Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

nirv mam nadzieje ze to miesnie.... W koncu pracujemym kiedy tylko moge. Dzis znow do konia i w siodlo juz sie nie moge doczekac. 😍 teraz to bym co dzien jezdzila.a do stajni jade jak na skrzydlach
ElaPe no niestety nie pomyślałam o tym, żeby ją wziąć gdzieś do ładniejszego otoczenia... zdjęcie zrobiłam na szybko, wyprowadziłam na chwilę ze stajni przed obrządkiem 😉

Muchozol niestety nie bardzo mam jak... wszystko pływa, mamy takie błoto, że ledwo da się chodzić, bo buty się zasysają  🤔 nie chciałabym póki co ryzykować, bo koń dawno pod siodłem nie chodził, żebyśmy obie w tym błocie nie wylądowały 😉

Nirv a no źrebna źrebna 😉 widać nawet po zdjęciach że Pamir ma duużo energii, drugie super!

Baffinka dzieki🙂😉) bardzo milo slyszec, ze mi sie nie wydaje jednak  😁
Muchozol ueee, lada chwila wiosna, moja konina juz linieje jak szalona 😉
lenka1z przyznaj sie, ze sterydami go pakujesz  😁 aaaaale kawal chlopa, zjawiskowy jest 😀

A moja brzydulka dzis dostala derke 😀 i przyjela to ze spokojem na szczescie😉 Nooo i galopuje juz na lonzy na obie strony bez kombinowania i zmieniania nogi, jestem dumna, mozna robotac teraz w siodle 😀
Dziękuję dziewczyny za miłe słowa 🙂 Ja jestem z tych bardzo skromnych i samokrytycznych osób, ale miło usłyszeć, że koń mimo wszystko wygląda lepiej. Czyli coś tam udało mi się poprawić, nie tylko popsuć 😉

breakawayy super odpicowałaś konika 🙂  I jak ładnie teraz wygląda ogon i grzywka 😀

lenka1z patrzę na to twoje kare cudo i nie mogę wzroku oderwać  😍 Fryzy to moje niespełnione marzenie  💘

Nirv fajne zdjęcia Pamira, też mi się wydaje, że widać fajnie umięśnionego konia 🙂 Wesoło mu chyba było na tej jeździe, co? 😉

faith zazdroszczę spokoju siwuszki 😉 Młodsza od mojego a mądrzejsza. Pamir przymiarki derki nie zniósł tak spokojnie, bo to przecież takie straszne i powiewa i duże jest i trzeba było się nafukać 😉 Ale mój koń ma dziwną logikę :P Nie boi się strachów takich konkretniejszych jak np. piła mechaniczna, jeżdżący blisko traktor, parasolka, ale wystarczyło, że zwiało czaprak, to się chłopak na śmierć wystraszył 😉 A w sobotę nie chciał wejść do boksu, bo przecież połowa betonu przed boksem była mokra, a ta druga połowa pod dachem sucha, więc jaśniejsza i to było takie straszne i zapewne chciało go wessać 😉
Po miesięcznej przerwie spowodowaną okropną grudą wracamy do gry  🏇
a wczoraj to nawet na jakies foty się zalapaliśmy 🙂



i takie tematyczne 😉


kujka   new better life mode: on
17 lutego 2014 20:53
Nirv, Pamir bardzo fajnie wygląda! Nie poznalabym go 🙂 co zrobilas, ze tak sie zmienil?


jeeeny mialam dzisiaj pierwsza jazdę z Pomocą Z Dolu od czasu ropy w kopycie iii... Bylo bosko jak zawsze! Mój Kon jest taki mądry i taki śliczny! Zaczelysmy zaklady o tempo postępów w robocie, bo aż nie chce mi sie wierzyc, jak on sie zaczal szybko uczyc, progresowac i używać swojego ciala. Jakby mi ktoś pól roku temu powiedział, ze tak będzie, to bym sie popukala w czolo 😉

topsz, powzdychalam i uciekam!
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
17 lutego 2014 22:06
kujka-Ty nie uciekaj, Ty się zdjęciami chwal  🙂
wymodelowana, dzięki 😉 Mi po siodle też się wydaje, że coś tam go więcej jest, niech puchnie 😁

lenka1z, pewnie, że mięśniory - widać, że stał się 100 razy bardziej jezdny niż na początku 🙂 Ja też ostatnio mam taki stan, mogła bym nie wychodzić ze stajni! Nie dość, że jeździ mi się super, to jeszcze mam świetną atmosferę stajenną.

