Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Ale w ogóle mają tam jakieś padoku? Male duże?
Dzieki za odpowiedź. Mój kon tam stoi i chciałam sprawdzić warunki bo w tej stajni nie byłam a na zdjęciach na fb niewiele widać.
Jeżeli chodzi o wypuszczenie koni na padok to nie wiem jak tam jest, bo tak jak pisałam byłam tam tylko kilka razy na jezdzie.
A co do pensjonatu to obok stajni przy grillu jest jeszcze jedna stajnia. Kiedyś znajdowała się stajnia Cwał i ostatnio przejeżdżając tamtędy widziałam ze ktoś nadal ma konie,  bo były na padoku, ale nie wiem czy to są prywatne, czy pensjonatowe. Na pewno mają pastwisko, bo widziałam latem jak się pasly 😉
nekti   Pająk stajenny..
08 stycznia 2015 10:00
Nekti

Poznań wschód jest Stajnia Corcel,są trawiaste wybiegi



Dzięki, ale tam chyba nie ma pensjonatu "wolnowybiegowego" (wiata, stały dostęp do siana i wody, latem trawa, 24h na dworze).
Nie szukam miejsca w którym są tylko zielone padoki.  🙄
Nie szukam też miejsca w którym konie w ogóle wychodzą  😉

Jak na razie (z tego co widziałam "mniej więcej po wschdniej stronie"😉 najbardziej zbliżony do ideału jest Rogalinek..



Ani w stajni Przy grillu, ani w tej obok nie ma pastwiska, jest tylko po małym padoku trawiastym. Faktycznie w byłej stajni Cwał konie stały na padokach, na tym trawiastym też.
Z drugiej strony co się dziwić że pastwisk nie ma skoro stajnie znajdują się blisko miasta. Nie znam żadnej stajni blisko miasta, która miałaby kilku hektarowe pastwiska, a jeżeli już są to pewnie cena za pensjonat spora :/
W Kapadzie w Wirach mają chyba jakąś tam trawę, na którą konie wypuszczają.
z ciekawości - na samym wjeździe w Przebędowie, co to za stajnia? padoczki maja fajne nowe ogrodzenia, widziałam słomę etc, ale koni w ogóle. Budują się?
Nie oczekiwałam pastwisk, raczej dobrych, sporych padoków 😉 Może źle napisałam, ale raczej chodziło mi o to jak tam z wypuszczaniem koni i czy wychodzą na jakieś klitki małe, czy mają normalnej wielkości padok.
Na duży padoku nigdy koni wypuszczonych nie widziałam, jedynie na małych padaczkach przy stajni.
xxagaxx dobrze przeczytałam, że trzymasz swojego konia w stajni przy grillu?
aniakoniczka, no ja nią trzymam, jest trzymany 😉 Jest w dzierżawie. W poprzedniej stajni bylam i widziałam warunki, teraz taka pogoda że na wycieczkę tyle km to nie za bardzo i próbuje zebrać jakies informacje 😉
Na FB mają trochę zdjęć:
klik
Najlepiej samemu sprawdzić warunki w jakich koń jest trzymany chociażby dla własnego spokoju,  bo jak wiadomo każdy będzie mieć inna opinie. 
Ktoś wie co teraz jest prowadzone w starym miejscu Cwała obok stajni przy grillu? Pytam się z ciekawości 😉
aniakoniczka, oczywiście że lepiej samemu, ale jechanie ponad 300 km w taką pogodę nie jest czymś co można sobie ot tak przy okazji zorganizować. Dlatego pytam tutaj. Oczywiście, że każdy może mieć inną opinię ale myślę że jeśli chodzi o infrastrukturę to można być akurat obiektywnym 😉

maluda, widziałam fb, sama link przecież wstawiłam. Ale tam nie widać choćby jakości podłoża czy wielkości padoków. Miałam nadzieję że może ktoś z forum trzyma/ł tam konie i będzie mógł powiedzieć coś z własnego doświadczenia.
xxagaxx Ja byłam kilkakrotnie w tej stajni ponieważ moja znajoma trzyma tam konia od dwóch lat, oprócz tego przejeżdżam do pracy tamtędy codziennie. To jest stajnia w otoczeniu zabudowań domów jednorodzinnych w mieście. Konie są wypuszczane na mały padoczek, do jazdy jest padok też nie najlepszy, bo z górki i pod górkę. Jest ogrodzony kawałek z trawą ale z tego co znajoma mi mówiła to nie można tam samemu wypuścić konia, na pewno właściciele pensjonatu tam koni nie puszczają.
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/40047

