POMOC samotnej mamie + link do aukcji na jej rzecz

Cudo 😍
Laguna, wpłacając pieniadze na konto zeby poszło na prezent swiateczny to cos dopisac?
Laguna cudny naleśnik 😍
Chciałam ci powiedzieć, że moim marzeniem byłoby mieć taką przyjaciółkę jaką ty jesteś dla Maji, naprawdę odwalasz kawał dobrej roboty!
Na początku grudnia puszczę przelew, mam również paczkę do wysłania, trochę rzeczy dla maluchów, to też poślę na początku grudnia, tak żeby na święta już wszystko było. Aaaaaaaa i jeszcze pierników napiekę i też wyślę 😉
Zrobiłam właśnie przelew na całe 5 zł (więcej naprawdę nie mogę, sama osobiście pomagam samotnej mamie przyjaciółce, ale na mniejszą skalę). W przelewie napisałam nick i hasło " dla Tymka Maji i Pawełka Święta".

Edit: Wiecie co, wiele nie pomogę, ale lepiej się czuję, z myślą, że są osoby którym grosz do grosza się złoży i coś z tego wyjdzie. I dobrze mi z tą świadomością, że nie jesteśmy jednak takimi snobami jak wszędzie się o tym trąbi.
Mam też przyjaciółkę samotną mamę, ale z gronem naszych przyjaciół składamy się miesięcznie po 50 zł i zawsze coś ma. Jednakże ona nie jest w tak tragicznej sytuacji i bardziej nam chodzi o wsparcie trochę więcej niż tylko psychiczne.
Dziękuję wam 🙂

A tak żeby wam uzmysłowić jak "cudowny" kraj jest naszą ojczyzną powiem wam na czym Maja stoi z kwestią renty rodzinnej.

Otóż ZUS oczywiście nadal sprawy nie rozpatrzył do końca i jeszcze nic nie ma przyznane. 🙄

Za to już się zdąrzył skontaktować z Urzędem Pracy w którym Maja była zarejestrowana jako bezrobotna. I dostała pisemko, że z dniem 7.09 (dzień śmierci Łukasza) odebrali jej status osoby bezrobotnej z powodu "procedury ubiegania się o rente rodzinną" i w związku z tym cofają jej wszystkie przywileje i potracą jej z pierwszej wypłaconej renty wszystkie świadczenia wypłacone od dnia 7.09 😵
Mając na uwadze fakt, że w tej chwili najnizsza renta rodzinna to 740 zł BRUTTO!!! Czyli pewnie jakieś 500-550 zł netto, to jak jej jeszcze potrącą na rzecz UP to pewnie przez miesiąc lub dwa nie dostanie nic. Miejmy nadzieję, że mimo opieszałości ZUSu w przyznawaniu tych pieniędzy naliczą jej wyższą kwotę 🙄

Ale nie sądzicie, że to zakrawa na skandal? Renta jeszcze nie przyznana, ale UP już uważa ją za osobę to świadczenie pobierającą 😵

emade - Napisz np Maja święta lub Maja Tymek Paweł święta 😉 Jak Ci wygodniej 😀
ja wyśle parę groszy więcej w tym 5zł na paczkę, będzie Maji ciężko w te święta:_((( bardzo jej współczuje:_( :kwiatek:
Laguna, Wysłałam co nieco, podziel między paczkę świąteczną i bieżące potrzeby jak uważasz 🙂
ushia   It's a kind o'magic
21 listopada 2012 20:32
ech, chory kraj
na pocieszenie - pierwsza renta bedzie wyzsza, bo wyplaca wstecznie od dnia smierci Lukasza, wiec nawet po obcieciu swiadczen z UP cos tam dostanie

niestety, dla ZUSu trzy miesiace rozpatrywania wniosku to pikus... :/
Laguna czy Maja potrzebuje moze jakąś kurtkę/bluzki/sweterki dla siebie? Mam troche takiej małej rozmiarówki w szafach.

Jutro prześle pare zł na święta
Udostępniłam ponownie wydarzenie na facebooku, więc może znajdzie się parę dodatkowych osób, które pomogą 🙂
Widzę, że 11 osób udostępniło dalej 🙂
Laguna - czy piaskownica 110x110cm, nie będzie przeszkadzać na tym małym ogródku? Jak będę w Poznaniu mogę Ci podwieźć, chłopcy będą mieli gdzie się bawić🙂
Mam jeszcze większe piaskownice 126x126, więc spytaj Maję, która będzie jej pasować.  Chociaż tak pomogę! Piaskownice są zamykane, a jak otwierasz tworzy się ławeczka.
Jej!! Piaskownica to cudowny prezent!! Wiem, bo sami mamy i kochamy!
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
24 listopada 2012 22:00
Dziękuję wam 🙂

A tak żeby wam uzmysłowić jak "cudowny" kraj jest naszą ojczyzną powiem wam na czym Maja stoi z kwestią renty rodzinnej.

