Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

kasiak Ale jazda na oklep może tylko mu zaszkodzić, na pewno nie wyjdzie na dobre :/. I skoro nie możesz go utrzymać, jeśli ktoś inny jedzie przed Wami to chyba nie do końca jest lepiej. Dlaczego chcesz jeździć w ten sposób?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 listopada 2013 17:37
kasiak Ale jazda na oklep może tylko mu zaszkodzić, na pewno nie wyjdzie na dobre :/. I skoro nie możesz go utrzymać, jeśli ktoś inny jedzie przed Wami to chyba nie do końca jest lepiej. Dlaczego chcesz jeździć w ten sposób?


bo chce wzbudzić zainteresowanie/zaimponować  komuś że z niej taka dobra amazonka?

A w tereny też tak jeździcie?
a my ostatnio uprawiamy z Dodą KAŁING  😁 😁
[quote author=basia16816 link=topic=107.msg1933254#msg1933254 date=1385313956]
kasiak Ale jazda na oklep może tylko mu zaszkodzić, na pewno nie wyjdzie na dobre :/. I skoro nie możesz go utrzymać, jeśli ktoś inny jedzie przed Wami to chyba nie do końca jest lepiej. Dlaczego chcesz jeździć w ten sposób?


bo chce wzbudzić zainteresowanie/zaimponować  komuś że z niej taka dobra amazonka?

A w tereny też tak jeździcie?
[/quote]

Ahaaaaa? W pysku nie ma wędzidła. Nie tylko ja na nim jeżdżę, ale też dzieciaki które szarpią go za ryj, więc chociaż ja chcę dać mu w nim trochę luzu.
A u siebie chcę poprawić swój dosiad...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 listopada 2013 17:51
OBIBOK: to prawdziwe zdjęcie? twoje? 🤣

kasiak : super
ElaPe - jak widać nawet nie można wstawić jakiegokolwiek zdjęcia bo jakieś wąty.
A koń także między innymi pędzi bo jest na sterydach i chodzi tylko w weekendy, czasem nawet rzadziej.
NOM  🥂 DZISIAJ ROBIONE 😉 DODA DRUGI RAZ OFICJALNIE POD SIODŁEM  💃 ciesze sie jak glupia, bo mam ją od malego i wyczekalam sie dlugo zanim nadszedl ten dzien 😉 super grzeczna, zadowolona, nawet prowadzila zastep pol terenu 😉
kasiak - ale jeżdżąc na oklep nie poprawisz dosiadu, poprawisz równowagę ale nie dosiad. Mało tego, jednym z zadań siodła jest prawidłowe rozłożenie ciężaru jeźdźca tak aby minimalnie obciążać kręgosłup konia a jeżdżąc na oklep obijasz swoimi czterema literami właśnie kręgosłup konia. Jeżdżąc w ten sposób nie pomagasz zwierzakowi ani sobie wbrew pozorom sobie, powiedziałabym nawet że szkodzisz.

edit:
Co do sterydów to pewnie na copd lub coś około astmatycznego, w innym wypadku lekarz raczej nie pozwoliłby chodzić pod siodłem, a sterydy na copd nie powodują nadpobudliwości.

OBIBOK - to na prawdę nie jest fotomontaż? Wow,  👍 👍 👍
Jeżdżą dzisiaj zauważyłam tyle, że więcej pracuje dosiadem niż ręką co nadużywam gdy mam wodze. A gdy mam siodło to w połowie jazdy zaczyna się u mnie nie dawanie łydki tylko kopanie, gdzie staram się o tym nie zapominać i to kontrolować. Próbuję to 'zniszczyć' już przez ponad pół roku jazda z jazdy, ale na żaden sposób nie mogę nic z tym zrobić. Na oklep mam jakoś inaczej... Nie kopie daję spokojnie łydkę. Nie mając wodzy nie nadużywam niczego w pysku i działam łydkami i dosiadem.
I to siwadczy tylko na twoja niekorzysc bo znaczy po prostu ze nie potarfisz sie oprzec dobrze w strzemieniu i usiasc w siodle.
🥂 naprawde 😉 od dzieciaka mi sie marzylo i sie wlasnie spełniło 😉
Właśnie o to chodzi że opieram się w strzemieniu i normalnie siadam w siodło.
Mhm, taaaak, a problemy biora sie z nikad. Jasne.
Pewnie. Zwykle tak bywa.
Z tego ze przez pierwsze 3-4 lata nikt nie zwracał mi na to uwagi i tak się nauczyłam... Dopiero w tym roku dostaje za to opierdziel ale nic mi nie pomaga...
kasiak, rownowage mozesz poprawic jezdzac w siodle bez strzemion, podczas jazdy na oklep wbijasz swoj ass w konia w jednym punkcie. jazda na oklep w ogole nie jest fajna, czy pomocna

