Jakie pasze dajecie swoim koniom?

My juz też pasujemy z Dodsonem i przestawiamy się włąśnie na Pavo.
120 zł za worek musli Competition ?? I 130 sieczka ?? To juz jest przesada.


poważnie? Normalnie to zapiszę w kalendarzu 😀 Największy fan D&H się poddał 😉 joke 😉

A myślałaś też nad innymi paszami? Ja kiedyś podawałam Pavo i średnio widziałam efekty...
Reklamują się że zaopatrują brytyjską kadrę!

Nie polecam Pavo,mój koń nr 1-kobyła, była na paszy pavo full,herbamelange i ich sieczce i wyglądał jak szkapina,teraz zaś je 2 kg musli i 2 kg sieczki D&H i wygląda jak pączek w maśle.Też z tego względu wielbiłam D&H,ale cóż-not anymore
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
07 stycznia 2013 21:42
Czy Dodson poza podwyżką nie zmienił też składu pasz? Mam wrażenie, że to co przyjechało do mnie do stajni w zeszłym tygodniu wygląda inaczej niż np miesiąc temu. 

Już 3 lata jadę pełnoporcjowo na D&H i jak poprzednie podwyżki mnie nie ruszały, to ta mnie wybitnie zdenerwowała  😫 Zostanę przy Kwik Beet i Safe&Sound, ale podmienię 16+ na Baileysa Seniora.
mtl   I M Equestrian
07 stycznia 2013 21:44
Reklamują się że zaopatrują brytyjską kadrę!


pewnie rozdaja za darmo  😂

swoja droga musze zamowic siwemu nowy worek Pasture Mix, bo po "wakacjach" nie mamy prawie nic
podwyżki u polskiego dystrybutora , ale są jeszcze sklepy w pl sprowadzające DH z zagranicy z cenami bez podwyżek tak jak np sklep pasze-lublin. Daję ich przykład bo kupuję od nich już jakiś czas więc mniej więcej wiem jak sytuacja wygląda 🙂

A Spillersa gorąco polecam. Ale o tym w wątku było chyba z milion razy 🙂
Ja niezmiennie od lat uzywam Spillersa. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych pasz dostepnych aktualnie na naszym rynku. Testowalam juz kilka roznych pasz, ale te sprawdzily mi sie najlepiej. Nic tak nie poprawia wygladu koni jak Conditioning Mix 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 stycznia 2013 21:54
Ja byłam bardzo zadowolona z St. Hippolyta. W sezonie dawałam Endurance, a po sezonie Krauter. Dla mnie bomba i wcale nie taki drogi. W tym sezonie też będziemy to jeść, ale rozważam jeszcze wypróbowanie Dengie.
Swoją drogą podobno najlepsze pasze na świecie robi Purina (tak,ta od żarła psów i kotów 😀 ) ale to tylko w USA 🙂
xxagaxx, hahah... to nie jest smieszne. PRzywiązałam się do Dodsona, ale 120 za worek to juz przesada jest.
Zobaczymy czy przy PAvo zostaniemy. Innego pomysłu na tą chwile nie mam.
Hoveler czy Hyppolit na pomorzu słabo dostepne, a nie mam zmiaru jeszcze za przesyłki płacic.
pavo to bardzo dobre pasze i widze duzo fajniejsze efekty niz przy karmieniu spillersem.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
07 stycznia 2013 23:23
Ktoś podaje sieczki od Pana Podkowy?
Zu, ja podaję, co chcesz wiedzieć?
Moon   #kulistyzajebisty
08 stycznia 2013 06:23
Klami, Hyppolita na pomorzu ma sklep Parkur w Chwaszczynie, przynajmniej miał jak ostatnio byłam poszukując Nature's Besta  😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 stycznia 2013 06:58
Grace, jesteś zadowolona? Ogólnie czy długo sie trzymają? Dobrze pamietam, ze ktoś narzekał, ze była zbyt wilgotna i poplesniala?
Ja mam tę nową owocową, jest napisane ,że to już ulepszona technologia produkcji. Kupowałam ok miesiąc temu, data ważności jest do 08.2013. Nic nie pleśnieje, zapach nie uleciał, przechowuję w oryginalnych opakowaniach, ewentualnie innych papierowychi nic się nie dzieje jak do tej pory. Koń zadowolony, ale mam wrażenie,że on zjadłby wszystko..
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 stycznia 2013 07:15
marta__sz, dziękuję :kwiatek: mam nadzieję, że mój niejadek też nią nie pogardzi 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
08 stycznia 2013 08:37
Sieczkę relaks P.Podkowy w naszej stajni jadł jeden koń na 10. Reszta zostawiała ponad połowę zadanej sieczki w żłobie.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 stycznia 2013 09:38
derby oj, to mnie nie pocieszyłaś. Najwyżej będę kombinować.
Mój koń jadł jakiś czas sieczkę relaks + lucernę od Podkowy. Nic nie pleśniało (w przeciwieństwie do Dodsonowego Everyday Chaff  👿 na 3 worki 2 spleśniałe  🙄 ) sieczki bardzo fajne, suche, pachnące, mój niejadek jadł bardzo chętnie w każdych ilościach ( a Fibergy nie chciał jeść wcale i potrafił cały posiłek zostawić :/ ), jedyne co zostawiał to te gałązki drzewek owocowych  😁
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 stycznia 2013 09:50
Czyli jest jednak nadzieja 😀
Dziękuję wszystkim :kwiatek:
Swoją drogą podobno najlepsze pasze na świecie robi Purina (tak,ta od żarła psów i kotów 😀 ) ale to tylko w USA 🙂


Tak tylko Purina w UK albo US różni się składem dość znacząco od tej dostępnej w Polsce czy w Niemczech chociażby. Przykładowy Pro Plan jest uważany za jedną z lepszych karm dla psów, a u nas.. mocno bym się nad tym zastanowiła. U nas takim masowym producentom jak Mars czy Nestle mówię stanowcze "nie".  Już kończę OT

Dodson na szczęście nie zmienia u nas cen. Dalej cena za worek w większości sklepów kręci się w okolicy 24 euro, ja na szczęście mam zniżkę i sklep, w którym się zaopatruje bardzo często do większego zamówienia dorzuca worek gratis.

