buty dla koni

no właśnie dokładnie w tym miejscu mi Cavallo obtarły do krwi 🤔

Glove też na sprzedaż mam i żałuję że już nie pasują, bo nie zdążyłam się nimi nacieszyć 🤔wirek: a tyle kasy wydane 😜
Szczerze mówiąc nie wiem jak Cavallo mogły tam obetrzeć😉 Możesz spróbować Old MAci, ale właśnie tam przechodzą te nieszczęsne paski, więc skoro Cavallo, które nie mają tam nic tylko skórkę obcierały to obawiam się, że z Old Macami może być gorzej.
Dostałam maila z EasyCare ze zdjęciami Easyboot Gloves i Glue-Ons w kolorze czerwonym. Cudne! Prawie pożalowałam, że nie potrzebuję butów. 
D+A, normalnie mogą obetrzeć, jak niektórych ludzi obcierają buty ...
Dlatego widzę że OM też nie ma sensu próbować bo to za duże koszty w razie jakby obcierały.
Źle się wyraziłam. Chodziło mi o to, że jest tam miękko i nie ma wypustek, pasków itp zwiększających ryzyko obtarcia. A to że wszystko może obetrzeć wiem doskonale- mam wiecznie poobcierane nogi:/
właśnie że jest wypustka- jakby to obramowanie ze skóry, wałeczek zakańczający but i chyba to obcierało...
D+A widzialam Ciebie na zawodach w Słupnie w tych butach.mialam sie pytac jak sie sprawdzaja.

powiedzcie mi jaka moze byc tolerancja mm w rozmiarze butow
moje konisko ma kopytka 13,7x14,5 czy moge mu zalozyc wieksze?domyslam sie,ze mniejszych o chocby kilka mm nie bede w stanie zalozyc

czy ktos z w-wki ma moze taki rozmiarek i bylby w stanie mi pozyczyc na przymiarke?
glove przy bardzo intensywnym użytkowaniu terenowo/rajdowym wytrzymują ok rok- równo gaiter jak i sam but ale to na koniu o bardzo specyficznym ruchu (ja nie potrafię tego wyjaśnić ale to koń z barzdo dużą ekspresją 🤣-podkowom po 5tyg wypadały gwoździe)- w bucie zrobiła się nam dziurka. Znajoma na tym samym terenie (jeździ mniej niż my i nie jeździ na rajdy) zajechała old mac's w niecały rok 😵 Tylko, że my jeździmy kłusem/galopem po szutrach, bo niestety ścieżek gruntowych w naszym lesie jest jak na lekarstwo.
anetakajper   Dolata i spółka
28 czerwca 2012 06:49
Kopyta mierzone były po werkowaniu.
Ale jak na razie nie liczę na urośnięcie pazurka bo co narośnie to sam odlatuje 🙁
Na padok nie potrzebuję butków. Potrzebuję do prowadzania małej po twardym podłożu, gdzie czasem znajduje się kamyczek i jest wielkie auć!
Jej prawe kopyto :/
anetakajper, może spróbuj dallmer clog, na takie kopyta będzie cięzko dobrać normalne buty
maga2007, trzeba było podejść🙂 Tak jak już pisałam wcześniej- z butów jestem bardzo zadowolona. Koń zaczął zdecydowanie lepiej się ruszać. Nie spadają pomimo że są za szerokie na niego. Wytrzymują skoki, jazdę w błocie, w wodzie. Są łatwe w zakładaniu i czyszczeniu. Ogólnie dla mnie na plus.
no właśnie - a mój ma za szerokie kopytka do nich i dlatego sprzedaję rozmiar 4 🙂
i 5 może być na mojego za długi niestety ech
stawiam na te ostatnia szansa chyba, jeśli SIMPLE będą niedobre też



jak ktoś jest zainteresowany  butami DALLMER to proszę o kontakt na priva!
na stronie KRAMERA duża przecena na buty Cavallo Sport i Old Macs 🙂
tadam  😅
Dallmery już na moim Maxie  😉





I jak Maxiu chodzi w nich?
jeszcze nie chodzi 🙂 tylko mierzone na razie i jada do m.indiry ( :kwiatek🙂 na podrasowanie - hacelki z zapasem, blaszki łączące i takie tam,  po weekendzie zacznie
ale super! jaki jest ich koszt?
na priva napisałam
maxowa wstaw zdjęcie kopyta na ziemi od strony piętek .
to dopiero po weekendzie
Zarejestrowałaś się tylko po to, żeby walnąć dwa ogłoszenia na forum.

