iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy

Lusit ładniejszy, a to 1/4 to co za rasa?
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
02 grudnia 2012 22:48
Bardzo mi sie obydwa podobaja 🙂
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
02 grudnia 2012 23:04
Drugi cudny 🙂
prezentują się zacnie, trzeba przyznać  😉
wiesz z jakiej hodowli jest ten PRE?
🙂
Mam konia, który dokładnie nadawałby się do tych konkurencji - kiedyś pokazywałam filmik tej kobyły jednemu z jeźdźców właśnie Doma Vaquera jak również startującemu w corridach. Mówił mi, że większość koni startujących właśnie w corridach ma domieszki - arabów, angloarabów, twierdził, że PRE owszem mają świetne charaktery ale brakuje im czasami iskry dlatego tak często łączy się je w hodowli z "gorącymi" końmi. Proponował zaźrebienie mojej swoim czołowym ogierem, chyba kiedyś się skuszę na takie maleństwo  😜
No to może pokaż też nam i ją przedstaw a nie tak bezosobowo się wyrażasz  😀iabeł:.

crusado sie chyba mowi na takie mieszanki? szlachetne a nie kundelskie 😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
04 grudnia 2012 16:15
dokladnie crusado a to bardziej chyba wlasnie chodzi o wyciszenie a nie dodanie iskry 🙂 mieszaniem , w Doma Vaquera najczesciej sa walaszki i klacze bo ogiery sa chyba za gorace . Ale nie pamietam dokladnie , zapytam i potwierdze swoja wypowiedz 🙂
ja gdzieś czytałam, że chodzi właśnie o dodanie szybkości i zwinności. Chociaż jak patrzę np. na filmy z walk z bykami etc to nie widać, żeby tym koniom zwinności i ognia brakowało. Ale też rodowody nie są tam podane 😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
04 grudnia 2012 16:29
Wybieracie sie na to szkolenie z Trenerem z Jerez? Ja jade z fryzem co prawda ale nadal jestem zakochana w hiszpanskim stylu jazdy 🙂
ja planowałam, ale się nie wyrobię z kasą, póki mi chudapigi łaskawie nie odda  👿

swoją drogą, widziałaś ten filmik [ z J. Verdugo, o którym mówisz]? ja byłam trochę zaskoczona, bo jakoś średnio przypadł mi do gustu. Oczywiście każdy miewa lepszy i gorszy dzień, wiadomo, ale nie podoba mi się np jak działa rękami w ciągu.
kasiakliczkowska zgadzam się z Tobą ale nie zapominaj że nie wiemy co to za koń. Ja przynajmniej nie wiem 😉 Jaki jest.

A na szkolenie się nie wybieram - pieniądze nie te. JESZCZE  😎.
Zorilla nie wiem co mam pokazać bo te umiejętności wykorzystywała w konkursach 130+ w skokach i w moich zabawach pseudo hiszpańskich w domu.
Teraz to bym się bała, za chwilę 16 jej stuknie i jest już na ujeżdżeniowej emeryturze.
Chociaż teraz żałuję, że tego nikt nie nagrał - fajna pamiątka by była.
A no właśnie miałam filmik na myśli ale jak nie masz jakieś fotki czy filmiki a nie że skoki pfff  😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
04 grudnia 2012 22:34
Myslalam ,ze moze jako ogladacze sie ktos wybiera  🙄 .
Dalej nie ta kasa  🙄. Jazda spanie konsultacje etccc. Kieeeedyś.
Jakie są najbardziej cenione linie hodowlane PRE? Gdzie można o nich poczytać?  :kwiatek:
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
05 grudnia 2012 10:24
Ehhh... Tak czytam i czytam, nazachwycać się nie mogę  🤣 Maży mi się od kąd pamiętam jakiś siwy lusitano... No niestety fundusze nie pozwalają....
Tutaj jak zwykle kurz się zbiera, mimo chwilowego ożywienia...
Ja w weekend miałam okazję być sfilmowana i tak oto powstał taki zlepek sztuczek:

Nie był to nasz najwybitniejszy niestety dzień, ale było całkiem nieźle, a żeby łapać najlepsze momenty to bym musiała chyba monitoring na hali zainstalować, bo przede mną w stajni uciekają jak idę z kamerką - zanudzam tylko prośbami o kręcenie  😀.
W każdym razie Tonikowi jakiś czas temu coś w móżdżku się otworzyło i rozpiera mnie duma.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
20 grudnia 2012 08:09
Zorilla fajnie,ze on to robi z takim spokojem  🙂 , nie pamietam juz czego nauczyla go Cygler ale chyba hiszpana , uklonu wlasnie i kladla go . Tylko ,ze potem juz nikt tego z nim nie robil do czasu jak trafil znowu do Was . Ladnie to doszlifowalas i chyba lepiej sie wspina bo nie odgina sie juz ? Az milo sie patrzy ,ze on jest taki spokojny jak to wszystko robi wielkie brawa dla Ciebie  :kwiatek:
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
20 grudnia 2012 08:49
Zorilla, widać dużo włożonych roboczogodzin 😉 Zazdraszczam efektów 🙂
Ja widzialam kilka filmikow z jazd z K. Cygler, zreszta jeden nawet jest na andaluzy.com, w zakladce Tone, i nie podoba mi sie. Nie sadze zeby dal sie polozyc. Uczyla go hiszpana i uklonu wiec mial pewna fajna baze 🙂. I wspiec ku mojemu nieszczesniu. Toniak jest super koniem, tez sie strasznie cieszesze ze sie uspokoil, na poczatku wozil mnie po bandach na 2 nogach a teraz nie wykorzystuje wspiec przeciwko mnie i moge go tego ze spokojem uczyc.
Dzieki dziewczyny 🙂🙂🙂🙂.
Karola a jak szkolenie? Widzialam pare fotek pieknych 🙂
nie wiem, czy to już było w tym wątku - które ze sklepów jeździeckich w PL sprzedają sprzęt typowo iberyjski..? np ogłowia z frędzlami etc..? taka sekcja typowa dla wielbicieli kultury hiszpańskiej jazdy...? 👀
Equiversum, ale ma niepochlebne opinie (w watku o skleoach internetowych).
Chyba bardziej warto poszukac na ebayu np? Co sądzicie?
Pamiętacie pana Brioso?
Dostałam właśnie nową porcję jego zdjęć!

Z punktu wyjściowego
http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,809.msg420853.html#msg420853
przez pracę
http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,809.msg1207419.html#msg1207419

jako 10-latek wygląda teraz tak:





jak na mnie, ciacho!  😍
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
21 lutego 2013 22:49
Przystojniaczek  😍
nie wiem, czy to już było w tym wątku - które ze sklepów jeździeckich w PL sprzedają sprzęt typowo iberyjski..? np ogłowia z frędzlami etc..? taka sekcja typowa dla wielbicieli kultury hiszpańskiej jazdy...? 👀


poszukaj na www.kinghorse.pl  , www.wwr.com.pl (sklep) warto tam zadzwonić i zapytac
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
22 lutego 2013 08:20
Carmina a czym dokladnie jestes zainteresowana?
KarolaLiderowa - szukałam czegoś na prezent dla przyjaciółki, która właśnie kupiła sobie andaluza, np taki pomponik do ogłowia, czy coś podobnego ;-)

a w międzyczasie sama stałam się właścicielką rocznego ogierka PRE, więc będę pewnie regularnie się udzielać w tym wątku ;-)



















No to zacznij, i cos opowiedz 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się