breakawayy, chwal się czym i kiedy dzidzia będzie?

pamirowa, weosło, ojjj wesoło! Dzisiaj też na placu - podłoże nam zupełnie wyschło, mamy super oświetlony plac, wytargał mnie jak nie wiem co 😁

kujka, jak to co? Męczę go tym strasznie niedopasowanym siodłem i okropnym munsztukiem 😁 A tak zupełnie serio - dużo siana, dobre żarcie (ha! w dodatku tanie - wcześniej dostawał różne dodsony i inne pasze, teraz jego menu kompletuje na targu - otręby, jęczmień, sieczka od rolnika, siemię, olej i tego typu rzeczy) i systematyczna, przemyślana praca. Niestety jeżdżę sama, czasem ktoś na nas spojrzy (głównie na skokach), aczkolwiek podpatruję pracę i ćwiczenia od zawodniczki z naszej stajni. Ujeżdżeniowo (Pams robi w stępie wszelkie łopatki, ustępowania, ciągi itd, w wyższych chodach też powoli wypracowywujemy takie bajery) rzeźbię pod okiem koleżanki od czasu do czasu. Pams w sumie nigdy aż tak regularnie, konkretnie nie pracował (zawsze albo ja nie miałam czasu, a to on miał jakieś problemy) - teraz chodzi pod siodłem/na lonży 6, czasem nawet 7 dni w tygodniu. On tak najlepiej funkcjonuje, codziennie musi mieć jakąś pracę i zajęcie, choćby był to spacer na oklep po terenie stajni (a jest co zwiedzać  :hihi🙂. I jakoś "samo tak wyszło".
No i oczywiście - dziękuje, bardzo miło mi czytać, że ktoś widzi w nas progres 🙂

breakawayy, dostał! Ale Pimp my ride, nono! 😀

Muchozol, ja wiem? wełniany Marstall- super ciepła 🙂 dralon dla ubogich 😉

Nirv, super zad na pierwszym zdjęciu 🙂
Nirv a no rośnie, rośnie 😉 Oby nie zatrzymała się na 160  😁 A Twoje konisko jak dobrze wygląda! Miło się patrzy na waszą parę, wdiać ,że sprawia Ci to frajdę 😀 A jeśli nie to dobrze udajesz!  😁 😉

kujka no nie obraże się jak zostanie podobna do wujaska  🤣 Ty tu się chwalisz a zdjęcia gdzieeee? Ja się pytam?  Gralutacje! Fajnie ,że Gilek się tak rozwija. I pewnie Ty też, ale skromnie się nie przyznajesz!

maiiaF dzięki 😉 widzę ,że nie tylko w moim typie te odmianki  😉 Myślałam ,że jest kurczę oryginalna !  😂A tu widzę ,że moje źrebię już jest podróbką trzech innych kni :P

Dzionka nic fajnego ,że ropa.. Ale na szczęście,że nic poważniejszego! Dużo zdrówka dla koniska  :kwiatek:

brzezinka temperatura na plucie?  👀 🤣

breakawayy miałam napisać to samo co Burza 😉 Pimp my horse i jest sportlish horse :P

Shantowa matko!  😲 Nie pozałam w pierwszej chwili Komety.
pamirowa dzieki🙂 ona w ogole jest wyluzowana na takie rzeczy, psikanie i przerywanie grzywy tez zniosla ze spokojem, ploszy sie glownie jak dluzej nie chodzi, wtedy potrafi fukac na swoj cien😉 ale jak jest wylatana to nie ma opcji🙂

Nirv wow! Pams wyglada super, az milo spojrzec! na hacku tak okazjonalnie czy sie ptrzestawiacie?🙂

Shantowa oooooo jaki kawal baby ci sie zrobil, cudenko!
kujka   new better life mode: on
18 lutego 2014 07:13
milusia, Kasija, juz obiecywalam, ze jak będę miala jakieś fotki, to wstawie 😉 mam nadzieje, ze juz niedlugo.

