Kupno konia

Takie całkiem prywatne zdanie: wyjątkowo nieharmonijny folblut... (mi się kompletnie nie podoba, noga jakaś gruba, szyja jelenia, galopuje jak słaby 3 latek...)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 stycznia 2015 23:43
[quote author=Strzałek link=topic=1647.msg2269711#msg2269711 date=1421537530]
Co sądzicie o tej klaczy? http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/20537?masc=12
[/quote]


jassne lusitano 🙄

Koń ma krótką szyję
Matko to ogłoszenie pisała 12 latka?? 🤔
[quote author=_Gaga link=topic=1647.msg2269628#msg2269628 date=1421529590]
Takie całkiem prywatne zdanie: wyjątkowo nieharmonijny folblut... (mi się kompletnie nie podoba, noga jakaś gruba, szyja jelenia, galopuje jak słaby 3 latek...)
[/quote]

Dziękuję za opinię. Mi się też ta szyja nie podobała ale wolałam się upewnić.
Czy ta niby-lusitano przypadkiem nie kuleje na tyły (np. moment od 5😲5)? Momentami ten zad pracuje bardzo nierównomiernie... ewentualnie - ona jest jeżdżona kiepściuchno, zad nie pracuje do końca, jak powinien, więc to może być powodem tego braku równomierności :/ JA w sumie byłabym zainteresowana takim koniem, dla mnie fajny przykład pierwszego konia dla nastolatki, gdyby faktycznie było ok z tym zadem i miałabym go pod nosem - wygląda na sympatycznego, taki fajny tuptuś do rekreacji, coś tam można skoczyć, jakieś zawodziki małe pojechać, w sumie wygląda bardzo sympatycznie.

Tylko strasznie mnie wkurza, jak ludzie piszą takie dziwne epistuły na poziomie przedszkolaka - jak, no JAK tacy ludzie chcą być brani na poważnie?
Dzięki dziewczyny 🙂 też zanim przebrnęłam przez ogłoszenie minęło troche czasu.
"Bardzo lubie kapiele blotne i te z dodatkiem kupy są najlepsze" rozwaliło mnie to w tym ogłoszeniu  😂
A ten wałaszek?

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/17549?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=15&przeznaczenie=&cena=&strona=

Co o nim sądzicie?

Na żywo nie widziałam. Warto pojechać i sprawdzić?
Lubuszanka koń jak koń ani szału ani dramatu... Pytanie czego poza zdrowiem oczekujesz?
_Gaga - nie szału i nie dramatu 🙂 Do ambitnej rekreacji, małego sportu. I marzy mi się charakter odpowiedni do ogarnięcia też przez moją córę. Obecnie jeździ na dużych koniach z którymi sobie lepiej radzi niż z kucami.
Ja miałam przygód ze szpatem, oj miałam - i jedno co powiem, szpat, szpatowi nie równy!
Rozumiem, że koń klinicznie ok? Czyli albo szpat "przebyty" albo początek.
Jeśli początek - rokowanie może być różne, ale jeśli "przebyty" i brak objawów w badaniu klinicznych to jak to mój wet mówi - jest to gwarancja, że koń na szpata nie zachoruje 😉

a co do TUV, ja nauczyłam się jednego, a właściwie 2 rzeczy - nie ma koni czystych, jak piszą moi poprzednicy, to jedno i nie należy szukać ideału, bo zbankrutujesz.
a drugie to może lepiej zamiast badać 10 koni to poszukać w takich ofertach, gdzie badania już są?

a co do konia Elfis - hmmm, czytam Twoje poprzednie założenia i aż oczy mi na wierzch wyszły widząc to ogłoszenie!
konia nie znam, właściciela też, odnośnie budowy strasznie się rzuca przebudowanie zadem i kiepska kondycja
folblut, 6 lat i wstępnie zajeżdżony NIE DLA DZIECKA!
poza tym nawet jak spokojny (taaaa) to wyobraź sobie co będzie jak dostanie jeść, bo chudy koszmarnie?!
a jeśli karmiony dobrze, to skoro tak wygląda - spala się psychicznie, co potwierdza, że nie nadaje dla początkujących (są folbluty i folbluty oczywiście)

