Ręce precz od dorożek!

Moim zdaniem, jak to mówią 'jedna jaskółka wiosny nie czyni'.
Ta cała 'nagonka' nie bierze się z powietrza, napewno. Nie raz mieliśmy okazje oglądać różne reportaże telewizyjne czy filmiki/zdjęcia ukazujące wycieńczone, ledwo żywe konie. To mówi samo za siebie.

A jeśli ludzie reagują - to chwała im za to.
Lepiej aby przeszli obok i udawali, że nie widzą..?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 lutego 2013 21:37
Właśnie dlatego pytam czy w moim przypadku była to ta przysłowiowa 'jedna jaskółka' czy też może jednak nie. Ja ciągle słyszę o Morskim Oku, a dużo osób mówi mi, że wszędzie jest źle. Fakt, nie popieram sytuacji nad Morskim Okiem- byłam,widziałam, ale czy to oznacza, że wszędzie jest tak jak tam?
Nie wiem jak jest z góralami i końmi ale z całym światem jest tak, że jak zdarzy się coś złego i niemiłego to głośno to komentujemy, gadamy o tym, rozdmuchujemy i przeżywamy. Za to jak jest dobrze lub bardzo dobrze to przechodzimy nad tym do porządku dziennego. Myślę, że i tu tak jest. Jak ktoś, delikatnie mówiąc, nieodpowiedzialny ma konia i go źle traktuje lub, nie daj Boże, koń padnie na drodze do Morskiego Oka to cała Polska o tym słyszy i trąbi, więc wniosek jest jeden: górale znęcają się nad końmi. Za to nikt nie mówi, że kursów nad Moko są tysiące i inne konie żyją i nie mają się najgorzej.

Byłam kiedyś na kuligu. Facet zaspał, spóźnił się, pomagałam mu konie zaprzęgać. Chciał nam to jakoś wynagrodzić, nie mógł przedłużyć bo już następni klienci czekali, więc zrobił nam "żwawszy" kulig. Konie całkiem porządnie dostały w kość. Jasne, że następnego dnia zakwasy miały murowane. Ale czy działa się im krzywda? Okres był około sylwestrowy, rejon niegórski, więc szczyt sezonu kuligowego. Konie przez niecały tydzień miały po trzy-cztery kuligi dziennie. Za to przez resztę roku wcinały trawkę i obrastały tłuszczem, kopyta zadbane, konie odrobaczone (jakoś tak rozmowa się ułożyła). Czego chcieć więcej? Ale jakby ktoś tylko po tym tygodniu faceta oceniał stwierdziłby, że są przepracowane ponad miarę.


Edit: dopiska
Oczywiście, że jest już taki wątek: http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,7910.0.html
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 lutego 2013 05:14
W takim razie proszę modów o zamknięcie  :kwiatek: I zmykam czytać tamten wątek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się