Nirv, super! Zazdroszcze czasu, ja bym nie dala rady byc u konia 7x w tyg..

ale mnie skręca jak patrze na Wasze zdjecia na dworze... U nas jeszcze woda stoi 🙁 a juz tak mi sie marzy wyjsc na duży plac!
Burza, kłusował trochę chłopak 😁 mógł by mieć taki kłus w normalnym tempie - on tak fajnie zaczyna się nieść i machać łapami jak ma wyższe tempo.

Kasija, na pewno podrośnie wyższa, skoro teraz już taki kawał baby z niej 🙂 frajda jest - staram się nie mieć ciśnienia na jak najlepszą jazdę i jakoś samo zaczęło się układać, a jeszcze hasający i

faith, dziękujemy! Co do haka - my powinniśmy mieć co najmniej 4 ogłowia - cały czas na czymś innym jeździmy, Pamsowi taka różnorodność bardzo pasuje - w stałym zestawie mamy munsztuk, ogłowie z najzwyklejszym wędzidłem, hak, oraz wielokrążek/pelham. Chciałam mu zrobić ze dwa dni przerwy od wędzidła, bo ostatnio rzeźbiliśmy ujeżdżeniowo do porzygu. Na haku bardzo fajnie galopuje i skacze całkiem dobrze, fakt faktem - targał mną jak nie wiem co, więc hak to chyba tylko na skoki na hali 😁

kujka, to jest zaleta samochodu + mojej obecnej stajni - mam ok 12 km spod domu, jadę koło 10 minut, stajnia otwarta do późnych godzin, więc mogę pozwolić sobie, żeby wyjść z domu o 20, pojechać do Pamsa i zdążyć wsiąść. 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
18 lutego 2014 08:20


ash, a Wy jak tam, pracujecie??



u nas chwilowy przestój :/ Postanowiłam usunąć sobie kilka "podejrzanych" znamion i mam jeszcze do jutra szwy w takich miejscach że jeździć nie dam rady.
Wczoraj nie wytrzymałam i wsiadłam na stępa.

Nirv Krymem znów, a kiedy źrebię? Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia kiedy dokładnie  😁 wiem że wtedy mnie nie było w domu, dowiem się dzisiaj dokładnie 😉

Burza, Kasija bez kitu pimp my horse  😁 very sport horse, który tylko biega po dworze i żre  😁 ale niech przynajmniej wygląda  😎

pamirowa
dziękujemy  :kwiatek:
Nirv naprawdę fajnie Pamir wygląda!

Ja chyba w końcu wychodzę z jeździeckiego dołka 🙂 Mam regularną pomoc z dołu, koń się rozluźnia, ja się rozluźniam. Nawet jakieś małe podskoczki uskuteczniam  😁Jednak nic nie zastąpi jazdy pod czyimś okiem...
kujka   new better life mode: on
18 lutego 2014 13:27
Libella, fo-ty! Fo-ty!  🏇
Libella dalej jeździsz na Agabosie? 🙂
Ashtray tak 🙂 A jak Twój Siwy się trzyma?
Kujka na prośbę o foty mogę odpowiedzieć dokładnie to samo, co Ty 😉 Jak mi się trafi fotograf, to chętnie coś wstawię...
Jak już nawet zaciągnę kogoś do stajni to jest ciemno i fot nie ma 🙁 Mam jakieś takie stare, jeszcze chyba z wakacji:

