... ślub :) ...

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
13 listopada 2014 09:06
Tak, swoją umowę mamy mieć 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
13 listopada 2014 09:13
No to do roboty 😀  Bo to ma być obiad? Z deserem? To ciasto, soki jakieś (ile na osobę, jakie, czy w dzbanku, szkło czy plastik), tort, deser. No i co na obiad, macie już coś wybrane? Trzeba się zapytać o rodzaje mięs i jakie dodatki (ziemniaczki, frytki, talarki), surówki ile i jak podane.
Oszalałam 😜 Znalazłam przypadkiem sukienkę i gdybym miała jeszcze raz brać ślub, to poważnie bym się zastanowiła. Nie wiem tylko, jak z jakością na ASOSie.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
13 listopada 2014 09:27
widzę, że ta sukienka ma wzięcie i rozgłos  🙂 Wysłała mi ją wczoraj koleżanka, też jej się bardzo spodobała.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
13 listopada 2014 10:25
subaru2009
Jeśli chcesz mogę Ci przesłać jako wzór naszą umowę.
Bardzo to dziwne, że ktoś, kto prowadzi salę weselną (czy udostępnia ją na inne okazje, bankiety itd.), nie dysponuje własną umową z zapisami wypracowanymi przez dłuższy czas.

Achaja
Sukienka śliczna, ale w ogóle nie wygląda jak ślubna.
kujka   new better life mode: on
13 listopada 2014 11:57
Achaja, cudna!!!
Dla mnie wygląda bardzo jak skromna, dziewczęca suknia ślubna ^^ Chociaż widzę ją bardziej na cywilnym niż kościelnym.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
13 listopada 2014 12:31
Ale przecież są też krótkie suknie ślubne, nie koniecznie na cywilny 😉 Ta też mogłaby być na poprawiny.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
13 listopada 2014 14:42
Pauli będę bardzo wdzięczna  :kwiatek: puszczam @ na PW. Z tego co mi M. przekazał, to Pani ma jakieś umowy, ale woli jak ktoś przyjdzie ze swoją. Nie wiem czemu tak, dopytam się w sobotę 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
13 listopada 2014 18:57
subaru2009
Wysłałam 😉
Ja bym na waszym miejscu jednak poprosiła o ich umowę, choćby dla porównania.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
13 listopada 2014 19:36
to zrobimy na miejscu też 🙂
PRZEPIĘKNA KIECKA 😍 Ale mam podejrzenie, że jeśli tyle kosztuje to nie może tak dobrze wyglądać, jak na zdjęciu.
Tak czy owak cudna!
Pewnie nie jest z tych "ślubnych" 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 listopada 2014 07:39
Bo to nie jest typowa suknia slubna. Wpiszcie Asos na Allegro i zobaczcie ile kiecek wieczorowych maja 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
14 listopada 2014 09:38
Kasia Tusk ma dużo ubrań z Asos 😀 (przynajmniej miała jak kiedyś czytałam jej bloga)
Ależ znalazłam wymarzone suknie ślubne  😍 Szkoda tylko, że przekraczają mój budżet o jakieś 3-4 razy  😁
Ale i tak idę przymieżyć w przyszłym tygodniu. Jeśli się zakocham a wszystko na to wskazuję to pozostaje albo zagrać w totolotka albo uszyć choć nie sądzę, żeby się udało taniej bo to kwestia materiałów raczej i kroju. Ahhh  😵



Ta niestety nieosiągalna w Hiszpanii ale mam nadzieję móc ją przymierzyć w Londynie za parę tygodni. Tylko czemu one tyle kosztują..  😵
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
15 listopada 2014 22:08
salto picollo takie proste, zwiewne ma Anna Kara  😉 I cena chyba niższa będzie.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
15 listopada 2014 22:09
podobne też we Flosmanie są 🙂
strzemionko celuję w Anne Karę jak tylko wrócę do Polski. Ale póki co, tylko jeden model u niej odpowiada moim wymaganiom. Chyba, że zmodyfikowaliby dla mnie parę rzeczy. Trochę się boję też mizernego kroju tych sukien, przynajmniej z tego co widać na zdjęciach. Widoczne szwy, brak dopracowania w szczegółach.

subaru te we Flosmannie są zbyt bogate no i niestety większość albo rybki albo szyte z koła princessy, plus świecidełka prawie wszędzie. Ładne suknie ale nie dla mnie  :kwiatek:

Mam dosyć nietypowe warunki bo chcę suknię bez dekoltu (ewentualnie taki jak na tych zdjęciach jakie wstawiłam), absolutnie bez żadnych ozdób, koronek, z rękawami (to jest mus, dobrze skrojone rękawy a nie bolerko) i nie szytą z koła, nie może być odcinana w talii, bez gorsetowego stelażu (to jest najtrudniejsze do zdobycia bo taki krój jest prosty do zrobienia. Żeby uszyć suknię dobrze leżącą przy ciele zwłaszcza z jedwabiu, tiulu i innych lejących się materiałów trzeba na prawdę być dobrym krojczym). Do tego wszystkiego dochodzi fakt, że nie chcę rozłożystej princessy - musi być właśnie tak skrojona jak te, które wstawiłam - blisko ciała ale jednak z dużym wolumenem tiulu (to dla konia  :lol🙂 Najchętniej tak, żeby ten wolumen wynikał z trenu a nie z samej konstrukcji sukni.

