Licytacja koni OJ 'Indeks' w Rybniku 05-12-2012

Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
10 listopada 2012 23:12
ushia, horse art, właśnie. Miło by było, gdyby ludzie przestali się skupiać na tym, co nie zostało powiedziane/ napisane, a zaczęli czytać/słuchać wprost  🙂 Życie byłoby znacznie łatwiejsze. Ja, niestety, nie mogę zaproponować nic tym koniom. Brawo dla OBIBOKa, że jest w stanie chociaż tymczas dać i brawo dla met za chęć kupna kucy. Myślę, że gdyby nie nerwowa aura obie Forumowiczki bardzo dobrze dogadałyby się w realu, bo jedna i druga mają ten sam cel.  :kwiatek: To, że met ma gorszy dzień, to można bez mrugnięcia okiem zrozumieć. Ale o co chodzi z tą dalszą nagonką ludzi na OBIBOKA? I to ludzi w ogóle nie związanych z tym tematem?  🤔 Chyba wolę nie zachodzić w głowę, bo wnioski mogą okazać się mało optymistyczne. Mimo to, pozdrawiam wszystkich i życzę spokojnej nocy

DominikaK, super, że otwarcie bronisz ośrodka  🙂 Jątrzącymi naganiaczami nie ma się co przejmować, było już tyle afer o zniesławienie na volcie i re-volcie, że każdy dorosły, trzeźwo myślący człowiek nie uwierzy, dopóki sam  nie zobaczy i nie sprawdzi. Myślę, że mało kto (z normalnie podchodzących do życia ludzi) uwierzy na słowo w takie oczernianie.
ALE może jednak wątek pomoże? Zobacz- met chce pomóc kucom, OBIBOK może dać tymczas dla staruszków (dużych koni  😉 <-- bez złośliwości  😉 ), żeby była większa szansa na znalezienie dla nich jednego domu.
Z mojej strony wyrazy szacunku za trzymanie emerytów  :kwiatek:
A konie na zdjęciach wyglądają kwitnąco  🙂 Chociaż to oczywiście tylko zdjęcia. Życzę powodzenia.
cieciorka   kocioł bałkański
10 listopada 2012 23:41
Co wam tak owsiki w tyłki po właziły, żeście się na wypowiedź obibok tak uwzięły? Jest jakiś Nobel z czytania między wierszami?
DominikaK wskaż mi proszę gdzie napisałam coś źle o Ośrodku? gdzie napisałam, że konie są głodzone? halo informacja jest na internetowej stronie komornika, a internet działa tak, że każdy ma dostęp do tej strony  🤔 wyobraź sobie, że jestem trochę doinformowana w tej sprawie i nie wiem dlaczego uważasz za błąd to, iż wrzuciłam tutaj link z licytacją, mam do tego prawo. Nie urządzam tu żadnych plotek, nikt tu jadem na Ośrodek nie pluje, jest taka sytuacja a nie inna, oczywiście, że wszyscy wolelibyśmy aby do tego nie doszło, takie jest życie i lepiej wzbudzić zainteresowanie większej grupy osób niż ukrywać się i krytykować wszystkich wokoło za to, że 'tajemnica' o ukochanych konisiach wystawionych na licytację przez komornika trafiła do większego grona odbiorców niż Rybnik. Radzę jeszcze raz przeczytać moje wypowiedzi i odpowiedzieć mi na moje pytania zadane na początku tego posta.
Zapraszam na PW albo na spotkanie skoro się znamy, ja się nie ukrywam.  😉

