dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

wcześniej napisałam, że ja dawałam szklankę na konia 500kg i pomogło. Wszystko zależy od konia.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 marca 2013 14:20
Potrzebuję poprawić jakość sierści i grzywy, co z D&H najlepsze?
Waham się między Glow&Show (zioła), Soya Oil lub Nettle (pokrzywa). Ktoś jakieś opinie? :kwiatek:
Chyba, że znacie inny preparat? Choć osobiście uwielbiam produkty Dodsona 🙂
strucelka ja daję teraz olej sojowy, ale baileys'a. Sierść koń miał błyszczącą już wcześniej po musli z olejem sojowym i chevinalu. Teraz nadal dostaje musli ale już nie chevinal - właśnie na czas zmiany okrywy włosowej zapodałam mu olej. Sierść nadal błyszczy się. Nawet trener powiedział że koń zadbany, wypielęgnowany, w "kapitalnej kondycji" - jego słowa. Ale zauważyłam, że olej przede wszystkim świetnie podziałał na ogon i grzywę. Teraz na prawdę świecą się, włos jest gładki, i taki elastyczny, bardziej jedwabny (mój koń ma bardzo gruby ogon i dość grubą grzywę, z prostym, grubym włosem, sztywnym jak na konia szlachetnego, wysokozaawansowanego w krew)
Ostatnio zaproponowano mi podawanie folblutowi, którego dość trudno jest utrzymać w dobrej kondycji- śruty sojowej w ilości około 250 g, a jak efekt będzie niezadawalajacy to zwiększyć do 500g. Czy ktoś z Was skarmiał może śrutę sojową, albo słyszał o stosowaniu tego jako dodatku kondycjunującego?
Ponoć efekt jest dobry, a koń nie będzie nadmiernie pobudliwy, energia podobno nie będzie mu tyłka rozrywała 😉.
czeggra1, a gdzie można kupić taką śrutę?
Juliaaa, u nas widziałam kiedyś na Allegro. Była sprzedawana jako komponent pasz dla zwierząt gospodarskich.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 marca 2013 10:57
Ostatnio zaproponowano mi podawanie folblutowi, którego dość trudno jest utrzymać w dobrej kondycji- śruty sojowej w ilości około 250 g, a jak efekt będzie niezadawalajacy to zwiększyć do 500g. Czy ktoś z Was skarmiał może śrutę sojową, albo słyszał o stosowaniu tego jako dodatku kondycjunującego?
Ponoć efekt jest dobry, a koń nie będzie nadmiernie pobudliwy, energia podobno nie będzie mu tyłka rozrywała 😉.


Ja dawałam, do 500 g nie doszłam, bo na trochę mniejszej dawce puchły mi stawy (no nie mi-koniowi 🙂 ).
Soja ma bardzo dobrej jakości białko, mnóstwo aminokwasów.
Dawałam koniowi, u którego nie było zadowalających efektów na lucernie i otrębach ryżowych.
Koń był z bardzo dobrą przemianą materii, słabo łapiący masę, mimo skupiania się na tym
(objętościówka non stop), inne konie na podstawowym poziomie karmienia takimi samymi dawkami pasz
objętościowych i treściwych wyglądały jak sterowce (dodam zęby ok, odrobaczenia ok).

Można kupić na targu, w sklepikach paszowych, dowozi też mobilny deheus.
ja myślałam nad podawaniem, bo mam konia z wrzodami, a pasze przeznaczone dla takich koni często zawierają dużo soi, wysłodków buraczanych i lucerny, więc może sama coś skomponuję 🙂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
06 marca 2013 17:08
Dziewczyny, mam pytanie. Wiosna nadchodzi, czas by wypadało się zaopatrzyć w jakiś magnez. To nasza pierwsza wiosna z tym koniem, więc tak na prawdę nigdy nic nie wiadomo 😀 Koń aktualnie z dodatków stoi na Nutri Horse H. Od teraz, chciałabym się zaopatrzyć w jakiś taki zapobiegawczy magnez. Ze znajomymi rozmawiałam, każą kupić Nutri Horse Biomag, ale dosyć drogi jest. (Głupio zabrzmiało, spłukałam się) Koń nic nie potrzebuje co ma działać już i teraz, ma zapobiegać. Zastanawiam się nad Sukcesem Magnez, jakoś tak co do tej całej firmy opinie są podzielone. Co radzicie? Od maja zamiast czegoś z magnezem zamierzam wprowadzić Nutri Horse Gel.
weź Cortaflex Magnitude. Kosztuje co prawda 140 zł ale podaje sie 5 gram dziennie.
Opakowanie wystarcza na 180 dni

