Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Lenka17 Bo urodziła się w rodzinie myśliwych i sama będzie myśliwym, a ten fach jest wszędzie, gdzie są dziko żyjące zwierzęta - jest potrzebny. Dobrze, że polują legalnie na wyznaczone osobniki. W polskich lasach też się reguluje populacje różnych gatunków, łudzicie się, że w parku narodowym w RPA nie trzeba? Czasem trzeba i dobrze, że są ludzie, którzy umieją to robić, bo dla zwierzęcia to wiele znaczy.
Wiem, że ten fach ma też swoje paskudne oblicze, ale z podlinkowanego artykułu wynika, że to nie ten przypadek.
Obrzydliwe to było dla mnie to, co zrobili z żyrafą w zoo w Kopenhadze - już kij z tym, że postanowili zabić, bo mogli. Ale na oczach dzieci zabić, wypatroszyć, poćwiartować i rzucić lwom...
z FB:

Witam!
Mam 13 lat, jeżdżę na poziomie SOJ, NIE AKCEPTUJE WEDZIDŁA. Szukam konia do wspoldzierzawy do 400 złoty miesięcznie, jestem wysoka (177cm wzrostu). Uwielbiam wyjazdy w teren. Koń powinien stacjonowac w Warszawie, ewentualnie pod z dobrym dojazdem komunikacja miejska.
Pozdrawiam
Lilia

Pasowałby koń: wysoki (177 cm), który nie akceptuje wędzidła i uwielbia wyjazdy w teren 😀 😀 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 sierpnia 2016 15:11
Skoro nie akceptuje wędzidła, może powinna chodzić na hacku?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 sierpnia 2016 15:33
A może jej nikt nie uświadomił że w przypadku pary koń + człowiek to nie człowiek zakłada wędzidło  👀.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 sierpnia 2016 15:37
Ja tez wedzidla nie akceptuje ale ja to generalnie nie jestem 'into bdsm'.Ale co kto woli 😀
A może jej nikt nie uświadomił że w przypadku pary koń + człowiek to nie człowiek zakłada wędzidło  👀.

👍 😁
smartini Ja tez wedzidla nie akceptuje ale ja to generalnie nie jestem 'into bdsm'.Ale co kto woli
Leże i płacze  😂 Słyszałam, że wolisz ostrogii 🙂

