Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

pytasz o wiele szczegółów ...
ile miały twoje uda w obwodzie gdy pierwszy raz się całowałaś a ile maja teraz ?
urosły , schudły , a moze się umięśniły ....

to są pytania bez sensu bo i tak nic nie udowodnią ?

trzymasz sobie konia to sobie go trzymaj i 5 lat ?
tylko zapytam sprzedasz mi swojego 5 letniego konia za 2,5 tys pln ? bo taka jest rynkowa cena ....
ja wiem że nie a gdyby taka cena wyniosła 50 tys pln ...pewnie tak ....
trzymac jednego konika dla siebie jest inne niż hodowanie koni aby na tym zarobić ....

i ludzie do łóżka też powinni chodzic jak do tego dojrzeją ... a kiedy dojrzewają ?
jedni na oko , drudzy po testach psychologicznych a inni nigdy i wcale to nie znaczy że do łózka nie chodzą ...

a na swojej kobyłce jadę 25 04 na rajd ...zresztą rajdy zaliczała jak miała 3 lata ... żyje dobrze się czuje , ma dobre kopyta , ładną dupcię .... ile mi posłuży ?
ile trzeba będzie ... bezuzyteczne konie zjadam ...wiec to jej problem nie mój ...
arkady66 co chcesz osiągnąć? Myślisz ze tekstami typu "zjadam bezuzyteczne konie i to ich roblem a nie mój" przekonasz kochających konie ludzi do swoich racji?

Zastanów się zanim napiszesz coś takiego, proszę,

😕 😕 😕
nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań..
liczyłam na bardziej rzeczową dyskusję

Z Arkadym nie można rzeczowo dyskutować, bo jak tu rozmawiać z kims, komu wydaje się, że jest najmądrzejszy na świecie, nie ma za grosz pokory i niestety kultury osobistej też mu brakuje. Od paru lat plącze się po volcie, a teraz re-volcie usiłując udowodnić, że wszyscy wkoło oprócz niego są głupi.
Przepraszam, ale nie wytrzymałam, pomimo tego, że wielokrotnie w duchu mówiłam sobie, żeby jednak nie karmić trolla.
A teraz dowiemy się, że:
hahaha...hahaha...ja i moje konie...hahaha...
🙄
nikogo do niczego nie przekonuję ...
tylko wolność domku w swoim domku ...
po co kogoś pouczać ...od pouczania dostaję pryszczy na plecach ...
i nie bądżmy zakłamani ... jem koninę i dlaczego ma być mi wstyd lub mam nie kochac zwierząt ...

a teksty typu co za głupek wrzuca siodło na konia 1,5 roku są normalne , uświadamiające ?

Dyskusja się rozkreciła.
Nie musisz nas przekonywać, ale dlaczego nie chcesz odpowiedzieć na proste pytania ? Myślę, że dobrze wiesz, że jednak te 2 lata były za wcześnie i wszystkie Twoje odpowiedzi byłyby na Twoja niekorzyść.
Szkoda, że znow podkreslasz, że warto tylko utrzymywac konia, ktory chodzi pod siodłem.

Jeśli oceniasz wzrokowo, na co zwracasz uwage ? jestem bardzo ciekawa.

zwracam uwagę tak jak na kobietę ... albo mi pasuje albo nie ...
jutro będe w firmie mogę wrzucić fotki kasztana 8 lat który wozi mleko od skończenia 1,2 roku ...
obecnie chodzi w rekreacji ... jedyne co przy nim robię to odrobaczam i szczepię ... nawet kowal przy nim nie ma nic do roboty ...

kiedyś byli ludzie niedouczeni ...dzisiaj nazywa się ich dysklektykami , dysgrafikami itp ...
kiedyś ludzie nie mieli nadwagi dzisiaj to nazywamy luksus lepszego zycia ...
i to nie było 100 lat temu a jakieś 20-25 lat ...
i ostatnio widziałem jak przyuczano klacz do woza ...trwało to może jedną godzinę ...klacz skończyła dwa lata ...teraz mądrzy kazali by mi ją wysłac na próbę dzielności za 5 tys pln ... ja widziałem próbę dzielności za 25 pln ( jedna flaszka ) plus ogórki ...
każdy ma swoją wizję jedyną słuszną ... pozdrawiam ....
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 kwietnia 2009 16:48
Oto wypowiedzi człowieka, który ma żal do koni że są tanie i nie może na nich biznesu zbić. Bezczelne zwierzęta, za karę trzeba im wsadzić siodło w wieku 1.5 roku  🤔wirek:

Ale powstrzymam się, w myśl zasady:
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".


