Kobitki... (antykoncepcja)

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 czerwca 2013 07:17
przy braniu antykow jest wieksze zapotrzebowanie organizmu na tyroksyne.
Ponieważ nie dostałam okresu i mam dziwne plamienie ginekolog zmienił mi daylette na lesine  🤔
ovca   Per aspera donikąd
17 czerwca 2013 16:23
Dramka ja na daylette przez cały pierwszy cykl miałam plamienie.
Kurcze mam problem, zapomniałam o jednej tablete z drugiego tygodnia i potem następnego dnia spóźniłam się o cztery godziny z drugą (wzięłam wtedy 2 na raz, tę spóźnioną o ponad 24 h i tę spóźnioną o 4h) i następnego dnia dostałam plamienie. To było wczoraj i wzięłam tabletkę już o zwykłej porze, ale dziś znowu plamienie. Nie wiem czy mogę kontynuować opakowanie? Wg ulotki teoretycznie mogę, ale nie ma nic o tym, że może w takiej sytuacji wystąpić plamienie, więc trochę się niepokoje czy nie rozchwiałam organizmu.
Bierze króraś Lesinelle ?  :kwiatek:
.
Ja również 🙂
Dziewczyny a jak tam po odstawieniu? Jakieś problemy? Jak z cyklem?
Wcześniej nie miałam z tym problemu ale nigdy nie brałam tak "długo" bez przerwy i zastanawiam się czy po tych 8miesiącach nie będę miała totalnej huśtawki po odstawieniu😉
i jak tam czujecie się po Lesinelle ? przybrałyscie na wadze ? piersi jakoś się powiększyły ?  :kwiatek:
.
Kiedyś gdzieś widziałam stronę ze spisem leków/ziół itp, które moga osłabić działanie tabletki i za nic nie moge tego teraz znaleźć :/ Któraś z was może wie co to była za strona?

I drugie pytanie, bardzo laickie, ale musze sie upewnić 😉 Przy pierwszym w życiu opakowaniu, kiedy tabletki zaczynają w 100% działać? Na ulotce jest napisane, że od pierwszego dnia, lekarz kazał uważać jeszcze przez 10 pierwszych dni a w internecie się kiedyś natknęłam na informacje, że prawidłowa ochrona to dopiero od drugiego opakowania... Słucham lekarza, ale wole się upewnić 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
25 czerwca 2013 22:15
Cricetidae, wystarczy zagooglować "lista leków wpływających na antykoncepcję/ tabletki antykoncepcyjne" i jako pierwszy link wyskakuje to: http://www.bezkompleksu.pl/forum.php?f=934&t=8169

Teoretycznie (wg. ulotki) zaczynają działać od wchłonięcia się pierwszej wziętej tabletki (czyli po ok. 3-4h od połknięcia), ale ja bym chyba nie szła na żywioł zaraz po tym. Dla świętego spokoju wolałabym odczekać przynajmniej do połowy blistra albo śmigać bez dodatkowego zabezpieczenia od 2 opakowania.
Scottie, hehe ja wpisywałam jakieś hasło po którym mi znajdowało tylko jakieś artykuły z Super Ekspresu na ten temat. Dzieki 🙂
Julita, ja odstawilam jakos 3 tygodnie temu tabsy po 8 miesiacach brania. Poki co czuje sie lepiej, duzo lepiej niz na tabsach ale mysle ze to  bardziej kwestia mojego psychicznego nastawienia. Zadnej hustawki nastrojow ani innych negatywnych rzeczy. Okres powinnam na dniach dostac, zobaczymy jak to bedzie  😁
Cricetidae, mam w zakładkach takie strony, powinny pomóc 😉
http://nasza-antykoncepcja.com/viewtopic.php?f=4&t=21
http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/int_start

