Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

imboz hronovsky promen sam wykonuje te hale. Reklamuje się z naszych ogłoszeniach i to chyba ma być kryptoreklama  :/
Dzięki. Gapa, nie sprawdziłam tego.
swoją drogą jak patrzę na tą konstrukcję to nie mogę przeżyć że gratis do mojego domu nie było dużej, poniemieckiej stodoły. Wczoraj w takiej byłam wioskę dalej u znajomego i po prostu - wypisz wymaluj hala. I to duża. Fakt, że cztery słupy na środku stoją, ale i tak...
Ta hala wydaje się na prawdę fajna. A w dodatku jest na prawdę konkurencyjną ofertą do namiotówek, które wychodza po 150-200tys. Gdybym na dzień dzisiejszy miała stawiać halę, to byłaby moim numer 1. A jaki byłby koszt całej drewnianej zabudowy bez plandeki? jak koszt dojazdu do klienta np. na Śląsk?
imboz hronovsky promen sam wykonuje te hale. Reklamuje się z naszych ogłoszeniach i to chyba ma być kryptoreklama  :/


Rozpracowałaś mnie.  Proszę o łagodny wymiar kary  🤬
hronovsky promen, a wykonujecie takie hale większe ok. 40x 60,80 np ?
Bardzo proszę o zapytanie na pw, bo dostanę po du... od moderatorów. Pewnie i tak dostanę, skoro wyszło, że to kryptoreklama 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
27 marca 2013 17:55
Jeździłam w takiej otwartej hali we Francji, bliżej Alp i Szwajcarii. Fakt, że na jesieni, ale bardzo przyjemnie się jeździło, nie było zaduchu, deszcz na głowę nie padał. Sama bym chciała taką mieć  🙂
jest to fajna alternatywa ma się 2 w 1 hala i ujeżdżalnia letnia
a ta hala na zdjęciu w ogłoszeniu ma 18 x 36 czy jest większa?
18x36m
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
27 marca 2013 19:32
Ruffian- Dobry patent, jak jest mało miejsca na halę i ujeżdżalnię.
...., a góra ścian z siatki mesch z możliwością zwijania i rozwijania.
z ty, że taka siatka to też nie na nasz klimat bo za dużo wilgoci przepuszcza ......
Prosta konstrukcja tu akurat jest karuzela, ale może być też jako lonżownik
zamiast siatki można zamontować coś ala pleksa. wtedy hala zostanie jasna, a na pewno cieplej będzie zimą, a na lato można zdemontować.

mnie natomiast bardzo przypadła do gustu wizja stajni "z bali". ciekawa jestem jak to wychodzi jeśli chodzi o koszta.
Obawiam się, że materiał typu pleksi źle będzie znosić częste (choćby raz na sezon) montowanie i demontaż. Za którymś razem może też po prostu nie  pasować - drewniane konstrukcje pracują cały czas.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że drewniana hala (15 x 42 m) z pleksi na długich ścianach wydaje się bardzo przestrzenna i jest jasna. Konie chętnie na niej pracują, bo im też wydaje się ona większa niż jest w rzeczywistości.
To czym to obić zimą żeby wilgoć nie leciała?
Kurcze, coraz bardziej mi sie ta hala podoba.. Zaczynam ciułać kasę :P
Robię właśnie projekt boksów angielskich z bala dla klientów z Francji i Belgii. Jak skończę wycenę to napiszę przybliżone koszty. Oczywiście w wersji dla klienta z Polskim portfelem :-) i na PV, żeby nie było kryptoreklamy. Poniżej zdjęcie co prawda domu w trakcie budowy, ale ściany w stajni byłyby takie same.

a jakie koszty takiego lonżownika ? 🤣
hronovksy promen karuzela boska 😍 Hala z resztą też. Masz jeszcze jakieś zdjęcia swoich projektów? I, żeby nie było, ze się reklamujesz czy coś w tym wątku to może link lub coś w tym stylu. Chciałabym zobaczyć inne zdjęcia 😉.
Mam trochę ciekawych fotek, które nie są moimi projektami, więc nie można potraktować tego jako reklama (chociaż oczywiście wszystkie je możemy wykonać bo to proste konstrukcje są ;-) )

