akcja ROWERZYSTO NIE BĄDŹ TAKI CICHY ;)

Pinesska, ja bym chciala najpierw to chwytliwe haslo. Podejmiesz sie wydarzenia?
Pinesska, gienialny pomysł, dobrze by było stworzyć stronę także dla akcji samochodowej. A ja tak samo, jak w tym drugim wątku proponuję zrobić coś szokującego, zeby ludziom do łba weszło, bo niestety ciągle jest mnóstwo dziadów i bab na drodze, co stwierdzają, że droga jest "najmojsza" i jakiś ktośtam nie będzie mu mówił, jak jechać, bo on wie lepiej 🙁
hym.... sądze ze może być 1 głowny plakat, ale i pełno pomniejszych, wrzucanych np raz dziennie jako przypomnienie.
tania ma raczej nieograniczony zasób hasło -twórstwa, a sa tak śmieszne, że napewno będą szeroko "udostępniane". bo jedne to co...jaz dotrze i koniec i zniknie....
można też konkurs na najfajniejsze hasło - będą ludzi wstawiać, bedzie się rozprzestrzeniać i po ich znajoych 😉

czy to koń czy to auto
- jak cie walnie zrobisz salto 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
22 czerwca 2012 12:16
Akcja zacna, ale i tak myślę, że dla tych bez wyobraźni pomoże jedynie spotkanie z kopytem

Dziwi mnie za to, że ludzie nie boją się tak wyskoczyć zza konia znienacka, przecież laicy najczęściej boją się koni... a na rowerze to już się nie boją?




😉
Bardzo fajny projekt! 😀
Mi się podoba, ale próbuję na to spojrzeć oczami rowerzysty - kompletnego laika jeśli chodzi o konie.
Szczerze mówiąc, to nie wiedziałabym o co nam tak właściwie chodzi.
Uważać, czyli co?
Nie zbliżać się? Uciekać? Krzyczeć, dzwonić? Narobić hałasu?

Trudne zadanie... Jak tu w prosty sposób powiedzieć laikom, że konia należy delikatnie ostrzec wizualnie i głosowo...?
GDY CI SMUTNO GDY CI ŹLE
PRZESTRASZ KONIA - KOPNIE CIĘ
swietny projekt i hasło tez mi sie podoba🙂
Coś takiego na szybko:



Dziwi mnie za to, że ludzie nie boją się tak wyskoczyć zza konia znienacka, przecież laicy najczęściej boją się koni... a na rowerze to już się nie boją?


może jak rowerzyści jeżdzą w grupie to chcą pocwaniakować i pokazać że się nie boją?

i ta akcja żeby też nei nabrała złego wydźwięku = że koń jest starszny, zły i kopie każdego  👀
dempsey   fiat voluntas Tua
22 czerwca 2012 14:43
Dziwi mnie za to, że ludzie nie boją się tak wyskoczyć zza konia znienacka, przecież laicy najczęściej boją się koni... a na rowerze to już się nie boją?

ludzie często myślą,  że jak będą iść/podchodzić/przejeżdżać tak naprawdę-naprawdę cichutko i szybciutko mykmyk, to ten duży koń na pewno ich nie zauważy i nic sie nie stanie....
vynter, REWELACJA!!!  👍  dokladnie o to mi chodzilo!!! wg mnie trafiaja dokladnie to tego targetu, do ktorego chcialabym trafic, sa jasne!  😅 swietnie ci to wyszlo!
jedynie chcialabym cie prosic o powiekszenie nieco grafik na tym gornym i ogolnie wrzucienie linkow do plakatow w duzym rozmiarze.  :kwiatek: no i o pozwolenie do szerokiego wykorzystania. moze wrzuc podpis w rogu?


edit: jestem zachwycona, siedzie i sie jaram 😀 vynter, zrealizowala moje mysli 😀  😍
Pamietaj rowerzysto mlody, zawsze ostrzegaj konia, by Cie nie pozbawil glowy  😁 Chyba jestem zbyt brutalna. A akcja swietna!
katija  😡 :kwiatek:

1. jaki format jest potrzebny? oryginalnie zrobiłam w takim rozmiarze - można akurat na a4 wydrukować (może przydałoby się też rozwiesić np. w sklepach rowerowych + adres do strony?)

2. nie ważne

i jeszcze takie z uwzględnieniem uwag julie. skoro ma być strona na facebooku to można by tam umieścić trochę więcej tekstu - w podpunktach albo jakiejś zabawnej formie - lub jakąś obrazkową instrukcję mijania się z koniem 😉
vynter, a daloby sie troche powiekszyc grafiki? chyba, ze tylko mi przeszkadza, ze sa takie male? 👀
wydruki- z czasem, ale jakby kazdy znas wydrukowal jedno i powiesil w znajomymy sklepie, to tez juz cos!
w ostatniej wersji- napis o tym jak sie zachowac musi byc odrobine wiekszy, jest nieczytelny.
mi sie podobaja wszystkie propozycje.
jasne, że się da 🙂

1.
2.

ale jakby kazdy znas wydrukowal jedno i powiesil w znajomymy sklepie, to tez juz cos!
właśnie o czymś takim myślałam 🙂
vynter, JESTES SWIETNA! jade do konia. mysle, ze dzis mozna zaczac publikacje 😀
Witam,
Jestem już jestem i szybko streszczam o czym rozmawiałam z Katiją.