...i tylko koni, tylko koni żal  😕
na konia ja wsiadam wtedy kiedy moim zdaniem do tego się nadaje ...

jak anglicy uznali że na folbluty można wsiadac w wieku 1,5 roku to i teza sie do tego znalazła ... więc zanim zaczniemy pouczać innych może lepiej samemu pokazać jak utrzymuje konia do 4-6 lat a potem wsiadam ...
kto pierwszy ? podjadę i obejrzę takie cudo  ...


To jest koń ujeżdżony w wieku 4,5 lat.


A to jest koń ujeżdżony w wieku 5 lat:


Fajne chłopaki, co? Jakoś właściciel (ten sam) wysupłał ze skarpety jakieś ostatnie gorsze  😉 żeby te konie jeszcze z rok podorastały, bo wiedział, że będą duże (oba ok. 170-175 cm) i wolniej będą kostnieć. Potem sprzedał za 2 razy więcej kasy, bo oba na zdjęciach RTG i wszystkich badaniach wyszły śpiewająco. Lepiej zajeździć 2 latka i opchnąć za 3-4 tys. czy poczekać rok dwa i sprzedać za 8-9 tys? Pomijam już zwykłą humanitarność... Bardzo chętnie obejrzę zdjęcia tej kobyły, na którą wsiadłeś jak miała 2 latka.

Edit: na konie zdrowe i prawidłowo zbudowane, z przemyślanej hodowli zawsze będzie popyt, nawet jeśli będą kosztować więcej niż te 2 tys. Oba konie wyżej są z hodowli mało znanej, prywatnej, ale szanującej konie i ich zdrowie. Co roku sprzedają prawie wszystkie konie, które wystawiają na sprzedaż, a cena nie spada poniżej 6 tys. za 4 latka, który ledwo przyjął siodło i chodzi w tereny.


podaj maila na pw wyśle ci fotki sprzed kilku lat i obecne ...

i 2 latka sprzedać za 2-3 tys to nie znaczy że 5 latka za 8 tys ....
dwulatek powinien kosztowac ok 7 tys pln żeby to było robione w pełni profesjonalnie ...
koszt zażrebienia , weta , usg , szczepionek ,odżywek to już ok 2 tys pln

płać mi 350 pln m-c a ja z dala od siodła będę go trzymał 5 lat ...
fajnie się rozporządza cudzą kasą i cudzymi końmi ....

kto mi wstawi konia aby sobie odpoczywał bo niepracujący koń to przecież lepszy koń w przyszłości ...kto inwestuje w przyszłość koni ?

a dla obrońców koni wcześnie pracujacych ja mogę wstawic do nich konia za 350 pln i niech odpoczywa ...
a może jakiś obrońca weżmie mi konie na dwa lata gratis ...za owies ? za siano ? za wodę ?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 kwietnia 2009 17:22
arkady66, to trzeba było sobie nie kupować konia w takim wieku, tylko wieku 4 lat. Myśli się co się robi przed, a nie po. Zazwyczaj. Ale najwyraźniej niektórzy nie mają umiejętności analizowania swoich zdolności finansowych.
Już ci wysyłam adres e-mail na PW.

Arkady, zajeżdżony 2 latek pochodzi ci kilka lat w rekreacji, po czym siądą mu plecy/nogi/ cokolwiek innego i będzie stał/sprzedasz go na mięso (bo gdzie indziej?). Koń zajeżdżony w wieku 3-4 lat będzie chodził w rekreacji pewnie aż padnie. Zobacz ile to kasy więcej, skoro już w ten sposób kalkulujesz. W ogóle na miejscu osoby, której nie stać na to, żeby ŹREBAK rok dłużej polatał sobie po łące nie otwierałabym szkółki jeździeckiej. Szkoda zarabiać kosztem zwierzaka.