może i do wkkw ok, ale chyba nie tego szukasz  😉


Lubuszanka weź pod uwagę że koń jest spory, zatem również silny. Jesteś pewna że to koń dla Twojej córki? Nie lepszy dobrze ujeżdżony kuc lub mały koń?
Donia Aleksandra dwa z wystawianych na tej aukcji przyjadą do Polski już niebawem  😉 A ceny bez szału - te gwiazdki wybitne poszły po okolicach 40 tys eur a reszta w okolicach 20-30.
raz, że duży, a dwa - mimo wieku, patrząc na filmik, nie za bardzo wyszkolony...
rozumiem 5-6 latek, ale w tym wieku? rozumiem klacz hodowlana, ale wałach? pytanie dlaczego tak jest...
zielonaroza, po czym poznajesz, że nie za bardzo wyszkolony? 🤔
Moim zdaniem raczej jeźdźcowi wiele brakuje, pod kimś kto wie co robi dobry koń może z niego wyjść, mnie się np. galop podoba.
witam ,mam pytanie ,czy ktos cos wie na temat tej klaczy ?  http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/21257?
[quote author=_Gaga link=topic=1647.msg2271564#msg2271564 date=1421737151]
zielonaroza, po czym poznajesz, że nie za bardzo wyszkolony? 🤔
[/quote]

uważam, że lepiej wyszkolony koń zostałby lepiej pokazany na filmiku,
jeśli już sprzedający zadaje sobie trud zrobienia filmu, to pokazaje w nim to co najważniejsze CHYBA

mi ten koń nie wygląda na profesora na L/P, a na młodziaka - choć ma 9 lat
i nawet nie o to co, ale o to jak pokazał, machanie ogonem, reakcja na wędzidło i wrażenie ogólne -
ok, może jeździec początkujący, gdyby koń miał iść pod osobę zaawansowaną nie zwróciłabym na to uwagi,
ale pod początkującą? ciężko mi powiedzieć dokładnie o co mi chodzi - to moje subiektywne odczucie/ wrażenie i może być mylne oczywiście
zielonaroza,niestety,ale muszę Ci coś napisać.

Jakiś czas już czytam Twoje posty na forum,to jest jak dobrze pamiętam nie pierwsza uwaga dot.ogona.
Ogon,podobnie jak i głowa jest ostatnią częścią na jaką się patrzy w wyszkoleniu i okropną głupotą jest osądzanie na podstawie tego,czy ogon macha czy nie.Wiele jest koni,które machają ogonem na czworoboku,machają nim jak pasażują i jest to po pierwsze,zależne od temperamentu, a po drugie od stopnia zaangażowania w ćwiczenie i nie można od razu przyjąć,że o czymś świadczy.
Ogon jest złą oznaką wtedy,kiedy smętnie sobie wisi albo jest przylepiony do pośladków najmocniej,jak się da.Pracujący grzbiet= uniesiony ogon od pupki.

Ja u tego konia widzę setki innych wad szkoleniowych i innych=takich jak niewypracowany brzuch,ale ogon nie jest oznaką czegokolwiek.
DressageLife, ciekawe czemu wg przepisów ujeżdżenia jednak jest 🤔.
Akurat w przepisach ujeżdżenia dużo jest rzeczy,które zasadniczo odeszły do lamusa.

Pierwszym przykładem jest Blue Hors Matine i pamiętny sukces w bodajże Aachen.Machała ogonem? Machała.Wygrała? Wygrała.
Czy zatem przyjmujemy,że jej machający ogon jest oznaką złego wyszkolenia?
Doświadczony sędzia na ogon patrzy w ostatniej kolejności.
Co to jest że Polacy nie mogą znaleźć konia a już kupno i znalezienie własściwego  graniczy z cudem . Albo trup na nogach albo inne problemy zdrowotne , a to za młody a to za stary ciągle coś . W ogłoszeniach piszą że profesor dla juniora na L lub P kiedy juniorzy jeżdżą C / CC i szukają klienta na revolcie , filmik jak wstawią to chce się płakać . Najlepiej wsadzić 5 latka i pokazać że go koń nie zabił. A inni handlują swoje konie za granicę albo na inny kontynent . 🙄

Sprzedany do Irlandii pod topowego zawodnika
http://equista.pl/editorial/369/cian-o-connor-bedzie-startowal-na-koniu-polskiej-hodowli
Sprzedany do USA wygrywa zawody
http://www.tylkoskoki.pl/aktualnosci/1330-skrzyzowane-nogi.html
[[a]]http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/21257?q=wspania%C5%82a&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=[[a]]

a o tej kobyłce co myślicie ??
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/19747

i doradzcie na temat tej klaczki cos ? szukam konika dla siebie ale ciezko znalesc cos fajnego..
Powtórz jeszcze z 10 razy ten sam post to dostaniesz prezent od moderatora  😤
to sa dwa rózne konie !!! moze ktos cos wie na ich temat ??
sekmalgo, posty też pewnie ciężko edytować, nie? 😎
zauważyłam ze jesli pisze nowa osoba to traktowana jest jak intruz !!!!!! nasza polska rzeczywistosc ....
Tak, paskudna.
Zwlaszcza to, ze nie potrafisz przeczytac regulaminu forum i sie do niego stosowac.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się