Przyczepy do przewozu koni

armara - ja robiłam kurs w szkole jazdy Linia, akurat na Gocławiu, ale mają oddział jeszcze gdzieś w WAW.

Co do kursu konwojenta, to ja zrobiłam w ramach projektu Przemysł Konny (na Mazowszu). Za darmo, kurs trwał 3 dni, odbywał się w Aromerze. Niestety z tego co wiem wszystkie kursy z w/w projektu już się skończyły.
deborah   koń by się uśmiał...
23 sierpnia 2012 09:27
czy ktoś z Was orientuje się jaki jest kosz zarejestrowania przyczepy jako SAM? ile bierze gość który robi rysunek techniczny przyczepy?
mam pytanie tylko nie bijcie jak już ktoś o to pytał  🤦 nie czytałam całego wątku czy ktoś z was kupował tzw. "zadupnik " do przyczepy i może ktoś zna poprawną nazwę tego czegoś 😉 ?



w bockmann to sztanga 😉
Wie ktoś gdzie mogę kupić przegrodę do przyczepy , szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć  👿   
deborah   koń by się uśmiał...
24 sierpnia 2012 15:51
pytanie już nieaktualne. teraz mam drugie mocno techniczne
czy przy wymianie zaczepu w przyczepie
takiego jak ten

http://allegro.pl/zaczep-kulowy-uniwersalny-kl-ko-knott-3000-kg-i2557595619.html

przykręca się go tylko na dwie śruby? aż mi ciarki po plecach przechodzą jak widzę że całą przyczepę ciągnie się na dwóch śrubeczkach. Ale zaczep do 3000 kg więc to chyba możliwe?


edit:

całkiem przypadkowo staliśmy się właścicielami oldschool-owej przyczepy stylizowanej na bazie lodówki z lat 80



😁 😁

jest mocno zaniedbana wizualnie ale z tym sobie musimy poradzić i dać jej nowe życie.


wkrótce zaczynamy niewielki remont bo technicznie jest w dobrym stanie.




Deborah ale zarombisty model  😀iabeł:!! Musi zostać różowa!!
deborah   koń by się uśmiał...
29 sierpnia 2012 22:32
już postanowione że będzie taka


znalazłam już nawet piękny perłowy lakier 🙂
Nie no model na prawdę boski. Czerwony też okej 🙂 Ale żeby pozostać w klimacie powinna być różowa. Albo ciemny turkus.
Albo srebrna zupełnie jak przyczepy campingowe z USA 😀
Jestem zachwycona 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
30 sierpnia 2012 06:37
Zorilla, srebrna zupełnie byłaby czadowa 🙂
Ale chyba w środku było by piekiełko  😀iabeł:.
deborah
Ekstra, jeszcze jakby ją do forda mustanga zaczepić  😜 😁 ! A z oknami coś będzie kombinować ? Widziałam kiedyś taką przyczępe i wydała mi się ciemnawa, niestety.
deborah   koń by się uśmiał...
06 września 2012 16:25
W tej jest wyjątkowo jasno. Ma to okno z przodu i otwierany szyberdach 🙂

armara, no mustang w zestawie to byłoby coś 🙂
http://allegro.pl/przyczepa-do-przewozu-koni-kroeger-schickling-i2619373357.html

Co to za Przyczepa? Nigdy nie słyszałam o tej firmie. Bardzo mi sie podoba.
witam , mam prośbę o opinie użytkowników przyczep z zawieszeniem typu Pullman , czy są z nim jakies problemy ? może ktoś miał też przyczepę ze zwykłymi skrętnymi osiami i może porównać ?
Fiatem Stilo. Silnik chyba 1.8 diesel (nie pamiętam bo nie mamy już tego auta od prawie 3 lat).

Waga 1380


A myslisz, ze Fiat Punto uciagnalby przyczepe dwu lub jednokonna ? 🙂 A co myslisz np, o takim Suzuki Swift albo Toyocie RAV4 ? 😀
desire   Druhu nieoceniony...
19 września 2012 14:31
http://allegro.pl/przyczepa-do-przewozu-koni-kroeger-schickling-i2619373357.html

Co to za Przyczepa? Nigdy nie słyszałam o tej firmie. Bardzo mi sie podoba.


o! taka mi się marzy - duża i z siodlarnią  😀
[quote author=Laguna link=topic=1835.msg157387#msg157387 date=1233003229]
Fiatem Stilo. Silnik chyba 1.8 diesel (nie pamiętam bo nie mamy już tego auta od prawie 3 lat).