Widziałyście? Co myślicie? 350zł???
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 stycznia 2015 22:18
No ale to 160 km od Poznania...
Pani Anna Ciesielska prowadzi jazdy w LKJ Kierzk na swoich koniach,  ale oprócz tego dojeżdża do klientów.
Co do stajni Rogacki to mam kilku znajomych, którzy tam jeżdżą i są bardzo zadowoleni.  Jazdy w małych grupach, ciekawie prowadzone i konie przyjemne do jazdy 😉

A jakiego typu treningi?
Zajęłaby się treningiem osoby od podstaw, ogólnie?
No ale to 160 km od Poznania...


napisane wielkopolska, nvm
zaskoczyła mnie cena, jak miałam 10 lat najtańszy hotel jaki znałam był za 450zł, a teraz to jest raczej granica 600-700zł,
nawet pisałam czy moze dodatkowo liczona jest opieka, żywienie czy coś, ale dostałam odpowiedź że WSZYSTKO jest w cenie o.O jestem w szoku!
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 stycznia 2015 20:49
rudoslaw90, no ale czego "nvm", nie wiesz, rozumiem? Wklep w mapę nazwę miejscowości, okolice się zgadzają. Wielkopolska jest spora. To grubo za Piłą. 155-160 km pokazuje mapa i juz 😉. 
BASZNIA niestety wątki dotyczące stajni w Pile i ogólnie na północy województwa są regularnie zamykane przez modów a ich autorzy są odsyłani tutaj, tak jakby jeździectwo w wielkopolsce ograniczało się jedynie do Poznania...
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 stycznia 2015 23:05
Oblivion, ale ja rozumiem! rudoslawa90 nie rozumiem z jego zdziwieniem i usiluje wytlumaczyc ;-)

A jakiego typu treningi?
Zajęłaby się treningiem osoby od podstaw, ogólnie?
[/quote]
Myślę,  że najlepiej było by porozmawiać osobiście z osobą, która miałaby prowadzić trening 😉
ja polecam Harmony Farm, niecałe 30km od Poznania na zachód (super dojazd obecnie, po remoncie wylotówki z Poznania, ew. jak ktoś chce wydać 12zł więcej to można się wybrać autostradą A2).
Obecnie stajnia jest po gruntownym remoncie, są nowe boksy, teraz też wymieniane są ogrodzenia placu jeździeckiego i pastwisk. Hala, jak ktoś wspominał, może i mała, jakies 12 m na 18m, ale dla dobrego jeźdźca to żaden kłopot, po przekątnej można nawet coś małego skoczyć 😉 Blisko duży las, 10km dalej jezioro, ładny teren do jazdy. No i instruktor na miejscu, wymagający, ale bardzo dużo potrafi wytłumaczyć. Dodatkowy plus, klinika dr Przewoźnego jest dosłownie rzut beretem, jakieś 5 km od stajni.
Tylko pensjonat czy szkolka też?
Szkółka jest, taka pod rekreacje + można się też umawiać na treningi sportowe, indywidualne
Dzięki  :kwiatek:
Witam,
poszukuje pensjonatu dla konia, najlepiej "boks domowy" lub stajni gdzie konie są codziennie padokowane na zielonych pastwiskach i jest plac z przeszkodami do jazdy oraz tereny, duuuuże tereny do jazdy w okolicy Mosiny po Kórnik i nawet Śrem. Ktoś coś wie? Nie potzrebuje hali 😉
SALAMANDRA9, to prawdopodobnie w innym kierunku, ale serdecznie polecam Stajnie Łopuchowskie! 😅
SALAMANDRA9, to prawdopodobnie w innym kierunku, ale serdecznie polecam Stajnie Łopuchowskie! 😅


My się niedawno wprowadziliśmy - na razie tereny tylko na mapie powalające - nie miała jeszcze okazji pojechać, konie na padokach (zima wybieg latem mają być pastwiska) do ok 14.30 😉 Jak sobie wygooglasz stajnię to zrozumiesz o co chodzi z tymi terenami  🤣 Obawiam się, że latem zamieszkam w lesie  🙂
Tuż przy stajni znajduje się Park Krajobrazowy, a kawałek w drugą stronę Puszcza Zielonka - pięknych terenów dostatek! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się