Dokart dla konia

na ostatnim zdjęciu jakby był niższy kuc to by sie wrównało, hołoble idą mocno do góry co środek cięzkości przesuwa do tyły, na pierwszym zdjęciu hołoble idą prawie  równolegle do ziemi i jest ok
Mniejszego kuca to mogłoby nawet podnieść do góry. Chodzi o to żeby nie kupować takiej dwukółki z siedzeniem cofniętym w tył za oś kół. Ciężko mi znależć teraz takie zdjęcie choć widywałam takie . Jak zła konstrukcja to nie ma co z kucem eksperymentować.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

07 lutego 2013 14:28
Ło rany, jak mnie się marzy dwukółka do mojego dziadka! Już się rozglądałam, ale widzę, że to nie taka prosta sprawa dopasować ją do konia.
Na moim zdjęciu wszystko zadarte do góry, ale to dlatego, że Treser wysiadł nas fotografować.
Normalnie jest inaczej.  😡
Jak można skakać??  😲 jest jakis filmik , bo nie potrafię sobie tego wyobrazić  :kwiatek:
dzięki, co robi tam ten człowiek  😂
leży 🤣
Sorki za jakość skanu ksera z ksera.
[img][[a]]https://lh3.googleusercontent.com/-p7qqXJ_A9B4/URThJcTN5uI/AAAAAAAAARA/ZUR4LtT8XOk/s800/Obraz%2520016.jpg?gl=PL[[a]][/img]
  prawidłowo
[img][[a]]https://lh6.googleusercontent.com/-lxA9a4j1Eaw/URThQpBv07I/AAAAAAAAARI/LIRpz4a3Cxo/s640/Obraz%2520017.jpg?gl=PL[[a]][/img]
  zła konstrukcja
[img][[a]]https://lh5.googleusercontent.com/-LVvSU3PXQUw/URThUmuGVvI/AAAAAAAAARQ/1EmcsiUYsRk/s640/Obraz%2520018.jpg?gl=PL[[a]][/img]
  dobra konstrukcja ale żle dopasowany wzrostem kuc
[img][[a]]https://lh5.googleusercontent.com/-roQk5KcxcfE/URThZW8fs0I/AAAAAAAAARY/jIpoiZ0xG8k/s800/Obraz%2520019.jpg?gl=PL[[a]][/img]
  źle skonstruowany dyszel ,przez który konik przełoży nogę.
hej hej! jak tam Wasze sprzęty? kolekcjonuję wiedzę, żeby zlecić montaż terenowej dwukółki dla naszego szetlanda 🙂

tak z ciekawości zapytam. Oglądam masę tego typu bryczek i za każdym razem mam wrażenie, że strasznie to niewygodne. Taka twarda decha pod pupą. a jakby zamontować siedzenie/dwa samochodowe? komfort wydaje mi się, że znacznie by wzrósł. Ktoś próbował? znalazłam w necie trochę przykładów. chodzi mi o coś takiego, tylko trochę inaczej skonstruowanego, żeby pasowała do malutkiego zwierza.

BASZNIA   mleczna i deserowa
06 czerwca 2014 16:18
Kazdy fachowiec, ktorego pytalam, mowil, ze niewygodne ....
Ja zrezygnowalam. Szeti doskonale radzi sobie z mala bryczka.
BASZNIA, ale ogólnie dwukółki czy konkretnie z siedzeniami?

Nie chcę naszego malucha zaprzęgać do dużej bryki. Ja swoje ważę. Po co mu dokładać? Poza tym chciałam pojezdzić po lasach, galopikiem nawet. A maratonówka na zamówienie odpowiedniego rozmiaru przekracza mój budżet bardzo mocno 😉
Odkopuje, gdyż mam pytanie. Mam mozliwość wzięcia dokarta, ale zanim to chciałabym żeby był dopasowany do wzostu mojego konia (ok 160). I teraz pytanie : Jaki rozstaw osi, długość dyszli i mniej więcej wysokość (?) Siedzenia powinna być do takiego konia? I może podpowiecie na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę przy oglądaniu dokarta?
Odkopuję znów,
proszę użytkowników dwukółek o podzielenie się zdjęciami i doświadczeniami.

Jaką macie długość dyszelków dla kucy ?

Mój zestaw w fazie dopasowywania

Wątek chyba martwy - ale może ktoś ma namiary na osobę która robi porządne dwukółki dla szetlandów a w zasadzie mini szetlandów (<90cm) ? Mam tyle rzeczy do zrobienia, że sama na chwilę obecną raczej  nie ogarnę tematu 🙁
Wątek chyba martwy - ale może ktoś ma namiary na osobę która robi porządne dwukółki dla szetlandów a w zasadzie mini szetlandów (<90cm) ? Mam tyle rzeczy do zrobienia, że sama na chwilę obecną raczej  nie ogarnę tematu 🙁


Podłączę się pod pytanie - tylko, że potrzebuję dokarta na 140cm kunika.
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 czerwca 2016 07:54
Pod Lesznem robili fajne dwukółki na wymiar....ale ani miejscowości ani telefonu.....To było 20 km od Czacza, na Leszno jadąc. Może ktoś z tamtych rejonów kojarzy?
Cześć ma ktoś wymiary dokarda dla kuca 120 cm w kłębie i instrukcje ?
Tania, jest jeszcze szansa że tutaj zaglądasz? Próbujemy zbudować dwukółkę dla kuca, wzrozstowo pasuje, wyważona jest, Tylko z dyszlami mam problem bo latają na boki i kuca by obijały... Jak zrobić takie stateczne żeby kucu miał miejsce na zakręt i przy okazji nie latały na boki tylko sztywne były?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się