Konie czystej krwi arabskiej

Wpadłam się tylko pochwalić (i to po jakim czasie pracy z koniem!), że gniada odblokowała się i mamy galop na lonży. Komenda głosowa respektowana. Samo tempo zdaje jej się coraz bardziej pasować.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 kwietnia 2014 09:12
gosiuus witajcie, Citri pozdrawia Twojego pięknego Pana🙂

faith Wy to jesteście świetne, nie dość, że pokazałyście, że w ciągu kilku miesięcy można tak wiele osiągnąć to jeszcze obie piękne)



a galop po Saharze....ja nawet nie marze bo nie ma szans by się spełniło, ale zazdroszczę! Piękna przygoda
Być. gratuluje 🙂 a w czym był dokładnie problem ?
Problem nie był dokładnie zdiagnozowany, bo zdrowotnie nic jej nie dolegało, a jedyne do czego w jej przypadku można się doczepić i jest to pierwsza myśl zawsze to jej głowa, zdecydowanie trzeba uważać na to, co dzieje się pod czaszką. A nie oznacza to równocześnie, iż jest nieobliczalna. Niektóre reakcje ma zbyt wyolbrzymione jak na sytuację, które zaistniała.
Była bardzo niechętna do przejścia kłus - galop. Na lonży należało zapomnieć, aby współpracowała w tym temacie i pod siodłem również. Zatem podjęłam decyzję, że nie będę naciskać na kole, ale luzem ten temat przerobimy. Strzał w dziesiątkę. Nieskrępowany koń coraz chętniej startował ze stój do galopu i przy tym świetnie się bawił, radosne bryki, kwiki i dokazywania. Przełom nastąpił na spacerze w ręku, kiedy to bawiła się ze mną w ganianego i galopowała na równi, nie wyprzedzając mnie. Sama z siebie. Później poszło z górki.
Wczorajszego dnia postanowiła uraczyć mnie ciągłym galopem po kole.
Bardzo zachęcający tytuł  ogłoszenia 😤
Czy w naszym kraju w większości TAK się sprzedaje araby?!
Nie ważne czy to arab czy też małopolak, jeżeli realia odbiegają od opisu ogłoszenia to dla mnie jest ono karygodne.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
23 kwietnia 2014 13:35
tuch no raczej koni czystej krwi tak się nie sprzedaje  😉 Ale wiem, że różnie to bywa i na tego typu ogłoszenia nie mamy wpływu. To samo można powiedzieć o innych rasach - w necie można znaleźć kilka podobnych kwiatków ...
ale ogłoszenie faktycznie konkretne ..

Bischa   TAFC Polska :)
23 kwietnia 2014 14:23
Nawet jak nie ściema, to nikt normalny w rzeźni siwego nie przyjmie.
zduśka Obserwuję handel arabami od dłuższego czasu i odnoszę wrażenie, że totalnie się ich nie szanuje. To nie 1 ogłoszenie tego typu w tym roku! Produkcja przeciętnych koni jest wyższa niż popyt.
Wkurza mnie, że rozmnaża się konie bez przemyślenia, a jak się znudzi albo znarowi to "do widzenia".
Przykro mi na to patrzeć, u Fazy mam pod opieką 2 piękne araby hod. Kurozwęckiej, które przeszły przez prywatne ręce, żeby potem zostały kupione za niecałe 2tys zł w stanie agonalnym, blisko śmierci głodowej.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
23 kwietnia 2014 15:34
tuch ale niestety nadprodukcje mamy również i w innych rasach  🙄 ludzie kryją bez przemyślenia ... a później nagle jest problem i sprzedają za psie pieniądze - brak mi słów na takie działania no ale niestety nie mamy na to wpływu  🙄
zduśka Niestety wiem bo sama jestem posiadaczką 2 takich koni 🙄 Faza ma takich koni 7.  🙄 W większości są to konie z pochodzeniem, czasem nawet bezpośrednio od hodowcy.
Krew mnie zalewa jak widzę co chwila takie ogłoszenia.
Nawet jak nie ściema, to nikt normalny w rzeźni siwego nie przyjmie.