edit: literówka 😉
dyskusja PŁOWA i o niczym no, jeśli tak to dobrze. Zawsze parę złotych zostanie w kieszeni.
[quote author=horse_art link=topic=89827.msg1580146#msg1580146 date=1352581112]
czytam to pare razy i tez tylko widze ze met (a i reszta potem) ma nerwowy dzień i nad interpretuje 😉
zwyle pytanie  obibok "dlaczego akurat te nie tamte? bez zadnego nakazywania, zarzucania... przecież życie to życie... wystarczyło "bo na takie mam waruki teraz" czy cos takiego, tak by profesjonlnie bylo, no pytania (z sensem czy bez 😉 ) to odpowiedz - to samo co powiedziałaś(cie) ale w formie bez ataku.
a jak sie obibok tłumaczy i na agresje odpowiada  (nie zawsze trafnie) to coraz wiekszą nakreca... wyluzujcie 🙂
[/quote]
popieram 🙄
czyli jednak jest tu ktos bez okresu...  😵 dzieki dziewczyny, bo juz zwątpiłam . NIC ZŁEGO nie mialam na mysli a juz na pewno nie mialam w planie wojny wywolywac.  :kwiatek:
Ja tylko ze swojej strony dodam, ze jesli konie zostaly wpisane do protokolu zajecia, to nie mozna juz ich kupic bezposrednio od wlasciciela-dluznika. Dluznik moze natomiast w porozumieniu z komornikiem prosic o mozliwosc samodzielnej sprzedazy, na co komornik moze przystac i zazwyczaj przystaje, bo przeciez jemu zalezy na tym, zeby pieniadze byly. Co do wyceny, nie zawsze dluznik chce opinie rzeczoznawcy, za ktora bedzie musial zaplacic. Zazwyczaj jest tak, ze dluznik sam podaje szacunkowa wartosc, ktora zostaje wpisana do protokolu.
Ja liczę, że konie trafią do dobrych domów, a jak nie to uda się właścicielom je wykupić. Miałam okazję bywać w Indeksie, jedyną rzeczą, którą mogę potwierdzić to fakt, iż Ci ludzie naprawdę dbają o swoich podopiecznych. Szkoda tylko, że cała sytuacja tak a nie inaczej się rozwinęła. A link ten Dominiko ma na celu szerzyć informację, że odbywa się taka licytacja, i z pewnością, żeby tym koniom znaleźć dobry dom.
OBIBOK ja tez jeszcze przed pmsem i zrozumiałam 😉)  :kwiatek:  btw wiadomo juz czy sa jacys chetni na te konie czy trze ba jakas wielka akcje pomocowa próbowac uskutecznic?
Nie czytałam całego wątku, tylko pierwsze dwie strony.  🤬
Czy może mi ktoś dać kontakt do właścicieli? Pilne, planujemy kupić któregoś, aczkolwiek musimy dowiedzieć się szczegółów i jak to odegrać.
Z góry dziękuję i przepraszam, że piszę nie wiedząc,czy owe informacje zostały już podane. Po prostu nie mam czasu.
Można by było zrobić listę koni, które mają już osoby chętne żeby je kupić. Narazie z licytacji "odpadają" Desdemona, Nostrzyk i Aramis. To jest 3 która ma swoich kupców.
znajomi chcą kupić Tosię

ja chętnie nabędę Kazinę i [edit] Filipa
DominikaK, nikt tu psow na stajni nie wiesza. ba wrecz odwrotnie, wszyscy sie zastanawiaja jak pomoc koniom, ktore mialy dobry dom.
milton, jaxa i jurta maja nadzieje. ja tez ja mam. jesli bedzie trzeba, zwroce sie do was o pomoc.
Czyli 5 grudnia możemy się spodziewać dużego grona na licytacji. I oby znalzł się ktoś, kto przygarnie staruszki.
Czytam i czytam i z każdą stroną więdnę  🙇
Bastylia przekaż osobie która stworzyła profile koni na bazie, że się majtła

http://www.bazakoni.pl/horse_179221.html

Na górze to Anion ale na dole to zupełnie inny koń 🙂 co potwierdza, że kolejny raz osoby kompletnie nie związane z ośrodkiem są najbardziej aktywne i najbardziej się udzielają zajmijcie się swoimi sprawami a nie latajcie wszędzie gdzie to możliwe nagłaśniajcie sprawy

