M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

baba_jaga, żeby to był Kraków czy W-wa to by pewnie byli chętni. A Wałbrzych wymiera, interesy padają jak muchy. Młodzi uciekają do Wrocławia albo na zachód.
halo, Grafi    dzięki  :kwiatek: ,  będę jeszcze kombinować.

A w jakich sklepach  najlepiej szukać takich westowych dodatków ?
Nie kupił z was ktoś może w IKEI takiej podłogi na balkon:

i mu nie zostało? Brakuje mi 2 kawałków, chętnie przyjmę lub odkupię, bo dokupywanie kolejnych 9 kawałków mija się z celem. W ogóle fajnie to wygląda, polecam 🙂 Nie wiem jeszcze jak z utrzymaniem, bo dopiero położyłam, ale efekt fajny.

Zaszalałam dzisiaj: komoda, podłoga na balkon i różne duperele do przechowywania 🙂 Nie mam nowego mieszkania, to chociaż stare odpicuję 😉
Dzionka, a jak z tym wyborem jednego z dwóch mieszkań?

Ty ulepszasz swoje a ja z tatą projektujemy kuchnię na kartkach. Nie ma kasy to przynajmniej skupimy się na pomysłach 🙂 Chociaż mamy 1 krok w przód. Zamówiłam płytki i koło 10-go wchodzi glazurnik do kuchni i sieni. Wreszcie pozbędę się wszechobecnego kurzu i nie będę musiała zaglądać w szklankę czy po umyciu nie zdążyła się zakurzyć zanim naleję tam herbaty 😉
bera7, to 45-metrowe zawetowali nasi rodzice i słusznie, sama nie byłam do tego pomysłu przekonana. A w sprawie tego parterowego zadzwonili właściciele i powiedzieli, że przetarg był wystawiony ewidentnie pod kogoś innego i nie mają szans kupić tamtego domu, więc i swojego mieszkania na razie nie sprzedają, a na pewno nie za tą cenę, którą my rzuciliśmy. Tak więc sprawa stoi i coraz bardziej przekonuję się do tego, że jeszcze 2 lata pomieszkam tu gdzie mieszkam, a potem kupimy już coś pod dziecko.
Fajnie, że u was do przodu 🙂 A projektowanie to połowa radochy, jak nie więcej - bo potem sama męczarnia ;P
Dworcika   Fantasmagoria
02 maja 2014 20:49
Pod wanną muszą być kafelki? Kładzie się? Bo tak sobie rozkminiam, że bym mogła tam przyoszczędzić :P

Widział ktoś może te na żywo? link
Zastanawiam się jakie ściany do nich. Białe? Szare? Krem?
Dałabym białe ściany. A nie lepiej zrobić w takim razie drewnianą podłogę? Osobiście mam awersję do rzeczy udających coś innego - blacha udająca dachówkę itp.
Dworcika   Fantasmagoria
02 maja 2014 21:19
Wszystko zależy od ceny.
Niby tak, ale skoro mnie nie stać... - na własnym przykładzie biorę blachę na rąbek stojący bo taka, ze wszystkich blach mi najbardziej odpowiada mimo, że prawdopodobnie gdybym była obrzydliwie bogata wzięłabym dachówkę ceramiczną.

Moja nastawienie anty wzięło się po wizycie u koleżanki w domu. W progu robię wow! Jaki klimat, czad, belki przy suficie, meble stare drewniane itp. To wow prysło jak przekroczyłam próg i zobaczyłam, że belki to plastik z jakąś pianką w środku, meble są ze sklejki z BRW itd.

