Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

dzięki - nie wiesz czy to jakiś duży koszt ?
w PL każą sobie te pojemniki zwracać - zdziwiło mnie to troszkę

niektóre niemieckie stację też, kilka lat temu kosztowały ok 50zł
oo dzięki - czyli groszowa sprawa - więc odsyłać nie będę
zastanawiam sie czy w Pl embriotranswer jest realizowany?wiecie cos na ten temat?czy ktos wykonuje ?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 lipca 2013 17:51
w tym temacie najlepiej chyba uderzać do forumowej Karli 😉
Witam!
Poszukuje dwóch ogierów dla moich klaczy, najlepiej z powiatu Bytowskiego, ale nie koniecznie.
Pierwsza to klacz sp po Szron od Wirginia po Graf Quidam. Szukam dla niej ogiera najlepiej po sporcie skoki lub wkkw. Może być mocniejszej budowy. Cena tak do 800zł.
Druga klacz to kuc około 130cm wzrostu, po Dante od Tritti po Dethmer. Dla niej szukam kuca najchętniej wyższego około150cm wzrostu, ale może być mniejszy, po karierze skokowej bądź ujeżdżeniowej, lub jakiegoś araba. Cena też tak do 800zł.

Z góry dziękuje za pomoc. uśmiech
Ja bym proponowała przede wszystkim wejście na stronę swojego OZHK, tam są wykazy ogierów.

U siebie w woj. masz og. Alcatraz/Acord II (zdał ZT na oc. dobrą i startował w skokach na poziomie DR), Calato Kama/Calato (ZT - bdb., skoki GP pod Markiem Lewickim, MPMK-B-II msc. jako 4-letni), Canoso/Contact Me (MPMK-B - I msc. jako 4-letni, VI msc. jako 6-letni), Caretino Kama/Caretino (MPMK-B - VII msc. jako 4-letni, starty w GP), Cassini Kama/Cassini I (ZT - bdb., skoki GP), Cativo/Contact Me (MPMK-B-III msc. jako 4-letni, niedawno coś startował pod Jasińskim - skoki chyba MR), Carry Son/Carry (ZT-I msc., oc. wybitna? skoki DR - nie wiem, czy wyżej też?), Cros/Chambertin (MPMK-B - I msc. jako 4-letni, II msc. jako 7-letni, startuje aktualnie GP pod Głoskowskim), Correro/Claudio (skoki GP)...
I ja jestem dopiero na literce "C"... Warto sobie przejrzeć wykaz ogierów na PZHK, ogierów jest od masy, do poprzebierania - wg mnie warto przejechać się nawet te 150 km do ogiera. My w przyszłym sezonie robimy 250 km w jedną stronę, o ile nic się nie zmieni 😉
No właśnie byłam na stronie PZHK i nie znalazłam tam nic co było by blisko. A co do ogierów które mi podałaś to są w odległości ponad 250km i stanówki są w okolicach 2tyś a na to już mnie nie stać niestety.
A ja ci sprawdziłam złe województwo... 😵

Te ogiery co podałam mieszczą się w 250 km od Bytowa 😉
Oczywiście bazakoni okazała się niezawodna:
http://www.bazakoni.pl/anonse,a-14575.html 107 km od Bytowa
http://www.bazakoni.pl/anonse,a-6238.html 125 km
http://www.bazakoni.pl/anonse,a-13867.html 132 km
http://www.bazakoni.pl/anonse,a-14891.html 168 km

Wszystkie w twoim przedziale cenowym.
Czy ma ktoś z was jakieś zdj potomstwa po All Inclusive? Bo szukałam, ale nic nie udało mi się znaleźć. Warto kryć nim kobyłę w typie folbluta? Chyba, że polecacie jakieś lepsze trakeny? Dzięki za pomoc :kwiatek:
szachowa All Inclusive to jeszcze bardzo młody ogier, ale to na pewno górna trakeńska półka.

Swoją drogą w piątek oglądałam miesięcznego All Inclusiva - ciasteczko  😍

W tym roku w Pl urodziło się kilka źrebiąt po nim, nie widziałam ich ale słyszałam z wiarygodnych źródeł, że bardzo ciekawie się zapowiadają.
.
Dzięki wielkie :kwiatek:
nie mogę nigdzie znależć oferty stanówki Dioklesem ,  nie umiem szukać czy tej oferty nie ma ?
blucha Chodzi Ci o tego młp ? http://www.bazakoni.pl/diokles-haracz-dida

Szukałem przed chwilą i nie ma
w tamtym roku i Diokles i Dionizos były mocno reklamowane. W tym roku nie widziałam ogłoszeń o stanówce.
tak o tego  😀 , a nie wiesz dlaczego nie było ofert stanówki ? może Karla coś wie ?
W tym roku podobno nie są udostępnione dla hodowców.
Titina Pw 🙂
jaki akt prawny reguluje w UE działanie stacji ogierów tj. punktów kopulacyjnych,
chodzi mi o to jakie warunki muszą być spełnione aby móc pobierać nasienie - gdzie mogę o tym przeczytać
głównie interesuje mnie jak się te sprawy mają w Niemczech?
np czy zawsze musi być wet.? jak powinny być oznaczone "porcje" nasienia - czy powinna być podana data pobrania i godzina
aajusiaa   W grzywie wiatr, w kopytach magia... :)
31 sierpnia 2013 07:09
Hej 🙂
Ma ktoś może namiary na mrożonki ogiera Heraldik xx?  😡
Heraldika nigdzie nie dostaniesz. Związek Holsztyński nie ma nasienia od dawna, może się coś u handlarzy trafi ale wątpię.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
28 września 2013 19:00
Ludziska mam do was pytanie. Są jakieś fajne ogiery holst w woj. Mazowieckim?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
08 października 2013 07:52
Witam wszystkich  😉
Zastanawiam się nad pokryciem mojej klaczy. Tylko nie mam pojęcia kim  🤔
Moja klacz to sp, po ojcu pełnej krwi angielskiej, matka sp.
Ma 170 cm w kłębie, raczej mocnej budowy.
Jaki ogier byłby najlepszy? Na razie chodzi mi o rasę... Małopolak, wielkopolak, anglik, oldenburg?
Proszę o pomoc  🙂
Moim zdaniem najlepszy byłby zimnokrwisty. Jakiś arden albo PKZ...
strzemionko wrzuć rodowód klaczy i jakieś zdj. to będzie łatwiej coś doradzić 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
08 października 2013 10:06
na pewno nie chcę zimnokrwistego.
a co do zdjęcia i rodowodu wolałabym nie ujawniać z pewnych prywatnych względów  🙄
ale jeśli chodzi o przodków to tak:
od ojca: pełna krew angielska
od matki: małopolak, półkrew angloarabska xo, pełna krew angielska, półkrew angielska, rasa toryjska
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 października 2013 10:19
a do czego ten źrebak będzie docelowo służył? W sensie do jakiej dyscypliny?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się