SIODŁA

Gillian   four letter word
21 listopada 2012 08:58
niedopłacisz prędzej, dziewczyna to frajerka w takim razie 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
21 listopada 2012 10:00
Jaka firma (Prestige???) miała jakiś czas temu swój znaczek firmowy na tylnym łęku?
edit: nie chodzi mi o tłoczenie, ale o coś na kształt blaszki zalanej czymś co w dotyku przypominało żywicę?! 👀
Gillian   four letter word
21 listopada 2012 10:01
starsze miały wybite Appaloosa 🙂 ale po edycji widzę, że to nie o to chodzi 🙂
Jaka firma (Prestige???) miała jakiś czas temu swój znaczek firmowy na tylnym łęku?
edit: nie chodzi mi o tłoczenie, ale o coś na kształt blaszki zalanej czymś co w dotyku przypominało żywicę?! 👀

A nie przypadkiem Zaldi? Widziałam, że Zaldi mają blaszki na tylnych łękach (tylko nie wiem czy są czymkolwiek zalane).
Ircia   Olsztyn Różnowo
23 listopada 2012 17:01
Może ktoś posiada, dłużej użytkuje  siodło Prestige golden star i chciałby się podzielić  opinią  :kwiatek:
Trochę znalazłam opinii, ale jakoś tak mało tego  🙁 
szukam nazwy niemieckiego sklepu z siodłami
mieli takie różowo - fioletowe logo, o ile się nie myle
pare late temu byli na paradzie w Spodku
😵
ktoś ma jakiś pomysl? Bo ja mam skleroze jak nic
W temacie siodeł jestem kompletnie zielona a muszę takowe sobie sprawić. Mam okazję kupić siodło – to ze zdjęć – ale zanim zacznę rozmawiać ze sprzedającym na temat ceny, chciałabym się czegoś o nim dowiedzieć. Czy ktoś z forumowiczów wie, co to jest za siodło, jaki model, z którego ono może być roku (choćby w przybliżeniu), jaki to rozmiar, rozstaw łęku, co oznaczają te numery wybite na spodniej części obu tybinek itd.? Ja wiem tylko tyle, że to Kieffer (co oczywiste) i że jest to siodło wszechstronne o profilu ujeżdżeniowym. Próbowałam znaleźć w sieci jakieś informacje (porównując je wyglądem z innymi), ale takiego nie znalazłam. Proszę o pomoc, będę wdzięczna! 🙇
annet
mi ono wygląda na juniorską, starszą wersję Garmisch'a ale poduszki ma trochę inaczej "w szerz" profilowane, niż Garmische , które widziałam na żywo
Dla niewtajemniczonych - siodło annet widziałam nie tylko na zdjęciach
Tak wygląda aktualny Garmisch:

Co do numerów na siodle
ta samotna 1-nka to wielkość siedziska, dla Kieffera to odpowiednio:
1 - 16 - 16,5 "
2 - 17 - 17,5"
3 - 18 - 18,5 "

19 to rozmiar łęku -  bywa, że poprzedni właściciele łęki zmieniali - dlatego mogło Ci wyjść więcej (21 bodaj, tak?)

Ten 4 cyfrowy numer, to indywidualny "numer rejestracyjny" siodła :-)
dzięki _Gaga ;-)
Garmisch oglądałam w sieci, ale jako, że się nie znam, to szukałam czegoś identycznego a to mi nie pasowało tym prostym ścięciem przedniej poduszki.
Skoro 19 oznacza rozmiar łęku, a mi przy mierzeniu wyszło 20-21 cm, to pewnie tak jak napisałaś - ktoś coś modyfikował albo mu się po prostu "rozeszło" przez te wszystkie lata.
Natomiast ten numer seryjny siodła, to tylko numer powiadasz, szkoda, bo gdzieś znalazłam informację, że Kieffer w tym numerze zapisywał także rok produkcji, ale tym sposobem to musiałoby być albo z '67 roku albo 2001 ;-) Gdyby to pierwsze, to jeszcze by wyszło, że musiałabym zapłacić właścicielowi dodatkowo za to, że to antyk i jeszcze wpisać je do rejestru zabytków ruchomych... 😉
Skontaktowałam się już z pośrednikiem w jego sprzedaży - w tygodniu powinnam znać cenę. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Możliwe, że jakoś jest zakodowany rok - aż tak się na siodłach nie znam :-(
Może ktoś podpowie?
Miał ktoś styczność z firmą LOGOS SIODŁA? http://logos-siodla.pl/
Proszę o opinie, bo chciałabym dać tam siodła do wypełnienia poduszek i nie wiem, czy robią dobrze i się opłaca. Z góry dziękuję  🙂
szukam nazwy niemieckiego sklepu z siodłami
mieli takie różowo - fioletowe logo, o ile się nie myle
pare late temu byli na paradzie w Spodku
😵
ktoś ma jakiś pomysl? Bo ja mam skleroze jak nic


ma ktoś pomysł?
Miał ktoś styczność z firmą LOGOS SIODŁA? http://logos-siodla.pl/
Proszę o opinie, bo chciałabym dać tam siodła do wypełnienia poduszek i nie wiem, czy robią dobrze i się opłaca. Z góry dziękuję  🙂