Ale nie przejmuj się, może tylko ja tak mam.  😎
Dworcika   Fantasmagoria
02 maja 2014 21:43
Pewnie nie. Ja ogólnie bym się dala pokroić za drewniane podłogi (pokoje i łazienka), ale musimy ostro ciąć koszty, więc pewnie na jakiś czas będę zmuszona zadowolić się panelami w pokojach (a nie znoszę) i kafelkami w łazience. Tyle, że widziałam w kilku miejscach kafelki imitujące wyglądem drewno i wyglądały bardzo ładnie (fajna faktura, ładnie wykonane). Co zabawne - u koleżanki, chodząc tylko w skarpetkach nie skumałam, że chodzę po kafelkach 😁 Dałabym sobie rękę uciąć, że to parkiet, ale nie - tak pocięte duże kafle, ułożone jak parkiet, że nie szlo odróżnić. Kosmos!
nada, chyba podzielam Twój gust 🙂 Co z waszym domkiem, jaki etap aktualnie?
Dworcika, pod wanną niby nie trzeba kafelków. Pod warunkiem, że odpływ zawsze będzie drożny/szczelny. Bo "syfu" spod wanny z gołego betonu zbierać być nie chciała 🙁.
Ale można też dobrze zaimpregnować/pomalować. Oczywiście zakładając obudowę wanny.
Dworcika   Fantasmagoria
02 maja 2014 22:24
No fakt... o tym nie pomyślałam.
Próbuję po raz trzeci wysłać posta  👿 nie wiem o co kaman.

halo z domkiem stoimy, czekając z niecierpliwością na pozwolenie na budowę. Na działce działamy tu gdzie kopara nie wjedzie i na tyle na ile czasu wystarcza. Aktualnie trochę zieleniny dosadziłam i remontujemy oborę.

powoli kończymy kuchnię, dzisiaj część montażu, brakuje jeszcze carga z lewej strony i listew maskujących
Dworcika, widziałam takie płytki, wyglądają jak dla mnie fajnie. Drewno w łazience na podłodze to wysoki koszt (jakość + mnóstwo zabezpieczeń) i jednak co kilka lat pewnie trzeba zadbać. Teście mają w jednej łazience, ale ona używana kilka razy w roku, więc nie ma problemu wiecznego kontaktu z wodą.
Ja mam też drewnopodobne jak na foto i nie żałuję. Chociaż dla kogoś to może być marna imitacja 😀iabeł:


Bogdan, fajnie🙂 zupełnie nie kuchennie 🙂
Te kafelki "drewniane" wcale nie sa takie zle. Co lepsze i smieszniejsze, do dostania sa wykladziny pcv idealnie imitujace drewno. Technologia teraz juz tak poszla do przodu ze wykonanie jest naprawde porzadne i bardzo dobrze imitujace. Wierze ze wiekszosc ludzi chcialaby drewno na podlodze, ale to przeciez ogromny wydatek. I sprawa pielegnacji nie do porownania.

Nada te belki plastikowe to masakra, ale meble, kurde, wcale sie nie dziwie. Porzadne drewniane sa obrzydliwie drogie w Pl... Dla porownania, w Irl kupilam - co prawda uzywane ale w idealnym stanie - komode, stolik kawowy duzy i witryne z [url=https://www.google.pl/search?newwindow=1&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&q=corona+furniture&spell=1&sa=X&ei=Aa1kU77JIOin0AWB5IHgDQ&ved=0CFUQBSgA&dpr=1&biw=1024&bih=430]tej[/url] serii (sosna, pieknie stylizowane) za 200e = 800 zl. Tutaj za 800 zl jakas szafke nocna moze kupisz. Dlatego stwierdzilam ze jak bede sie urzadzac to bede sobie sciagac meble zza granicy.


Bogdan super okno, chociaz mi marzy sie cos takiego
nerechta, a gdzie widziałaś takie wykładziny? Kurcze, muszę coś położyć tymczasowo na balkon. Głównie ma wyglądać i być łatwe do obsługi oraz tanie.
epk, ja mam coś takiego w kuchni mieszkania na wynajem. Koszt ok 30zł mkw w Castoramie.

nerechta, niestety masz 100% racji. Ja uwielbiam drewniane meble i chciałabym mieć wszystko z litego, dobrej jakości i ładne. Ale jak policzyliśmy to sama kuchnia pochłonęłaby ok 20 tyś na meble, a na to nas nie stać. Więc póki co będzie MDF. Tak samo jak z sypialnią. Szafa z drewna, ale już komody z płyty, bo dodatkowe kilka tysiaków w tym momencie nie wchodziło w grę, a ubrania gdzieś trzeba trzymać. Kiedyś się sukcesywnie wymieni to co było kupione jako tymczasowe i tyle.
Wyraziłam swoje zdanie jedynie mając pełną świadomość tego, że narażę się wielu osobom bo imitacje wszystkiego są teraz na porządku dziennym.

