Odznaki PZJ

[quote author=_Gaga link=topic=62.msg2288184#msg2288184 date=1423489334]
Magda Pawlowicz, pisząc o rasach bardziej predysponowanych miałam na myśli na przykład kuce walijskie, o czym pisałam 1 post wyżej...
W każdych mistrzostwach prowadzi się osobną klasyfikację dla kucy.
[/quote]

oglądałam wiele ogierów kucy (parę lat temu hodowałam trochę i przynajmniej to co było w jakiejś nie zabijającej odległości to jeździłam oglądać) i stwierdzam, że BYWAJĄ koniki polskie nie odbiegające wyraźnie ruchem od koni ras importowanych.

Tak faktycznie zachwycił mnie ruchowo tylko jeden DRP sprowadzony do Polski (nie pamiętam imienia) jako chyba 2 letni, z ujeżdżeniowej linii.
Natomiast te kuce które widuję na czworobokach czy parkurach w moim rejonie no to nie powalają...Owszem jest sporo koni DOBRYCH ale nie takich rzucających na kolana

Konik tuptuś to trochę taki stereotyp sprzed iluś tam lat...
Gaga MW- mistrzostwa województwa, w tym wypadku akurat Lubelskiego, nie wiem jaka obowiązywała ją wtedy klasa, podałam przykład że wygrywa z bardziej predysponowanymi końmi. Nawet jeśli tu też było P to mniejsza o to bo w klasie N również odnosili duże sukcesy a pod koniec ubiegłego roku debiutowali w C.
Oglądam ich na co dzień bo stoimy w jednej stajni i aż zazdrość taka zdrowa bierze człowieka jak się widzi takiego konika polskiego piaff'ującego z dnia na dzień coraz lepiej.
U nas kucy ujeżdżeniowych na wysokim poziomie jest tyle że można na palcach jednej ręki policzyć i jeszcze by palców zostało , więc z czym tu porównywać .  🙄 Z resztą już chyba nie ma wogóle bo pewno wszystkie się sprzedały  😁
Magda Pawlowicz, mnie kilka kucy polskiej hodowli mocno za oko złapało
pod siodłem
i w zaprzęgu

sotniax nie musisz mi nic udowadniać
Napisałam: wierzę i gratuluję, bo to dla mnie nadal nie jest rasa do ujeżdżenia
Pani Kasia Milczarek również wyrzeźbiła i z konia skoczka zrobiła dresarzystę GP (Ekwador)
Przy czym często łatwiej pracować z koniem predysponowanym w danym kierunku (Totillas, Blue Horse Matine) niż z koniem, w którym trzeba rzeźbić bo z racji fizyczności jest mu zwyczajnie trudno niektóre rzeczy zrobić...
Gaga
a masz jakieś filmy?
bo tak po jednym zdjęciu to mi ciężko konia ocenić...i jego przydatność do ujeżdżenia
na pewno w dobrym typie konie
Magda Pawlowicz, nie, nie mam niestety filmów, ale za oko łapał zdecydowanie. Ruchem, opanowaniem (łogr), chęcią do roboty... I taki typ kuca mam na myśli pisząc o predyspozycjach. Z takim łatwiej dojść do klasy C - przynajmniej moim zdaniem...
pewnie, że łatwiej, tego nikt chyba nie neguje

ale nie można powiedzieć że z koniem o mniejszych predyspozycjach ruchowych się NIE DA.
Da się, tylko wymaga to większej pracy i pewne rzeczy przychodzą trudniej...

Ale patrząc na poziom kucy, które widuję w ujeżdżeniu i poziom zawodników na nich jeżdżących to najważniejszą cechą powinna być absolutna jezdność :-)
Magda Pawlowicz, nigdzie nie napisałam, że się nie da a temat powstał z niechęci sędziów do kn... w niechęć wierzę ale w wyszkolenie kn do klasy C też wierzę...
Wierzę też w sens dobierania na pewnym poziomie rasy do sportu , właściwie typu konia do konkretnego sportu. Wiem, że nie każdego na to stać i to przykre... i tyle. Sama wiesz że łatwiej i rozsądniej pracuje się z koniem predysponowanym, niż z koniem w którym musisz rzeźbić i rzeźbić i ....
[quote author=_Gaga link=topic=62.msg2288582#msg2288582 date=1423511556]
Sama wiesz że łatwiej i rozsądniej pracuje się z koniem predysponowanym, niż z koniem w którym musisz rzeźbić i rzeźbić i ....
[/quote]