Ja u nich kupowałam siodło i Pani z którą się kontaktowałam była przemiła, cierpliwa dla moich mega wymagań i dobrze nam doradziła. Zależało mi na czasie i oni szybko się uwinęli z moim zamówieniem. Siodło ma bardzo dobrze zrobione poduszki, ale nie wiem czy to oni sami robili. Sprowadzane było specjalnie dla mnie z zagranicy. Leży na mojej klaczy idealnie, wszyscy nie mogą się nadziwić, że było dopasowywane 'wirtualnie' na podstawie samych zdjęć i moich szablonów 😉Wydaje mi się, że się znają na siodłach, ale nie mam pojęcia czy są dobrzy technicznie :P Ogólnie to przymierzam się do kupienia u nich drugiego siodła 🙂
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
06 grudnia 2012 13:15
Jaka firma (Prestige???) miała jakiś czas temu swój znaczek firmowy na tylnym łęku?
edit: nie chodzi mi o tłoczenie, ale o coś na kształt blaszki zalanej czymś co w dotyku przypominało żywicę?! 👀

na bank rowniez kieffer bil blaszki , pamietam np na munchenie jednym z nowszych w wersji exklusive 😉

GAGA to brazowe siodelko to na bank garmisch, owszem starszy nowe wygladaja jak na twojej fotce.
Happiowa   córka grabarza
06 grudnia 2012 14:57
może ma ktoś z Was Pessoa Gen X lub Prestige Carisma i chciałby się wypowiedzieć na temat tych siodeł? rozważam kupno i szukam opinii :kwiatek:
Jakie macie opinię o siodłach euro-star? Ktoś się z takimi zetknął? Ja pierwsze słyszę żeby robili siodła, ale teraz chcę zmienić i gość od którego ostatnio kupowałam właśnie takie ma na stanie.
PS: Mam nadzieję że nie było, szukałam, ale nic nie udało mi się znaleźć.
Mam jeszcze jedno pytanie 🙂 Czy robił ktoś coś kiedyś u rymarza z Książa? Albo macie może jakieś opinie? Będę wdzięczna  :kwiatek:
czy ktoś z Was serwisował, dopasowywał siodła
Euroridingi w pasi koniku
Kieffery w koniku??

Ciekawa jestem czy i na ile w/w sklepy świadczą takie usługi
Czy sprzedający z Allegro -  patryk10 - jest pewny?
Ma full śiodeł, w rożnych cenach. Jakiś handlarz czy ściemniacz z siodlami z niepewnych źródeł??
W wątku o siodłach ujeżdżenowych było trochę o nim, raczej negatywnie.
Dzisiaj poszedł mi łęk siodle używanym rok  😵 .
Muszę je dać do rymarza, przy okazji chciałabym maksymalnie siodło poszerzyć. Opłaca mi się jeszcze bawić w takie rzeczy jak siodło wyniosło mnie 1000 zł ?
I czy w takim razie znajdę kogoś w wlkp. kto by przyjechał i mi dopasował siodło do konia za max 2000 zł?
Kupiłam sobie siodło Stubben Krefeld
I chciałabym gdzieś sprawdzić jego numery które są na małej tybince. Hmm pomóżcie, gdzie się mogę zgłosić by to sprawdzić.
Głównie chodzi mi o sprawdzenie roku produkcji siodła i jaki to rozmiar 🙂
Najlepiej bezpośrednio u producenta 🙂 Możesz spróbować przez polskich dystrybutorów Stubbena, arpav na przykład.
Hmm z tego co wiem to Stubben jest firmą niemiecką tak?

Nie znam niemieckiego by się z nimi dogadać 🙁
Napisz do stubbena po angielsku 🙂 Albo napisz maila do arpavu, są przedstawicielem Stubbena w Polsce, powinni bez problemu Ci pomóc (arpav@arpav.pl).
OK. Dziękuje 🙂  :kwiatek: Już do nich napisałam 🙂
Nie ma problemu. Swoją drogą, zdecydowanie bardziej podobają mi się oznaczenia Prestige, tam wszystko jest jsne, masz rozmiar siedziska, łęk. A w stubbenach tylko łęk, reszta to jakaś magia 😉
RatiNa, lepiej napisać na mejla hurt@arpav.pl bo tam Ci odpiszą następnego dnia 😉
hej
dziewczyny mam pytanie czym konserwujecie siodła ? co polecacie ?
:kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się