Lonżowanie

akaamaa ja też poproszę:
eliza_burza@wp.pl

Trochę się chętnych nazbierało.
akaamaa, ja też poproszę repka@o2.pl :kwiatek:
Też poproszę to opracowanie na elkn@poczta.onet.pl
wyślij do wszystkich użytkowników od razu, bo ci spokoju nie  dadzą :P
whisperer13@wp.pl
kujka   new better life mode: on
27 lutego 2013 07:36
ja tez poprosze! kalynca@gazeta.pl 🙂
ja równiez poproszę
marta__sz@o2.pl


hahah i ja  :kwiatek:  swierzewska.paulina@gmail.com


ta konikowata ma  problem... najgorzej jak człowiek twierdzi, że już się nie musi niczego nauczyć, szczególnie w jeździectwie...  🙄
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
27 lutego 2013 08:46
Do mnie na priv wypisuje co to znaczy pilnować zadu 😀 I jak tu się ma "nie potrzebuję instruktora" ?
jett   success is the best revenge
27 lutego 2013 09:02
natalia.matacz@gmail.com  również poproszę  :kwiatek: :kwiatek:
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
27 lutego 2013 11:43
Mogę i ja?  :kwiatek:
iwona9208@wp.pl
Jeżeli to nie problem to i ja bym poprosiła tą książkę🙂 justka_2@tlen.pl
Jesli to nie będzie problem to ja tez sie podepne pod prosbę  🙂 s.waszynska@op.pl

akaamaa a najlepiej to wstaw to na jakis serwer zew. i podeślij każdemu linka. Domyślam się, że ładowanie tego i wysyłanie każdemu jest męczące  😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
27 lutego 2013 13:46
dziewczyny litości, czy nie można tych adresów mailowych wysyłać na priv? po pierwsze zaśmiecacie wątek, a po drugie - chcecie zaraz dostać kupe spamu na skrzynki?
Nie ma problemu.! Jeżdże ponad 12 lat,a porady możecie kazdemu doradzić, to nic trudnego..! 🏇
Jak nic trudnego, to sobie poradź.
E-maile po wysłane 🙂
Jesli ktoś jeszcze chetny to proszę o wysłanie e-maila na priv 🙂
Konikowa_18 po twoich ostatnich postach w innych wątkach szczerze w to wątpię, bo osoba jeżdżąca 12 lat takich pytań nie zadaje.. 🙄
Melduję, że moja dziewucha zajarzyła co znaczy stęp na lonży 😀 🏇
Przepraszam, ze dopiero teraz, ale po drodze zdążyłyśmy dorobić się ropy w kopycie, więc miałyśmy pauzę...

Dla mnie to nie musicie wierzyć, ale takja jest prawda..!!! 🤬
[quote author=Konikowa_18 link=topic=1300.msg1701827#msg1701827 date=1361978469]
Nie ma problemu.! Jeżdże ponad 12 lat,a porady możecie kazdemu doradzić, to nic trudnego..! 🏇
[/quote]
A ja jeżdżę 18 lat i bardzo chętnie jeździłabym z instruktorem/trenerem gdyby finanse pozwoliły, bo w jeździectwie nigdy nie ma sytuacji, że wiesz i umiesz już wszystko. To ile kto jeździ lat to też żaden pewnik, bo ten co jeździ naście lat, wcale nie musi jeździć lepiej od tego co jeździ 5 lat, bo na to wpływ ma częstotliwość jazd i to od kogo mieliśmy okazję jeździectwa się uczyć.
Konikowa wiesz jaka jest najważniejsza cecha dobrego jeźdźca, moim zdaniem? POKORA. Jak jej nie ma, to niewiele się na tym polu osiągnie.

Edit: literówki
pamirowa, szkoda czasu na produkowanie sie, dziewczyna NIE CHCE progresu, w sumie nie wiem, po co marnuje czas innych ludzi na tym forum.
Tylko konia zal. Kolejna ofiara wielkiego ego wlasciciela
Szkoda mojego pisania.!
Jeśli ktoś nie chce się szkolić, to jest dupa a nie jeździec.
Bo nawet osoby które jeżdżą 20 lat to chętnie się szkolą.  😀
Bo uczymy się całe życie. 😀
Ale czasami nam środki finansowe nie pozawalają  🙁
Konikowa - nawet nie zdajesz sobie sprawy ile popełnia się nieświadomych błędów.

A mój koń ostatnio nie wiedział co to stęp i od razu na lonży ruszył dzikim galopem, brykając co ćwierć okrążenia i kwicząc niczym świnia. Tak więc śniadanie i kolacja obcięte o 0,5kg owsa do czasu jak pójdą na zwykłe pastwiska i będą mogły się wyszaleć 🙂
akaamaa, mogę prosić też o książkę 🙂
m.janikolszewska@gmail.com
1
Ooo znowu mamy objaw naturalsa w wątku o lonżowaniu? Tak, lonżuje się na wędzidle. Nawet jak lonżujemy na kawecanie to wędzidło powinno być obecne a kawecan ma być tylko do tego, aby lonży nie zaczepiać do wędzidła.

Jeździć też proponuję bez siodła i ogłowia - tak będzie połowę mniej problemów  🤔. Odpadnie dopasowywanie siodła, robienie zębów, dopasowanie wędzidła a przede wszystkich nauka prawidłowej jazdy....
1

a ja się cieszę, że są naturalsi, bo weci dzięki nim  mogą trzepać kupę kasy, leczenie pleców, mięśni szyi,  do tego zarabianie na suplementach  bo nie są w stanie prawidłowo rozwinąć mięśni kon- oby więcej... a zdrowie i dobrostan w tle i na plakatach  😉
aa i trzeba odróżnić pracę od ganiania konia na sznurku bez równowagi za to niszcząc stawy 😎
epk z tego co ja słyszałam, to nie powinno lonżować się na wędzidle. I nie znam tego z naturalu a ze szkoły klasycznej. Do tego został stworzony kawecan i wcale na kawecanie nie powinno się podpinać wędzidła. Można, jeśli przyzwyczaja się młodego konia do wędzidła, ale nie trzeba. Jak się lonżuje konia na wędzidle na pojedynczej lonży, to wędzidło działa nie tak jak powinno, sprawiając koniowi dyskomfort. Jeżeli już lonżować na wędzidle, to na dwóch lonżach. I wydaje mi się, że było to właśnie tutaj między innymi pisane, przez mądrzejszych ode mnie, i bynajmniej nie były to naturalsowe objawienia...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się