Wracając do dziewuchy.. https://www.facebook.com/aryanna.braidsandbowshunting/   jak można dla własnej frajdy kogoś lub coś zabic...
desire   Druhu nieoceniony...
23 sierpnia 2016 09:05
anil22, u nas też dzieciaki chodzą na polowania i uczą się tego w zasadzie od małego (właśnie dzięki samemu przebywaniu) i to Cie nie bulwersuje?  może najpierw próbuj zbawiać świat w rodzimym kraju... 😉
Dla mnie zadziwiające są opisy tego konia napisane przez tą dziewczynę: http://ogloszenia.re-volta.pl/uzytkownik/pokaz/40222
Sprężysty ruch co to w ogóle znaczy? jak to się ma do ujeżdżenia i wkkw ?
Poza tym znam tego konia i tą dziewczynę. Sama mówi, że ten koń jest niespokojny bo w końcu to folblut( mimo, że napisała sp), wspina się. Znałam tego konia zanim ona go kupiła bo był u mnie w stajni kupowała go z minimalnym kozieńcem. Teraz koń ma straszliwie wygiętą nogę aż żal patrzyć jeszcze mu się trzęsie i nie może na niej ustać. Kiedy z powrotem ten koń wrócił z nią do do mojej stajni z tym koniem to powiedziała, że ma kissing spines poza tym gołym okiem widać, że ma cały kręgosłup na wierzchu. A teraz pisze, że jest zdrowy i mówi do klientów, że to nie prawda. Opowiada, że spokojny przed klientami wsiada w czapce a tak to się boi i wie, że ten koń jest już chory a nieodpowiedzialnie wsadza klienta na tego konia. Pomimo, że ten koń jest chory to sama pisze, że chodzi treningi skokowe jak w ogóle można na takim koniu skakać. Poza tym wożą się na tym koniu trzy osoby a dwoje z nich oddaje naście skoków, dziewczynka która na nim jeździ prawie codziennie oddaje po 40skoków i jeszcze na zawody.
Poza tym mam badania tego konia sprzed jej kupna a ona ma go ok 1,5 roku.
Nie wiem jak można być tak bezczelnym i wciskać ludziom takie rzeczy ktoś poświęca czas pieniądze a potem koń się rozsypuje bo inni wyeksploatowali tego konia.
Trzeba zacząć zapobiegać takim nagminnym sytuacją krętaczy. Zawsze brać sprawdzonego weta. Bo "trenerzy" takich ludzi tez dobre kity wciskają :/
I na zawodach nikt nie zauważył że koń nie jest w stanie ustać i się trzęsie? Na pewno mówimy o tym samym koniu? Bo to trochę nietypowe że nie może stać a zalicza ponad 40 skoków dziennie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2016 14:06
E, ja też nie wiem jak koń skacze 40 razy dziennie a stać nie może. Poza tym, jak koń przechodzi bramkę albo nie jest dyskwalifikowany?
Bullshit wciskany potencjalnym klientom to jedno (skoro koń niebezpieczny i ewidentnie chory to wyjdzie przy tuvie) a starty na kulawym koniu to drugie :/
Ustac na nodze w sensie ze nie stoji jak normalny kon caly czas tylko co chwile mu sie ta noga ugina, gibocze nie wiem jak to nazwac. Odwala tyle skokow bo co ma zrobic jak jest zmuszany. Pisze to bo niektorzy wetow nie biora bo ufaja.
A kto wsrod amtorow na zawodach na ktore jezdzi zwroci na to uwage? A nawe jelsli to wlasnie nie reaguja bo nie ich kon co ich to obchodzi. A na parkurze sedzia w ruchu czy chwile do uklonu nie zdazy zobaczyc
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2016 14:24
Widziałaś go na zawodach? Zgłosiłaś sędziemu?
dea   primum non nocere
23 sierpnia 2016 14:42
Widziałam osobiście konia z paskudną trzeszczkozą, jak stał to mu się nogi trzęsły i wystawiał je na zmianę do przodu, ale pod właścicielką skakał bez mrugnięcia 🙁
Odwala tyle skokow bo co ma zrobic jak jest zmuszany.
Upaść.

