając jedynie na przejazd na zawody nowy komplet wodzy (nawet tych najzwyklejszych, bez zdobień) to trochę taki strzał w kolano chyba...

Mój mąż na wodze na show i jeździ w nich na co dzień, więc myślę, że jego zdanie może coś wnieść 🙂. On absolutnie uwielbia te wodze. Mieliśmy różne, w różnych jeździł i tylko te i żadne inne 😁. Także zdobienie chyba nie ma tu wiele do rzeczy 😉.


Każdy jeździ w tym co lubi. Mnie wodze szyte absolutnie w dłoni nie leżą. A znajoma z kolei zachwyca się wodzami zrobionymi z mielonki wątpliwej jakości, więc są gusta i guściki.
.
No więc my cały czas ze smartini właśnie to mówimy 🙂 wodze do codziennego użytku najczęściej są tymi samymi które są używane na zawodach.

I wcale nie twierdzę że wodze Twojego męża to mielonki (w którym miejscu tak stwierdziłam???), tylko że każdemu w ręku co innego dobrze leży. A czy wodze przeszywane (częściowo czy całościowo) się dobrze układają generalnie to już inna kwestia - moim zdaniem nie. Ktoś kto w takich jeździ powie że tak. No i tyle. Każdy ma to co lubi.
.
W tym momencie w AQHA jest tak, że jeśli zgłasza się Breeding Raport dla ogiera AQH( zgłoszenie pokrytych klaczy) to AQHA wymaga badania genetycznego tzw. 5panel test ogiera. I żadne papiery nie ruszą dopuki nie będzie wyniku badania. tak jest od 2015 roku. Dotyczy to wszystkich ogierow, bez względu na to czy kryły wcześniej czy dopiero zaczynają.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 grudnia 2016 20:57
PARTreininghorses, dzięki za info z pierwszej ręki 🙂
Szukam bywalców stajni Super Slide Stable w  Zgierzu  :emota2006098:
Pomózcie! 🙂

Pytanie do posiadaczy kowbojek
http://wwrshop.pl/pl/p/Buty-western-Pro-Tech-model-Roping-00105/939
lub
http://wwrshop.pl/pl/p/Buty-Roper-OLD-WEST-model-1636M-760/934
Planujemy zakup dla męża kowbojek ale mamy problem z doborem rozmiaru - z reguly nosi 42 ale stopę ma szczuplutką - slyszalam, ze rozmiarowka jest dosyc duża, wiec wziąc 42 czy 41?
Centuria mam te pierwsze. Rozmiarówka faktycznie nieco zawyżona. Chyba bym wzięła 41 na Twoim miejscu.
No i 2,5 roku je mam i czeka mnie zmiana.

Zakochałam się w pewnych Ariatach i czekam na znajomą, która akurat takie ma i mój rozmiar, to przymierzę jaki brać.
Chociaż nie wiem za co, bo znów musiałam zrobić zakupy dla koni 🤔wirek:.
Livia   ...z innego świata
11 grudnia 2016 14:32
Centuria, tych kowbojek nie mam, ale każde, które kupowałam do tej pory, brałam rozmiar mniejsze - i pasowały idealnie 😉
Ja z kolei obie pary mam o pół rozmiaru większe i są dobre - Cinch Edge i Justin Boots 🙂
O, zapomniałam dodać. W www.sztyblety.pl można sobie zrobić na zamówienie kowbojki w przyzwoitej cenie (poniżej 500 zł że 3 lata temu). Mąż ma i mocno katuje i się dobrze trzymają.
O, zapomniałam dodać. W www.sztyblety.pl można sobie zrobić na zamówienie kowbojki w przyzwoitej cenie (poniżej 500 zł że 3 lata temu). Mąż ma i mocno katuje i się dobrze trzymają.


A oni w ogóle jeszcze działają? Bo z tego co wiem to właściciel niestety zmarł 🙁
Działają. Firmę prowadzi córka.
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
12 grudnia 2016 12:52
Mam do Was pytanie, ponieważ ostatnio (dokładnie wczoraj) moją uwagę zwrócił post zamieszony w grupie AQH na facebooku - ten -> https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1593153424044494&id=100000495564009
Z tego co wyczytałam poniżej w komentarzach koń pochodzi z Double R Ranch Ranczo Rzeczyca. Już wcześniej coś obiło mi się o uszy, że ktoś kupił od nich konia, który teraz nie nadaje się do jeżdżenia
Macie jakieś informacje odnośnie tej hodowli? Zastanawia mnie czy jakieś inne konie z tej hodowli także mają znamiona chorób neurologicznych
Była to jedna z hodowli, którą byłam zainteresowana w temacie kupna koni, teraz jednak mam mieszane uczucia 🙁
Leci PW.
Leci PW.


A nie można by tak na forum? 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 grudnia 2016 13:04
Nique, ano?
Dziewczyny, napiszcie i tutaj może? Kilka trudnych kwestii zostało tam poruszonych, wiec dlaczego chcecie dyskutować na PW?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się