Ogłowia

Wpisanie w wyszukiwarce to pierwsza rzecz, którą zrobiłam 😉 Jednak nie znalazłam info jak ogłowie ma się już po jakimś czasie użytkowania oprócz tego, że jakość skóry nie zachwyca (chyba że przeoczyłam  😡 ) Chciałam przy okazji dać wskazówkę dziewczynom z postów wyżej, które tak jak ja szukają brązu.
Dziewczyny, moglibyscie mi doradzic jak rozmiarowka Claridge House? Nie wiem czy na moja Manti Cob czy Pony, zwykle biore cob i mam pozapinane na ostatnie dziurki, chyba epiej pony w takim razie? czy one sa jakies szczegolnie male?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
16 czerwca 2015 13:33
Ja bym brała cob, znajoma na małego Arabka wzięła wlasnie pony i o ile paski jeszcze jakos dało sie wyregulować to nachrapnik sporo za maly
Hm. Ja meksykana upatrzylam, zwykle sa duze... musze pomyslec jeszcze wobec tego.
Bylo mowione wiele razy, ja mialam coba i byl nega duzy. Chyba zalezy od modelu...

Jak wypadaja oglowia z deca? Spoko jakosc?
mitbah   arabskie szczęście
18 czerwca 2015 14:30
Może ktoś polecić jakieś ogłowie na taką drobniutką, arabską główkę? Najlepiej z profilowaną potylicą. Ja nie mam koncepcji...

edit: zdjęcie wklejone kilka razy
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
18 czerwca 2015 22:38
Czy ktoś z Was,dobre duszyczki, kojarzy może czy to ogłowie http://www.gnl.pl/oglowie-york-gracia.html jest faktycznie profilowane na potylicy jak na zdjęciu? Nic nie piszą a z doświadczenia wiem,że nie wszystko co na zdjęciu później się okazuje w realiach 🙄
asds   Life goes on...
18 czerwca 2015 23:25
Jak dla mnie to to ogłowie nie jest z profilowaną potylicą.
lacuna, większośc tych ogłowi z profilowaniem jest ździebko tylko wygięte, nie robi różnicy bo i tak nie ma wcięcia na całe uszy.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
19 czerwca 2015 12:26
E to gra nie warta świeczki w takim razie. Szukam porządnie profilowany nagłówek, na gnl jest jakiś osobno ale też nie jestem pewna tego profilowania.. Chyba bardziej się opłaci kupić całe ogłowie po prostu i wypiąć część która potrzebuje? Bo ogólnie głowę mamy typowe full ale naczółek xfull jest taki na styk-pasek potyliczny nadal spoczywa na uszach 🙁
lacuna może zamów tą część u rymarza?
Mojej nawet lekkie profilowanie robi wyrazna roznice. Hkmy sa dosc mocno profilowane, premiere slabiej, villa horse tozsamo.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
19 czerwca 2015 12:50
Chyba nie mam innej opcji, patrząc na gotowe to nic mnie nie zadowala.. Kiedyś polecono mi HKM Linda i też tylko lekko wygięty pasek ma, problem pozostał. Macałam w sklepie kilka ogłowi poleconych przez sprzedawcę-ceny po 600zł a wszystkie to samo :/ rezygnacja z naczółka też nie do końca załatwia sprawę w takiej sytuacji, poza tym wizualnie mi wtedy nie leży :P Idealnie wygląda klasyczne Barefoota ale nie do dostania w pl..
lacuna, a może naczółek na miarę, większy od xfulla?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
19 czerwca 2015 13:08
W sumie to jest opcja..może jakby naczółek do tego był sztywny to rozszerzył by trochę pasek potyliczny po bokach? Nie wiem czy jasno się wyrażam..urażane są uszy u nasady, tak jakby po bokach,osadzone nie tyle głęboko w potylicy co szeroko. Trochę zamotałam zdaje się 😀
lacuna, zamów szeroki, profilowany na miare pod twojego konia, + ew.z miękkimi brzegami.  nie sadze, zeby rymarz nawet jakikolwiek mial z tym problem jesli zrobisz rysunek /wymiary (to jak sie troche na oglowiach zna)
ew. takie coś:
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
19 czerwca 2015 16:02
O właśnie! Uratowałaś mnie tym zdjęciem 😀 Właśnie pamiętałam że coś takiego kiedyś widziałam i za cholerke nie mogłam sobie przypomnieć co i jak a tu bach! Wchodzę na forum i czytają mi w myślach 😁 dzięki Wam wielkie!
Co do rozmiarówki Claridge House - jest ogromna!!! Pams typowo cobowy, to do zwykłego wędzidła jest jaaako tako, do wielokrążka już nie da rady. Część nosowa też dość długa. Na mojej holsztynce z głową cob/ mały full jest ok (część nosowa mogła by być w sumie ciut węższa), dopiero na młodym który ma wiadro, nie łeb ogłowie jest takie akurat...