Żeby złagodzić sytuację dodam, że obecnie w łazience położyłam na wylewkę wykładzinę pcv ciemny dąb 😉 hehehe hipokryzja? Mieszkanie nie nasze, przejściowe, na czas budowy tj. 1,5-2 lata więc musieliśmy wygrać konkurs pt. jak najtaniej się urządzić. W docelowym, będę robiła wszystko żeby tego uniknąć, ale kto wie? Obydwoje podchodzimy do tematu urządzania raczej na luzie, nie mamy zapędów, żeby wszystko było naj, najdroższe, najpiękniejsze itp. W domu jesteśmy goścmi, za dużo pasji, za dużo obowiązków i wyjazdów. Bez sensu byłoby dla nas wpakować całą kasę w tzw. "4 ściany".
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 maja 2014 10:50
bera7, a samych drewnianych frotnow nie chcesz? U mnie meble na wymiar z drewnianymi frotnami wyszly ok 8,000zl. 
Dzionka, co do mieszkań z Friends, to ja bym chciała mieć domek bliźniak z moją przyjaciółką. Wszystko osobno, ale przejście pomiędzy by było i wspólny ogród.
Bogdan, bardzo podobają mi się takie okna w kuchni.
Możesz powiedzieć jaki macie rodzaj uchwytów? Czy są wygodne do otwierania? Nie potrafię się zdecydować na uchwyty. Z wyborem poważniejszych rzeczy poszło łatwiej a taki detal mnie przerasta :-)

U nas praca powoli się posuwa. Mała łazienka z płytkami imitującymi drewno:


Również wolałabym, aby wszędzie było  drewno, ale tak jak dziewczyny pisały powyżej czasem się nie da.
Za to mamy cegłę z rozbiórki, nie imitację:



Może ktoś mi doradzi jaki kolor ścian pasowałby do takiej cegły? Jedyne co mi chodzi po głowie to biel i szary. Coś jeszcze będzie dobrze wyglądało?



bardzo fajnie wygladaja te plytki 🙂
A do cegly mi sie widzi najbardziej biel albo bez, kolory ziemi. Bardzo fajnie tez wygladaja bardzo ciemne kolory (czern np) ale to juz musi byc odpowiednie wnetrze.
  😜
JARA, 8000zł to też na obecną chwilę dużo za dużo. Mamy gościa co zrobi nam te szafki z MDF za ok 2500zł. A za 10-15 lat sobie wymienię. Przy okazji może mi się zmieni koncepcja gdzie powinna być szuflada a gdzie jaka półka 😉
Wild Horses płytki wyglądają super, ale strasznie mi się nie podoba ten pisuar który będzie tylko trochę poniżej nosa osoby siedzącej na kibelku :P
ceglana ściana genialna. zazdroszczę! kocham cegły  😜
Wild Horses ładne kolorki no i piękna cegła  😍 co do pisuraru to niestety popieram poprzednią wypowiedź. Łazienka dla gości? Nie planujecie kabiny? Można wiedzieć jak szeroka jest ta łazienka?
Mam jeszcze jedno balkonowe pytanie, skoro już się wzięłam do roboty 🙂 Jakie rośliny mogę wsadzić w doniczki? Takie zwykłe donice, jak na kwiatka lub małe drzewko. Balkon mikro, więc coś pionowego na pewno.
tak wiem, że zwolenników pisuarów tu nie znajdę, ale tak jak wspomniałam to jeden z niewielu wymysłów partnera, więc niech mu będzie :-)
Różnica od końca pisuaru do końca wc to jakieś 20 cm + siedzący na wc człowiek, więc ten pisuar to nie do końca tak blisko nosa, ale nie będę przekonywać. Dla mnie też zbędny, no ale...
Łazienka nie skończona jeszcze. Prysznic jest na końcu przy oknie z odpływem liniowym (można zauważyć po lewej przy ścianie). Drzwi prysznicowe będą niebawem.
Łazienka wąska. Miała 160 cm, ale teraz po zabudowie stelaży zostało coś ok 140 cm.

nerechta, dzięki za fotę i propozycję beży. Muszę wkrótce decydować o kolorach ścian.
Wild Horses No to mamy bardzo podobny układ łazienki. Tzn. moja na razie na papierze i w projekcie. Wąska, długa i z prysznicem na oknie. Planujesz jakoś okno przysłonić?

Co do cegły to dalej jestem za bielą - link na prv.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się