Chory kon

witam,
Mam taka dosc nietypowa sprawe- kon w styczniu pewnego dnia nie chcial jesc - goraczka ponad 40 stopni, dostal antybiotyk i steryd plus tusicon po 4 saszetki i sie pozbieral
marzec - goraczka 39,5 stopni 2 tyg na rozncyh antybiotykach i sterydach ( min gentamecyna ) ehrofloxan 10% - doustnie i po 8 saszetek tusiconu 2 razy dziennie. endoskopia 1 - zawalone gorne drogi oddechowe, po gentamecynie zeszlo i endoskopia kontrolna czysta
ale kon dalej chory, w ruchu kaszle, ma naprzemiennie grzejace przednie kopyta, goraczka 40 stopni co kilka dni, naprzemian ze spadkami temperaturu do 36 stopni. Oddechy jak jest na lekach to antybiotyk - 19 / min, na sterydach 15/ min bez lekow 30 odechow na minute, ciezkie oddechy, oddycha calym cialem. cukier 125

Co moze mu dolegac? Ktos ma jakis pomysl? Moze spotkal się z podobnym przypadkiem?

Zapytanie wstawiam grzecznosciowo.
wątek zamknięty
Ja bym sprawdzała w kierunku choroby  COPD  / RAO,  dychawica oskrzelowa.
wątek zamknięty
Trzymaj go dalej na antybiotykach i sterydach . Zdechnąć zdechnie , ale czy go wyleczysz  , w to wątpię .
wątek zamknięty
Kon nie jest moja wlasnoscia. Wiadomość wrzucilam grzecznosciowo.
Zal patrzec na konia i stad ten temat.

Dojechal inny wet i badaja.

Swoja droga Przy Rao sa skoki temperatury?
wątek zamknięty
Obstawianie grzyby. Zgadzam się z niesobim i polecam weta zamiast forum.
wątek zamknięty
Dudini przy rao nie ma wzorsowu temperatury (ewentualnie nieznacznie przy zaostrzeniu). Te objawy pasują mi do zapalenia oskrzeli, mój poprzedni kon w podobny sposób to przechodził - bardzo źle się czuł, zresztą schudł ze 100kg po tej chorobie.
wątek zamknięty
ja tez stawiam na zapalenie oskrzeli i płuc
wątek zamknięty
Ropne zapalenie pluc z niedoleczonego wczesniej zapalenia pluc....

Dzieki za pomoc.
Na szczescie wl sprowadzil weta, ktory ogarnal temat ze tak powiem. Mam nadzieje ze bedzie teraz z gorki zwierzakowi.

Pozdrawiam i dziekuje
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.