buty dla koni

kasik dociśnij tą nakrętkę niebieską do ściany jak zapinasz , powinien być klik taki . Ta zewnętrzna czarna nasadka zabezpieczająca na górze się przekręca i blokuje . U mojej Q te buty okręcały się , były masakrycznie za duże ale nigdy nie odpięły się i nie zeszły z kopyta , a kłusowaliśmy i galopowaliśmy w nich jeszcze w zimę .
Witam!
Mam buty -  Easy boot - ktore zakladalem swojemu koniowi jakies 4 razy w tym tylko raz do jazdy, po kilku dniach wyszly obtarcia na pietkach ( obtarcia po tygodniu wygladaja gozej niz na poczatku)
Czy ktos z was mial podobna sytuacje ?

dubel zostal scalony z wlasciwym watkiem
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
02 września 2012 22:17
albo źle dopasowane albo źle zapięte.. tak na logikę 😉
sprawdzilabym i oczywiście wyleczyła zanim założysz jeszcze raz 😉
a tak z ciekawości..  jak nie na jazdę to w jakim celu zakładane?
rozmiar dobrze dobrany ...  dopiete tez chyba dobrze chociaz sa to moje poczatki z butami a zakladalem je na pastwisko bo ma slabe i delikatne strzalki - jest to 13 letnia klacz po sporych przejsciach
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
02 września 2012 22:27
ja butów nie używałam, ale forumowa Cejloniara ma i używa, więc spróbuj podpytać 🙂 sądzę, że dobrze by było gdyby i kopyta i buty zobaczył kowal
Kupilem je od dziewczyny ktora zakladala je swojemu chyba ok. roku i nie miala takich problemow, ale ludzie tez nie w kazdych butach dobrze sie czuja - moze z konmi jest podobnie  ? 🙂
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
02 września 2012 22:37
benede ja się rozpedziłam bo już spiąca jestem..
tu masz wątek o butach dla koni 😉 http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,140.0.html
tam dopytaj bo szkoda ciągnąć nowy wątek jak juz takowy jest 🙂
dzieki spiaca... 🙂
Buty Cavallo Sport sprawdzają się na skokach-co prawda na razie do 60cm, zobaczymy jak będzie wyżej.
Grunt że nie spadają a koń bez obaw zasuwa na każdą przeszkodę.

Na parkury 110 i pojedyncze wyższe skoki też się nadają😉
ja wczoraj takie 100 cm poskakałam w dallmerkach i elegancko 🙂 jeszcze mam hacele w nich (m.indira jak zawsze :kwiatek🙂,więc zawsze pewnie 🙂
Myślę, ze nie dolecimy tak wysoko... ze skostnienami niczym skrzydła jednorożca...  🤣
Ale czas pokaże....może dzięki butom nie będzie źle.
a tam tuch - mój miał IV stopień trzeszczkozy i miał wcinać trawę do końca życia hehe walczymy z krzywiznami po leczeniu tej trzeszczki, ale ciągle do przodu i ciągle jest tylko lepiej 🙂 mam chociaż swój cel w życiu  - rehabilitacja Maxa 😀
SZuwar- zapięcia się odpinają pomimo dociśnięcia. Klik słychać a mimo to po przejechaniu kilkuset metrów po trawie zapięcia się odpinają całkowicie. Jeździłaś w tych butach w terenie ❓ Epic też się potrafią odpiąć jak linka nie jest mocno dociągnięta a but trafi zapięciem na kamień czy gałązkę jednak nie z taką częstotliwością (no i wystarczy te zapięcia zablokować kawałkiem drucika). Boa zbierałam wczoraj 2razy na odcinku 500m 😤 Kobyłka w końcu musiała iść boso, bo nie mogę przecież co 5minut zatrzymywać koni 😕 Zastanawiam się czy ten model ogólnie tak ma, że służy do grzecznego tuptania po piaseczku czy po prostu coś jest z moimi nie halo....
kasik hmmm no właśnie jeździłam w terenie , nie miałam żadnych takich problemów. Ciężko coś powiedzieć , no ale tak być nie powinno że same się rozpinają 🤔. Pokombinuj  z tym zapięciem , może jakaś sprężynka w środku zeszła albo coś takiego . Spadają oba , czy jeden ?
Nie wiem czy to przypadkiem już nie trochę offtopowo  😉

Ale tak się skacze w butach.
Gdybym chciała wkręcić hacele to koniecznie popręg z fartuchem bo mi się z emeryta pegaz zrobił.