Teraz jestem na etapie poszukiwań taniej paszy i względnie dobrej dla młodziaków. Mam nie małą walkę w stajni o karmienie, bo właściciele stajni nie chcą/za mało im płace (niepotrzebne skreślić) przestawiać moich maluchów na czas karmienia z biegalni do innego boksu. W rezultacie D&H dostają wszystkie konie w biegalni, a worki znikają z prędkością światła. Nie stać mnie na takie karmienie i raczej nie zmierzam utrzymywać cudzych koni. Tydzień temu kupiłam na spróbowanie w sklepie rolniczym musli firmy Deucavallo 30 kg worek, który zniknął w tydzień, przy karmieniu pół na pół z granulatem, który mam w cenie pensjonatu. Żyć nie umierać  🤔
czy ktoś z was rozsądnie zastąpił Build Up'a na coś tańszego, ale równie dobrego?

słuchajcie - ja i tak dawno karmię/dokarmiam (dokarmiam - bo używam balancera) RedMillsem, ale popatrzcie:
DH Sixteen Plus Mix (20kg) 129 zł  a  RedMills  Leisure&senior Mix(18kg) 78 zł  :http://paszaredmills.pl/pl/p/Leisure-Senior-Mix/74
DH Bild up Mix 129 zł  a RedMills  Horse Care 10 ( 25kg) 116 zł http://paszaredmills.pl/pl/p/Horse-Care-10/77
a Formula Gold 116 zł  http://paszaredmills.pl/pl/p/Formula-Gold-Balancer-poprzednio-Super-Performer/91
DH Pasture mix 109 zł  a RedMills  Cool "n" cooked mix 87 zł http://paszaredmills.pl/pl/p/Cool-n-Cook-Mix/75

moja młoda dostaje Formułe Gold już kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolona - pasza jest bardzo chętnie zjadana, klacz ma dobra kondycję - ma energię ale nie 'dostaje na głowę' , a mój senior dostaje Leisure&Senior - jeszcze przy tej różnicy w cenie to nie ma się co zastanawiać  😍

Zu, ja podawałam Energię, Lucernę mix, relaks i owocową. Pierwsze partie rzeczywiście pleśniały jak postały trochę w cieplejszym miejscu. Ale nowe partie są w workach papierowych i bardziej suche, więc nie ma problemów.

Mój koń zdecydowanie nie lubił Relaksu i średnio Lucernę mix, ale on w ogóle nie przepada za lucerną. Natomiast Energie je bardzo chętnie, ona ma najmniej lucerny, również owocową zjada. Owocowa jest bardzo drobna, Energia ma dość spore źdźbła. Jadł też Seniora, ta ma bardzo dobry skład.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
08 stycznia 2013 15:21
My, po prawie trzech latach musli, wróciłyśmy do owsa. Owies + siemię + otręby + sieczka  + olej (zwykły, słonecznikowy Bartek) dają ten sam efekt, co musli, a jaka oszczędność dla portfela. 🙂 I nie muszę się martwić, czy po pięciu workach jaśnie panna nie wypnie się na dany rodzaj paszy i nie będę musiała szukać nowej.
Cariotka   płomienna pasja
08 stycznia 2013 15:22
przecież to zależy od musli 🙄
Lanka_Cathar otręby i siemię dajesz cały czas/cały rok?
Zu, ja podawałam Energię, Lucernę mix, relaks i owocową. Pierwsze partie rzeczywiście pleśniały jak postały trochę w cieplejszym miejscu. Ale nowe partie są w workach papierowych i bardziej suche, więc nie ma problemów.



to prawa -  to było dawno i, aby oddać sprawiedliwość, p.Podkowa te spleśniałe wymieniał.

A teraz zmenił technologię - ja daję te sieczki od listopada i nie miałam żadnego problemu z jakością, świeżością itd.

Moje kone sprawdziły owocową, energię i seniora i  IMHO są bardzo fajne.
A+A,  jakieś efekty zauwazyłaś po seniorze? czy tylko w roli zapychacza?
ash   Sukces jest koloru blond....
09 stycznia 2013 08:26
Lanka_Cathar, otręby jak podajesz?
Czy ktoś już stosował nowe otręby ryżowe ? te co są zamiast Max Eglo?
Ja polecam jeszcze pasze Muhldorfer - chyba nie są zbyt popularne w PL, ale ja byłam BARDZO zadowolona z paszy ziołowej - chyba najlepsza jaką miałam do tej pory. Teraz mam w planach popróbować inne pasz tej firmy - widziałam próbki w Berlinie na Targach i wyglądały na prawdę super. Co do Dodsona - ja widziałam lepsze efekty po Spillers conditioning mix niż pod Build - up w przypadku dawania takich samych ilości obu pasz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się