wysłodki buraczane

[quote author=normiss link=topic=64.msg1532168#msg1532168 date=1348469199]

Zdecydowanie lepiej codziennie. Konie są monodietykami, lubią codziennie jeść to samo i o stałych porach.




że co ❓ 😲

możesz wytłumaczyć, co chcialeś rzekazać ?
[/quote]

konie z natury są monodietykami, nie lubią zmian w paszy pt. poniedziałek owies, wtorek jęczmień, środa Hartdog, czwartek kukurydza, piątek wysłodki, a sobota otręby itd...
jelita, a raczej bakterie w nich zawarte lubią mieć codziennie to samo i o stałych porach, inaczej niż my - nawet jak lubimy pizze, to codziennie się "przejada". Koniom nie. Zdrowiej jest jak jedzą codziennie to samo.

[quote author=Łaciata link=topic=64.msg1545507#msg1545507 date=1349546160]


Biorę garść wysłodków zalewam przegotowaną już zastygniętą wodą i mocze je tak 15-20 godzin 🙂

[/quote]

nie musisz aż tak długo i nie musisz przegotowaną
przecież konie pija też wodę bezpośrednio "z kranu"  😉
jak już gotujesz, to zalej mocno ciepłą - po kilku godz będą do karmienia
ale możesz i wodą z kranu, wtedy troszkę dłużej, ale teraz 6-8 godz wystarczy, latem mniej
Czy można wysłodki podawać codziennie przez dłuższy okres czasu (jesień-zimę)?  :kwiatek:
A czemu nie? ja jak podawałam to właśnie w tym okresie.
Dramka, ja podaje wyslodki od 4 lat codziennie.
Kupiłam wysłodki dodsona Kwik Beet -  błyskawiczne. Daję mojemu codziennie, między obiadem a kolacją. Wcina aż miło, dostaje jako dodatek, więc porcja to ok. 300 gram suchych wysłodków na mojego chudzielca 167. Karmię tak od tygodnia, myślę że za tydzień - dwa zwiększę dawkę. Mam zdjęcia sprzed diety tuczącej, po miesiącu pokażę wam porównanie.
A czemu nie? ja jak podawałam to właśnie w tym okresie.


Wolę się upewnić 😉

Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Czy można wysłodki podawać codziennie przez dłuższy okres czasu (jesień-zimę)?  :kwiatek:


słyszałam kiedyś teorię, że one są zapiaszczone i nie powinno się non stop, podobnie jak otręby, ale nie mam pojęcia ile w tym prawdy
ja podaję codziennie od września/ października do maja, zarówno wysłodki jak i otreby, ale czy dobrze to nie wiem  🙄
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 października 2012 19:25
normiss,
jako użytkownik wysłodków powinnaś chyba wiedzieć, czy wysłodki są zapiaszczone i w jakim stopniu,
zamiast dzielić się zasłyszanymi teoriami...
zapiaszczone  🤔
też mi się to wydaje mocno dziwaczne, ale tak słyszałam
i podkreślam - nie mam pojęcia czy ma to coś z prawdy  🤔

sama karmię i naprawdę od lat chwalę  🙂
a nie daję cały rok, nie z tego powodu, a dlatego, że latem mam konie na łące
Czy ktoś ze śląska będzie brał większe ilości wysłodków z cukrowni? Ja piszę się na tonę 🙂
ansc, a skąd dokładnie jesteś? bo ja sie pisze na kilka worków, ale koniecznie niemelasowanych 😉
Czy ktoś z Was skarmiał może Alfa Beet Dengie (wysłodki z dodatkiem lucerny) http://equico.pl/pl/p/ALFA-BEET/81 ? Jakie wrażenia, jak długo trzeba namaczać i czy konie chętnie zjadają tą mieszankę?
czeggra1 ze strony Dengie: Short Soak Time - Hot Soak in 15 mins!

Alfa-Beet is easy to use as it soaks to a mash much more quickly than conventional sugar beet pellets. For soaking, we recommend three parts water to one part Alfa-Beet.