Mamy tego hanowera:
http://www.hooks.se/produkt/remonttrans-ashford-claridge-houser/44478/44483/
lacuna, ja pierwszy raz to zobaczylam jak dostalam zapytanie czy moge coś takiego zrobić 😉
a w temacie naczólków, a reszty ogłowia - jesli naczolek jest za maly to podciaga policzki ale i potylice. policzki wchodzą do oczu a potylica gniecie w uszy. jak jest dobry to tego efektu nie ma.
ale jesli jest, a kon dalej ma cos za blisko, czy obciera - trzeba juz kombinowac z profilowanymi (z taka wypukłością między uszami), albo jw. tylko przy takim wydaje mi się, że musi być ten system "odciągania"/ trzymania pod rzuchwą, ganaszami, bo inaczej może sie to nie trzymać na miejscu... no i naczolek na stałe i raczej tylko prosty (on jest czescią sztywnej, jedolitej konstrukcji)
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
19 czerwca 2015 17:03
No właśnie,ten ze zdjęcia pewnie by się sprawdził ale wizualnie taki se :P muszę pokombinować,teraz mam z czego 🙂 obciera się u nasady uszu tak trochę jakby z boku,nie na samej potylicy za u uszami-patrząc z profilu głowy widać obtarcia. Kawałek nad miejscem gdzie przypada naczółek.


Ma ktoś to ogłowie i może wysłać zdjęcie "na żywo"??? Dla mnie ono jest piękne ale nie lubie lakierowanych nachrapników;/
Nie mam zdjęcia, ale to ogłowie było u mnie w stajni - nie odbiegało wyglądem od tego co widać na zdjęciu w katalogu.
kalaarepa, epk co to za ogłowie?  😍 😍 😍
Premiere Monaco
kalaarepa PremierA jak już 😉 Premiere to podmarka BR
kalaarepa, Premiera nie Premiere 😉 - to dwie różne firmy.

W ogóle jeśli chodzi o ogłowia Premiera, to zdjęcia w katalogu są faktycznie realistyczne - te ogłowia wszystkie nie odbiegają wyglądem od rzeczywistości  - dla mnie to ważne, bo zdjęcia produktowe często są "podrasowane".
Dokładnie tak, Premiera Monaco - kocham je miłością wielką odkąd pokazała je tulipan  😜
Czarne, lakierowane, rurka plus złoto  😍 Tylko skąd kasę brać, no skąd.  😵

Edit: ułe, chyba złote już wyszły i nie ma.  😕
Ja bym je chciała ale właśnie ten lakierowany nachrapnik mi trochę nie pasuje....może ktoś takie rurkowe widział w tym kolorze ale z matowym nachrapnikiem???
Premiera ma inny model,  ogłowie jest takie samo tylko ma zwykły nachrapnik bez lakierka. 🙂

Edit.  Jedynie różni się tym, że ma ozdobny naczółek. Premiera Imperia.
Minosia Dziękuję  :kwiatek: o takie właśnie mi chodziło

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się