Handlarz owszem, on nie patrzy. Jeżeli padnie na kolkę to żadna strata, hobbystycznie można przywiązać na łańcuch i pooglądać z rana.
Kupowałam Młodą i uwierz, że większość koni była siwa. I nawet wałach oo biały jak śnieg też tam był. Nie mam pojęcia, co on z nimi dalej robimy, ale transport systematycznie od niego wyjeżdża.

tuch akurat mam gniadą, bo siwa arabem nie jest to jej nie zaliczę, ale też miała trafić pod nóż. Miała, ale akurat wtedy ktoś ją wziął. Potem ja.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
23 kwietnia 2014 20:56
Nawet jak nie ściema, to nikt normalny w rzeźni siwego nie przyjmie.


A dlaczego siwego nie?
Siwe to na karmę idą ale swoją drogą też jestem ciekawa dlaczego tylko na karmę 🤔
[quote author=Bischa link=topic=752.msg2075413#msg2075413 date=1398259438]
Nawet jak nie ściema, to nikt normalny w rzeźni siwego nie przyjmie.


A dlaczego siwego nie?
[/quote]
Podobno, bo sama nie sprawdzałam, bardziej podatne na choroby, a szczególnie na raka.
Siwych się nie jada bo koń dalej produkuje melatonine dająca kolor ale odkłada się ona w mięśniach.  Melatonina jest trująca.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
24 kwietnia 2014 08:15
Dzięki za wyjaśnienie.
A oto ona 🙂 Fifka  😅
śliczności !! jaka maleńka główka 🙂
Fifka- śliczna córka Fuzji🙂😉)) po Pegasusie

Wygląda obłędnie zjawiskowo 😉
Jest dokładnie taka jak mówisz....zjawiskowa,zdjecia nie oddają jej uroku...ma taką delikatnośc w sobie ,ze prowadząc ją czuje się jakbym niosła porcelanową filiżanke  💘 czeszac jej grzywe zastanawiam sie czy nie za mocno(a grzywe ma miękką jak francuska arystokratka!)...i tak patrzy na mnie ..z nadzieją a jednocześnie politowaniem nad życiem czlowieka...
Głowa zdaje się być najmniejszym elementem w całej układance ciała, przynajmniej tak ze zdjęcia wnioskuję. Ładna kobyła, a jeszcze ubrana w taki komplet prezentuje się znacznie lepiej. Lubię tą tonację barw.
W temacie ogłoszeń - raz już wrzucałam jakieś z irytująco stereotypowym opisem, a teraz znowu irytujące:
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/10202?q=&plec=&masc=&rasa=25&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=
"Jak na araba bardzo odważny". Przepraszam, co to ma być?  🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 kwietnia 2014 14:02
Może autor miał na myśli, że koń nie jest "gorący", płochliwy 😉
To ja wiem. Tylko zawsze w takich sytuacjach wkurza mnie, że jak ktoś sprzedaje np. małopolaka albo nie wiem, konika polskiego, i chce przekazać to samo, to nie pisze "jak na małopolaka bardzo odważny".
Takie różne "jak na araba" trafiające się w części ogłoszeń sugeruje, że araby nie są ani odważne, ani grzeczne, ani posłuszne, ani zrównoważone. Grrr.
Stereotypy mnie wkurzają, ot co. Może powinnam z tym do wątku "co mnie wkurza w jeździectwie".  😉
Murat ale araby nie są  ani odważne, ani grzeczne, ani posłuszne, ani zrównoważone 😀iabeł:żeby takie były jakiś człowiek musi umieć spokojnie 'powiedzieć im" jak się należy zachowywać w świecie ludzi🙄 Ostatnio mam wieści tylko o tych niegrzecznych arabach itd.  Ludzie kupują bo ładny , a potem odlot, bo ładny nie oznacza dobrze ułożony pod siodło.
Ta regula obowiazuje akurat w kazdej rasie 🙂
poszczególne rasy zwierząt w tym koni mają określone predyspozycje psycho - fizyczne faith  😉
Tak, ale odwazny/grzeczny/poszluszny/zrownowazony kon rzadko zdarza sie sam z siebie w calej tej kombinacji cech 🙂
No tak, dziewczyny, ale nie chodzi mi o sytuację, kiedy arab taki nie jest, bo nie trafił na odpowiedniego człowieka, tylko o stereotyp, według którego arab jest organicznie niezdolny do bycia takim. Nie mówcie, że się nie spotkałyście. Ja niejednokrotnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się