Mnie to po prostu wszystko dziwi. Pełno zdjęć, koń wygląda normalnie a ty mówisz o kręgosłupie na wierzchu. Koń jeździ na zawody i oddaje 40 skoków dziennie pod 3 różnymi osobami, z powyginaną i trzęsącą nogą  - gdzie zwykle takie problemy widać od razu i z daleka. Owszem, zwraca uwagę fakt że nigdzie w 3 ogłoszeniach nie ma zdjęcia spokojnie stojącego konia, ale wymieniasz tutaj polszczyzną iście gimnazjalną ileś chorób, mówiąc że masz badania na nieswojego konia, co też budzi wątpliwość. Zaś sama oferujesz w dzierżawę wykluczonego od dłuższego czasu, kontuzjowanego kilkulatka "dla chcących uczyć się na nim naturala", co brzmi jak próba wciśnięcia komuś kukułczego jaja. Takie konie oddaje się zwykle za darmo na kosiarki.
Oczywiście, o niczym to nie przesądza, nie mówię że na pewno kłamiesz, ale wątpliwości budzi i to mocne.
desire   Druhu nieoceniony...
23 sierpnia 2016 14:52
dea, Luna_s20,  ale koniom z mega kozińcem też sie nogi mogą telepać, a skaczą z tym wszystko.  taki przykład, o. 😉
Widziałam kiedyś dwa konie czołowego kadrowicza i trenera kadry skoków - oba z kozińcem i z drgającymi nogami... Też chodziły zawody, choć może już nie najwyższe klasy
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2016 14:57
desire, jasne, że tak jest tylko ciut ciężko uwierzyć w ten jakże rozpaczliwy obrazek przedstawiony w opisie potter 🙂 żeby przy wielokrotnych startach nikt nigdy nie zauważył/nie zgłosił ledwo stojącego konia z kręgosłupem na wierzchu. Niestety polszczyzna nie wzbudza również zaufania 😉
desire   Druhu nieoceniony...
23 sierpnia 2016 15:09
smartini, z opisu wygląda na to, że koń należał kiedyś do potter, ta go sprzedała z powodu kozińca i innych-niepożądanych zachowań dziewczynie, która go podjeździła i teraz wystawiła za lepsiejsze pieniążki i żal pupke ścisnął. 😉  może tak nie być, tak tylko podejrzewam.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2016 15:10
no właśnie mi też zalatuje jakimś żalem czy przekrętem 😀
desire bedę sie przejmować każda taka sytuacja, bez wzgledu na kraj. To gratuluje takim rodzicom, ktorzy dzieciom wpajają takie ideały żal.pl.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2016 15:16
anil22, tak swoją drogą, to 'zadziwiające ogłoszenia jeździeckie', problematyka myślistwa raczej się nie łapie w tematykę 🙂
jeżeli dziewczyna poluje zgodnie z prawem, pod nadzorem osób dorosłych i w myśl sztuki myśliwskiej, to nic nie zrobisz, możesz tylko rwać sobie włosy z głowy 😉
Polszczyzną może i pisałam niepoprawną, bo chciałam od razu odpowiedzieć z telefonu, bo się trochę zdenerwowałam tym co napisałyście.
Mam badania tego konia, ponieważ był to koń znajomej a sprzedawała zwyczajnie, bo jej nie odpowiadał, bo nie jest koniem dla dziecka. Nie sprzedawała go zarobkowo jako koń sportowy.Nie sprzedawałam go chorego nie jestem o nic zazdrosna bo nawet nie był mój koń, został teraz doprowadzony do takiego stanu.
Gdzie wy na takich dalekich zdjęciach chcecie zobaczyć kręgosłup wystający albo kozieńca na zdjęciach w ruchu pisze o tym, bo właśnie tego nie widać.
Na zawodach nie widziałam ale przecież w internecie są listy startowe. A za koniem na zawody jeździć nie będę.

Luna_s20, przecież ja pisałam, że ten koń nie nadaje się do pracy pod siodłem chce go komuś udostępnić jakby chciał się pobawić z ziemi w naturala jakby miał ochotę. Nigdy nie chce tego konia się pozbywać oddawać czy sprzedawać żeby nie trafił do właśnie takich osób. Chce mu zapewnić ruch. Zarzucasz mi, że piszę niepoprawnie a sama nie rozumiesz sensu wypowiedzi.
miałam to wrzucić w towrazyskie, coś mi się ze stronami pomieszało. Sorki
E, ja też nie wiem jak koń skacze 40 razy dziennie a stać nie może. Poza tym, jak koń przechodzi bramkę albo nie jest dyskwalifikowany?
Bullshit wciskany potencjalnym klientom to jedno (skoro koń niebezpieczny i ewidentnie chory to wyjdzie przy tuvie) a starty na kulawym koniu to drugie :/


