Derki

Tak, dokładnie o tą 🙂
Czy ktoś gdzieś sprzedaje półderki wełniane?
Z tego typu jest koszmarnie droga akrylowa B-Vertigo i softshell Caball- a widział ktoś gdzieś wełnę?
Burza, Shires ma ten model w pasy jak niemiecka flaga na pewno w wersji nerkówki, ale nie pamiętam czy widziałam ją w pl sklepie, czy na e-bayu 😉

Edit: znalazłam Jacsona w koniku: klik
i Horze w końskim świecie: klik

google pokazują jeszcze parę innych, nie wiem jaki konkretnie kształt i grubość Cię interesuje więc wiesz 😉
Orzeszkowa, właśnie taki kształt! Tylko Horze ma wszystko kuse... z drugiej strony jak widzę te paski to mnie telepie.. ale super, że znalazłaś, podlinkuj jeśli coś jeszcze widziałaś!
Burza, Znaczy kształt bez dziury na siodło, sama dupka, si? To już Ci coś podrzucę 🙂
Orzeszkowa, si! 🙂
Orzeszkowa to skoro tak dobrze idzie Ci szukanie  😀  to może rzuciła Ci się gdzieś w oczy taka derka tylko z dziurą na siodło, niekoniecznie wełniana, w rozmiarze pasującym na niedużego konia?
Jak wypadają derki zimowe padokowe z Decathlonu Allweather 300 w porównaniu do Horze Avalanche?
Ktoś ma porównanie? Przy okazji zapytam o rozmiarówkę tych pierwszych - jaką ewentualnie brać jak konie Avalanche noszą 155?
hej. mam pytanko, co oznacza w opisie derki  210D Nylon, jak z jakością tego materiału ?
larabarson, a widzialam, tez welniana i pasiasta tylko kolory ladniejsze - przesiade sie z telefonu i Ci podlinkuje 🙂

210 to cieniutki nylon, taki jak na spiworze mniej-wiecej. Imo na podszewke super, na wierzchnia warstwe - niekoniecznie 😉

edit larabarson Equi Theme Newmarket
HKM Stars
i imo najładniejsze Equi Theme Stripe  w koniku są też inne kolory, róż, fiolet, beż etc 😉
HKM Fashion Stripes 😍
emptyline   Big Milk Straciatella
27 listopada 2014 22:22
Burza poza tymi Horze to znalazłam jeszcze Mattesa, ale cena zwala z nóg 😉
Orzeszkowa te pasiaste z HKM sa sliczne 💘 W gnl jest dostepna w kolorze, ktory bardzo by mi odpowiadal ale rozmiar 135 i boje sie, ze moglaby byc za duza na mojego "olbrzyma"  🙁 Normalnie polary nosi 125, brac ta 135 czy zakryje mu dupke do samej ziemii?
larabarson,  ja bym brała, bo śliczne są i cena fajna 😍 Nie wiem jak treningówki, ale normalne polary HKMu imo wypadają kuse i przymałe, więc może tutaj też tak będzie 😉
Orzeszkowa, te z HKM są z założenia lekko przebarwione na bieli... wchodzi w róż delikatny. Ale dalej bardzo ładne i bardzo tanie.
Spoko mattes na pewno mnie przerasta, tak samo jak softshelle Caball i Schockemohle 🙂 dzięki! Jacson na razie ma szanse 🙂
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
28 listopada 2014 09:42
larabarson, ja kupiłam tą HKM 135 na konia, który wypada na takie 140 i była bardzo za mała, wymieniłam, przymierzyłam 155 i była nadal lekko mała. Ostatecznie kupiłam coś z fair play 😎
ok, dzięki dziewczyny, w takim razie spróbuję tą 135  :kwiatek:
ooo, to znaczy ze 115 mogalby pasowac na moje Kulki 😅
Eh, jak ja żałuję, że nie zaopatrzyłam się wcześniej w jakąś derkę na pastwisko. Młody już dostał kataru. Na razie stoi na padaczku w derce polarowej i plandece, a jutro dostaniemy jakąś tymczasową od znajomej.
Nie sądziłam, że już będzie na minusie  👿
Teraz tylko się modlić, żeby właściciel wziął Młodego do jakiegoś mniejszego stadka, bo mam wrażenie, że w ciągu 10minut derka zostanie pożarta przez młodzież.