PS. jak napiszesz do nich maila to chetnie Ci doradza i odpowiedza na pytania  😉

pierwsze slysze o tej mieszance, moze wypróbuje  😁
mtl, dzięki :kwiatek:. Chyba skuszę się na worek dla wypróbowania. Zmieniam stajnię w listopadzie na lokacyjnie bliższa , ale tam w menu nie ma wysłodków niestety. Moim ogonom wysłodki smakują i  służą, toteż nie chcę z nich rezygnować. 15 minut to dobry czas, dodatek lucerny też mi pasuje. Zobaczymy, czy koniom ta mieszanka też posłuży i zasmakuje  😉
czeggra1 daj znac co i jak, jednego i drugiego mam zapas na miesiac conajmniej wiec daj znac jak wypróbujesz to moze tez sie skusze  😁
ogloszenie
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie poza dzialem ogloszen
a ja mam  troche laickie pytanie. Mianowicie, jak mój koń ma szlaban boksowy i przerwe od roboty. Co za tym idzie dawka owsa schodzi na absolutnie minimum. Nie chce, żeby mi schudł bo u niego niestety boks + obcięte jedzenie = anorexia. Więc, czy mogę podawać mu wysłowki przez ten czas szlabanu żeby został przy wadze ale z drugiej strony żeby nie miał za dużo energii?
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
28 października 2012 21:05
oz, ja właśnie tak robię. Daję garść owsa i trochę wysłodków na kolację, a rano pasze dla rekonwalescentów, też garść, sieczka i słonecznik. Myślę, że wysłodki nie dadzą złej energii, jak owies. Pomyśl może też o słoneczniku 🙂
Czy ktoś z pomorskiego będzie zamawiać większą ilość wysłodków NIEMELASOWANYCH? Byłabym zainteresowana  100-150kg.
oz, ja rowniez teraz mam konia zaboksowanego i obcielam mu cale zarcie poza wyslodkami wlasnie. wyslodkow dostaje normalna porcje.
Czy ktoś z Trójmiasta byłby chętny na wysłodki buraczane niemelasowane? Niestety dowożą dużą ilość min 5T. Cena za tonę 945zł. Pakowane w worki po 30kg. Jeśli ktoś chętny, to proszę na PW
Mam wciąż moje wysłodki nie melasowane, ale zastanawiam sie nad kupnem melasowanych i żeby podawać je razem. Mialąbym wtedy wysłoski pół melasowane :P
Co sądzicie? Czy to jakiś zły pomysł i cos sie może stać ?
Sprzedający gdzie coś kupuje ma tylko melasowane i po prostu odpadły by mi koszty transportu, a 2 sa troche tansze.
gdzie w mazowieckim mozna kupic wyslodki ❓
jestem z pn w-wy
mtl   I M Equestrian
01 listopada 2012 21:37
Mam wciąż moje wysłodki nie melasowane, ale zastanawiam sie nad kupnem melasowanych i żeby podawać je razem. Mialąbym wtedy wysłoski pół melasowane :P
Co sądzicie? Czy to jakiś zły pomysł i cos sie może stać ?
Sprzedający gdzie coś kupuje ma tylko melasowane i po prostu odpadły by mi koszty transportu, a 2 sa troche tansze.


mysle ze nic sie nie stanie ( :oczy2🙂 wazne tylko zeby moczyc odpowiednio dlugo, szczegolnie jesli te niemelasowane to te co robia sie w 10 min
Dzięki za zauważenie.

A jeszcze 1 aczkolwiek sądze ze ostanie pytanie - czy takie namoczone wysłodki 'na zaś' mogą leżeć 2-3 dni? Jak kupie te nie błyskawiczne to nie ma opcji żebym robiła je a po paru godzinach podawała, chyba że z nocy na rano. Tak byłoby dużo prościej. Ale nie zepsują się?
Zorilla, skisna. tzn zima moze nie, ale jak bedzie cieplo to skisna na pewno.
mtl   I M Equestrian
05 listopada 2012 09:01
moje 10 minutowe trzymaja sie teraz przez 2 dni, dluzej bym nie ryzykowala...
A jak się ma podawanie wysłodków klaczom zrebnym, koło mnie sprzedaje ktoś na worki suche wysłodki. Nie wiem jeszcze czy melasowane czy nie,jak to sprawdzić? na oczy jeszcze tego nie widziałam a w szczerość nie do końca wierzę.Zapytam czy melasowane i powie tak ,albo odwrotnie.
przepraszam jeśli się powtarzam - czy ma ktoś może namiar na miejsce albo w woj. lubelskim albo wysyłkowe, w którym kupię jeden worem wysłodków buraczanych suchych niemelasowanych? Tylko nie sklep atos, bo od nich już nigdy nic nie kupię....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się