Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

szepcik - z ciekawości wygooglałam - drooogi ten john frieda 🤣 której serii używasz?

madmaddie - w rossmanie przy zakupie BD, BD fur mama i kremu dla dzieci - obowiązkowy look pań przy kasie jak duży mam brzuch 😁
Kupuję z reguły w Sephorze ze zniżką  😎
Teraz mam szampon i spray z Full Repair, i kupiłam wczoraj odżywkę dla brunetek 😉
PonPon, w rossmanie często są na JF promocje
zuzia - bardziej niż w kierunku droższych gotowych kosmetyków będę szła chyba w samoróbki. z ciekawości poszukałam, bo nigdy o tej marce nie słyszałam 🙂
kobitki a powiedzcie mi czy to sie nada (Ziaja do włosów suchych - odżywka bez spłukiwania)

skłąd:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum (mineral Oil), Panthenol, Propylene Glycol, Aloe barbadensis Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Triticum Vulgare Germ Oil, Retinyl palmitate, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis tetragonolobus Gum, BHA, Sodium benzoate, 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-Diol, parfum, Citric Acid.

i jak oddzielaie glut od siemienia? b własnie sobie zrobiła i najlepszy glut jest miedzy pestkami a ten an górze jest wodnisty
asds   Life goes on...
25 czerwca 2012 09:46
Czy mozecie mi polecic silnie nawilzajacy szampon lub odżywke/maskę z aloesem? 🤔 🤔 🤔 🤔
MRS POtter ma takową🙂
asds już gdzieś komuś polecałam: Bioetika, Crema di Essenza I, Idratante Capelli Lisci (Maska nawilżająca). http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=37980 Jest genialna, podstawą składu są kokos i aloes. Mega nawilżająca. Jedyny minus to dostępność: makro albo internet. Bardzo polecam!  😉
U mnie rewelacyjna poprawa stanu włosów i paznokci  😍  W końcu mam długie i mocne paznokcie!

Piję skrzyp i pokrzywę codziennie, do włosów używam Alterrę i odżywkę do spłukiwania z Gliss Kura.
Niestety nie znalazłam żadnego naturalnego zamiennika, który dałby radę z moimi włosami o wysokiej porowatości...
Dodatkowo jedwab jako ochrona przed prostownicą - tutaj też postęp, bo pogodziłam się z faktem, że nie muszę mieć idealnie wyprasowanych włosów na każdą porę dnia i nocy i że czasem można je po prostu związać i nie katować 😉

Kiedy tylko mogę, to nakładam olej, najbardziej pasuje mi mieszanka 1/4 rycynowego i 3/4 oleju z pestek winogron.
Masło kokosowe było nieziemską porażką, oddałam koleżance i jest zachwycona 😉

Włosy mam miękkie, przyjemne, lepiej się układają no i mniej ich wypada 😉  Na razie dałam sobie spokój z farbowaniem.
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
25 czerwca 2012 10:34
Dziewczyny, możliwe, że od uważnej pielęgnacji mogę dostać łupieżu? Używam szamponu alterry i odżywki, odzywki z babassu, maski alterry, maski z kallosa mlecznej, wcieram Rzepę Joanny i piję drożdże i pokrzywę. Zauważyłam jakieś małe białe kropki na głowie i nie wiem, czy to moja paranoja, czy rzeczywiście skóra robi mi psikusa.. A nigdy nie miałam z tym problemu.
asds   Life goes on...
25 czerwca 2012 11:03
Bardzo mozliwe. Ja mam podobną reakcje na kosmetyki z serii Matrix L'Oreal
Ja dzisiaj miałam badany stan skóry i włosów.
Wszystko ok, jedynie mam troszkę suche końcówki włosów- tracujemy nad tym  😀