Waga 1380


A myslisz, ze Fiat Punto uciagnalby przyczepe dwu lub jednokonna ? 🙂 A co myslisz np, o takim Suzuki Swift albo Toyocie RAV4 ? 😀
[/quote]

są przepisy, które stanowią jaka masa pojazdu i jaką masę przyczepy można ciągnąć - wg. prawa
podziwiam samobójców, którzy mają pomysł ciągnąć punto czy swiftem /bo chyba nie mają ani pojęcia ani doświadczenia w ciągnięciu przyczepy/= ale co kto lubi
A myslisz, ze Fiat Punto uciagnalby przyczepe dwu lub jednokonna ? 🙂


Z pewnością by pociągnął. A na pierwszym zakręcie przyczepa pociągnęłaby Fiacika.

To, co można ciągnąć i jakim autem, regulują przepisy. I nie radzę na załapańca i na minimum dobierać słaby i lekki samochód do pzyczepy. Podejście "czy uciągnąłby?" naprawdę nie jest problemem. Większość samochódw, nawet osobówek, coś tam uciągnie. Lepiej sobie zadać pytanie "czy zahamowałby?" albo "czy poradzi sobie ze ściganiem z drogi na kiepskiej nawierzchni czy zakręcie?".

Sytuacje na drodze zdarzają się najróżniejsze, choćby się nie wiem jak ostrożnie i powoli jeździło, to zawsze się trafi jakiś wariat, dzidujący na trzeciego przez podwójną ciągłą na zakręcie...
I nie radzę na załapańca i na minimum dobierać słaby i lekki samochód do przyczepy.

z podkreśleniem lekki
ciągnąłem przyczepę małą terenówką 180KM i 100 konnym busem, bez porównania na korzyść busa
My ciągniemy Suzuki Grand Vitarą, z 2 litrowym silnikiem, 140KM, stały napęd na 4 koła. No i czuć, że mocy brakuje. Następne auto będzie już mniej terenowe, a bardziej busowate 😉
deborah   koń by się uśmiał...
19 września 2012 17:19
Dodofon, kupiłam własnie przyczepę produkowaną przez firmę kroeger. Jest już mocno wiekowa a rama i konstrukcja w idealnym niemalże stanie. Zdjęcia wstawiłam wyżej. w środku jasna, przestrzenna. Ma szyberdach, mocny i masywny dyszel.
Dodofon, kupiłam własnie przyczepę produkowaną przez firmę kroeger. Jest już mocno wiekowa a rama i konstrukcja w idealnym niemalże stanie. Zdjęcia wstawiłam wyżej. w środku jasna, przestrzenna. Ma szyberdach, mocny i masywny dyszel.


Mi sie ta zielona bardzo podoba. Taki ogórek.
Bardziej od tych nowoczesnych hi-tech.
deborah   koń by się uśmiał...
19 września 2012 19:17
Dodofon, ja mówię że ta moja stylizowana jak amerykańska lodówka z lat 80-tych 😉
potrzebuje kupic nowa przyczepe IFOR Williams w Polsce. Nie moge znalezc zadnego dystrybutora. Help 🙁
forumowy Paweł Asola jest przedstawicielem
ah, zarezerwowana czerwona. Teraz jeszcze tylko trzeba pojechac i odebrac  😍
ah, zarezerwowana czerwona. Teraz jeszcze tylko trzeba pojechac i odebrac  😍


nienawidze Cie!!!

oki - dawaj linka do czerwonej!!
O kurcze czerwona to będzie czad, ja mam srebrną i nie zamieniłabym na żadną inną  😉

deborah   jak z tą rejestracją SAM? Mogłabyś napisać jeżeli coś działałaś w tym kierunku? Chyba mnie to czeka. Mozliwe jest, żeby kupić używaną dwójkę, remontować i zarejestrować jako jedynkę? Jeden koń będzie jeździł, nie chce robić prawka :/





na dole sa zdjecia czerwonej
http://www.iforwilliams.name/modules/produkte/pferde/hb506.php

Azbuka, tez sie zastanawialam miedzy czerwona a srebrna, i choc czerwony nie przemawia do mnie w zaden sposob - jest ladnie widoczna na drodze. A bezpieczenstwo to podstawa 🙂 I jak Ci sie sprawdza? Bo ja jeszcze tylko od czasu do czasu i jestem zachwycona jeszcze bardziej, niz nowym, aluminiowym Bockmannem  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się