Wszystko można wyrzeźbić , tylko po co ??? Nakład olbrzymi a efektem tej pracy będzie tylko i wyłącznie ciekawostka , nigdy pełnowartościowy produkt.
Przy takim nakładzie pracy , byle DRP można by sprzedać za krocie.  😉 I nie piszcie mi o miłości itp, bo to frazesy . Koń sportowy może mieć wartość sentymentalną ,być kochany ale ma też wymierną wartość realną , czyli np. poniesionych nakładów . 😉 Myślę że i zebre można wielu rzeczy nauczyć ,tylko po co ??? 🙄
oczywiście, że tak. Tyle że to dotyczy już wysokiego, wyczynowego sportu.
Zupełnie nie widze przeciwwskazań do użytkowania konika w sporcie "poczatkującym" pod warunkiem że jest jezdny. A trafiają się takie.
Wiadomo, że ktos kto myśli realnie o wyczynie prędzej czy później kupi sobie konia o odpowiednich predyspozycjach (no chyba że go nie stać ale wtedy nie stać go tez na poważny sport)

Ale jako koń na pierwsze starty czy to w ujeżdżeniu czy w skokach konik może być naprawdę super.
Znałem koniki Polskie i Hucuły które w gr C i D skakały do 1 metra i nawet były dzielne ( co w tej rasie raczej żadkość bo w większości są krnąbrne  ) . Ale w konfrontacji z kucami ras zachodnich po prostu wymiękały.  🤔 To samo było w Ujeżdżeniu i WKKW.  😉 Ale to był sport kucowy na poziomie Ogólnoposkim  a nie podwórkowym.
no właśnie w sumie znowu się zgadzamy :-)
wiadomo że na pewnym poziomie konik się "skończy"
ja tylko uważam, że nie można ich skreślać w czambuł i ze wszystkiego... Bo to są fajne, mądre konie (no może nie wszystkie  🤣
całkiem dobre na początek sportu.
.
W Aromerze 15 marca.
Dramuta12 Wątpię bo wędzidło to ma działanie dźwignie i nawet nie ma możliwości podpięcia normalnie bez dźwigni. Więc raczej szukaj innego wędzidła 🙂
Zawsze warto zajrzeć do przepisów ujeżdzeniowych i zobaczyć jakie wędzidła są dopuszczane 😉
princess.malpka   Nur Frauen mit Tattoos sind sexy
26 lutego 2015 19:25
Mam kilka pytan zwiazanych z BOJ :
1. Czy wiecie moze kiedy i gdzie w okolicach Bydgoszczy odbeda sie Egzamin na BOJ ?
2. mam 3 mlodych jezdzcow ktorzy beda zdawac Braz i tutaj pytanie nastepne czy moga wszyscy zdawac na jednym koniu? Czy to zalezy od osrodka w ktorym sie zdaje?
Bede wdzieczna za kazde info  🏇 :kwiatek:
malpka, co do 2. jeden koń może iść BOJ 4 razy 😉.
Ale jeden przejazd SOJ liczy się jak 2x BOJ, czyli koń może iść
4x BOJ
2x SOJ
2x BOJ + 1 SOJ
poprawcie mnie jeśli coś mi się pomylilo  :kwiatek:
Dobrze prawisz, E.  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 lutego 2015 21:23
Można zrobić tak, że się zdaje praktykę, a do teorii sie nie podchodzi i się ją "poprawia" w następnym terminie?
Można zrobić tak, że się zdaje praktykę, a do teorii sie nie podchodzi i się ją "poprawia" w następnym terminie?


tak trochę bez sensu.. co na celu miałby mieć taki egzamin ??
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 lutego 2015 22:05
sotniax, bo jest rozbity na 2 dni i ktoś np w dzień w którym jest teoria, nie może sie stawić
Strzyga, można. BOJ bez problemu. Przy srebrze - jeszcze wchodzi w rachubę termin do poprawki.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 lutego 2015 07:33
halo, dzięki 🙂
princess.malpka   Nur Frauen mit Tattoos sind sexy
27 lutego 2015 11:10
malpka, co do 2. jeden koń może iść BOJ 4 razy 😉.


dziekuje bardzo 🙂  😅 😅 :kwiatek: moje "dzieciaki" uratowane hahaha 🏇
sotniax, bo jest rozbity na 2 dni i ktoś np w dzień w którym jest teoria, nie może sie stawić



a to sorry , już rozumiem.
BTW pierwszy raz slyszę że egzamin rozbity, do dupy trochę jak faktycznie komuś jeden z dni nie odpowiada.
Co moge zrobić jeśli zgubiłem brązową odznakę ?  🤔
kuzawaaa, nic, jeśli zdałeś - jesteś w bazie PZJ
Mozna zamowic duplikat jesli zalezy ci na plakietce/przypince 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się