Jeszcze wracając do hodowli, z której jest mój koń (pierwsze zdjęcie) i srokacz - ich konie chodzą w szkółce cały rok i naprawdę można powiedzieć, że się nie starzeją. Uczyłam się tam jeździć na 6-letnie wówczas kobyle 12 lat temu, a w zeszłe wakacje ta sama kobyła uczyła mojego faceta galopować w lesie i naprawdę to nie ona wołała o wolniej  🙂 Późne zajeżdżenie konia to inwestycja na długo, czego ludzie nie rozumieją. Co z tego, że "tracisz" ileś tam czas, gdy koń jest darmozjadem, skoro zyskujesz przez najbliższe kilkanaście lat mając zdrowego konia, który wozi twoich klientów i nie odmawia współpracy ze względu na ból? Albo zjesz winogrona z "krzaka" albo poczekasz parę lat i będzie z nich świetne wino  🙂
ale arkady kupił sobie żrebaka i posadził na nim swoją grubą dupę plus siodło 12 kg ...
i kobyłka nie jest ani wątłej budowy ani wątłego zdrowia i nie przejawia niechęci wobec mojej osoby ....

koń chowany wg reguł wg zaleceń daje tylko prawdopodobieństwo że coś z niego będzie ...
nie przypisujmy zwierzętom wątpliwości ludzi ...
za kasę stworzono rasy póżno dojrzewajace i wolno dojrzewające ... bo były potrzebne na wymogi wyścigów na całym świecie ... stworzono aby zarabiać kasę pokazy , szkoły treningowe , scieżki huculskie , wyscigi i do tego dopasowano wymogi w imię dobra konia ....
mój dwulatek zajeżdzony jest bee . a koń na rajdy 180 km jest wniebowziety . albo wkkw to dopiero zajadka dla koni , nie wspomne o potędze skoków ...ależ to fajne z tymi stawami i pozrywanymi ścięgnami , z połamnymi nogami , z rozerwanymi chrapami i kopytami popękanymi ( po rajdach ) ... to jest super ....
Taki OT jeśli chodzi o rajdy - jeździłam ten sport (do najwyższych klas) kilka lat i powiem ci, że nieprzygotowany koń nie pojedzie rajdu 180 km - odpadnie na pierwszej bramce weterynaryjnej po 15-30 km. Mój koń jak był w treningu to po wygranym rajdzie na 90 km puszczony na padok żeby się biedak wytarzał i rozciągnął  brykał przez 10 min, aż go z tego padoku nie zabrałam  😎 No ale wiem, że nie o to ci chodziło.
kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
09 kwietnia 2009 17:49
Jeżedżę na 5 letniej klaczy, która jakiś rok temu została zajeżdżona i jakoś nikt nie narzekał na to, że koń jest, brzydko mówiąc, darmozjadem. Arkady, traktujesz konia przedmiotowo, a to jest żywe zwierzę. kup lepiej samochód, bo mu wtedy mniejsza krzywdę zrobisz niż koniowi.

no wiec moja klacz zajeżdzona po zdjęciu siodła również brykała i się tarzała ...

to nie ma znaczenia co my sądzimy o przygotowaniu konia do sportu i kiedy na niego wsiądziemy ...
konie idą zgodnie ze swoją naturą ... jedne zachorują inne nie ( nawet te nie jezdżone nigdy ) , a interweniować możemy jedynie chemią bo gdyby nie chemia to ludzie średnio by żyli ok 40 lat ....

koń do sportu jest przygotowywany poprzez ruch i ....i chemię ( pasze musli , granulaty , suplementy itp )
dlatego czy koniowi padną nogi za rok czy za 15 lat z pewnością nie zależy kiedy był zajeżdżany ....
już bardziej by przemawiał do mnie  argument o złym żywieniu lub małej ilości ruchu ale napewno nie zajezdzaniem w w wieku 2 lat ....
sosi   szczypior szczypior...
09 kwietnia 2009 18:19
to nie ma znaczenia co my sądzimy o przygotowaniu konia do sportu i kiedy na niego wsiądziemy ...
(...)
dlatego czy koniowi padną nogi za rok czy za 15 lat z pewnością nie zależy kiedy był zajeżdżany ....