Ja zaś potrzebuję "wsparcia" - w trzecim tygodniu blistra spóźniłam się z jedną tabletką o 10 godzin (pierwszy raz w życiu mi się zdarzyło). Wszyscy, w tym lekarz mówią, że nic się nie stało, ale trochę się boję. Któraś z Was miała taką sytuację? Robiłyście normalną siedmiodniową przerwę, czy brałyście dwa opakowania pod rząd? Niby do 12 godzin jest bez zmian, ale różnica między 10 a 12 jest niewielka... 🙁
Dziewczyny, mogę wziąć luteinę przez kilka dni żeby mieć okres parę dni wcześniej niż powinnam? To ma jakieś większe skutki uboczne?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
27 czerwca 2013 11:24
:O dzionka to nie sa cukierki na przyspieszenie okresu...
Gienia-Pigwa, ja wiem, przecież nie robię tego co miesiąc...
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
27 czerwca 2013 13:24
luteine bierzesz jak juz naprawde bardzo dlugo nie bylo okresu i po usg widac uspione jajniki i brak nadziei na bliska owulke i potem okres. wtedy to jest plamienie z odstawienia. nie radze ci samej macac palcow w tym. szczegolnie jak nie wiesz (bo z tego wychodze) w jakiej fazie i momecie cyklu jestes.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
27 czerwca 2013 20:27
Cricetidae, wystarczy zagooglować "lista leków wpływających na antykoncepcję/ tabletki antykoncepcyjne" i jako pierwszy link wyskakuje to: http://www.bezkompleksu.pl/forum.php?f=934&t=8169


Wg tego linku na dzialanie tabletek anty ma wplyw paracetamol. WTF?
szafirowa, też się zdziwiłam, ale poszukałam na ten temat informacji więcej i podobno może działać osłabiająco gdy się go weźmie zbyt dużo (pisało, że 6 tabletek).
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
27 czerwca 2013 20:42
Cricetidae, uff, ja mam limitu 2/doba.
[quote author=Scottie link=topic=93.msg1811877#msg1811877 date=1372194925]
Cricetidae, wystarczy zagooglować "lista leków wpływających na antykoncepcję/ tabletki antykoncepcyjne" i jako pierwszy link wyskakuje to: http://www.bezkompleksu.pl/forum.php?f=934&t=8169


Wg tego linku na dzialanie tabletek anty ma wplyw paracetamol. WTF?
[/quote]

Pytałam lekarza, ale chodzi o znaczące przedawkowania, takie, które i bez antykoncepcji byłyby ryzykowne 😉
Dziwne, na tej stronie napisane jest, że Apap nie wpływa na antykoncepcje natomiast paracetamol już tak, a przecież to jedno i to samo.
widocznie Apap to nie aż taka dawka paracetamolu, która by zaburzała działanie tabletek 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
01 lipca 2013 20:25
Jako, ze w sumie nie mam problemu po zadnych tabletkach dostalam mozliwosc zorientowania sie i wyboru po cenie i wybranie po prostu najtanszych tabletek🙂
Ostatnio bralam Cilest , ktory niestety wycofany. Orientuje sie ktos wstepnie w cenach zanim znajde choc chwile by przejsc sie do apteki? Polecacie cos co jest tanie , a mimo wszystko nie wyskoczy mi na twarzy niewiadomo co albo nie bede jednym wielkim skutkiem ubocznym 🤣
Proszę was o radę. Zażywam Lesinelle i przez ostatnia dobę wzięłam dwie tabletki duomoxu który jest na spisie leków które wpływają na antykoncepcje. Czy tak mała dawka również? Bo się zaczęłam martwić.
domiwa, ja dostałam Sylvie30 i kosztują ok 20 zł 🙂
casines dzięki za odpowiedz. Ja już prawie dwa tygodnie po ostatniej tabletce i jak na razie ok. Boję się tylko, że moje libido oszaleje już zupełnie skoro nawet na tabsach było straszne 🍴 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
02 lipca 2013 07:49
Hera, tak, antybiotyki (Dumox) mogą negatywnie wpływać na antykoncepcję.
ja bym się dodatkowo zabezpieczała.

a moje cykle bez antykoncepcji powariowały :/
najpierw 28 dni, później, 45 dni, a teraz leci już 32 i nic.
Eh.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się