hucuły.

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 lipca 2013 22:18
Biedna mała. Ciekawe co za cholerstwo ją dorwało. Marysiu dostałaś mojego smsa?
Kurczak- tak dostałam, dzięki za tą sprawę. Jutro tam zadzwonię z rana.
Nie wiem, może jakaś osa, szerszeń, chociaż śladu nie ma. Czytam i czytam i mam tylko nadzieję, że rano będzie lepiej. Bo jak wyjeżdżałam to wcale się nie poprawiło, mimo tego, że minęły 4 godziny od podania leków.
ja się pochwalę, dziś juz kłusowałam na Farciszku na lonży i chłopak był dzielny 🙂
Dea to nie jest do konca tak, ze ona nie umie chodzic wcale, na okolniku bez lonzy chodzila ok, teraz go nie mamy. Ona w momencie podpiecia lonzy sie stresuje, straszy, zlewa, probuje uciekac, nie chce zmieniac kierunkow, nie skupia sie na osobie. Przez miesiac byla brana praktycznie codziennie, czasami co drugi dzień a i tak nie ma efektu za bardzo.
swego czasu szukałam osoby do Kenii, zeby przyjechala i myslalam o osobie ktora pracuje z konmi naturalnie i facet juz mial przyjechac, bylo wszystko umowione, ale pogoda nie pozwolila. Teraz tez by przydal sie ktoś kto by przyjechal do Nas, przede wszystkim, zeby pokazal MI jak pracowac, bo co z tego ze kon pojedzie do kogos, wroci i w 'domu' znowu to samo.
Może spróbuj lonżowania na 2 lonżach ? Mój młody strasznie świrował na lonży, wyciągał i cudował nie wiadomo jak, za to na 2 lonżach było znacznie lepiej. Ostatecznie przeszło mu to - złożyło się na to wiele rzeczy, ale głównie konsekwencja i tzw "treningi naturala". Odradzałabym patenty typu wypinacze czy gumy, bo jak mówisz że się nie skupia na lonżującym, to jak coś ją będzie trzymać i denerwować to już wgl Cię oleje.
Wyniki V Mazowieckiego Weekendu z Hucułem w Chmielewie
http://www.konie-warszawa.pl/news.php
pisalam juz wyzej, ze na lonze na pewno teraz jej nic nie zaloze 😉
mloda odpuscila juz ciagniecie do wyjscia, zauwazyla, ze nie wygra ze mna 😉
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
23 lipca 2013 16:41
jeszcze mogę dodać, że w konkursie skoków triumfował Rafał Kurowski na klaczy Okowita, drugie miejsce zajął na og. Ozi,
a trzeci był Adam Piekarz na klaczy Bahama 🙂
Witam wszystkich 🙂 Chciałabym się zapytać jak to jest z połączeniem hucuł-wysłodki buraczane, czy ktoś z Was tak karmi? Jeżeli tak to w jakich ilościach? Moja dostawała 0,5kg owsa dziennie chodząc 6 razy w tygodniu (jeżeli chodzi o intensywność to przeciętnie, nie zupełne obijanie się ale też nie ciężka robota) Problemu z energią nie mamy, ale mamy problemy z pączkowatym wyglądem. Zastanawiam się na przejście na wysłodki buraczane z zalecenia weta. Narazie stopniowo obcinam ilości owsa, ale nie jestem do końca pewna co robić z wysłodkami, bo nigdy nie miałam z nimi styczności. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak to u niego wygląda? 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 lipca 2013 09:08
Co prawda nie podawałam hucułom wysłodków, ale zastanawiam się czy po nich nie będą jeszcze bardziej "pączkowate".
emptyline   Big Milk Straciatella
25 lipca 2013 10:45
Kurczę, za każdym razem jak czytam wyniki, to robię wielkie oczy, bo mój facet też nazywa się Rafał Kurowski, ale jest zdziebko od huculskiego Kurowskiego starszy. 🙂