nie? a tę swoją tezę jesteś naturalnie w stanie poprzeć badaniami naukowymi? masz tupet

a więc zaprzeczacz tysiącom prac naukowym zawierającym nieskończoną ilość dowodów na tragiczny wręcz wpływ za dużych obciążeń na młody organizm

prosisz o pieniądze? udowodnij swoje racje, a zapewniam cie że staniesz sie bardzo bogatym czlowiekiem
Czytam te posty i czegos tu nie rozumiem 🤔 to po kiego grzyba trzymasz konie jak nie stać ciebie na nie i na to żeby im zapewnić prawidłowy rozwój. To nie lepiej pojeździc sobie w jakims ośrodku lub u znajomego?, wyjdzie dużo taniej nawet gdybyś jeździł 2-3x w tygodniu. Ja od jakiegos czasu nie jestem w najlepszej sytuacji materialnej ale staram się żeby moja koninka miała jak najlepiej chociaż jest alergikiem i grozi jej COPD. Ja uważam że te wszystkie osoby które wzieły udział w tej dyskusji z tobą  kochają swoje konie, dbają o nie jak najlepiej i zależy im na nich, a tobie jak widac nie. Uwierz, nie wszyscy są bogaci którzy maja konie.
czy tematu aby nie zmienić na: "szokujące twierdzenia"????
A ja się zgodzę z arkadym  😀iabeł:, że podejście "tu i teraz", "po nas choćby potop" dotyczy nie tylko "nieuświadomionych" czy też doraźnie pragmatycznych hodowców. Dlaczego nikogo nie bulwersują ogłoszenia typu: 7-letni koń profesor, PO dużym sporcie, idealny pod juniora lub do ambitnej rekreacji? Z powodów zdrowotnych muszę zapewnić emeryturę 🤔wirek: 8-latkowi.... etc.  ❓
oj..oj ...jedna osoba która mnie rozumie ?

no włąsnie i ten 8 letni kon po dużym sporcie zarobił na siebie i innych i dostanie ( jak dostanie ) emeryturę ..
co powiecie o wyścigowych koniach 5 latkach idących na emeryturę ... niektórzy wg prac naukowych na inne dopiero wsiadają ....

ja mam kasę ale nie mam zamiaru ładować ją w konie i trzymać 5 lat po widzi mi się kupców ... średnia wieku kupca konia do małego sportu waha sie w przedziale 12-18 lat ... do rekreacji powyzej 25 roku ...średnią kasą jaką dysponują to ok 2 tys pln do małych negocjacji ... ( są jak zawsze wyjatki )

a co do prac naukowych o przydatnosci konia do osiodłania .... no są ich tysiace ... kaszpirowski leczył miliony ...
liczy się marketing a nie dobro konia ..... jakby na topie był koń do sportu roczniak zaraz powstałyby setki prac o tym jak to można osiagnąć ... za kasę to i ksiadz się modli ....

Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
09 kwietnia 2009 20:00
arkady
Czytam to co piszesz bardzo uważnie i za nic nie jestem w stanie zrozumieć Twojego punktu widzenia.

Dlaczego nie jesteś w stanie pomyśleć logicznie: koń zajeżdżony w wieku dwóch lat będzie zarabiał dla Ciebie dużo krócej niż ten ujeżdżony jako trzylatek. Gdzie tu jest sens??
Rozpatruje sprawę tylko w kategorii "maszynki do robienia pieniędzy", bo z Twoich wypowiedzi wynika, ze tylko tym dla Ciebie są konie...
Szczerze mówiąc aż się we mnie gotuje, kiedy to wszystko czytam i kiedy pomyślę o ludziach, którzy mają podobne do twojego podejście.
Dziwi mnie również, że skoro jesteś taki przekonany o słuszności swojego podejścia, tak zaciekle bronisz się przed pokazaniem nam swojej klaczy. Co Ci szkodzi? Przecież koń ma się świetnie i był robiony właściwymi metodami, mało tego, jest przygotowywany do rajdu.