Ps: bardzo mi zależy na sprzedaży ponieważ mój koń potrzebuje nowych innych butów.

Szkoda, że Ci nie zależy tak bardzo na zapoznanie się z regulaminem.
Na wstawianie ogłoszeń masz na forum ogłoszenia.
witam
mam takie pytanie do Was wszystkich , czy obtarły kiedyś komuś konia na pęcinie turf kingi ?
Czy tylko ja mam takie szczeście
mam juz przerobione dallmerki dzięki m.indirze (ps. kobieto jesteś wspaniała !!!! i odwiedzimy Cię kiedyś🙂😉)

nie teraz to wypas, ale musicie się wstrzymać  ze sprawozdaniem jeszcze trochę, bo aktualnie nie mogę wsiadać 🙂
maxowa, no wiesz ty co 🙂
może dzisiaj paweł wsiądzie to założymy 🙂
to niech wsiada  czym prędzej i coś skoczy 🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
27 lipca 2012 12:01
Hej ja tu pierwszy raz  z pytaniami
-Czy buty używacie na 4 nogi ,na wszystkich filmach zdjęciach tak widziałam .
A mam kucke która ma słabe kopyta i chodzi sporo po twardym jest teraz podkuta pierwszy i ostatni raz i chciała bym sprawić jej buty na 4 czy można ?

-Jak zwykle reagują konie po założeniu butów pierwszy raz ?
Bo właśnie boje sie tego momentu, choć raczej spokojnego mam konia .

-Czy możecie polecić jakieś buty dla konia który chodzi rajdy ( po twardej nawierzchni jakieś 30 % drogi )
Takie które by sie nie ścierały za szybko i były idealne na każdą pogodę .

Hej a może ktoś ma na sprzedaż buty na kuca jakieś , mam jedne na oku ale to tylko para .zapraszam na PW
Dzięki Gajara18
gajara18,
Można używać na 4 nogi, ale nie ma kompletów a 4 nogi-buty są sprzedawane po 2 lub pojedynczo ( co jest dobrym rozwiązaniem).
Po założeniu butów konie zachowują się jakby tego nie czuły ( przynajmniej wszystkie jakie znałam).
Gajara butów nie ma co polecać- na rajdy polecam niskie buty nie ponad piętkę. Najważniejsze żeby but pasował na kopyta bo to nie jest proste dobrać idealnie buty.
Jak coś zapraszam na PW ( mam jedne na sprzedaż akurat, ale nie wiem czy wogóle będą pasować na twoją klacz).
no więc pojeźdzony w Dallmerach...... 😀 zakładanie - sekunda, trzymają się na nodze bdb, i pojeżdżony i poskakany, nic nie obtarło, nic się nie przekręciło, koń lepiej idzie  😅
zdjęć mam mało, bo małym aparacikiem tylko robiłam, jak wezmę duży to zrobię dobre zbliżenia nóg, do zdjęć zdjęłam ochraniacze żeby dobrze było widać butki, ale i tak za słaby sprzęt niestety.

Wg mnie idealnie spełniają swoje zadanie  - po jeździe ściągam i do widzenia, zostaje bosy i  o to chodzi, jest regulacja szerokości - dla mojego idealnie, tak więc jestem bardzo zadowolona 🙂

tutaj przed założeniem + na drugim zdjęciu paski zabezpieczające wg m.indiry zrobione z ochraniaczy



maxowa, super wieści 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się