Ja polecam wykonanie trichoskopii skaningowej,takie badanie to maly koszt,ale ujawnia faktyczne zapotrzebowanie konia na witaminy i mineraly,a na takiej podstawie najlepiej ulozyc diete dla pupila🙂
lizzy, Czemu magnez na wiosnę?
ms_konik, ten mój to właśnie całkiem podobny typ. Dostęp do objętościowki ma cały czas, twardego je bardzo dużo, bo 5,5 kg w tym balanser Blue Chip Pro (sprzyjający utrzymaniu konia w dobrej kondycji). Zdrowy jest, zęby ma robione regularnie. Najwidoczniej ma bardzo dobrą przemianę materii. Mam nadzieję, ze ta soja pomoże utrzymać go w odpowiedniej kondycji podczas sezonu.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
06 marca 2013 21:17
Tzn, nie szukam stricte magnezu, Bardziej czegoś na uspokojenie
Cortaflex magnitude bardzo dobry, tylko wszelkie preparaty na uspokojenie, wyciszenie powinno sie dawac na ok 3h przed praca.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
06 marca 2013 21:27
Hmm... Szukam właśnie czegoś tak jakby zapobiegawczo, co by mi i tak "wyścigowego" konia jeszcze bardziej teraz na wiosnę nie rozniosło... Chodzi mi o to czy ktoś używał tego Sukcesu Magnez i czy się w miarę sprawdził i czy nie narobił szkód.
lizzy dawałam biomag nutrihorsa w zeszłym roku, i uważam kasę na suplement za całkowicie wywaloną w błoto. Zazwyczaj podawałam suplementy orlinga - po nich był efekt. Po nutrihorsie - zarówno biomagu jak i stabilu - żadnego efektu nie było. Nutrihorsa nie kupię już nic, pomimo przystępnych cen.
Farifelia   Farys 21.05.2008
07 marca 2013 07:20
Witam!
Używał może ktoś z was dodatek witaminowo-mineralny Horsemix z firmy Dolfos? Interesuje mnie jak się sprawdza, czy jest dobry?
http://www.horsepower.pl/dolfos-horsemix-universal-2-kg-p7904.html
Z góry dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:
Mój osiemnastolatek od kilku lat bardzo słabo przechodzi wiosenny czas,  trochę chudnie a wymiana futra to masakra, wygląda jakby go mole powyskubywały. Mimo dobrego karmienia. Sama biotyna/kerabol nie pomagały, rok temu dostawał oprócz Kerabolu Equistro przez całą zimę ProPell plus Equine America i wiosenną wymianę sierści zniósł zdecydowanie lepiej nie łysiał miejscami do gołej skóry. W tym roku derkowany od jesieni nie porósł jak mamut więc może będzie jeszcze lepiej.

Mój osiemnastolatek od kilku lat bardzo słabo przechodzi wiosenny czas,  trochę chudnie a wymiana futra to masakra, wygląda jakby go mole powyskubywały. Mimo dobrego karmienia. Sama biotyna/kerabol nie pomagały, rok temu dostawał oprócz Kerabolu Equistro przez całą zimę ProPell plus Equine America i wiosenną wymianę sierści zniósł zdecydowanie lepiej nie łysiał miejscami do gołej skóry...