obibok, wielkie gratulacje, super to wyglada 🙂  az sie zdziwilem, ze siodlo pasuje 🙂 podziwiam 🙂

kasiak - co ma piernik do wiatraka? Jeżeli nie umiesz siąść w siodło to usunięcie elementu który przeszkadza, w tym wypadku siodła, nie spowoduje że nauczysz się prawidłowo siedzieć w siodle. Co do lepszego działania dosiadem, jak obijasz zwierzakowi kręgosłup to nic dziwnego że szybciej reaguje.

OBIBOK to opowiadaj jak się jeździ w porównaniu z koniem?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 listopada 2013 18:16
Obibok: ta krowa ma wędzidło w pysku?
Nie chodzi mi o siedzenie w siodle, a zamiast dawania łydki zaczynam kopać >.< Bo chyba nie daje się łydki czterema literami?
obibok jak świetnie!!!  😜
cut
w stępie buja tylko na boki, w przód-tył prawie w ogole... w kłusie wrazenie dzikie na maksa za pierwszym razem, cos jakby anglezowac na koniu ktory ma rozstaw p[rzednich nog jakis metr 😉 rzucalo strasznie 😉 ale dzisiaj juz duzo lepiej, w wysiadywanym jak na koniu, nawet wygodnie 😉. kawalek galopu zaliczylysmy (nawet z baranem  😁 ) i malo wygodnie w polsiadzie, ale w pelnym juz ok 😉
do siodelka musze kupic podogonie, bo troche leci do przodu- jak bedzie tam gdzie powinno byc, to mysle ze tak rzucac przy anglezowaniu juz nie bedzie 😉
i tak, ma wędzidełko (14,5! ), specjalnie przygotowane dla niej 😉, zeby sie w dziobie zmiescilo 😉 reaguje na delikatne ruchy wodzami, wiec sobie na luźnych wodzach człapiemy 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 listopada 2013 18:38
ale czad! super!
dziękować , dziękować  :kwiatek:
Obibok, napisz coś więcej, to fascynujące! Nie wiem, wątek załóż, z pewnością na dubla nie trafisz 😀 Jak się przygotowuje krowę do zajazdki? I jak to: marzyłam od dzieciństwa- Twojego czy jej? Miałaś cielaczka i tak sobie wykontycypowałaś? Czy też "będąc małą dziewczynką marzyłam o jeździe na krowie, a tu wciąż konie i konie...".
P.S. Wciąż  maleńka część mnie wierzy, że to fotoszop.
obibok łał  !!!!  podziwiam za odwagę spełniania marzeń , dawaj więcej zdjęć , jesteś genialna !!
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 listopada 2013 19:27
Kurcze , nie wierzę OBIBOK zazdro pełną gębą 😀 też z chęcią więcej zdjęć bym zobaczyła i może jakiś filmik z jazdy może by się udało ? 😀
egra od mojego małego 😉 no tak kiedys mi sie zamarzylo, zeby w towarzyskich w mojej starej stajni wystartowac na krowie 😉. dzieciece marzenia...  ale doroslam, i caly czas siedzialo mi w glowie 😉
i dopiełam swego 😉. krociutkie filmiki mam, ale nie umiem wstawic ;(. robione z konia wiec obraz lata. w przyszly weekend jakby sie sloneczko pojawilo to pojedziemy zrobić sesje z ziemi 😉
wrzucam fotke z dnia kupna, i krótko po kąpieli juz , zeby nie bylo  🥂
obibok taka ktowa to pożyje 😉 wrzuć filmiki i fotki jak tylko coś napstrykasz ale może gdzieś do innego wątku bo tu się straszny off top robi.
no własnie nie wiedzialam do ktorego wrzucic ;/
nie ma nic o krowach w siodle hehehe 😉
majek   zwykle sobie żartuję
25 listopada 2013 01:55
.. ja jestem krową w siodle sesese...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się