Otóż ZUS oczywiście nadal sprawy nie rozpatrzył do końca i jeszcze nic nie ma przyznane. 🙄

Za to już się zdąrzył skontaktować z Urzędem Pracy w którym Maja była zarejestrowana jako bezrobotna. I dostała pisemko, że z dniem 7.09 (dzień śmierci Łukasza) odebrali jej status osoby bezrobotnej z powodu "procedury ubiegania się o rente rodzinną" i w związku z tym cofają jej wszystkie przywileje i potracą jej z pierwszej wypłaconej renty wszystkie świadczenia wypłacone od dnia 7.09 😵
Mając na uwadze fakt, że w tej chwili najnizsza renta rodzinna to 740 zł BRUTTO!!! Czyli pewnie jakieś 500-550 zł netto, to jak jej jeszcze potrącą na rzecz UP to pewnie przez miesiąc lub dwa nie dostanie nic. Miejmy nadzieję, że mimo opieszałości ZUSu w przyznawaniu tych pieniędzy naliczą jej wyższą kwotę 🙄

Ale nie sądzicie, że to zakrawa na skandal? Renta jeszcze nie przyznana, ale UP już uważa ją za osobę to świadczenie pobierającą 😵



nie no ja po prostu zwariuje w tym kraju  😵 😵 nie mam słów @#@#! co to ma znaczyc? moze warto zawiadomic jakąs prasę? narobic szumu?
i jak z prezentami ile uzbieraliśmy na prezenty???
Laguna gdzie jestes, czy wszystko dobrze u Pszczolki?
Czy ktoś coś wie o Lagunie? Ostatnio logowała się 27 listopada. Mam nadzieję, że wszystko ok?
mogę prosic o numer konta?
Loguje się regularnie na fb, więc chyba raczej wszystko ok 🙂
Laguna ma teraz straszne urwanie głowy. Jak tylko wygospodaruje chwile czasu to wejdzie tu i nadrobi wszystkie zaległości. Także nic się nie martwcie  :kwiatek:
Hej!
Baffinka dała mi cynk, że się niepokoicie.
Mam po prostu urwanie głowy. Mąz mi wybył na tydzień pod ruską granicę na delegację, zalałam sąsiadów piętro niżej. Coś się rozszczelniło pod wanną i cała woda z wanny lała się pod nią. Ponieważ mam ją całą obudowaną płytkami nie wiedzieliśmy skąd się nam grzyb na ścianie w sypialni pojawił i czemu nam wywaliło parkiet na korytarzu i pokoju. Masakra.

Pisze tez pracę podyplomową na Uniwersytecie Ekonomicznym (Rachunkowość). Zostały mi 2 msce, więc musze się teraz sprężyć.

Tak więc wybaczcie, że was trochę zaniedbałam.
Nadrobię jak tylko uporam się z tym młynem co mam.

Pszczółka czuje się już fizycznie dobrze. Obu chłopaków ma przy sobie. W nocy jest sama więc różnie bywa, a w dzień zawsze ktoś stara się tam zajrzeć, żeby chociaż na godzinkę mogła sie zdrzemnąć.
Pawełek zaczął kolkowac,więc musze ją zaopatrzeć za wasze pieniązki w jakieś specyfiki przeciwkolkowe.

Tymek po wizycie u ortopedy ma przykaz chodzić przez jakieś pól roku w butach ortopedycznych bo wykreca nóżki na zewnątrz. Z waszych pieniążków kupiliśmy jedną parę. Pewnie do końca rehabilitacji będzie potrzebować jeszcze co najmniej jedną parę.

Olka91- Przepraszam, ze zaniedbałam tez sprawę piaskownicy. Czy możemy się umówić jakoś?  :kwiatek:

Juz mówię jak stoimy z kasą na święta.
Uzbierało się w samym celu świątecznym 153,92 zł
Od:
Olcia86
Luuucynka
Gwash
Armara
Ewabe
Oleśniczanka
Agulaj79

Dla Maji tak jak mówiłam kupię herbaty świąteczne w jakiejś ładnej puszce i do tego może glock'a z IKEI (pamietam, że zawsze lubili to dolewać z Łukaszem zimą do herbaty).
Nie mam tylko za bardzo pomysłu na chłopaków. Wiadomo, że Pawełek to tylko wchodzi w grę gryzak lub grzechotka. A co byście proponowali dla Tymka?