Konie w tym wieku cierpia na niewydolnośc wątroby i często chcemy polepszyc stan,a srodki,które sie podaje niestety obciązaja dodatkowo watroba,zwłaszcza,jezeli mikro i makro elementy nie sa organiczne.. warto zaczac od sprawdzenia,co mozna podawac pupilowi
Czy ktoś podawał może witaminy makana mineral pellet i mógłby się podzielić opinią na ich temat ?  :kwiatek:
Witam!
Używał może ktoś z was dodatek witaminowo-mineralny Horsemix z firmy Dolfos? Interesuje mnie jak się sprawdza, czy jest dobry?
http://www.horsepower.pl/dolfos-horsemix-universal-2-kg-p7904.html
Z góry dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:


Od lat używam ich u siebie w stajni. Robię też badania kontrolne krwi co roku i badania wychodzą równie dobrze jak po Plusvitalu czy Foranie
Teraz przerzucam się na Marstalla bo granulat podaje się wygodniej niż proszek. Efekty poznam za parę miesiecy

Konie w tym wieku cierpia na niewydolnośc wątroby i często chcemy polepszyc stan,a srodki,które sie podaje niestety obciązaja dodatkowo watroba,zwłaszcza,jezeli mikro i makro elementy nie sa organiczne.. warto zaczac od sprawdzenia,co mozna podawac pupilowi


Zdaję sobie z tego sprawę i wet pobierał najpierw zeskrobinę ze skóry bo linienie wyglądało mocno nieciekawie, nic nie wyhodował i nie znalazł, przebadał kupsko i krew, której wyniki nie odbiegały od normy, profile wątrobowe również. Wszystkie specyfiki podawane po konsultacji z weterynarzem.
czy moge podac przeterminowane witaminy (bestermine)? termin skończył się jesienią, opakowanie (worek) nie otwarte...
mniej będą po prostu działać, czy moge zatruć?
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
07 marca 2013 14:33

Witam!
Używał może ktoś z was dodatek witaminowo-mineralny Horsemix z firmy Dolfos? Interesuje mnie jak się sprawdza, czy jest dobry?
http://www.horsepower.pl/dolfos-horsemix-universal-2-kg-p7904.html
Z góry dziękuję za odpowiedzi 

Hej ja używałam i witaminki jak witaminki uzupełniają moim zdaniem podstawowe witaminy. Generalnie w wynikach krwi nic mi się nie zmieniło ani nie pogorszyło ani nie polepszyło po tych witaminach
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
07 marca 2013 14:39
Ja stosuję już dłuższy czas biotynę NutriHorse i po około dwóch miesiącach zaczęło być widać efekty, przede wszystkim zaczęła narastać ładna zdrowsza tkanka, ogon szybko w miarę zaczął rosnąć no i sierść się błyszczała, była gładziutka. W tej chwili jesteśmy na biotynie tej o to właśnie już od paru ładnych miesięcy i raczej nie odstawię. Polecam ze szczerego serca!
Farifelia   Farys 21.05.2008
07 marca 2013 16:33
Dzięki za odpowiedzi  :kwiatek: Zakupiłam właśnie ostatnio te witaminy bo u mnie są w dość przystępnej cenie a i wydają mi się dość fajne. Wcześniej podawałam inne witaminy, Calvet polecone od weterynarza ale ogólnie do wszystkich zwierząt, ale patrząc na skład ten Horsemix jest bardzo podobny.
Ale, że uspokajacze z okazji wiosny ?? A wiosna to choroba jakaś jest, czy jak ??
Ewentualnie rozumiem jak koń zamknięty w boksie, czy wychodzący z boksu tylko na godzinę pracy na hali bez kontaktu ze światem zewnetrznym, ale tak normalnie ??
Z moich obserwacji wynika, że konie potrafią być trochę bardziej energiczne z powodu wiosny (albo w powodu zmiany hali na otwarty plac), ale nie wydaje mi się, żeby to było tak straszne i niebezpieczne, żeby konieczne było podawanie uspokajaczy.

Tak odnośnie Nutrihorse - trochę nie podoba mi się forma witamin Standard. Za bardzo proszkowata, pyli się. Czy działają to nie wiem- ostatnie badania krwi, to ja robiłam jak koń stał na czymś innym. Orientuje się ktoś jaką "konsystencję" ma wersja dla sportowców?
Biotynę w tabletkach będę testować niebawem. Fajnie, że wymyślili taką formę!
Sankaritarina biomag i stabil nutri horse to był też taki kurz. Zawsze mieszałam z wodą, bo jakby koniu posypać na paszę, czy w paszę, to chyba nosem by zdmuchnął 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się