I żeby nie było, że tylko się żale, to jak będę miała już derkę z Jarpol ta z plandeka podszytą polarem to jak konie będą sprowadzane do stajni to będzie musiał mieć ją zdjętą? Stajnia zamknięta, ale temperaturą podobna do temperatury zewnętrznej (jako takie mamy wywietrzniki).
Behemotowa temperatura w stajni konkretnie się podnosi jak konie chwile postoją, będzie Ci się pocił w nocy..
emptyline   Big Milk Straciatella
28 listopada 2014 16:49
Fokusowa, ale dlaczego niby ma się pocić? Mój stoi i wychodzi w tej samej, nic mu się nie dzieje.
Behemotowa temperatura w stajni konkretnie się podnosi jak konie chwile postoją, będzie Ci się pocił w nocy..

No właśnie nie wiem. Zimno dzisiaj jak... nie wiem co. byłam w stajni do 17:30, konie sprowadzone o 15:30 i temperatura cały czas była taka sama. Młody miał derkę ale polarowa i przed wyjazdem musiałam mu zdjąć, bo na jutro na pastwisko nie mam w co go ubrać.
emptyline wentylacja jest średnia - w zeszłą zimę nasz starszy zarośnięty konkretną sierścią się pocił jak szczur, a co dopiero w derce..
Rok temu nie było wentylacji zrobionej, plus właśnie, konkretnie zarośnięty. Ja dzisiaj z pastwiska zabrałam zmarzniętego (no może przesadziłam, ale całego zimnego z lecącymi gilami z nosa)  konia, kiedy reszta sobie nic z tego nie robiła.
Jak jakościowo wypadają derki polarowe w pasy HKM Fashion Stripes Cooler?

Jak wypada rozmiarówka? sprawdza się jako derka osuszająca, czy słabo?
Nabyłam jednak York Eris. Kaptur jest na stałe. Derka faktycznie jest dość wąska w klacie - oprócz zapięcia na karabińczyki z naprawdę dużą regulacją jest pionowy rzep, który jak się zapnie, to jest dość ciasno. Jak się poszerzy zapięcia na karabińczyki, to jest ok, nawet można zrobić na "bardzo szeroko", ale wtedy rzep nie będzie trzymał na całej szerokości. No i ocieplenie nie jest do samego dołu - na dolnej krawędzi derki pas około 30cm jest samego materiału nieprzemakalnego, bez ocieplenia. Jak się mocno zapnie pasy pod brzuchem tak, żeby koń był otulony pod brzuchem derką, to ma tam nieocieplane, sama plandeka. Kaptur jest naprawdę długi. Mój koń nie ma jakiejś krótkiej szyi, a jest jeszcze bardzo dużo nadmiaru materiału. Rozmiar w miarę odpowiada normalnemu. Mój nosi 155, taką kupiłam i pasuje.
Cobrinha sprawdza się. U mnie w stajni dziewczyny mają 🙂
a ktoś jeszcze posiada tę derkę York Eris co wymieniła kenna i może podzielić się wrażeniami?  😉 Też się na tego yorka czaję. Znalazłam też padokówke 300g Amigo na promocji, kusi mnie bo tanioszka ale podobno straszny szajs  🤔
Ja mam Amigo Sorbone padokową i nie jest zła. Schrzanili z pasami pod brzuchem, bo są elastyczne i same się rozpinają ale oprócz tego to bardzo fajna derka🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się