Zastanowila mnie jednak to mleczko: http://www.beaverprofessional.pl/produkty/hydro/seria-odzywczo-nawilzajaca/pozywne-bogate-mleczko-nawilzajace/
Nałożylam trochę i bardzo fajny efekt daje, no i Pani mówiła że bez silikonu,
jednak ludzie mowią różne rzeczy dlatego przemyśleć musze wszystkie zakupy.
Pomyślałam tez że może ktoś z was zna ten produkt lub potrafi w internecie znaleźć jego skład (mi się nie udaje  😡 )
Co o nim myślicie?
ja tylko na chwilę - jutro idę na ścięcie 😁 i moje włosy kochają wiesiołka! 10 razy lepszy efekt niż po kokosie!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 czerwca 2012 14:38
A mi zaczęły wypadać na potęgę. Lecą garściami. Chyba muszę zrobić powrót do drożdży =(
Scottie   Cicha obserwatorka
25 czerwca 2012 15:04
Strzyga, a jak ten grzebień z TBS? Rozczesujesz włosy na mokro, moczysz go- nie popękał, nie powyginał się? Wszystko z nim ok i dalej jesteś zadowolona z zakupu?
magija21   6 lat + vat :))
25 czerwca 2012 15:05
Nuna, a ten olejek rycynowy to po normalnym umyciu wcierasz i spłukujesz czy jak?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 czerwca 2012 15:07
Bardzo zadowolona jestem. Rozczesuję na mokro, bo jakoś nie wyobrażam sobie jak moje poplątane włosy miały by być proste jak wyschną. Z grzebieniem nic się absolutnie nie dzieje, ma się dobrze =)
bianca, ja także dostalam łupieżu. 🤔
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 czerwca 2012 20:57
ja nie rozczesuję na mokro jak myję OMO. inaczej się nie da 😉
lepszy łupież niż 1/3 mnie włosów 🙁
na razie na twarzy - olej z pestek winogron - pachnie ślicznie, lekka konsystencja. rano zobaczę jak działa  👀
i włosomaniactwa ciąg dalszy - odżywka (nie mogę jej znaleźć w internecie) za 5,90, pokrzywowa z parafiną - zobaczymy co to za cudo
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 czerwca 2012 21:04
Parafina to bardzo niedobrze. Oblepia i zatyka. Z tego, co wiem. Ale może się mylę. Mogę się mylić. Pewnie właściwie się mylę.
nie taki diabeł straszny - anwen o parafinie

moje włosy lubią się z tanimi odżywkami (maks 8zł) - stwierdziłam że zaryzykuję  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 czerwca 2012 21:13
Dziękować, nauczę się czegoś nowego =)
Poradziłam się kilku osób i oto takie cudeńko dzisiaj miałam na glowie.
Mam nadzieje że będzie to wszystko szło w takim kierunku  🙂
Bo skręt jest coraz mocniejszy (a wcześniej prościutkie prawie).
W prawdzie na razie pomagam sobie pianką (ugniatam) i czasami papilotami na 5 minut dosłowie,
jednak myślę że to tylko kwestia czasu.
Teraz muszę kupić coś do stylizacji włosów, najlepiej piankę, zgodną z CG.
Bo Nivea to tragedia, wysusza włosy, zlepia je i ogólnie bleeeee...
Macie jakieś sprawdzone pianki?
a ja siedzę właśnie z olejem na kłakach 😉
2h będą musiały styknąć
wypiszcie mi kobietki prosze oleje które sie do włosów nadaja i gdzoe można je dostac i mniej wiecej jaka cena🙂 w ponedziałek wyjezdzam i chciałabym kupic kilka na próbe🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 czerwca 2012 22:59
chciałam dodać że włosomaniactwo nie tylko kosztuje ale, wchodzę do sklepu i przyglądam się włosom sprzedawczyni, siedzę w autobusie i się gapię na włosy.  🤔wirek:
czytam pudelka i się gapię na włosy 😁 (maja sablewska ma straszne)

olej z pestek winogron na twarz jest cudowny 😍 chyba już zupełnie odpuszczę sobie kremy
już jakies 1,5 miesiąca męczę się z tym włosomaniactwem i powiem szczerze, że właściwie bez efektów. Stosuję różne oleje, te wszystkie BD i odżywki, witaminy(to już około 4miesięcy), a włosy nadal przetłuszczają jak się przetłuszczały(czyli następnego dnia muszę chociaż 'odświeżyć grzywkę',a po 2 dniach umyć całą głowę), wypadają tak, że oszaleć idzie jak trzeba pozbierać te wszystkie kłaki z dywanów.. jakaś chwila zwątpienia mnie dopadła  🤔
Nuna, Z każdym zdjęciem masz coraz bardziej kręcone włosy! Super wyglądają 🙂 Niedługo sie tu pokażesz z jakims afro 😉 Mozesz mieć problem ze skrętem, bo wydaje mi sie, że Twoje włosy są cięzkie i grube, oczywiście w pozytywnym znaczeniu 🙂 Moje są lżejsze, do tego zawsze je cieniowałam, żeby były lżejsze, dlatego nie mam problemów ze skręcaniem sie, ale za to każdy lok kręci sie inaczej 🙁

madmaddie, ja ostatnio w jakims sklepie byłam z kolegą, stała przed nami babka w kolejce a ja mu mowie, że mam taką ochote jej te włosy naolejowac i nałożyć jakąś odżywke na końcówki, bo były śliczne, ale mega suche :P



Troche się boje teraz o moje włosy, bo wyjeżdżam na praktyki, praca w oborze, chlewie, podobno trudno zapach doszorować gąbką ze skóry, a co dopiero z włosów 🙁 Jakieś pomysły jak się nie dać zapachowi? Może nakładać olej na długość włosów i czapke na głowe?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się