Jak powinno wyglądać dobre siano i słoma ?

Witam , mam pytanie odnośnie tego jak powinna wyglądać dobra słoma i siano . Nie za bardzo się na tym znam , a w internecie nic nie mogę znaleźć :/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
wątek zamknięty
To czy jest dobra czy nie wszystko można rozpoznać po zapachu ;D
wątek zamknięty
A jaki on powinien być ? 😀
wątek zamknięty
Ło tu trudniej wytłumaczyć
Na pewno ładny 😀
wątek zamknięty
Jutro musze powąchać jak ona tam pachnie 😀
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
04 lutego 2014 22:13
Słoma to zazwyczaj żółta jest. A siano zielone. No chyba, że GMO, to nawet fiolety wchodzą w grę 😎
wątek zamknięty
A tak szczerze - to mądre pytanie, tylko osobiście odesłałabym do wątku żółtodziobów, bo zaraz ci wątek zamkną 😉

Zarówno słoma i siano powinny byc w miarę suche, nie powinno byc w nich czarnych/szarych/brązowych "placków". Zapach powinien byc świeży, pozbawiony zapachu stęchlizny. Idealnie by było, gdyby kostka/balot po otworzeniu nie kurzyły się - oczywiście, nie da się całkowicie usunąc pyłu i kurzu, jednak też nie może byc tak, że nabierasz siano do siatki i oddychac nie możesz 😉

wątek zamknięty
ushia   It's a kind o'magic
04 lutego 2014 22:27
powinny byc calkiem suche
i nawet jezeli nie smierdzi to po otwarciu balota nie moze byc takie zbite, jakby sklejone
nawet mocno sprasowane ma sie samo rozluznic jak sznurki zdejmiesz

siano ma byc sianem nie badylami
niekoniecznie musi byc zielone, choc to opymalne, moze byc zolte, nie powinno byc bure, szare

sloma jasno i ciemnozlota, brazowa jest be

wątek zamknięty
... i taka klejąca się też jest be 😉
wątek zamknięty
powinny byc calkiem suche
i nawet jezeli nie smierdzi to po otwarciu balota nie moze byc takie zbite, jakby sklejone
nawet mocno sprasowane ma sie samo rozluznic jak sznurki zdejmiesz


Z tym rozpadaniem, to nie zawsze, zależy od długości zdżbeł, bo jak sa długie, splątane, to się po mocnym sprasowaniu nie rozpadną same. Ale fakt faktem, że mocno sprasowane, nierozpadające się siano, trzeba obejrzeć, bo mogło być sprasowane mokre i się posklejało z grzybkiem, ale to z reguły czuć już po rozcięciu balika.
wątek zamknięty
Obejrzę dzisiaj czy jest zgodne z opisem i zobaczymy 😉 bo to nowa stajnia i jestem w niej na próbę .
wątek zamknięty
Iluzjonowaaa, bardzo fajne podejście 😅 Ja jeszcze bym sprawdziła, w jakich warunkach siano jest trzymane 😉
wątek zamknięty
Obejrzę dzisiaj czy jest zgodne z opisem i zobaczymy 😉 bo to nowa stajnia i jestem w niej na próbę .


Uważaj na wszelkie "szarości" w sianie, dziwny zapach (nieprzyjemny) siana - bo to oznaki jego zepsucia.

A tak nawiasem - mądry temat (uważam, że zasługuje na osobny watek, ale pod innym tytulem), bo mieszczuchy nie wiedza jak wyglada dobrej jakosci siano/ słoma (tak samo jak wyglada siano/ słoma popsute, złej jakosci, z grzybem itp) i stajnie na tym korzystają (popsute siano, jeszcze w belach jest o wiele tańsze niz siano dobrej jakości).

Wiem, bo sama się w pewnej stajni na tym mocno przejechałam ......
wątek zamknięty
Z tym, że dobre siano to nie tylko wygląd i zapach ale i skład... nie dosiewane łąki bez ziół i dobrych gatunków traw nie będą miały sporej wartości pokarmowej... Kolor słomy natomiast - poza okresem zbioru zależy również od zboża. Inny kolar ma słoma owsiana (bardzo żółta dość gruba) inny np żytnia (mniej żółta, cieńsza)
wątek zamknięty
[quote author=_Gaga link=topic=93917.msg2003091#msg2003091 date=1391587111]
Z tym, że dobre siano to nie tylko wygląd i zapach ale i skład... nie dosiewane łąki bez ziół i dobrych gatunków traw nie będą miały sporej wartości pokarmowej... Kolor słomy natomiast - poza okresem zbioru zależy również od zboża. Inny kolar ma słoma owsiana (bardzo żółta dość gruba) inny np żytnia (mniej żółta, cieńsza)
[/quote]

Masz rację.
Ale może zacząc od podstaw (czyli jak wyglada siano "do przyjęcia" a jak wyglada siano "do wywalenia"😉.
Nie wchodząc w meandry różnic.
Na samym poczatku.