Do tego stan konta wygląda tak, że do poprzedniego salda doszło 100 zł od Agnieszki z Warszawy :kwiatek:

Razem: 2670 zł

Razem wydane: 1449,53 zł

Zostało: 1220,47 zł

Z aukcji na allegro uzbierało się ponad 600 zł . Dam je po prostu Maji na święta. Niech zrobi za nie zakupy i  kupi chłopakom prezenty od siebie.
W weekend wystawię kolejne aukcje. Z nich mam w planie zebrać na jeden czynsz (czyli cel jest ambitny bo czynsz z opłatami za C.O. i wodę to ok 1000 zł)
Ale fajnie mi na sercu, że czapraki, które od roku lub dwóch lezały w szafie i "czekały na lepsze czasy" mogą teraz pomóc pszczole 🙂

Trochę najnowszych fotek chłopaków 🙂




Fotelik od Disco się sprawdza 🙂


Dobrze, że wszystko u ciebie w porządku (pomijając wannę). Jakby coś więcej było potrzeba pisz. Co prawda ten mc wyjdę cienko ze względu na święta, ale może parę zł wykombinuję.
Czekam na propozycje prezentu dla Tymka. Co byście proponowali takiemu 14-miesięczniakowi?
Książeczek ma sporo bo kupiłam mu na mikołaja.
Ma też jeździk i jakieś piłki oraz re-voltowego konia na biegunach 😀
Z tego co pamiętam ma tez jakiś zestaw małego majsterkowicza.

Nie mam pomysłu co może mus ię podobać. Pomóżcie 😁
Laguna czy pieniądze trzeba wysyłać do caritasu na konto? Nie mogę ich wysłać do Maji bezpośrednio?
Póki ZUS nie przyzna jej renty Maja nie chce aby na jej konto wpływały jakiekolwiek pieniądze.
Tak więc drogi sa trzy.

Albo tak jak do tej pory część z was może wpłacać na moje konto z którego ja robię Maji te cięższe i większe zakupy, bo sama się z chłopakami ruszyć do marketu nie może i raz na 2 tygodnie zawożę jej 200-300 zł w gotówce na bieżace zakupy w sklepikach i aptekach osiedlowych i przedstawiamy wam paragony(Zaraz wam podlinkuję paragony własnie z takich bierzących zakupów z ostatnich tygodni)

Albo Caritas.

Albo na konta innych znajomych lub członków rodziny Maji (np mamie).

Jeśli żadna z tych dróg Ci nie pasuje moge jeszcze Ci podac na PW adres prywatny Maji i można spróbować przekazem pocztowym, ale nie wiem ile za to poczta bierze, bo już od wieków nie korzystam z tej usługi owej instytucji 😉
A nie to ok, w takim razie podaj mi na pw dane twoje 😉
Już ślę na PW.

Co Wy na to żeby do prezentów od re-voltowiczów dorzucić kartkę.
Może każda z was napisze króciutkie zyczenia odręcznie, podpisze, zeskanuje i wyśle mi na maila. Ja je wydrukuję i nakleję na taką gigantyczną kartkę świąteczną?
Myślę, ze byłby fajny pomysł 🙂

A Twoja pościel tez służy 🙂


Paragony (wklejam w linkach, bo zdjęcia celowo sa duże - żebyście mogli się doczytać 😀 )





Z tych paragonów z jednego nie jest wliczony whiskas 😉 Mama Maji nie była przytomna jak robiła zakupy aby wziąść dwa paragony 😉




I znikam. Jeszcze raz przepraszam jeśli przez jakiś msc jeszcze będę zaglądać tutaj raz na jakiś czas :kwiatek:
Poszły ode mnie grosze na prezent 🙂
Laguna- nie wiem kiedy teraz będę jechać do Poznania, możliwe, że zdarzy się w tym tygodniu, więc może najlepiej podaj mi do siebie numer, będę dzwonić🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
11 grudnia 2012 16:15
Mogę dać dla malucha Espumisan w kropelkach, mam prawie całe opakowanie (użyte 5 kropli całe 🙂 ). Wiem, że to prawie nic, ale straciłam pracę, ledwo wyszłam z długów, więc finansowo nie wspomogę ...
Espumisan ma datę do 05.2014
Jakie rozmiary ubranek noszą chłopcy ? 80 cm i więcej ? Jutro postaram się coś poszukać i popytam koleżankę, która ma syna,może jej coś zostało🙂

Mogę prosić adres do wysyłki?
Subaru- Tymek nosi 80 w tej chwili, a Pawełek 56-62
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się