Poniżej lonżownik oparty o konstrukcję z profili stalowych przykryty plandeką, chociaż oczywiście możliwe jest inne pokrycie tupu lekkiego np. ondulina, blacha itp.
Stajnia angielska, tu w wersji w formie konstrukcji szkieletowej, ale możliwa do wykonania z bala litego. Wymiary boksów 3x3m, wysokość niższej ściany 2,4m, w kalenicy 2,9m, zadaszenie oparte na słupach 2,4m, wysunięte 3m daje przestrzeń do osiodłania, zabiegów pielęgnacyjnych itp w czasie niepogody czy ostrego słońca. Zapobiega również zawiewaniu deszczu i śniegu przez otwarte okna.
bardzo ładna ta stajnia angielska, lonżowniki również.

jestem ciekawa różnicy cen w budowie takiej stajni angielskiej a takich samych wymiarów stajni z bali. re

swoją drogą na fb krąży taka fotka. co sądzicie? na mnie robi dobre wrażenie, jest jakoś tak jasno i przestronnie, choć na pewno drewno sprawia cieplejsze wrazenie

Fajna koncepcja na tym zdjęciu, czysto, jasno, ale dla mnie jakoś tak septycznie wręcz. Pasowało by do stajni przy klinice weterynaryjnej dla koni.
Mi się nie bardzo podoba... kojarzy mi się z azylem albo przytuliskiem...

edit:
czy ktoś testował tą linkę do pastucha?
http://www.panfarmerek.pl/product-pol-679-Linka-drut-plecionka-splotka-500m-biala-.html


Ponoć różni z nimi bywa i niektóre są bardzo kiepskiej jakości i szybko się rwą - chciałabym tego uniknąć.
Zastanawiam się nad taką grubszą na 6mm ale na pewno przy dużym arealne nie uda mi się kupić jej na dwa rzędy co najwyżej na jeden,
a drugi bym zrobiła z cieńszej...

Jakieś opinie?  :kwiatek:
Czy macie u siebie silosy? Jakiej firmy polecacie? Jak się sprawdzają?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
31 marca 2013 23:37
Cobrinha,
u mnie jeszcze gdzieniegdzie plecionka istnieje aczkolwiek raczej nie będę używać,
bo jest średnio trwała a dodatkowo mało widoczne jest miejsce, gdzie druciki na przykład się
przerwały, nie mam czasu na poszukiwania 😉.
Zupełnie dobrze zastępuje cienką plecionkę drut i jako uwidocznienie go sznurek od snopo z rolki albo wersja eko
z odzysku z kostek/kulek.
Zaoszczędzoną kasę zawsze jest na co wydać.
ms_konik, bardzo dziękuję za radę - niestety ogrodzenie będę mieć w większości na słupkach z włókna szklanego a więc nie wytrzymają naprężenia drutu którego trzeba naciągnąć 🙁
ms_konik, bardzo dziękuję za radę - niestety ogrodzenie będę mieć w większości na słupkach z włókna szklanego a więc nie wytrzymają naprężenia drutu którego trzeba naciągnąć 🙁


Ja mam słupki z włókna szklanego już kolejny rok i nie ma problemy z drutem. Na rogach pastwiska są wbite słupki drewniane, na których naciągam drut. Drut oprócz ceny ma dużo więcej zalet. Począwszy od czysto fizycznej właściwości. Dzięki znacznie większemu przekrojowi niż mikrodruciki w splotce czy taśmi, ma mniejszy opór i co za tym idzie można nim ogrodzić większe pastwisko, a ewentualne uziemienia przez rośliny nie są tak znaczne. W moim przypadku pastwiska 10ha, a już niebawem 20ha ma to znaczenie. Dodatkowo drut można łatwo łączyć bez obawy niezachowania ciągłości jak w przypadku taśmy i wolniej koroduje niż cienkie druciki.
Chciałam uniknąć dodatkowych palików narożnych (drewnianych)... no ale może racja... trwałość to na pewno ma on większą niż linka.
A swoją drogą, czy ma znaczenie jak gruby jest to drut? widziałam 1,2  1,6  i 2mm średnicy - oczywiście im grubszy tym droższy.
Raczej z tej linki 6mm nie zrezygnuję bo jest dobrze widoczna, ale w takim razie jak gruby drut? te najtańsze 1,2 są w miarę ok?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
01 kwietnia 2013 16:07
Cobrinha,
jeszcze Ci polecę coś trwalszego niż drewno na narożniki-
rury lub betony.
Ja odetchnęłam z ulgą jak wymieniłam właściwie większość narożników na wyżej
wymienione, bo drewniaki zazwyczaj dokonywały żywota w najmniej oczekiwanym momencie,
czyli w mega-mróz (zero możliwości demontażu/montażu nowego), jak nie miałam żadnego słupa na wymianę,
jak siedziałam sama parę dni, itd. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się