Później mozna bardziej ambitnie.
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
05 lutego 2014 10:18
Ja bym tylko sugerowała zmianę tytułu na "Jak powinno wyglądać dobre siano i słoma?", bo w obecnej wersji jest mocno niejasny 🙂
wątek zamknięty
U nas jest teraz okropne siano. To znaczy dużo jest w nim patyków, chwastów, badyli. A nawet ziemia. Konie nie bardzo chcą je jeść. To też dobry sposób na poznanie czy siano jest dobrej jakości - wybredne konie.
wątek zamknięty
Dobry temat 🙂 😅

Dzisiaj przywiozą nam kilka beli, więc jeśli mi się uda mogę dołączyć kilka zdjęć dobrego siana. Myślę, że się przydadzą  😉
wątek zamknięty
przy czym siano o kiepskim składzie (nawet z patykami) może mieć mniejsze wartości pokarmowe ale raczej nie zaszkodzi
siano z naturalnej łąki z ziołami i innymi takimi będzie może mniej wartościowe niż z łąki sianej ale generalnie bezpieczne
i bezpieczne jest siano długi z dużą ilością łodyg trawy czyli późno koszone, siano krótkie zawierające dużo liści (np potraw czyli siano z drugiego pokosu) jest często chętnie zjadane ale może być przyczyną kolki-oczywiście tylko może, wcale nie musi.
A siano ma pachnieć tak ziołowo, przyjemnie, jeśli wyczywa się zapach stęchlizny to jest zdecydowanie niebezpieczne, tak samo słoma
jeszcze co do słomy-do jedzenia można dać (jako uzupełnienie siana) słomę owsianą, od biedy pszenną, cała reszta do do ścielenia
wątek zamknięty
No więc tak obejrzałam słomę i siano 😀 . Słoma jest jasna i długa , taka lekka . Siano nie jest mokre , nie pachnie stęchlizną . Wstawiam zdjęcie , tylko prosze mnie szybko poprawić jak wstawie za duże , bo jestem w tym niestety laikiem  😡 .

Zdjęcie marnej jakości , ale coś tam widać . Jutro postaram się zrobić lepsze .
wątek zamknięty
"na oko" wygląda dobrze
jak zapach?
wątek zamknięty
Jest ok 🙂 nie pachnie dziwnie , podejrzanie . Jest świeży .
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 lutego 2014 19:38
Czyli na dobrym jakościowo sianie (zrobionym na łące  z odpowiednią mieszanką traw i ziół skoszonych w optymalnym okresie ich wegetacji) koń będzie w dobrej kondycji żywieniowej mimo minimalnej ilości treściwej paszy?

A na złym jakościowo sianie (zrobionym z na łące typu ugór gdzie tych pożądanych gatunków traw prawnie nie ma) koń może być w słabej  kondycji żywieniowej?
wątek zamknięty
generalnie tak
trawy szlachetne własnie dlatego są szlachetne, że zawierają dużo składników odżywczych (oprócz tego dobrze się je uprawia) a więc są w stanie dostarczyć więcej koniowi
przy trawie bardziej "pierwotnej" może być nadmiar włókna i koń po prostu nie będzie w satnie zjeść na tyle dużo, żeby zaspokoić swoje potrzeby
można oczywiście wtedy dodać paszę treściwą
no i wiadomo, że motylkowe (lucerna koniczyna) zawierają znacznie więcej białka niż trawa a na sianych łąkach często się stosuje dodatek właśnie koniczyny (dla koni powinna być biała) i jednocześnie mają małą zawartość włókna
siano (albo susz) z lucerny będzie bardzo dobre np dla klaczy karmiącej albo dla młodego rosnącego konia, również gdy chcemy poprawić masę mięśniową
tylko nie należy przeginać z ilością:-)
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.