Mogę o coś jeszcze zapytać?? Absolutnie nie złośliwie, z czystej ciekawości, ponieważ coś mi w tym "obrazku" nie pasuje...
Jesteś hodowcą, czy właścicielem szkółki? W jakim celu trzymasz konie? Kupujesz młode konie, czy je hodujesz?
deborah   koń by się uśmiał...
09 kwietnia 2009 20:07
Arkady kupuje konie, zajeżdża w wieku 2 lat a jak się wysłuża to je zjada.
i jego konie nawet jak kuleją to udają że nie kuleją ze strachu że skończą na świątecznym stole hahahahaha
dziewczyny  nie karmcie trolla    😉
a dlaczego się w tobie nie gotuje kiedy kupiec jezdzi z dwoma tysiacami i chce kupić konia ?
dlaczego ?
dlaczego się w tobie nie gotuje gdy dwulatek wygrywa bieg na słuzewcu ?
czy kupiec jest gotowy do zakupu z dwoma tysiacami ?
czy dwulatek który ograł wszystkich jest gotowy do kariery ?

jaki będę miał pożytek z konia zajezdzonego w wieku dwóch lat ? taki sam jak z zajeżdżonego 5 latka tylko 3 lata szybciej .....ile mi posłuży zajeżdżony dwulatek tego nikt nie wie ...ile posłuży zajeżdżony 5 latek ? a skąd ktoś moze wiedzieć ...teoria to nie praktyka ....

koń średnio u swojego  właściciela zagrzewa do 3 lat ....w wysokim sporcie jeszcze krócej  ... na bieżni jeszcze krócej ( od kilku dni do kilku miesiecy ) ... w rekreacji jak zdrowy chodzi dopóki własciciel nie splajtuje .... w prywatnych rękach jako osobnik rodziny ok 5 lat .... u handlarza ok miesiaca ....
czyli średnio 3 lata ...
deborah   koń by się uśmiał...
09 kwietnia 2009 20:18
ciska, świetnie się przy tym bawię więc why notwsadziłam kij w mrowisko świadomie w sumie i troche z ciekawosci

arkady66, coś się tak uparł na te 2 koła? jakąś traumę masz z ta kwotą związaną? mój roczniak kosztował 3.5 tys. dziś jest warty trochę więcej.
ale za 2 tys to rzeczywiście możesz mieć chętnych. szczególnie że ja konia zajeżdżanego w wieku 2 lat nie wziełabym za darmo nawet. Nie stać mnie na leczenie a kabanosów nie lubie.
kto z was ma udokumentowane posiadanie jedego konia więcej niż 5 lat ?
a kiedy wychodzi teoretycznie z konia zaniedbania z okresu zrebiecego ?
jak koń ma 15 lat ?
wtedy taki właścicel szuka mu już kogoś kto przyjmie mu konia na emeryturę ... i wtedy tez najlepiej gratis w adopcję lub wieczystą dzierżawę ....
popatrzcie ile jest tych ratujących konie ...czyli zbieramy kasę na wykup , oddajemy w adopcję i po sprawie ...a dalej ? no dalej to kolejny frajer zajmuje się konikiem w imię ,, koń to nie rzecz ,, ....
ile kasy włozył ten co uratował konia ? policzmy .... zbiórka na necie , transport wybłagany , adopcja gratis ....
no razem obrońca zwierząt włożył zero złotych ....
czyli kupić konia za frajer , pocieszyć się koniem ,powygrywać , a potem oddać za frajerowi ...
i to wszystko wg zasad jak wyhodować dobrego taniego konia .... hahaha

sorry ... moj dom jest moim domem i nikt zasad mi tu wpajać nie będzie ....
Możesz nam pokazać zdjecią tej kobyłki pod siodłem ? Będę wdzieczna.
ja 2 czerwca bede miała swoja klacz 5 lat  i nie zapowiada sie abysmy sie rozstały  😉
apropo cen
nawet nie wiesz jakie ładne konie mozna kupic ponizej 2 tys  😁 😉
tak jutro wrzucę fotki ...sprzed kilku lat i obecne ...

5 lat powiadasz ...i nigdy nie mów nigdy ....
poza tym nikt z was nie ma pojęcia jak i kiedy były zajeżdzane wasze konie ...chyba że macie od osseska ...

marketing ...marketing czyni cuda ...
pokaże również konia obecnie 8 lat i wozi mleko od 7 lat ...

ojej...ojej ...jakie to starszne ... bardziej starszne jest w stajniach sportowych stojace konie po 23 godz na dobę w boksach ...
a wyników jak nie było tak nie mamy dalej ... 21 miejsce nie moze być powodem do dumy ...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się