jezus to ja  😡 miałam żle podpisane zdjęcie na kompie, naprawię błąd ale teraz lecę na uczelnię, zrobię to na przerwie  🙄
Zrobisz przysługę jak zajmiesz się swoimi sprawami naprawdę 🙂
Ja proponuję spuścić ten wątek. Kto chciał ten wie i tyle.
Jak widać autorka chyba bez upoważnienia pilotuje sprawę i nikt jej pomocy nie chce.
Tak rozumiem bieg wydarzeń.
Nowelisa, nie wiem czemu ma służyć zamiatanie sprawy pod dywan? Rozumiem, że licytacja komornicza reklamą dla ośrodka nie jest, ale tu chyba o konie chodzi a nie o właścicieli i ich stan majątku czy zadłużenia?
Dziewczyna nagłośniła sprawę by znaleźć nowe domy dla koni. To chyba dobrze?

Taniu ja to widzę trochę inaczej, dzięki temu wątkowi kilka osób zainteresowało się sprawą i postara się o nowe domy dla choć części tych koni.
bera7- w wątku o Panu Sławku pokazałaś wzorcową akcję pomocy.
I dlatego jeśli Ty chcesz, niech sobie wątek wisi. Bo Tobie ufam.
A panny odsyłam, niech zobaczą "jak to się robi na Re Volcie"
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,89110.0.html
desire   Druhu nieoceniony...
12 listopada 2012 11:03
a ja bym radziła   wszystkim  wejść na stronę komornika i zobaczyć, że staruszki nie będą licytowane, ale taaak, wszyscy są sk**wielami... pięknie sobie poużywali co poniektórzy, ot co.  🤔
Powoli, żeby nie wyszedł zamęt...
To, że martwicie się o konie chwała wam za to bo one są ważne i ich los ale podczas tych dysput na temat koni wychodzą cuda wianki nie potrzebne zgrzyty, padają słowa które zapadają w umysłach ludzi. Jeśli na forum są osoby zainteresowane powinny zwrócić się do źródła a nie dyskutować z osobami które nie mają nic wspólnego ze sprawą.
Bastylia nie jeździ w ośrodku więc nie ma pojęcia co się w nim dzieje a swoje wiedzę opiera na tematy dobrostanu koni jedynie z opowieści ludzi te wieści idą dalej i tak powstaje fama, że konie w ośrodku mają się źle .....  🤔wirek:
Przykro się czyta w sieci wpisy szkalujące oskarżające konie NIGDY nie miały się źle są leczone mają wszystko to co im jest do dobrego życia potrzebne....
Tyle z mojej strony

co do wieku, to te o nieznanym (bo sa nn) mają nr paszportu, a ost 2 cyfry paszportu to rok urodzenia podany przez wlasciela. moze nie na 100% pewny ale da się określić mniej wiecej.
wiec staruszki są nadal, a opisy o starości i niemożliwości użytkownia sa nadal-nieprawdziwe?
dla mnei to śmierdzi jak ktoś zakazuje mówienia o takich rzeczach, szczególnie jak to sprawy jawne (zadłużenie, firmy, biznesy , licytacje itd)
zmienila sie lista koni do licytacji? czesci nie ma?
horse_art,  nie ma. jeszcze wczoraj było 33, dzis jest 30. brak emerytów, jeśli dobrze patrzę.
Nowelisa pewnie każdy ma tu inne zdanie na temat pojęcia dobrobytu konia. I raczej nikt tu nie podnosi tego tematu. Dla mnie jest sprawą dziwną jak osoba która jest mocno zadłużona, jest w stanie utrzymać tyle koni w jak cały czas podkreślasz dobrobycie. Każdy z nas wie ile to kosztuje... A cała akcja jest skierowana na nagłośnieniu licytacji koni, co daje im na pewno większą szansę na znalezieniu im dobrych domów, a chyba o to chodzi. Więc nie wiem dlaczego atakujesz bastylię99, bo ona raczej złych intencji nie miała.
31 ?
klacz IANDA, rocznik 90, jest w osobnym obwieszczeniu, licytacja 22/11, nr sprawy ten sam
pewnie ten koń był zajęty wcześniej, tam więcej jest z tego co zauważyłam licytacji i zajęć. Tylko tamte już były i nie ma obwieszczeń, może się pojawią jeszcze.
Isabelle ,
hym, ciekawe...tez mi sie wydawalo (ale nie skopiowałam nie zapamietalam dokładanie listy) ze tych najstarszych nie ma. ciekawe dlaczego/ i czy tak moze ? co się z nimi stalo ?

