Sesja/Studia i t d ;)

Fog, zależy ile pokoi ma mieszkanie, jaki standard mieszkania, jak daleko od przystanków, metra, jaki dojazd do centrum czy uczelni, jakie to osiedle... 😉
Fog, zależy ile pokoi ma mieszkanie, jaki standard mieszkania, jak daleko od przystanków, metra, jaki dojazd do centrum czy uczelni, jakie to osiedle... 😉


Fog, tak jak napisała Cricetidae to wszystko zależy od tych czynników, ale ceny w tej okolicy za pokój wahają się od 600-800 PLN.
Cricetidae: mieszkanie 46 m2, dwa pokoje. Do wynajmu idzie ten większy 20m2. Tak mniej więcej to jest przy samej okopowej. Przy wyjściu z klatki przystanek autobusowy, parę metrów dalej tramwaj. Do metra trzeba 3 przystanki dojechać, albo 10/15 min piechotą.
Fog, myśle, że tak jak shilton napisała, może się ta cena wahać między 600 a 800, pewnie jak dwie osoby w jednym pokoju to może da rade dobić do 500.
shilton, Cricetidae:  :kwiatek: dzięki za pomoc!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 maja 2013 16:11
Ja siedzę w pracy i mam coraz mocniejszą panikę dotyczącą licka...
Czy są tu może jacyś studenci z UP we Wrocławiu? Ciekawa jestem jakie były zeszłoroczne progi na weterynarie niestacjonarną bo nie mogę się dokopać w internecie 🤔
Graba.   je ne sais pas
05 maja 2013 09:13
jak już jesteśmy przy cenach wynajmu, to i ja się zapytam 🙂 Planuję studia w Poznaniu, ile miesięcznie tak mniej więcej wychodzi utrzymanie?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 maja 2013 16:13
Zabieram się za wtorkową prezentację, koło napiszę za tydzień. Jutro większość dnia zamierzam spędzić w BUGu siepiąc licencjat/pracę na przemiany cywilizacyjne pomorza gdańskiego.
Graba, to zależy. Na co chcesz się dostać? Sprawdź gdzie miałabyś wydział. Jeżeli na Morasku, które jest w huk daleko od centrum, będziesz musiała miesiąc w miesiąc kupować sieciówki, co nie jest małą sumą. I szukaj wtedy mieszkań przy PST, potocznie - pestce (poznański szybki tramwaj?).

Popatrz na gumtree jakie są ceny wynajmu. Ja, mieszkając w ścisłym centrum, zaraz przy starym rynku, za pokój jendoosobowy płacę 420zł plus opłaty.

Ja jem dosyć mało, kupując w biedronce, lidlu i na bazarkach i szukajc przecen w almie  ( 😁 ) wychodzi, że na jedzenie/picie wydaję mniej niż 10zł dziennie.
Graba.   je ne sais pas
06 maja 2013 05:52
buyaka, celuję w akademię muzyczną, więc okolice św. Marcina, ale tam domyślam się, że ceny wynajmu są drogie, bo to właściwie niedaleko od centrum?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 maja 2013 05:57
Czy są tu może jacyś studenci z UP we Wrocławiu? Ciekawa jestem jakie były zeszłoroczne progi na weterynarie niestacjonarną bo nie mogę się dokopać w internecie 🤔


Teoretycznie chyba 106 ? Przyjmowali też z niższą il. pkt z tego co widziałam rankingi
buyaka, celuję w akademię muzyczną, więc okolice św. Marcina, ale tam domyślam się, że ceny wynajmu są drogie, bo to właściwie niedaleko od centrum?


