dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

[quote author=horse_art link=topic=78.msg1708513#msg1708513 date=1362655372]
czy moge podac przeterminowane witaminy (bestermine)? termin skończył się jesienią, opakowanie (worek) nie otwarte...
mniej będą po prostu działać, czy moge zatruć?
[/quote]
Nie zatrujesz... co najwyżej mogły sieutlenić i będą mniej działać.

Co do wiosny - moje konie w okresie nie pastwiskowym są na wybiegach od 7 rano do 19 - 20 a i tak wiosną są zdecydowanie "weselsze"  🤣
Z tym, że my zimą mamy przerwę z uwagi na ciemność i podłoże :-(
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
08 marca 2013 07:52
Wiosna to nie choroba, ale podłoże odpuściło,  temp. co raz wyzsza wiec i kon skory do "zabaw".... Tym bardziej że Segan i tak jest do przodu 🙂

Tylko, że na wiosenną wesołość magnez nic nie pomoże. Magnez działa uspokajająco tylko i wyłącznie w przypadku gdy nerwowość spowodowana jest niedoborem magnezu. I wtedy należy go uzupełnić. Natomiast skoro sama mówisz, że wesołość z powodu wiosny to wg mnie bez sensu wyrzucisz kasę w błoto.

Powinnaś raczej pomyśleć o zmianie diety ogólnej i zapewnieniu większej ilości ruchu/ pracy to odechce mu się wiosennych bryków.
przyszły moje witaminy  IBEKA PANTO PFERDEMINERAL - DODATEK MINERALNO - WIT. 25 KG

Wielki wór małych kuleczek, wielkości gorczycy, pachnie ładnie, koniowi dosypałam do paszy i najwyraźniej mu smakuje.
Powinnaś raczej pomyśleć o zmianie diety ogólnej i zapewnieniu większej ilości ruchu/ pracy to odechce mu się wiosennych bryków.


Unawen, nie każdego konia to dotyczy. Moje praktycznie bezowsowe (ok 0,5 kg owsa dziennie), pastwiskowane całodziennie. W rozruchu wiosennym (po zimowym lenistwie) zawsze pegazują pokazując mi okolicę z lotu ptaka ;-) Większej ilosci ruchu na początku zapewnić nie mogę, bo konie bez kondycji - zaczynam od 20 minut, po 10 dniach dochodze do godziny (z czego sporo stępa). Ale chocby się z nich lał pot ciurkiem - i tak będą fruwać - bo pies jest za płotem, bo ptaszek leci, bo... Dlatego wiosna często podaję magnez- czy działa na konie - nei wiem,  na moje sumienie pewnie tak ;-)
No tak, efekt placebo warty zapłacenia 😁 🙂

junona, Uuu. A witaminy dla źrebaków są bardzo fajne - takie granulkowe, trochę jak bestermine, nie kurzyły się.

_Gaga, Ty nie dawałaś przypadkiem tych sportowych witamin z Nutrihorse? też są konsystencji kurzu?
Sankaritarina, Bestermine są w granulacie? Jakąś nową formułę zrobili? Kiedyś kupiłam i były w proszku, ale koń nie chciał jeść.
Czy ktos zna dawkowanie elektrolitu Baileysa Aqua-Aide Electrolyte
Ekhm... nadal nie widzę sensownego związku między wiosną, a serwowaniem zdrowemu padokowanemu itd. koniowi preparatów uspokajających. Juz pomijam, że jak było wyżej wspomniane akurat magnez to ma sie nijak do wesołości związanej z szeroko pojętą wiosną. W skrócie, magnez jako taki nie ma działania uspokajającego/wyciszającego. Magnez uzupełnia niedobory magnezu, które to niedobory moga mieć negatywny wpływ na działanie ukłądu nerwowego, czyli miedzy innymi powodowac nadmierną aktywność/nerwowość. Do tego sprowadza się owo "uspokajające" działanie magnezu. Jak koń zdrowy, chętny do ruchu, czy brykania to nic tylko się cieszyc, bo znaczy sie, że dobrze sie czuje i ma chęci do życia. Z takim koniem mozna pracować. To żywy organizm jest przecież. Serwowanie uspokajaczy koniowi, bo jest radosny to nonsens jest jak dla mnie to jakby zakazywać zwierzęciu byc zwierzęciem, a chcieć by zachowywał sie jak zamkniety na świat zewnetrzny autystyk. To jak sie sama zanadto ciesze i z okazji łądnej pogody mam ochotę np. pobiegac to rozumiem, że powinnam cos nasennego łyknąć ??
Juliaaa, Chodziło mi o to, ze bestermine są takie hmm....jak ziarenka piasku, a nutrihorse, to prawie jak mąka, kurzy się. Czujesz różnicę? 🙂
Klami, nie - lit powinnaś wziąć 😀 na wyrównanie nastroju  😉
Haha, dobre. 😉 Wygrałaś. 😉
_Gaga, Ty nie dawałaś przypadkiem tych sportowych witamin z Nutrihorse? też są konsystencji kurzu?

Biotynę daję i tak - jest w proszku... podaję z wysłodkami, więc żaden problem

To jak sie sama zanadto ciesze i z okazji łądnej pogody mam ochotę np. pobiegac to rozumiem, że powinnam cos nasennego łyknąć ??