baba_jaga  - wcześniej tez jedna starsza byla osobno

kaede  - tez mi sie tak wydaje - organizują paradę od lat (i teraz tez i maja na to kase?), nie rozliczyli sie z wcześniejszych, maja długi których nie spłacają, a koni -emerytów oddać nie chcą (a byli wcześniej chętni). Trochę dziwne ;]
no i oddają teraz konie z którymi tak emocjonalnie niby są związani zamiast coś innego - tak w temacie żeby je wykupić i oddać im. oddali żeby je ktos kupił i dał i im znów? żeby znów je licytować? Głupie juz całkiem (tzn kupić i im oddać - zwalając wydatki)
chyba lepiej, ze max osób się dowie i kupi zapewniając dobry dom niezależnie czy tam dobrze czy nie, ale chyba raju to tam nie ma skoro wyglądają jak wyglądają?

tak czy siak - dla dobra koni (może z mniejszym dla renomy właścicieli - ale konie chyba ważniejsze) jest żeby max osób się dowiedziało o licytacji

edit- poprawiłam litrówki bo sama nie mogłam odczytać 😀 klawiatura mi się zacina - sierść? okruszki? 😉
horse_art, były 33,  z ciekawości sobie zapisałam ile jest zdrowych/jezdnych/w dobrej kondycji a ile starych/w moim mniemaniu wyglądających nienajlepiej/kontuzjowanych 😉

szczere zycze powodzenia (czy to w akcji "spłaćmy długi" czy "uratujmy konie" jakie nazewnictwo kto lubi)
Oczywiście, że według niektórych lepiej byłoby, żebym nie zakładała tego wątku i będą mnie za to atakować i nienawidzić do końca swoich dni.  😉  Ale nie jest to sprawa super tajna i nie ma na celu obrażania Ośrodka Indeks, czy też jego właścicieli. Tak, nie jeżdżę w ośrodku od kilku lat, ale czy to oznacza, że nie mam prawa do publikacji informacji o licytacji tych koni? Jeśli właścicielom nie uda się wykupić koni i wyrównać swojej sytuacji finansowej to fajnie aby ktoś kogo stać na zakup mógł zapewnić koniom równie dobry dom. NIGDZIE NIE NAPISAŁAM, ŻE OŚRODEK JEST ZŁY, KONIE ZABIEDZONE I ŻE NAJLEPIEJ JE SZYBKO WŁAŚCICIELOM ODEBRAĆ. Ludzie kochani... skąd w Was tyle jadu?  😲
Mogę się zająć swoimi sprawami, ok. Przecież lepiej byłby zostawić tą sprawę i niech rozwiąże się sama  🤔 Niech ogarnie nas znieczulica i siedźmy cicho, bo ktoś wpadnie na pomysł, że chcemy zrobić na złość.  🤔

Przepraszam, że w natłoku zdjęć i danych 33 koni jedno dodałam niepoprawnie. Jest to błąd do poprawienia, którym za sekundę się zajmę.  😉

Ianda od jakiegoś czasu nie stoi już w Ośrodku dlatego jej licytacja odbędzie się w innym miejscu, ale państwo właściciele mają od odkupić.

Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się