Co do pączkowatości, no to to nie przez owies. Prędzej przez siano, trawę. Może trochę za dużo dostaje?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 lipca 2013 11:27
Ja też za każdym razem, gdy czytam wyniki, to robię wielkie oczy, choć z innych powodów 😉

edit. Udało się i jedziemy do Rudawki 🙂
Ja swojego karmię wysłodkami i nie zrobił się od nich bardziej pączkowaty. Dostaje w sumie 0,5kg wysłodków dziennie i siana całą masę i wygląda całkiem normalnie. Znałam hucuły, które na samej trawie były pączkowate pomimo wykonywanej pracy, więc to chyba zależy od konia...
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
25 lipca 2013 19:40
emptyline - przeleciałam wzrokiem  Twój post i w pierwszej sekundzie pomyślałam  😲 ''chodzisz z moim facetem?''  😂  i dopiero później doczytałam...  🤣 fajny zbieg okoliczności  🤣
coraz bliżej ścieżka w Rzeszotarach, kto się wybiera?!  😉


edit. Zapomniałam jeszcze dodać, że Rafał w Chmielewie dostał najszykowniejszego jeźdźca  🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 lipca 2013 20:58
Rzeszotary w Chmielewie, to w ogóle zaszalały. Do kompletu brakowało im tylko czempiona ogierów 😉 Muszę jednak sprostować - nie była to nagroda za najszykowniejszego jeźdźca, a za najbardziej eleganckiego jeźdźca w konkursie skoków.
Też jadę do Rudawki 🙂
W terminie Rzeszotar akurat wypada mój urlop, więc nawet nie pojadę obejrzeć.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
25 lipca 2013 21:14
kurczak- serio?  🤣
Kastorkowa   Szałas na hałas
25 lipca 2013 21:33
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to my się zjawimy z dwoma klaczami na próbę do Rzeszotar
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 lipca 2013 21:50
Szumka94, serio, serio 😀
Fotorelacja z Chmielewa - http://peckiel.pl/huculy/chmielewo-20-21-lipca-2013/
Gratulacje dla organizatorów 🙂
precel7 zdjęcia jak zwykle świetnie tylko jest jeden błąd klacz podpisana na stronie 6 podczas skoków to nie Liga tylko Olcha-W są to 3 zdjęcia  😉
bielanska21, dzięki za czujność - nie miałam listy ze skoków i dopasowywałam konie tak trochę z pamięci 😉 zaraz poprawię
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
26 lipca 2013 08:26
kurczak - to coś nie dosłyszałam  🤣


jadę z łaciatą na miesiąc wakacji do rzeszotar i tak się cieszę  😅
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
27 lipca 2013 07:16
/proszę o usunięcie
Mam pytanie, czy są jakieś ścieżki,  czy coś takiego.. gdzie mogą brać udział koniki bez huculskich papierów. Bo mój hucek ma NN a chętnie bym się z nią wybrała. Czy jest też ktoś z wielkopolski i się orientuje czy nie ma gdzieś tutaj jakiś ścieżek albo tego typu zawodów?  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 lipca 2013 14:25
Często sędziowie zgadzają się na przejazd poza konkursem, więc myślę, że nie hucułek miałby szanse na takiej imprezie się pokazać. W Wielkopolsce pod koniec sierpnia będzie ścieżka w Boguszynku. Zadzwoń do swojego związku i zapytaj się czy będziesz miała możliwość wystartowania.
Kurczak O to całkiem blisko nas, dziękuję bardzo! Jeśli się zgodzą będziemy startować a dzień później śmigać na skokówki na Wole  😅 Ktoś z obecnych tu osób będzie się wybierał? I jak to w ogóle wygląda, trudno z koniem na takich imprezach, bo mój do tych przyjacielskich nie należy  :/
Dziewczyny jaki macie rozmiar derki na hucuły?
Mój jamnik ma 125 (np. Eskadronowe S) a innych 135 😉
Lidlowska 135 i siatkowa 135, która jest "deczko" za duża  😂
125 pasuje na niego idealnie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się