Nie mam kompletnie nic przeciwko temu, aby moje konie biegały - ba - to w nich najbardziej lubię ...
Z tym, że jeśli biegają po 20 min w górę zamiast do przodu, to już trochę słabo...
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 marca 2013 23:03
Ja mam okazję obserwować działanie magnezu- wspomaga koncentracje, skupienie...powiedzmy,
że reguluje jakieś wewnętrzne problemy głowowe (elektryczność, schizki, niemożność wrócenia do równowagi,
nakręcanie się byle pierdołą).

Co do działania ogólnego to np. u mnie powoduje takie nakręcenie, że latam jak mały samochodzik
także Lizzy bym uważała 😀

Na wiosenne nadaktywności radę daje obcięcie żarcia...
Tzn, nie szukam stricte magnezu, Bardziej czegoś na uspokojenie

  equilaizer,lekko wyciszajacy,do podawania koniom denerwujacym sie np: narowy,ogolny niepokoj w boksie,czy pod siodlem,ale co wazne,nie zabiera energii,tylko kon po tym preparacie wydaje sie byc wyluzowany.Sprawdzony,bardzo dobry   
wiecej info na pw🙂
Juliaaa, Chodziło mi o to, ze bestermine są takie hmm....jak ziarenka piasku, a nutrihorse, to prawie jak mąka, kurzy się. Czujesz różnicę? 🙂


rozumiem, tylko po prostu myślałam, że bestermine jest w nowej odsłonie czyli w granulacie, a mi by to pasowało, bo mój koń nie chce jeść proszków ani płynów, więc chciałam dopytać 🙂
_Gaga, Ok, dzięki🙂 Biotynę zamówiłam w tabletkach. Zobaczymy 😀

Juliaaa Gdyby były w takim normalnym granulacie, to mnie by też bardzo pasowało! 🙂 w granulacie masz eggersmanna i właśnie marstall force, gdybyś była zainteresowana.
marstall jej niestety nie smakuje, bo najwyraźniej mój koń ma królewskie podniebienie i błękitną krew :P
Eggersmanna  jest ciężko kupić, ale chyba pokombinuję i zamówię, zastanawiam się jeszcze nad jakimś balancerem.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
09 marca 2013 20:21
Wszystko fajnie jak koń biega jest radosny itp. Ale gdy staje się to dosyć niebezpieczne to już nie tak fajnie 🙂 Koń ogólnie właśnie ma tendencję do jarania się byle czym i braku cierpliwości 🙂
A ja mam pytanie podawał ktoś  te witaminy http://www.atos.sklep.pl/?p=productsMore&iProduct=946&sName=selenavite-e-liquid-1l  👀
Co o nich sądzicie?
Ewentualnie co polecacie dla konia mam na myśli jakieś Multiwitaminy w miarę tanie, zamiast Chevinala bo u mnie na razie w sklepie nie będzie go do dwóch tygodni więc potrzebuje jakoś przeżyć 🙄
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 marca 2013 21:59
Netti, muszą być w płynie?
Bo jeśli nie to bezkonkurencyjnie wypadają Besterly Bestermine (Animki)
Całe 16 pln (allegro) a starczą na 2 miesiące (daje się do 30 g).
No właśnie kurcze potrzebuje witamin w płynie  🙄
owocowy max - officinalisa? ale też nie jest jakiś tani - 70 zł, mniej więcej tyle co mała butelka chevinala. Starcza na miesiąc przy profilaktycznym podawaniu

http://animalia.pl/produkt,14821,515,officinalis-vitamin-max-1000ml.html

Nie lepiej poczekać te 2 tygodnie i kupić chevinal?
Nie mogę konia tak kompletnie bez witamin zostawić przy tak intensywnej robocie  🙄
Znacie jakieś witaminy jakości ( w zasadzie to koncetracji) i cenie bestermaine tylko w granulacie? Mój koń żarł, żarł i kiedyś stwierdził, a fuj ( chyba jej sie znudził jakbłkowy smak  😁 a ogólnie też nie przepada za jabłkami) i bez otrąb ich nie zje.
A Eggersmann Horse Vital Plus? Bardzo fajny granulat i cena też bardzo ok. Ja przynajmniej polecam 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 marca 2013 20:21
Stosowaliśmy kiedyś egersmanna, jak był tańszy i łatwiej dostępny u nas. Tylko i tak wychodzi o połowe mniej ekonomicznie niż z besterly. Dawkowanie dla dużych koni w treningu sportowym: besterly bodajże 35 gram, a horse vital 75 gram.
Koniczka O! właśnie zastanawiałam się nad nimi, bo dość atrakcyjnie wyglądają. Zastanawiam się też nad ich którąś paszą, bo mają konkurencyjne ceny.
Karmiłam teraz havensem przez zimnę i efekty były zacne.
a nie możesz chevinala zamówić w Animalii? Mają na stanie, będzie we wtorek. W Atosie jak zamówisz, to dostaniesz na gwiazdkę.

tych Animków (Animek?) mój koń nie chce jeść - a zbyt wybredny nie jest. Ja dawałam zawsze Eggesrmanna HV+, teraz będzie Marstall bo potrzebowałam na już, a właśnie w Animalii mieli.
Znacie jakieś witaminy jakości ( w zasadzie to koncetracji) i cenie bestermaine tylko w granulacie? Mój koń żarł, żarł i kiedyś stwierdził, a fuj ( chyba jej sie znudził jakbłkowy smak  😁 a ogólnie też nie przepada za jabłkami) i bez otrąb ich nie zje.

ST.HIPPOLYT 10 kg okolo 98 zl,info na pw
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się