Bardzo żałuję, że nie ma już ze mną mojej mamy, która doskonale znała się na szyciu i krawiectwie a na dodatek miała bardzo podobny gust do mojego. No ale takie jest życie i wszystko wskazuje na to, że jednak będę musiała szyć tylko z osobistym nadzorem. Tylko tak bardzo się tego boję. Póki co ŻADNA krawcowa nie sprostała moim wymaganiom i zawsze coś było nie tak. Bardzo żałuję, że sama tego nie potrafię robić ale niestety takimi talentami nie zostałam obdarzona. No i na dodatek w grę wchodzą tylko 2 przymiarki i uszycie w ciągu pół roku. Zaczynam się załamywać, ale cóż, najwyżej pójdę na ustępstwo i nie będę miała idealnej tylko po prostu ładną sukienkę.

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 listopada 2014 13:36
we flosmannie była podobna do tej drugiej, bardzo mi się podobała, ale coś tam wyszło, że nie będzie mi pasować, jak znajdę ją na stronie to podlinkuję

Ta . Teraz doczytałam, że nie odcinana w talii, a ta niestety była :< także odpada.
subaru przymierzałam ją. To Pronovias. Bardzo ładnie leży ale kompletnie nie pasuje do mojej wizji i całokształtu ślubno-weselnego  😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 listopada 2014 14:08
ah 🙂 rozumiem, wydawała mi się podobna, ale jak mierzyłaś to spoko 😉
salto piccolo, aż sobie z ciekawości włączyłam strony z sukienkami (choć to zupełnie nie moja bajka 😀 ) i znalazłam coś takiego:
[[a]]http://www.tollkleider.com/mit-sch%C3%A4rpe-belt-organza-u-ausschnitt-kapelle-schleppe-brautkleider-mit-%C3%84rmeln-wdaj53.html[[a]]
bardzo prosta i skromna.

I przy okazji:
[[a]]http://www.tollkleider.com/stickerei-satin-carmen-ausschnitt-kapelle-schleppe-brautkleider-mit-%C3%84rmeln-wdaj25.html[[a]]
trzeba mieć fantazję, żeby się tak ubrać 🤣
vanille ładna ta sukienka ale to też nie do końca to. Możesz mi przetłumaczyć skąd taka cena koło niej? Bo to interesujące (ja niestety nic z niemieckiego nie rozumiem..)

Haha ta druga jest świetna. Na ślub stylizowany średniowiecznymi balladami  😁
salto piccolo, szczerze mówiąc mnie też zastanowiła ta cena... jak przeglądałam inne strony to zwykle oscylowały średnio w przedziale 450-550. W samym opisie nie ma nic szczególnego - nie jest używana ani nic z tych rzeczy.

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
16 listopada 2014 16:59
salto picollo to obejrzyj jeszcze sobie suknie White one, może któraś Ci wpadnie w oko  🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 listopada 2014 20:47
Uwielbiam takie smaczne tańce Rzadko zdarza mi się trafić na taki smaczny, przyjemny taniec. Nie każdy bachate z takim smakiem tańczy :< . I w ogóle to podoba mi się jej sukienka  😁
Dziewczyny, bardzo chciałabym mieć na torcie figurkę młodej pary z koniem 🙂
W internecie znalazłam tyko to: http://artykulynawesele.pl/pl/p/Mloda-Para-na-koniu/406
Nie wiecie gdzie mogłabym znaleźć większy wybór, niekoniecznie za taką cenę ...  😵
Dziewczyny, bardzo chciałabym mieć na torcie figurkę młodej pary z koniem 🙂
W internecie znalazłam tyko to: http://artykulynawesele.pl/pl/p/Mloda-Para-na-koniu/406
Nie wiecie gdzie mogłabym znaleźć większy wybór, niekoniecznie za taką cenę ...  😵


KUp masę marcepanową i zrób sama. 390PLN z 12cm figurkę na tort weselny to chyba żart jest 😉
Sama??  🤣 Lepiej nie...
To prawda, cena jak z kosmosu. Gdybyście natkneły się na podobną figurkę to bardzo proszę o info  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się