Droższe ceny to są w nowym budownictwie na osiedlach... W centrum to głównie kamienice i to jeszcze na Junkersach... standard taki średni, więc nie ma jakiejś tragedii z cenami, chociaż zależy na co trafisz.
Cała majówka w książkach 😵 Dzisiaj niby skończyłam już podręczniki, zostały "tylko" ustawy do ogarnięcia. Już chcę być w lipcu 😵
Subaru2009 dziękuję :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 maja 2013 13:10
Ja wlasnie walcze w bugu z wolnym handlem i protekcjonizm.
Ja chce miec juz napisanego licka. Oj ciezki czas dla mnie sie zaczyna.
A ja dziś popełniłam improwizację życia. Nie byłam dwa razy na angielskim, wpadam tam dziś, bo prawie spóźniona i co słyszę? ,,Sprawdzimy zadanie i robimy test. "
Ludzie mieli dobry ubaw jak zobaczyli moją minę.  😁 ale jak to czasem bywa, chyba będę mieć przysłowiowo więcej szczęścia niż rozumu i wyskrobałam na zaliczenie. 😀
Graba., jeżeli muzyczna to centrum, wilda (stara dzielnica, tanie mieszkania) ewentualnie coś po drugiej stronie rzeki, ale to już dosyć daleko.
Nie patrzyłabym na nic na po zachodniej stronie, bo remont kaponiery ma się przesunąć i potrwać jeszcze 1,5 roku  🤔wirek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 maja 2013 16:31
Losie. Niech ktoś mi wyśle paczkę weny. Powinnam przez tydzień napisać 30 stron licencjatu.
Znacie kogoś z Wrocławia kto udziela korków z chemii? Muszę ogarnąć aminy, amidy, aminokwasy i cukry i w ogóle mi to nie idzie 🙁
Losie. Niech ktoś mi wyśle paczkę weny. Powinnam przez tydzień napisać 30 stron licencjatu.



łącze się w bólu  :kwiatek: nie mam skończonego II rozdziału i III aaa i trzeba jeszcze wstęp i zakończenie mieć na 17  😜  dobrze że  I tylko delikatne poprawki 😀
Graba.   je ne sais pas
07 maja 2013 12:35
buyaka, martrix, Mia, dzięki za wszystkie rady :kwiatek:
Strzyga, Dasz radę! :kwiatek: Tydzień to dużo 🙂

Brał ktoś urlop dziekański...? Roczny? Udało wam się wrócić później na studia....?
Sankaritarina, moja znajoma brała po drugim roku licencjatu. Z tym że to było około 5 lat temu. Normalnie wróciła na studia zrobiła licencjat i magisterkę 🙂
kotlet, Dzięki za odpowiedź 🙂
no, z "papierkowego" punktu widzenia pewnie bez problemu, tylko się zastanawiam czy ja potem będę miała siły, żeby na te studia wracać... No nic, mam zawsze 50 pomysłów na minutę, nad wszystkimi myślę, a realizuję tylko jeden.  😂

i na razie sporządzam listę książek, które muszę wynieść z biblioteki.... chyba sobie wezmę walizkę.  😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 maja 2013 20:10
Jestem dziś z siebie dumna.  Miałam prezentację z dwoma kumpelami, które się strasznie denerwowały, bo koleś dość ostry. A ja byłam na totalnym luzie, bo to nie operacja mózgu. Wyszłam na środek, a on kazał mi jeszcze opowiedzieć o temacie poprzednich zajęć, czego nie wiedziałam zupełnie, ale że notuję u niego akurat, wyjęłam sobie notatkę, opowiedziałam o poprzednich zajęciach, opowiedziałam moją część i  jakoś nie wywarło to na mnie większego wrażenia. Koleś nie miał żadnych pytań, nie czepiał się o nic ( a zawsze to robi), a w dodatku powiedział, że prezentacja była ciekawa, co się jeszcze u nas w grupie nie zdarzyło.

Włożyłam w pracę nad sobą mega dużo potu i krwi, ale warto, bo z osoby, która umierała by ze strachu przed czymś takim, na reszcie podchodzę do tego normalnie.
galopada_   małoPolskie ;)
08 maja 2013 07:40
soon.....
😁
😲 naprawdę trzeba lubić piwo xD
galopada_   małoPolskie ;)
08 maja 2013 08:09
wiem dobrze, że kolega zwycięzca bardzo lubi i przyswaja w ogromnych ilościach wszystko co zawiera % 😁 (no i trenuje cały rok)
Zaraz zasnę  😵.
Nie wiem jak można być tak brutalnym i kazać jechać studentom do Rogowa pociągiem o 6.35  😀iabeł:.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się