Myślę, że większą szansę ma zabawne hasło, typu rymowanki Tani. Można zrobić plakaty z różnymi hasłami, porozwieszać na zawodach, może to przyciągnąć uwagę ludzi, będą oglądać plakaty choćby po to, żeby sprawdzić jaka tym razem będzie rymowanka. Druk kilku różnych plakatów to już jednak koszty, można o tym pomyśleć przy rozwinięciu akcji na całą Polskę.

Mogę rzucić hasło o akcji  organizatorom zawodów, myślę, że chętnie pozawieszają plakaty. Chodzi mi tu o imprezy duże, takie jak Sony vaio joyride fest w Kluszkowcach, gdzie przez 3 dni zbierają się rowerzyści jeżdżący dh, 4x, xc, slopestyle i inne, jak i mniejsze typu olsztyńskie wolne jechanki, gdzie przyjeżdża mniej ludzi, ale można łatwiej zorganizować np. spotkanie z końmi (tu z reguły młodsi, uczący się tego sportu ludzie, ale i łatwiejsi w uświadamianiu).

Można też porozmawiać z osobą organizującą obozy rowerowe o zrobieniu pogadanki na obozie o tzw, leśnym BHP. Jako autorytet dopiero uczących się ludzi ma większy wpływ na ich zachowanie w lesie. Czym skorupka za młodu nasiąknie... Taka forma edukacji młodzieży na przyszłość.

Wracając do zawodów, można poprosić prowadzących - gadających przez szczekaczkę o krótkim informowaniu, jak się zachować w lesie. Mogą w bardzo zabawny sposób zwrócić uwagę na porozwieszane plakaty, przybliżyć o co chodzi.

Ważne jest, żeby przekaz był nienarzucający, nieprzymuszający a zabawny, informujący. Żeby ludki zrozumiały, zainteresowały się a nie zacietrzewiły bo ktoś im coś narzuca, poucza czy każe, bo to odniesie odwrotny efekt.

Można by poprosić osoby, które są w tym światku swego rodzaju autorytetami o wsparcie, użyczenie twarzy do plakatu. Coś w stylu "nie bądź łosiem, omijaj konie" (jestem fanką rymowanek Tani).
Myślę, że wsparcie i zaangażowanie takich osób mogłoby zwrócić uwagę bardziej niż "pojawiająca się znikąd krzycząca niezrozumiale nieznana banda oszołomów".

Chodzą mi jeszcze po głowie pomysły na plakat w stylu rysowanek, jak w testach na prawo jazdy. Z serii krótka instrukcja jak ominąć konia. Lub plakat ze zdjęciem od tyłu, jak downhillowiec omija konia.

Myślę że oprócz grupy dh itp można by rozszerzyć przekaz do kolarzy xc, przełajowców. Zjazdówki są z reguły głośne, jak jedzie się z góry to je słychać, klekoczą. Przełajowcy są bardziej "cichociemni", pojawiają się znienacka. Są też znacznie liczniejszą grupą, na maratony przyjeżdża od kilkuset do nawet 1,5 tysiąca zawodników (zależy oczywiście od rangi zawodów).




MagBan93   Hennowata rudość :]
22 czerwca 2012 17:39
oj, ja jechałam raz rowerem z popsutymi tarczami hamulcowymi i trzeszczał niemiłosiernie
przejeżdżałam obok konia i mimo, że widział i słyszał mnie z daleka i tak się wystraszył ;P

Ja poproszę akcję STOP BABKOM Z KIJKAMI!!!
U nas w lesie już nie raz się zdarzało, że takie okijkowane babki wjeżdżały na jeźdźców, że ziemię orają. Quady wprost przeciwnie.
No i nie raz zdarzały się zamachy kijkiem na konia albo nawet próby zatrzymania konia kijami stojąc po środku ścieżki. Wyjątkowo głupi pomysł tak stawać przez galopującym koniem...
I trzeba przyznać, że jest to gatunek wyjątkowo nieuprzejmy. . .
aż korci kopnąć i uciec  😀iabeł:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
22 czerwca 2012 18:11
I jeszcze akcję: ,,Wędkarzu! Schowaj wędkę, gdy widzisz konia, bo on ze strachu zaraz skona..."  😁
majek   zwykle sobie żartuję
22 czerwca 2012 18:17
nie chcesz dostać kopniaka, nie wyskakuj zza krzaka 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
22 czerwca 2012 19:31
jakby co to ja już ukradłam jedną graficzkę na fejsa, może się przyjmie
jakby co to ja już ukradłam jedną graficzkę na fejsa, może się przyjmie


Ja też 🙂
i bardzo dobrze 🙂 tylko bierzcie z tego ostatniego wpisu (1 i 2) żeby były jednolite stylistycznie
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
22 czerwca 2012 20:54
wzięłam drugą na tekturce, bo pierwsza wydaje mi się średnio zrozumiała
p., co sadzisz o plakatach vynter, ? dla mnie maja bardzo dobra stylistyke do tego targetu. poszlabym ta droga. jak sadzisz?
ja tez ide wkleic 😀
ja też wklejam 🙂

U mnie od lipca zaczynają się " weekendy na kółkach" wiec mogę coś też podrzucić im 🙂
ja powiem tyle- pieknie sie niesie 😀
ciesze się 😀
vynter szacun-rewelacyjny pomysł.
Krótko,zwięźle i na temat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się