Ja chciałam tylko zeznać, że widziałam taki przypadek. Koń super na video, dostałam zdjęcia RTG emailem - wet puścił z zastrzeżeniem, że coś tam widzi, ale nie wie jak przez rok od zdjęć to się rozwinęło, więc zaleca ponowne zdjęcia przed kupnem. Zdecydowałam się pojechać ponad 1000 km oglądać konia. Przyjechałam do stajni znacznie wcześniej niż umówiona wizyta i zobaczyłam jak stoi w stajni z trzęsącą się nogą. Osiodłany i zawinięty na jeździe absolutnie NIC nie pokazywał mimo tego, że jechałam ciągi, piruety w galopie etc etc co mogłoby go jeszcze bardziej obciążyć. Tak to niestety wyglądało. Można było na tym koniu swobodnie wyjechać na czworobok i z marszu C pojechać bez jednego symptomu ... więc jestem w stanie uwierzyć w tę historię.
Sprężysty ruch co to w ogóle znaczy? jak to się ma do ujeżdżenia i wkkw ?


Ja poproszę o zaimplementowanie emotki "facepalm" na RV.
O, ale mamy "facefloor"! Tak więc...
😵

A do reszty się nie ustosunkuję, bo niby jak, nie widząc na oczy ani konia ani żadnych dowodów. Badania niby istnieją, więc zyskałabyś na wiarygodności, Potter, po prostu je wstawiając.
Witam znam konia z ogłoszenia Potter i to co pisze jest dziwne,zazdrość i złośliwość po awanturze gdy przyjechali kupcy po konia
Sivrite, to wytłumacz mi serio, bo ja nie wiem co to znaczy.
Dowodów nie muszę nawet żadnych mieć, bo jak ktoś przyjedzie kto się zna na koniach albo wet gołym okiem zobaczy. Po co mam tu udostępniać badania konia, że był zdrowy. Udostępnię je oczywiście osobie kupującej jeśli tylko będzie chciała.
Potter, ale nie idziesz z tymi rewelacjami do osób chcących kupić tego konia, tylko tutaj, do wątku. Tutaj dyskutujesz, więc tutaj powinnaś pokazać dowody na to, co mówisz. Nie tak?

Ze Słownika Języka Polskiego:
sprężysty
1. «odznaczający się lekkością, łatwością ruchów»
2. «działający sprawnie, energicznie»
3. «mający zdolność powracania do pierwotnego kształtu i pierwotnych wymiarów po ustaniu działania sił odkształcających»

You're welcome. Trzeci punkt wstawiłam, żeby nic nie uciąć z regułki, nie odnosi się on do ruchu konia, w przeciwieństwie do pierwszych dwóch. Daleko nie musiałam szukać. 🙂
Idę do osób chcących kupić zostały poinformowane te osoby. Poza tym forum tez czytają potencjalni kupcy.
Wstawcie może badania, że ten koń w tej chwili jest zdrowy i nadaje się do sportu i powinien odbywać treningi skokowe.

Skoro to oznacza sprężysty to rzeczywiście do tego konia idealnie pasuje. 😁

Czytałam nie raz jakąś dyskusję na re-volcie znając jaka jest prawda zastanawia mnie zawsze czemu jest tak, że mówiący prawdę są przytłumiani i wychodzi ,że są zazdrośni, kłamliwi, nienormalni.
Wiecie po co ja to piszę żeby oszczędzić ludziom czasu i pieniędzy jeżdżenia oglądania chorych koni. Koszty oglądania tych koni i płacenia za badania są potrącane z kwoty ostatecznego konia do kupna. Chce zaoszczędzić, bo sama mam konie i nie chce mieć takiej sytuacji skoro jestem w tym środowisku to chce je naprawiać by i mi się w nim lepiej żyło.
Wiecie co skoro kłamstwo ma być prawdą i uważanie, że tak powinno to wszystko funkcjonować to ja się wycofuje ten koń jest zdrowy, grzeczny, powodzenia w kupowaniu koni.
Możecie być pewni, że pisałam to z zazdrości.
Na szczęście wiem, że każdy komu zależy na losie koni, kto potrafi się końmi zajmować, nie pozjadał wszystkich rozumów po przeczytaniu tego wyciągnie odpowiednie wnioski 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się