Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

sei   . let's grow old together & die at the same time .
03 lutego 2013 18:19
a hodowca rubina nie dysponuje jego nasieniem?
Nie ,niestety nie dysponuje.
Hehe toż to lata temu było  😉


W kwietniu będzie 3 lata  😕
Jak można pisać takie bzdury jak tutaj:
http://www.bazakoni.pl/anonse,a-13971.html
🤔 heterozja genowa pożądana w hodowli czy kogoś coś przepraszam  🤔 😵
Jak można pisać takie bzdury jak tutaj:
http://www.bazakoni.pl/anonse,a-13971.html
🤔 heterozja genowa pożądana w hodowli czy kogoś coś przepraszam  🤔 😵


najwyraźniej z osobą piszącą to ogłoszenie nie było przynajmniej chwilowo za dobrze  😉
opis  piękny i wręcz zwala z  🙂nóg
że też się świat jeszcze na nim nie poznał i po niego nie sięgnął ❓

"Ogier Mors na większości klaczy daje niezwykle pożądane i bardzo rzadko spotykane zjawisko heterozji genowej!" i wiadomo od razu za co liczą sobie 2000  😂 😵

leonek jeszcze nic straconego  😉 taki ogier każdego zwala z nóg jeszcze z takim opisem  😵 tłumy chętnych na pewno ruszą na stanówkę do niego
Właśnie trochę się obawiam, że przy takim opisie i takiej cenie dla wielu osób faktycznie może się on wydawać niesamowicie wartościowym ogierem. Uwielbiam jak ktoś tak kogoś wprowadza w błąd grrrrrr

BTW byłam w Niemczech na pokazach ogierów,  😜
Masa bardzo interesujących koni, część w przyzwoitych cenach, ech żeby to nie była taka droga i kloptoliwa (uciązliwa) zabawa
Cachas (Caretino x Corrado)
a kiedy beda hanowery bo bym sobie pojechała pooglądać tym bardziej że już oddech w pracy zaczynam powoli łapać  🙂
Hanowerskie pokazy już był 25.01 i 1.02 w Verden. jeśli myślisz o skoczku to ja hanowera odradzam.

Mój nowy ulubieniec, Bretton Woods ♥
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TFRHsNvwjdI
sei   . let's grow old together & die at the same time .
04 lutego 2013 14:22
fajny 🙂
pokazuj więcej  :kwiatek:
Bretton jest szałowy!. On, Furstenball i Charmeur, to jest koronowana trójca w moim prywatnym rankingu ogierów 😉
A rośnie mi praktycznie pełny brat Brettona 😀
sei   . let's grow old together & die at the same time .
04 lutego 2013 15:05
Charmeur to jest to  😍 i jeszcze kilka co za serducho łapią 😉
Oj jest, cała masa 🙂 I z roku na rok kolejne olśniewające ruchem i eksterierem dochodzą. Ale te trzy widziałam na żywo i mi jakoś szczególnie przypadły, chociaż z miejsca wymienię z 10 kolejnych, od których mi kolana miękną 😁 Fajnie, bo pewnie za kilka lat taka topowa jakość będzie bardziej średnia, niż topowa, tylko zacierać ręce 🙂
A mi się kompletnei Furstenball nie spodobał. Furst Romancier, co innego  😜 W ogóle to zaprezentowali takiego trzylatka hanowerskiego po Dancier, żę  😍 😜. Mam filmy, jak dotrę do domu to się zabiorę bo materiału mam, że hoho  😜
Zupełnie nie wzruszył mnie Bordeaux (United/Krak C), ale Bretton, ten młody po Dancier to po prostu  😜

quanta
Jaki ma papier dokładnie ten Twój brzdąc ?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
04 lutego 2013 15:36
zobaczymy jak ten twój źrebol wyrośnie. będzie następny bretton woods tylko lepszy 😉 i quanta na olimpiadzie  😎

rudego widziałam tylko na filmikach no, ale!
Quvee Prestige, trzy miesiące po Korungu - on jest chyba idealny w tym skoku  😍
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9zeKWRfWchs
sei   . let's grow old together & die at the same time .
04 lutego 2013 16:22
robi wrażenie 🙂 ciekawe jak będzie się pokazywał pod jeźdźcem. obstawiam, że będzie szykowany na MŚMK w 2015  😎
Quvee Prestige ciacho niesamowite  😍, mój number one dla mojej młodej jak ją będę kryła za dwa-trzy lata
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 lutego 2013 17:09
oo tak Quvee dał wczoraj czadu- wszyscy aż piszczeli jak skoczył. Chłopak ma powera w dupce,będzie z niego dobry materiał😉  Skacze jak torpeda a w boksie oaza spokoju- taki niepozorny miś😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 lutego 2013 17:33
Ależ ten Bretton Woods się rusza!  😜
Quvee jest po prostu boski 🙂 będę zbierać i uzbieram na stanówkę nim.  Nie wiem kiedy to nastąpi, ale dam radę 🙂 najwyżej sprzedam jakiegoś konia :P.
gacek a jaka jest cena za nasienie ?
800 € + przesyłka
Na ile zaźrebień taka jedna porcja nasienia wystarcza ?
Na jedno. Ale 800 Euro kosztuje nasienie świeże, więc płaci się raz, a za kolejne porcje dopłaca ok. 150-200 Euro za pobranie i wysyłkę. Tak mi się wydaje. Przy mrożonce płaci się za porcję (czyli zależnie od jakości nasienia 3-4 słomki). Słomka Quidama de Revel kosztuje np. 750 Euro 😉
777, jak przyślą więcej to na dwie starczy, jak już się zaźrebi nie trzeba się przyznawać, że zaszła to wyślą na kolejną ruję i można jeszcze ze dwie bzyknąć.
Tylko papier będzie jeden 😉
chyba nie bardzo rozumiem twoją wypowiedz.
to może wytłumacze o co mi chodziło
a chodziło własnie o to że się boję że za pierwszym podejściem się nie uda
nasienie takiego de niro to koszt duuuzy
nie stać mnie na nieudane próby zaźrebienia a tu gdzie mieszkam z tą inseminacją to tak sobie
czyli jeśli nie zaźrebię za pierwszym podejściem to czy każda następna porcja będzie w takiej samej cenie czy płaci się tylko jakąś jej część
Pytam bo zwyczajnie nie orientuję się
777 wszystko zależy , przy niektórych ogierach płacisz za słomkę lub porcję słomek (zazwyczaj obliczoną na jedną inseminację), jeżeli kobyła zajdzie Ci za 5 razem płacisz 5 razy
Niektóre stacje ogierów oferują w cenie np. 3 próby - wtedy płacisz raz i dopłacasz ewentualnie za przesyłkę i pobranie przy kolejnych próbach.
Wszystko zależy od warunków panujących w danej stacji, dodatkowo często są zależne od konkretnego ogiera. Nie da się ogólnie napisać  😉
777
Musisz dopytywać u właściciela ogiera. De Niro na pewno będzie drogi, bo jest ostatnio znów modny choćby za sprawą Desperadosa czy Bretton Woods.
Obecnie ogier stacjonuje tutaj:
http://www.klosterhof-medingen.de/

Jeżeli nie masz dobrego weta pod nosem, ale dosłownie pod nosem (do 30 km) to ja bym rozważyła zawiezienie klaczy do kliniki. Jeżeli zawieziesz klacz w odpowiednim momencie to nei wyjdzie Cię to jakoś drogo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się