Derki

Evson a masz może porównanie z Villa Horse? Bo polarówka tej marki była właśnie tak obszerna z przodu, że mój wyglądał jak w sukience
Mam tylko do padokowych villa horse, ale musza byc wezsze bo dla nas sa w sam raz.
Ponizej zdjecie tej derki- w sumie to chyba przesadzilam ze szeroka, tu kon byl po przyjezdzie z kliniki wiec max chudy
Wygląda spoko, chyba się na nią zdecyduję, jeszcze raz wielkie dzięki  :kwiatek:
Chciałabym kupić mojemu koniowi derkę przeciwdeszczową i mam kilka pytań. Koń nie golony i nie derkowany ale czasami chciałabym ją puścić na plac czy roundpen gdy hala zajęta a przeważnie mocno wieje więc średnio mi się taki układ uśmiecha  🤔
Lepiej kupić derkę z kapturem/ z odpinanym kapturem czy bez? Jak sądzicie? I czy lepiej podszycie mieć z polaru czy bawełny? Nie chce żadnych wypełnień bo koń tego nie potrzebuje 😉
Ktoś ma jakieś przeciwdeszczowe derki z Jarpola? Polecacie? Bo ja się nad nimi zastanawiam 😉 Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂

aguchaka, chyba nie do konca rozumiem, to ma byc derka do jazdy?
Jarpola nie polecamy, bylo juz o tym pierdyliard razy, wystarczy użyć wyszukiwarki.
Orzeszkowa, a ja polecam Jarpola.. I dużo osob z tego forum też. Nigdy mi nie przemokła, jakość też na plus.
czy kon w derce padokowej przeciwdeszczowej może stać również w stajni?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
12 marca 2016 08:13
monika mój stoi, z uwagi na to że stajenni rano by go nie ubrali w derkę, ale stajnia drewniana, angielska. Różnica temperatur między boksem a pastwiskiem niewielka. No i oczywiście pilnuję, żeby koń pod derką był suchy (vide derka nie przemokła, ani koń się nie spocił)
Rudzik
Własnie chodzi o to że stajenni nie zmieniają derek i chciałabym zostawiać mojego w derce na noc zeby rano wyszedł w niej na padok
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
12 marca 2016 08:45
monika, ja z tego powodu właśnie zostawiam Małego w derce na noc. Tylko podkreślam, stajnia jest chłodna, przewiewna i z rana nie ma drastycznej różnicy temperatur jak wychodzi na padok. Trzeba tylko pilnować, czy derka nie przemokła i koń nie stoi w mokrej całą noc, co jest łatwiejsze dla stajennych, niż przebieranie derek. Dodatkowo co jakiś czas rozbieram w boksie, żeby futro przewietrzył (koń na sterydzie i boję się infekcji skóry). Koń niegolony, derkowany od jesieni.
aguchaka, chyba nie do konca rozumiem, to ma byc derka do jazdy?
Jarpola nie polecamy, bylo juz o tym pierdyliard razy, wystarczy użyć wyszukiwarki.


Derka ma być na padok, czy żeby można było konia wypuścić na dwór w deszczu i wietrze.
A z wyszukiwarki korzystałam ale nie znalazłam tego za dużo to co mnie akurat interesowało 🙂
monika, ja z tego powodu właśnie zostawiam Małego w derce na noc. Tylko podkreślam, stajnia jest chłodna, przewiewna i z rana nie ma drastycznej różnicy temperatur jak wychodzi na padok. Trzeba tylko pilnować, czy derka nie przemokła i koń nie stoi w mokrej całą noc, co jest łatwiejsze dla stajennych, niż przebieranie derek. Dodatkowo co jakiś czas rozbieram w boksie, żeby futro przewietrzył (koń na sterydzie i boję się infekcji skóry). Koń niegolony, derkowany od jesieni.


dziękuje za odp🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 marca 2016 08:57
Help 🙇
Mam konia, który notorycznie obgryza derkę, a przede wszystkim owijki i podkładki. Jaki spray możecie polecić przeciwko obgryzaniu?
BaŚ, polecam Jersey Start- duża, długa, śliczna i super odprowadza pot. Cena porównywalna 🙂
rybka   Różowe okulary..
16 marca 2016 13:55
Help 🙇
Mam konia, który notorycznie obgryza derkę, a przede wszystkim owijki i podkładki. Jaki spray możecie polecić przeciwko obgryzaniu?