A dzięki, ze pytasz 🙂 Siwek ma sie swietnie, zdrowy, wesoły 🙂 teraz ma mała przerwę w związku z nawalem mojej pracy, ale myśle ze od marca zacznę regularnie jeździć i wrócimy do treningów 🙂 i
lenka1z przepiękny koń
Nirv super wyglądacie!
Shantowa a masz więcej zdjęć?  😍

My z Derym po zimie zaczynamy już poważniej wracać do gry. Po prawie 2 miesiącach jeżdżenia w tereny i co najwyżej kłusowania na ujeżdżalni momentami jest... ciekawie  😎
zagalopowania ze stępa robimy tak  😂


Ale zdarzają się dobre momenty


Mam mega dużą motywację do roboty. Słońce świeci, ujeżdżalnia schnie w oczach, będzie dobrze  😅
ashtray, to piąteczka bo nie będziesz jedyna, która będzie się mordować z wdrażaniem konia 🙂 siwy pewnie przeszczęśliwy na bezrobociu co? 😀
Mąka, póki co mam tylko te, na dniach dostanę więcej 🙂 Dery wyglada cudownie! a czaprak pełen lans 😎
Libella, ile Twój zwierz ma w kłębie?
Nirv, faktycznie WYGLADACIE bardzo fajnie 😍

rany, ale super pogoda! U nas +12stopni, las tętni życiem!  🙂
Nirv pięknie się Twoje konisko rozbudowało 🙂
Mąka po takim błogim lenistwie i wożeniu się to takie wyczyny fajnie rozbudzają  😁

A my powoli wracamy do skoków, ostatnio troszkę delikatnie kilka kiców a dziś nawet szereg się znalazł który kończył się na 90 cm, i nawet "rów" wstawiony w środku nie zrobił na chłopaku wrażenia po takiej przerwie 🙂
Miło coś więcej porobić jak koń słucha, tym bardziej, że w tym roku plany są na coś więcej niż tylko LL i L :P

Pozwolę sobie wkleić dwa filmiki z dzisiejszego szeregu i uciekam  😀
z kłusa ->

z galopu ->
Kasija, wymodelowana dzięki za życzenia zdrówka! Dzisiaj Dzionek trochę lepiej, ale dalej w pień kulawy. A na dekiel wali, oj wali... Jutro kontrola pani wet 🙂
Burza na pewno nie narzeka 😉 Ale przyznam ze rozpuscilam go w ostatnim czasie i mój pobyt w stajni kojarzy teraz głownie z podawaniem mu meszu, marchewek, bananów, mizianiem itd czego domaga sie głośnym rżeniem 😉 no ale tłumacze sobie, ze przecież po to go mam- żeby go rozpieszczać  😡
Mąka wesołego masz tego wierzchowca 😁

To wygląda na to, że sporo kącikowych par na wiosnę wraca do gry.

Shantowa szczerze, to nawet nie wiem dokładnie. Obstawiam, że tyle co ja 😉 Czyli pewnie ze 165, może 167?
Dzionka zdrówka dla Dzioneczka! A że w dekiel wali to nic dziwnego, w końcu Dzionek to bystry koń 🙂
Libella, no bystry, ale to co teraz odstawia przechodzi ludzkie pojęcie. Nauczył się dębować i waha się tego wykorzystywać 😉 Dwa razy z okazji tarzania udało mu się mi uciec i zamiast brykać walił świecę za świecą aż go nie złapałam, świr 😀
A Agabos naprawdę wygląda tu na dużego - albo ty drobniutka 🙂 Fajnie, że wracacie do gry i zapraszam ponownie do nas oczywiście 🙂
ashtray, no idealnie!! 😀 też nie robię nic innego 😀
lenka1z napatrzeć się na Cezara nie mogę  😍
Nirv bardz, bardzo duża zmiana, super wyglądacie 🙂
Mąka widzę że wesoło macie 😀

My po długiej przerwie związanych z niedyspozycją moją i konia na przemian wracamy do gry, szału nie ma ale zawsze coś...





A tak Lapek daje rade pod kimś kto wie co i jak  🏇



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się