Kącik Ujeżdżenia

Ostatnio kiedy wysyłałam wiadomość do PZJ to odpowiedział mi właśnie on 🙂
waclaw@pzj.pl
Co prawda sama korzystałam z tego namiaru naprawdę bardzo dawno temu 😉, ale przypuszczam, że on dalej go używa.
Gdzie znajde wyniki z MP J? Ani swiat koni ani voltahorse...

Edit. Dzis na SK sie pokazaly...
Sa na 100% na fanpageu Lewady na facebooku 🙂
Na stronie Lewady są wyniki z niedzieli oraz wyniki końcowe 😉 http://kjlewada.pl/index.php/item/351-mistrzostwa-polski-juniorow-w-ujezdzeniu-zakonczone#.VWsmccEjjNU.facebook
Start w towarzyskich zawodach ujeżdżeniowych w napierśniku z wytokiem jest passe?
haha cieżko powiedzieć czy kiedykolwiek był a la mode ale obecnie jest passe. Chyba że jedziesz konkursy dla amazonek 😉

edit: ortografia  😍
Zorilla jedziesz, nie ,,jedzież".
O kurcze  🤣 🤣

No a tak swoją drogą to w przepisach mówią że nie można, ale najlepiej napisz do organizatora zawody towarzyskie, zawodom towarzyskim nie równe.
kujka   new better life mode: on
08 czerwca 2015 16:12
Pingwinersy kochane, co mowia przepisy o startach w masce na oczy?
Z tego co pamietam maska na nos nie wchodzi w gre, nauszniki za to juz tak.
A taka maska co obejmuje uszy i leb powiedzmy od nachrapnika w gore? Sedziowie zaakceptuja?
Pewnie to, ze maska noszona ze wzgledu na zdrowie nie ma nic do rzeczy?
Trzeba zapytać sędziego czy wyraża zgodę na start w masce jeśli mówimy o zawodach regionalnych. Na towarzyskich teoretycznie można, ale dla pewności też lepiej zapytać.
kujka   new better life mode: on
08 czerwca 2015 16:34
Kaarina, nie chodzi mi o towarzyskie, tylko o regionalne i ogolnopolskie.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 czerwca 2015 18:30
Nie można.
Większość osób pewnie widziało, do mnie na Facebooku przyfrunęło dopiero dzisiaj- zachwycający obrazek zaufania i posłuszeństwa w ujeżdżeniu  💘
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
08 czerwca 2015 19:26
Gonienie z piłą mechaniczną wymiara  😁
Tak to jest jak się nie zagląda do wątku filmowego :p
obawiam się, że nie mozna zaglądać wszędzie, bo nie będzie czasu dla koni 😁
Możecie polecić jakiegos trenera z ujezdzenia ze slaska dojazd okolice Katowic? Oprócz Pansta Kosallskich bo nie ma szans zeby dojechali. Szukałam w temacie nic nie znalazłam  :kwiatek:
Chciałam zauwazyć, że lostak startuje w ten weekend na Majorce  😉
Top Iberian
Balearen Tour
Ale jej dobrze  😉
Chciałabym prosić zorientowanych o odpowiedź na pytanie: czy jadąc klasę N1 muszę mieć ostrogi?
Pytam, ponieważ w zeszłym roku pan Pruchniewicz pogonił mnie z czworoboku i kazał na rozprężalni od kogoś pożyczyć 🙂
Słyszałam, że w tym roku przepisy się zmieniły i można jeździć bez ostróg.
Potrzebuję tylko weryfikacji- czy to prawda?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 czerwca 2015 14:59
Musisz jechać w ostrogach ([[a]]http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Przepisy%20A-tekst%20jednolity-%202014%28K%29.pdf[[a]])

Skoro do tej Nki już doszłaś to chyba łydkę masz na tyle stabilną by nie dźgać konia bezwiednie (?). Przyznam że nie rozumiem twoich zapędów jechania zawodów bez ostróg. 

Ale skoro już tak te ostrogi ci przeszkadzają możesz jechać w ostrogach tzw. ślepych, bez bodźca.
Raczej można na krajowych: Art 2 pkt 14  😀
[[a]]http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Regulamin_A%20_2015%28akt.%29.pdf[[a]]

Swoją drogą mogliby to wkońcu poprawić, bo faktycznie w błąd wprowadza. 🤔wirek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 czerwca 2015 22:01
Raczej można na krajowych: Art 2 pkt 14  😀
[[a]]http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Regulamin_A%20_2015%28akt.%29.pdf[[a]]

Swoją drogą mogliby to wkońcu poprawić, bo faktycznie w błąd wprowadza. 🤔wirek:


to ci zagwozdka. Poprawić tylko które.
Dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:

Skoro muszę to pojadę, wtedy też pojechałam bo pożyczyłam.

Nie rozumiem tylko jednego- skoro w ujeżdżeniu dążymy do prowadzenia konia dosiadem i używania do najsubtelniejszych pomocy, to ostrogi przestają być potrzebne.
Nawet jest taki cytat: "Im niżej działa noga jeźdźca tym prymitywniejsza to pomoc".
gosiamakosa, no ale co złego widzisz w ostrogach?  😁 Serio, ale nie rozumiem w czym masz problem - ostrogi to nie krzywda dla konia...
Ależ nie widzę nic złego i nawet tak nie napisałam.
Po prostu ich nie potrzebuję.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 czerwca 2015 23:31
no a wędzidło pewnie też ci jest zbędne?
No bez przesady, może już nie przyrównujcie ostróg do wędzidła :P

Osobiście uważam że jazda zawodów w ostrogach to przepis na ozdobe, czego dowodem jest właśnie to, że można jechac w ostrogach bez bodzca. Chyba że ktoś mi przedstawi jakiś argument który mnie przekona, ale jeszcze go nie poznałam.
kpik   kpik bo kpi?
10 czerwca 2015 23:39
gosiamakosa, przepisy są po to, żeby coś ustandaryzować, to że Tobie ostrogi nie sa potrzebne i że nawet mając je nie przeszkadzają Ci, to super, ale popatrz po czworobokach - u niektórych tylko posiadanie ostróg hamuje działanie bez przerwy piętą zamiast łydką, a i to czasem nie skutkuje, co widać po koniach merdających ogonami :]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się