Tuch, niezły emeryt . Ja już swojego tak nie stuninguję butami ... ale cieszę się tym co mam i dokupiłam mu drugą parę Old Macsów na tył, bo jednak w terenie nadal szuka wygodnego podłoża.
Szuwar-  no właśnie spadają oba na zmianę 😤 Zakładałam je na zady i spróbuję wrzucić na przody może mój koń jakoś nogami miesza 😵 Bo dziwne jest to, że sprawdzałam po zapięciu i zapięcia były ok, po chwili i kilku krokach kłusa linki zupełnie luźne i buty zostawały leżeć..... wrrrrr Mam jednego konia, któremu nie mogę założyć moich ukochanych glovów, bo kopyta ma niesymetryczne 🙁
Zakleiłabym te zapięcia na sztywno srebrną taśmą.
Wiwiana- nie da rady na stałe (kleju bym nawaliła), bo buta nie zdejmę a na jazdę też może to być ryzykowne, bo jak dobrze zakleję to nie założę zabezpieczenia (za grubo będzie). Można zakleić całość ale i tak nie wierzę w moc srebrnej taśmy jak błoto, kamienie i trawa dojdzie, a buta szukałam już kilka godzin i nie mam ochoty na powtórkę 🙁 Zakładam je na zady w dodatku koniowi na, którym częściej jeżdżą klienci i to serio robi jazdę dość uciążliwą.... 😵
Potrzebuję jedynie informacji czy ktoś miał podobny problem i ten model tak ma, czy po prostu mam zapięcia do wymiany ❓
Nie jeździmy grzecznie, zabiłam turf kingi w tydzień....po trzech tygodniach powinnam wymienić gaitery w easyboot....ale takich przebojów to jeszcze nie miałam 😤
Doszły moje "bary" zza wielkiej wody  😅 od razu je włożyłam i zaliczyłam terenik, muszę tylko pokombinować z zaciskiem z przodu bo nie jestem pewna czy nie jest za ciasno. Paski z tworzywa które są pod "piętką" odbiły się na "piętce" tzn. dokładnie na tylnej części strzałki, czy to normalne? Wcześniej miałam Glov-y które nie miały tych pasków  🙄
ansc- identyczne paski są w epicach. Ja nie potrafiłam naciągnąć ich na piętki (w sumie było to niemożliwe przy niskich piętkach) więc je wycięłam i jestem szczęśliwa 💃 Nie pomagały wcale utrzymać butów a zaczęły mi maleństwo obcierać 😤
edit: podjęłam w końcu decyzję o ściągnięciu butów renegate. Jak testować, to testować, może trafię w końcu na buty doskonałe 🤣 Jakby był ktoś chętny, to mam możliwość zorganizowania paczki w okolicy października/listopada
Serena   .been there, done that, messed around.
13 września 2012 10:39
a ja mam takie pytanie.
Czy ktoś z okolic Poznania/ Lubonia/Mosiny/Puszczykowa itp używa butów Cavallo Sport i akurat ma rozmiar 3 ?  😉
Czy ktoś z was stosuje buty na padok? Jeśli tak to jakie?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 września 2012 10:21
czy do Epiców można wkręcać hacele?
Można, było w tym wątku kilka razy chyba pisane jak, trzeba poszukać, bo nie pamiętam gdzie dokładnie 🙂 ale pamiętam, że pytanie padało już 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 września 2012 10:32
ok, dzięki właśnie znalazłam  😉

Mamy "mikrobuty" wreszcie - epic 000.
I tylko ten pasek na piętki mnie irytuje.

Ciekawe jak bardzo się one rozejdą w miarę użytkowania - póki co to wchodzą na styk, a ta część gdzie się gaiter przyczepia, lekko odstaje. Ułożą się czy lepiej byłoby wymontować ten pasek, żeby się więcej miejsca w środku zrobiło?

Kobyła zachwycona, z piętki zasuwa oboma przodami.
Mam pytanie. Poszukuję butów dla mojego konia ale okazało się że jego kopyta są szersze (ok 0,5cm) niż dłuższe. Może polecicie mi jakiś model który mógłby na niego pasować bo jak widzę rozmiarówki to raczej  wszystkie  byłyby na niego albo za wąskie albo za długie???? 🙁
Kamila- witaj w klubie 😵 Moje 2 konie mają  kopyta okrągłe, 2 pozostałe kopyta szersze niż dłuższe.... Jeden z nich zapyla mimo w to w przydługich glove, drugi w przydużych (za szerokie, za długie) epic 🤣 Oba konie mają prawidłowy ruch i ten luz nie stanowi dla nich problemu, 2pozostałe powinny mieć bardziej dopasowane trampki ale ich kopyta należą do mniej poprawnych (jeden jest stromy, drugi asymetryczny). W ich przypadku sprawdzają się wciskane z wielkim trudem epic (takie co rozmiarowo wchodzić nie powinny).

Wiwiana- z mojego doświadczenia- buty potrafią rozczłapać się nawet o 1cm 😵 ale my jeździmy dość ekstremalnie. Dla kucki na zady mam epic 000 i by je wcisnąć musiałam je totalnie rozebrać i pozbawić zapięcia oraz tego paska, po takim przepatentowaniu ledwo wciskałam je na zady, które są o jakieś 7mm węższe od przodów, obecnie spokojnie mogę na przody zakładać 🤣 Dobrze, że młoda jest z tych z cudnie poprawnym ruchem i trampki jej nie lecą 🏇

No i w związku z tymi zmianami rozmiarów doszłam do wniosku, że musze kupować buty za małe, zakładać na konia o mniejszych kopytach, by docelowo pasowały na tego o większych 😀 Dla przykładu: Smyk kopyta 11,7 x 11,5 chodzi w glove rozm 0,5 (108-111mm, 118-121mm) powinny więc na szerokość nie wchodzić (faktycznie początkowo kopyta były węższe - 11cm i buty zakładałam z pomocą gumowego młotka) a zakładam obecnie z łatwością, moja kucka o kopytach 11,3x 11,0 ma je totalnie za luźne 😵  i bądź tu człowieku mądry
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się