Ja próbowałam różne preparaty i żaden nie działał, dopiero poświęcenie jednej derki i ochraniaczy dało skutek. Poświęcenie to polegało na wysmarowaniu dziegdziem derki i ochraniaczy, od tej pory gryzoń nie tyka sprzętu.
z racji tego, że już pojawiają się muchy, mam do Was pytanie...
czy ktoś miał derkę na egzemę tego typu ?

moja kobyła cierpi na egzemę i szukam dla niej derki, która ją skutecznie uchroni przed owadami
Czy ktoś wie może co to za derka i przez jaką firmę wyprodukowana?

Edit Już wiem 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] za duża fota
Burza dzięki, w końcu wzięłam Jarpola, zrobią mi derkę z grubego polaru w wybranym przeze mnie kolorze z odpinanymi obustronnie pasami w dobrej cenie  🤣
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
02 kwietnia 2016 21:36
Jak derki siatkowe z Deca wypadaja rozmiarowo?
domiwa, derki imo normalnie, nie sa sukienkowate ani nie maja wielkiej dziury na szyje. Natomiast kaptur na jakimś mega dopakowanym karczychu moze się nie zapiąć.
Która firma ma najfajniejsze derki drelichowe?
Olson, to już chyba kwestia gustu...
_Gaga, nie znalazłam w sumie nic poza Fair Playem Boston i Jarpolem, więc się pytam 😉 A jakość wykonania też pewnie różna.
Moon   #kulistyzajebisty
05 kwietnia 2016 08:38
Olson, Mam staaarego FP (a może to jest Tattini? Muszę sprawdzić) i wypada chyba najlepiej jakościowo (mimo że już wiekowy i pocerowany dość mocno) - ma solidne zapięcia i przód. Są jeszcze Equi theme, ale tych nie polecam, zapięcie z przodu pojedyncze, wypadają dość kuse. Raczej jako derki stajenne wyłącznie, na grzecznego konia, który mało się przemieszcza. Jarpola z kolei miałam jednego i materiał był baaaardzo cieniutki, mimo że wykończenie zacne. Obawiam się że gdyby Kulisty poszedł na padok, nie minęłoby 5 min zabawy z kumplem i po derce zostałyby strzępiki ;-) Już samo tarzanie, myślę, mogłoby być dla niej zabójcze :P
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 kwietnia 2016 08:55
Bawełniane derki miało jeszcze B Vertigo i Equiline.
Moje łobuzy mają Caball drelichy i polecamy.
Jeszcze Torpol ma drelichy dość fajne raczej. Tzn. są oczywiście jeszcze takie jak Trust czy Dyon. Jakość mają super, ale 600 zł za drelich ?
Equiline są bardzo fajne, ale rozmiarowo małe. 155 odpowiada raczej 145.
Natomiast najlepsze drelichy zawsze miało Tattini, te derki były chyba nieśmiertelne, ale niestety nie są obecnie dostępne. :/
Ja mam HKM i Jarpola drelichy. Oba bardzo fajne.
Klami sa dostepne te derki tatini np w tym sklepie http://sjdesant.pl/product/DERKA-DRELICHOWA-135-145-155-2600802-371833
już pisałam o padokówkach Jarpol i Caball.
Ładnie wykonane, ale materiał 600D
i teraz zależy kto czego potrzebuje i oczekuje

jesli kon chodzi sam, albo w spokojnym stadzie to derka będzie żyła,
ale w bardziej rozrywkowym towarzystwie nie przetrwa zbyt długo - takie są przynajmniej moje doświadczenia

mój Jarpol nabawił się dziury już w pierwszym dniu na padoku :-(

Horze Avalanche Supreme mają 1200D i już sprawują sie o niebo lepiej - dwie derki uzywane cały sezon i tylko w jednej, jedna malutka dziurka
a najlepiej ma się Bucas, ale wiadomo różnica w cenie bardzo znacząca

natomiast uwielbiam mój polar z Caball i napewno zamówie kolejny
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się